Szerző Téma: Tisztítótűz  (Megtekintve 21283 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

maria

  • Vendég
Re: Tisztítótűz
« Válasz #60 Dátum: 2009 Július 20, 09:04:20 »
erdei! Van amikor én is a nyelvek imáját gerjesztem föl elsőként és amikor érzem a szívemben, /átszellemülök/ akkor imádkozom csak anyanyelven. Vezet a Szent Szellem ebben is. Viszont nem lehet úgy felcserélni, hogy csak nyelveken imádkozni és anya nyelven egyáltalán nem. Miért? mert nem tudom miért imádkozom nyelveken. A magyarázás nincs ott mindig, hiszen akkor nem lenen titkos. Pál is mondta imádkozik nyelveken és értelemmel is. Értelemmel járok imával közbe Isten előtt.

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re: Tisztítótűz
« Válasz #61 Dátum: 2009 Július 20, 11:33:55 »
Kedves Erdei,

Én nem kaptam a nyelveken szólás ajándékát - de úgy gondolom, megkaptam mindent, amire szükségem volt. Amúgy nem is igen érteném, hogy ha kapnám. A józanság lelkétől? A Korintusi levél magyarázatában elakadtunk - jó lett volna szisztematikusan szépen végigmenni - hogy érthető legyen. Szerintem olvasd el a levelet elejétől végéig egybe.
szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Tisztítótűz
« Válasz #62 Dátum: 2013 Július 09, 10:06:29 »
Elgondolkodtat, hogy valójában a tisztítótűz létezik, csak nem úgy ahogyan azt bizonyos felekezetek hiszik. A tisztítótűz a földi életünk alatt ér minket, mikor az Úr megtisztít minket hogy Őhozzá hasonlóvá váljunk. Kezdetben Isten megteremtette az embert a saját képmására! Ez pedig nem a testre értendő. Sajnos a bűnbeesés óta a képmás merőben eltorzult és erre hívott el minket Isten, hogy az Ő akaratában való járás által újra az Ő ábrázatára hasonlóvá váljunk.

Zakariás könyve 13,9
"És beviszem a harmadrészt a tűzbe, és megtisztítom őket, amint tisztítják az ezüstöt és megpróbálom őket, amint próbálják az aranyat; ő segítségül hívja az én nevemet és én felelni fogok néki; ezt mondom: Népem ő! Ő pedig ezt mondja: Az Úr az én Istenem!"
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Tisztítótűz
« Válasz #63 Dátum: 2013 Július 09, 11:08:37 »
Máté 12,32.
"Még ha valaki az Emberfia ellen szól, annak is megbocsáttatik, de aki a Szentlélek ellen szól, annak nem bocsáttatik meg sem ebben a világban, sem az eljövendőben."

Erre az igére hivatkozva felvetem a kérdést, hogy az eljövendő világ az a világ ahová, mint elragadottak, vagy mint feltámadtak kerülünk? Mert ebben az aspektusban feltételezhető, hogy akik nem követtek el szentlélek elleni bűnt azok egy lelki megtisztulás után az eljövendő világba léphetnek.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Tisztítótűz
« Válasz #64 Dátum: 2013 Július 09, 11:42:27 »
Én úgy értelmezem, hogy Jézus a Mennyországot értette az eljövendő ország alatt. A Szentlélek káromlás ugyanis az, mikor a jót rossznak, vagy a rosszat jónak mondják.

Ézsaiás könyve 5,20
"Jaj azoknak, akik a gonoszt jónak mondják és a jót gonosznak; akik a sötétséget világossággá s a világosságot sötétséggé teszik, és teszik a keserűt édessé, s az édest keserűvé!"
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Tisztítótűz
« Válasz #65 Dátum: 2013 Július 09, 12:06:17 »
Én is a Mennyországra gondolok, de mielőtt az elhunytak oda belépnének egyes tanok feltételezése szint a purgatóriumba kerülnek. És ott van a tisztítótűz. Ugye mint hallhattuk egyes vallásokban vannak bocsánatos bűnök és halálos bűnök. A halálos bűn nem bocsátható meg (Ez lenne a Szentlélek káromlás), a bocsánatos bűnök igen.
Viszont én azt vettem a Bibliámból, hogy Isten szemében minden bűn; BŰN.
Nincs közöttük különbség. És megbocsátás addig adatik amíg élünk.
A tisztítótüz ezek szerint ez a földi élet, amikor felismerjük bűnös mivoltunkat és átadjuk bűneinket az Úrnak. Aztán ezektől folyamatosan bocsánatot kapva szabadulunk. egyes bűnök átadása pedig fizikai, lelki gyötrelemmel jár. Ennek a folyamata a mi tisztítótüzünk?
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Tisztítótűz
« Válasz #66 Dátum: 2013 Július 09, 12:24:48 »
Mivel a halálunk után eldől, hogy melyik országnak a vendégei leszünk (Pokol vagy a Menny). Nincs közötte egy átmeneti hely ahol még megváltoztatható a sorsunk. A földi életünk az, ahol az Úr megtisztít minket.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Tisztítótűz
« Válasz #67 Dátum: 2013 Július 09, 12:50:03 »
Végül is vendégek csak a purgatóriumban lehetnénk, mert onnan is tovább kéne menni: vagy ide, vagy oda.

