Szerző Téma: Megbocsájthatatlan bűn  (Megtekintve 7468 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Megbocsájthatatlan bűn
« Válasz #15 Dátum: 2014 Július 21, 15:05:47 »
Jézus ezt mondta tanitványainak:
János 16,9.
"A bűn az, hogy nem hisznek énbennem."


Vagyis akik hit nélkül, megtérés nélkül halnak meg az is halálos bűnnek tekintendő?
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Megbocsájthatatlan bűn
« Válasz #16 Dátum: 2014 Július 21, 15:11:54 »
Egyedül Jézus adatott útnak az Atyához! Megtérni nem lehet, csak Jézus által. Ha lenne Jézuson kívül más lehetőség, akkor nem adta volna az Atya az egyetlen Fiát áldozatul.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Megbocsájthatatlan bűn
« Válasz #17 Dátum: 2014 Július 21, 15:14:39 »
“Senki sem jöhet énhozzám, ha nem vonzza őt az Atya, aki elküldött engem. Én pedig feltámasztom az utolsó napon.”
János 6:44



“Én pedig, ha felemeltetem a földről, magamhoz vonzok mindeneket.”
János 12:32
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Megbocsájthatatlan bűn
« Válasz #18 Dátum: 2014 Július 21, 15:19:37 »
Még ezt az igét szeretném hozni az előző gondolathoz:

Máté evangéliuma 12,30
"Aki nincs velem, ellenem van, és aki nem velem gyűjt, tékozol."
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Anisha

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 25
Re:Megbocsájthatatlan bűn
« Válasz #19 Dátum: 2014 Július 22, 09:12:09 »
Üdv Testvéreim :309:


“Én pedig, ha felemeltetem a földről, magamhoz vonzok mindeneket.”
János 12:32

Nem tudom, szoktátok e nézni v hallgatni Creflo Dollar igehirdetéseit, az idézettel kapcsolatban neki az  a véleménye, hogy nem helyes a fordítás, a "mindeneket" szó ő szerinte az ítéletet jelenti.


Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Megbocsájthatatlan bűn
« Válasz #20 Dátum: 2014 Július 22, 11:30:01 »
Nem hallottam még az igehirdetéseit.

Senki sem jöhet énhozzám, ha nem vonzza őt az Atya, aki elküldött engem. Én pedig feltámasztom az utolsó napon.
János 6,44
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető csere laci

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Megbocsájthatatlan bűn
« Válasz #21 Dátum: 2014 December 04, 13:02:46 »
Meg bocsáthatatlan bűn amiket nem vallunk meg istennek, és letagadjuk, takargatjuk-mert akkor nincs megbocsátás, illetve a Szent Léleknek nem engedünk, a hívásának, mert a Szent Lélek formálja a szívünket, és Ő ad bűnbánatot, lelki ismeretünk által-lelki furdalás, ha ezt el némítjuk akkor már a kegyelemből ki esünk. A másik fő hangsuly a megnem bocsátás a másik felé-a képpen bocsát meg a mi Mennyei Atyánk amiképpen mi is meg bocsátunk az ellnünk vétkezőknek,a harag is egy halálos lelki kór, mert gyülöletet szít, és más bűnökkel párosul, és ha ezeket dédelgeti az ember akkor nagy fává felnövekszik, és meg termi a maga rosz, gonosz gyümölcsét
Isten őrizzen meg minket, hogy bármilyen bűnt is el takargassunk,mert Isten úgy is látja , és hogy haragot hordozzunk a másik felé egy életen át-utánn ne legyen késő?

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:Megbocsájthatatlan bűn
« Válasz #22 Dátum: 2014 December 04, 13:40:02 »
Ámen Áldott Testvérem! Így is van! Minden meg nem bánt bűn megbocsátás nélkül marad. Ám van Konkrét megbocsáthatatlan bűn is:
Ézsaiás 5, 20. Jaj azoknak, a kik a gonoszt jónak mondják és a jót gonosznak; a kik a sötétséget világossággá s a világosságot sötétséggé teszik, és teszik a keserűt édessé, s az édest keserűvé!
  21. Jaj azoknak, a kik magoknak bölcseknek látszanak, és eszesek önnön magok előtt!
  22. Jaj azoknak, a kik hősök borivásban és híresek részegítő ital vegyítésében;
  23. A kik a gonoszt ajándékért igaznak mondják, és az igazak igazságát elfordítják tőlük:


Ugye ez ugyan az, amiről Jézus azt nyilvánította ki, hogy ez a Szentlélek Káromás.

Mt.12,32.    
Még a ki az ember Fia ellen szól, annak is megbocsáttatik; de a ki a Szent Lélek ellen szól, annak sem ezen, sem a más világon meg nem bocsáttatik.


Ugye ennek előzménye az volt, hogy: Mt.12,24.    
A farizeusok pedig ezt hallván, mondának: Ez nem űzi ki az ördögöket, hanemha Belzebubbal, az ördögök fejedelmével.


Tehát a Jót- rossznak mondták... Ma hányszor teszik ezt a Hívők Vajon? Mondjuk pl.: Amikor az Isten Igéjére azt mondják hogy:"Ez NEM Igaz-Ez Nem Jó..."

Mózes V. könyve 32. rész

1.    
Figyeljetek egek, hadd szóljak! Hallgassa a föld is számnak beszédeit!
2.    
Csepegjen tanításom, mint eső; hulljon mint harmat a beszédem; mint langyos zápor a gyenge fűre, s mint permetezés a pázsitra!
3.    
Mert az Úr nevét hirdetem: magasztaljátok Istenünket!
4.    
Kőszikla! Cselekedete tökéletes, mert minden ő úta igazság! Hűséges Isten és nem csalárd; igaz és egyenes ő!
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Sofia

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 341
Re:Megbocsájthatatlan bűn
« Válasz #23 Dátum: 2019 Május 19, 16:08:51 »
Én úgy gondolom, hogy a megbocsájthatatlan bűn egyenlő a halálos bűnnel. Amit Isten meg tud bocsájtani azért nem jár örök halál, vagyis az nem halálos. János apostol az első levelében ír halálos és nem halálos bűnökről, de nem fejti ki, hogy mit jelentenek. Utána néztem, ezt találtam: "A levél keletkezése korában a keresztyének körében közismert fogalom volt. Ma már csak találgatni lehet, hogy mit értett rajta a szentíró. A szóhasználat arra utalhat, hogy vannak tévedésből, véletlenül elkövetett vétkek és vannak szándékosan elkövetett, súlyos bűnök,  melyekért halál járt." Én ezzel teljesen egyet tudok érteni.
Egyszerűen fogalmazva: keresztényekként előre megfontolt szándékkal, előre eltervezve nem követhetünk el bűnöket! Van különbség az előre eltervezett és a hirtelen felindulásból elkövetett gyilkosság között is. (Tudom nem a legjobb példa, más nem jutott eszembe)

Nem elérhető István63

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Megbocsájthatatlan bűn
« Válasz #24 Dátum: 2019 Május 20, 14:50:07 »
Szerintem Sofia rátapintott a megbocsáthatatlan bűn fogalmára.

A Wiki Szótár meghatározása a "szándékos" szó jelentéséről:
- nem véletlen, hanem előre megtervezett.
- (előre) megfontolt.

"Egyszerűen fogalmazva: keresztényekként előre megfontolt szándékkal, előre eltervezve nem követhetünk el bűnöket! Van különbség az előre eltervezett és a hirtelen felindulásból elkövetett gyilkosság között is. (Tudom nem a legjobb példa, más nem jutott eszembe)" Írta Sofia.

"Az elveszíthető-e az üdvösség?" topicban épp ezzel kapcsolatban szerettem volna hozzászólni. Úgy értettem néhány hozzászólásban, hogy ha valaki tudja az adott cselekedettel kapcsolatban, hogy az bűn és elköveti, akkor az az illető a szándékos bűnt követtek el és nincs számára bocsánat. Szerintem ez így nem igaz. Más tanításban is hallottam már, hogy ha valaki bűnt követ el az csak szándékosan követheti el (azon állásponton lévők tanították akik azt hirdetik, hogy az üdvösség nem veszíthető el. Igazolva magukat, hogy mindenki követ el bűnt, /ami igaz/ és akkor senki sem juthatna a mennybe). Ez sem igaz.

A polgári bíróság is tesz különbséget például a gyilkosságok között.
Pl.: - hirtelen felindulásból (ahogy Sofia is írta).
- önvédelemből, jogos önvédelemből.
- előre megfontolt szándékból, aljas indokból, különös kegyetlenséggel, nyereségvágyból...

Szóval egyáltalán nem mindegy az ok-okozat. Van súlyosbító, enyhítő és felmentő körülmény.
És ez megvan az Útnál is.

Ezek a körülmények, amelyek meghatározhatják a bűnök elbírálását.
És a Zsidó.6:4-6; 10:26-29. Igéket ezek figyelembevételével tanácsos értelmezni. 
Ezeket figyelembe véve sem a mi feladatunk, hogy bárkiről megállapítsuk, hogy elkövette a megbocsáthatatlan bűnt. A Zsid.10:26 erről beszél (szerintem), mármint a szándékos bűn elkövetése után nincs a bűnért való áldozat. Ki a mi bűneinkért való áldozat?
Az Úr Jézus, és aki szándékosan (előre megtervezett módon) bűnt követ el az megtapodja Őt, az Ő vérét tisztátalannak tartja és a Szent Szellemet bántalmazza.
 