Örökös lakói leszünk valamely hely egyikének. Éppen ezért nem mindegy, hogy hitünk vagy hitetlenségünk alapján hová kerülünk.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Sofia

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 341
Re:Tisztítótűz
« Válasz #68 Dátum: 2019 Május 19, 14:22:02 »
Tisztítótűz?

Valóban beszél erről az ige?

A tisztító tűz-ről a hit a következőképpen fest:

Katolikus teológia

A purgatóriumban az időszakos szenvedés során megtisztul a lélek, és kész lesz a mennyországba jutni. Az, hogy a purgatóriumban mennyit kell lenni a bűnös léleknek eltőlteni, csak Isten tudja, bár a földi halandók imái segíthetnek lerövidíteni ezt az időt.A purgatórium vagy tisztítótűz a katolikus teológia szerint az a tisztulási folyamat, állapot, melyre azoknak van szükségük a haláluk után, akik bűneik miatt nem juthatnak a mennyországba, viszont nem annyira bűnösök, hogy a pokolra jussanak.

Várom a véleményeteket,hozzászólásaitokat!

Minden ember  bűnös, így senki sem kerülhetne a mennyországba vagyis mindenkinek a pokol járna. De Isten a bevallott és szívből megbánt bűneinket megbocsátja és eltekint az ítélettől, amelyet jogosan el kellene szenvednünk, mert egyszülött Fián, Jézuson már végrehajtotta azt.
Aki ezt nem így gondolja, az megérdemli, hogy a pokolba kerüljön, az egész újszövetség arról szól, hogyan mentett meg bennünket az Atya Jézus Krisztus által. Aki máshogy okoskodik annak nincs helye a mennyországban.
"Aki hisz a Fiúban, annak örök élete van, aki pedig nem engedelmeskedik a Fiúnak, nem lát majd életet, hanem Isten haragja marad rajta." (János 3:36)

Nem elérhető István63

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Tisztítótűz
« Válasz #69 Dátum: 2019 Május 21, 10:41:40 »
Mit mond Isten Igéje, mi következik a halál után?

Zsid.9:27.    
"És miképen elvégezett dolog, hogy az emberek egyszer meghaljanak, azután az ítélet:"

Egyértelmű, hogy a halál után az ítélet következik és nem pl. tisztítótűz.

Függetlenül az emberek gondolataitól Isten Igéje világosan közli, hogy kik nem mehetnek be az Ő királyságába. És nem fűzi hozzá, hogy kivéve ha misét mondatnak érte, vagy imádkoznak érte vagy búcsúcédulát vesznek. Ezek Isten Igéjével ellentétesek.
Isten Igéje világosan kijelenti, hogy senki sem válthatja ki (és meg sem) az ő embertársát, rokonát, stb., csak és egyedül Isten. És Ő önmagát adta váltságul értünk. Senkinek nincs joga, hogy az Úr Jézust felajánlja az Atyának csak Őneki (az Úrnak).

Zsolt.49:8.    
"Senki sem válthatja meg atyjafiát, nem adhat érte váltságdíjat Istennek.
...
16. Csak Isten válthatja ki lelkemet a Seol kezéből, mikor az megragad engem."


1.Tim.2:5.    
"Mert egy az Isten, egy a közbenjáró is Isten és emberek között, az ember Krisztus Jézus,
6. A ki adta önmagát váltságul mindenekért, mint tanúbizonyság a maga idejében,"


Shalom

Nem elérhető Sofia

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 341
Re:Tisztítótűz
« Válasz #70 Dátum: 2019 Május 21, 15:02:34 »


Egyértelmű, hogy a halál után az ítélet következik és nem pl. tisztítótűz.

Függetlenül az emberek gondolataitól Isten Igéje világosan közli, hogy kik nem mehetnek be az Ő királyságába. És nem fűzi hozzá, hogy kivéve ha misét mondatnak érte, vagy imádkoznak érte vagy búcsúcédulát vesznek. Ezek Isten Igéjével ellentétesek.


Ebben a rövid földi életben kell mindenkinek eldöntenie, hogy hol szeretné eltölteni az örökkévalóságot. Isten mindenkinek kínálja az Ő kegyelmét, de nem mindenki fogadja el.
Nem erőszak a disznótor. Szokták mondani, ha valakinek nem kell a jó.