 Zsid. 10:29. "Gondoljátok meg, mennyivel súlyosabb büntetésre méltónak ítéltetik az, aki az Isten Fiát megtapodja, és a szövetségnek vérét, mellyel megszenteltetett, tisztátalannak tartja, és a kegyelemnek Lelkét bántalmazza?"

Az ekképpen cselekvők a Zsidó.6:4-6. nem tudnak megérni.

A szándékosság nagyon fontos kijelentés ebben a témában.

Például ha tudom, hogy mást bántani, megütni bűn és tegyük fel este egy utcasarkon támadólag elém ugrik valaki és én megütöm (ne legyen soha ilyen) és elesik beüti a fejét és meghal. Mi van ilyenkor? Szándékos bűnt követtem el? Nem hiszem. Biztos megbánnám, hogy megütöttem és ez lett belőle, de nem szándékosan előre eltervezett tettem, hanem önvédelem, félelem...
De ha én leselkedem valaki után hogy leüssem (távol legyen) akkor más a helyzet. Volt időm átgondolni, tudtam hogy bűn, sőt közben az Úr is szólt, hogy ne tegyem, de én ennek ellenére véghez akarom vinni az én tervezet, akkor az szándékos bűn.
Az ilyen embereknek nincs más hátra mint az ítéletnek rettenetes várása.
Ez a polgári bíróság szerint is így van és az ember igazságérzete is ezt diktálja. De nem ez a fontos, hanem hogy az Úr is ezt mondja.

2Móz 21:12. "Aki úgy megver valakit, hogy meghal, halállal lakoljon.
13. De ha nem leselkedett, hanem Isten ejtette kezébe: úgy helyet rendelek neked, ahova meneküljön.
14. Ha pedig valaki szándékosan tör felebarátja ellen, hogy azt orvul megölje, oltáromtól is elvidd azt a halálra."

"leselkedett"
vagyis várt az alkalomra, hogy mikor hajthatja végre a szándékát.

"szándékosan tör"
kiforral valamit, tervet sző ellene.

Az a jó hírem, hogy (többek között) az 1.Ján.3:9. alapján aki Istentől született az nem fog ilyet tenni.

Shalom

Nem elérhető István63

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Megbocsájthatatlan bűn
« Válasz #25 Dátum: 2019 Május 20, 14:54:10 »
Persze itt ismét felmerül a kérdés: Ki született Istentől?

Nem elérhető Meszaros Laszlo

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re:Megbocsájthatatlan bűn
« Válasz #26 Dátum: 2019 Május 29, 08:55:28 »
Elnezest  ha tevedek, de egy fontos Iget a temaval kapcsolatba nem olvastam. Probalom idezni ha sikerul. Az elso hozzaszolasom ezen a forumon.

Zsid;6
4 Mert lehetetlen dolog, hogy akik egyszer megvilágosíttattak, megízlelvén a mennyei ajándékot, és részeseivé lettek a Szent Léleknek,
5
És megízlelték az Istennek jó beszédét és a jövendő világnak erőit,
6
És elestek, ismét megújuljanak a megtérésre, mint akik önmagoknak feszítik meg az Istennek ama Fiát, és meggyalázzák őt.


Szerintem ezt jelenti a Szent Szellem karomlasa.

Nos, ki mit szol ehhez?

Laszlo

Nem elérhető Sofia

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 341
Re:Megbocsájthatatlan bűn
« Válasz #27 Dátum: 2019 Május 29, 14:41:07 »
Bevallom, nem tudtam pontosan, hogy mit jelent a Szent Lélek káromlása. Hallottam már magyarázatokat, de nem emlékeztem ezekre, így utánanéztem. Egyik prédikációban a következőket találtam:
"A Szentlélek elleni bűn egészen leegyszerűsített és letisztított értelmében tehát a kegyelem nyílt és tudatos visszautasítása. Az, hogy nem kell valakinek a bocsánat és nem kell az új élet, amit Isten felajánl ennek a világnak Krisztusban. Ha képpel akarnánk élni, azt mondhatnánk, hogy valami olyasmi, amikor a beteg kiüti az orvos kezéből a gyógyszert, amikor az felé nyújtja. Az ilyen emberen nem lehet segíteni, így kell érteni azt, hogy „nincs rá bocsánat”. Ő maga döntött már a saját sorsáról. A tudatos és megátalkodott kegyelem-visszautasítás a Szentlélek elleni bűn. Az, amikor maga az örök Isten jönne, hozná az ő végtelen nagy ajándékát az embernek, az új életet Krisztusban, a megújulás lehetőségét, de ezt az ember önhitten és gőgösen visszautasítja." (forrás: szre.hu )

Az általad idézett Igében is ezt olvashatjuk, vagyis azt, hogy vannak akik a megtérésük után egy idő múlva visszatérnek a világba, vagyis nem kérnek már a kegyelemből.