Szerző Téma: Elveszíthető-e az üdvösség?  (Megtekintve 56214 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #15 Dátum: 2010 Június 03, 19:58:23 »
A megvallasabol, gyumolcsebol es a szemebol megtudnam mondani (remelem nem botrankoztattam).

De ugy gondolom Robert Teso, hogy ezt a kerdest at lehet ugorni, mivel az Ige tobb helyen a mar megtertekrol beszel, ezert nincs szukseg ember altali beazonositasra.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re: Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #16 Dátum: 2010 Június 03, 21:52:44 »
Orulok Irma, hogy betetted ezt az igeverset. En is ugy ertelmezem, mint jomagad.

Sziasztok!

Na szóval a bibliai megtérés fogalma nem azonos az ismeret megszerzésének fogalmával.
A Krisztusban való újjászületés fogalma pedig nem azonos a Szent Szellemben való részesedés fogalmával.
Zsidó 6 részt érdemes összevetni Róma 7:14- 8:11 versekkel és az egész történetet
Gal.2:20 résszel
esetleg Róma 8:28-39 versekkel
:044:
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #17 Dátum: 2010 Június 03, 22:29:19 »
6.   És elestek, ismét megújuljanak a megtérésre, mint a kik önmagoknak feszítik meg az Istennek ama Fiát, és meggyalázzák őt....

Tesókám!

Ez az igevers egyértelművé teszi, hogy olyan valakik voltak, amik többé nem lehetnek (megtértek). Ezt feszegeti feljebb, hogy lehetetlen, hogy az előző állapotuk ismét megújuljon. A görög itt a metanoia szót használja, ami egyértelmű megtérést jelent.

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re: Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #18 Dátum: 2010 Június 04, 09:01:13 »
Szerintem azt kéne tisztázni, "mi is az üdvösség", vagy ez mikor következik be?
Honnan tudhatjuk, hogy Isten kinek adott örök életet? - kérdezed Robi.

-  Az üdvösség az örök élet ingyen ajándéka, szabadulás, váltság, kiváltás, kijövetel a bűn zsoldja halál hatalmából Jézus vérén keresztül, és bemenetel Isten országába. Szerzője maga Isten, mindenkire elhat, de nem automatikusan! Azé lesz, aki Isten ezzel kapcsolatos feltételeit betölti, és ez egyéni döntéshozatalokat igényel. Szabad akaratunkból kifolyólag saját  döntéseink fogják meghatározni, hogy a ránk váró örökkévalóságot hol töltjük el! Isten ugyanis a maga részét már megtette.
Az üdvösség már "bekövetkezett" a Golgotán, de csak egyénileg  HIT által lehet átvenni a jelenben, de igazából  az örökkévalóságra nézve. Hatalmas a tét! Robi, ezeket te is tudod, csak azért irom le, mert kérdezted.  Pár ige az üdvösségről: Kol.1.12-14: A ki megszabadított minket a sötétség hatalmából, és általvitt az Ő szerelmes Fiának országába;Kiben van a mi váltságunk az Ő vére által, bűneinknek bocsánata; Jn.17,3, Róma 6.23, 1Tessz.5.9...

-  Kinek adott Isten örök életet? -  mindenkinek, de a helyszin szabadonválasztott: Menny, vagy Pokol.
Ki mehet a Mennybe?  -aki megtér(Mt.3.2:Térjetek meg,...),  - aki ujjászületik viztől és Szent Szellemtől (Jn.3.3-8: ...Ha valaki ujonnan nem születik viztől és Szellemtől, nem mehet be Isten országába,,," ) - végül aki  hűségesen cselekszi az Isten akaratát:  Mt.24,l3: De a ki mindvégig állhatatos marad, az idvezül.
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re: Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #19 Dátum: 2010 Június 04, 09:35:53 »
6.   És elestek, ismét megújuljanak a megtérésre, mint a kik önmagoknak feszítik meg az Istennek ama Fiát, és meggyalázzák őt....

Tesókám!

Ez az igevers egyértelművé teszi, hogy olyan valakik voltak, amik többé nem lehetnek (megtértek). Ezt feszegeti feljebb, hogy lehetetlen, hogy az előző állapotuk ismét megújuljon. A görög itt a metanoia szót használja, ami egyértelmű megtérést jelent.




Szia Tesókám!

Éppen ezért írtam tegnap, hogy látszólag elveszíthető az üdvösség, gyakorlatilag mégsem!
'Monda azért néki Pilátus: Király vagy-é hát csakugyan? Felele Jézus:
Te mondod, hogy én király vagyok. Én azért születtem, és azért jöttem e világra, hogy bizonyságot tegyek az igazságról. MINDAZ, AKI AZ IGAZSÁGBÓL VALÓ, HALLGAT AZ ÉN SZÓMRA.'
 Jn. 18:37

'Mindaz aki az igazságból való hallgat az én szómra'- mondja az Úr nem tehetjük hazúggá az Úrat azzal az elmélettel, hogy vannak akik az övéi, de mégis elfordúlnak tőle, azok az emberek sosem voltak Krisztuséi és sosem voltak megváltás alatt, akikről Pál beszél a Zsidó levél 6. részben!
Nem véletlenűl zárodik a 7-8 versekkel az igeszakasz!

Ambrus írta nekem és csodálatos igazság:
'Saulnak lehetséges volt, hogy Pállá váljon, de Pálnak lehetetlen volt, hogy ismét Saullá legyen!'

Kérlek ismét olvasd el a Zsidó 6 részt, de kezd az 5. résszel, s tedd fel magadnak a kérdést:
Ki mondta?
Kinek mondta?
Mikor mondta?
Miért mondta?

A jobb megértés kedvéért javaslom az egyszerű fordítású és a Békés-Dalos fordítású Újszövetséget!

:2smitten:
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #20 Dátum: 2010 Június 04, 11:27:49 »
Szia!

Szerintem a jobb megértést nem a fordítások, hanem a görög adja. :afro:
Nem értem miért mondod, hogy hazuggá tennénk Istent a János 18,37 alapján. Nem látom az összefüggést és nem is értem miért tetted be.
Egyértelmű önmagában a 6 fejezet 6. verse és a szövegkörnyezet sem hajlítja más irányba.
Elolvastam én az 5. fejezettől és a kérdéseid oly egyértelműek hogy nem is értem mit akarsz ebből kihozni, ami érdemleges.

Hadd kérdezzek akkor most én! Ki törölhet-e neveket Isten az Élet könyvéből vagy sem?  :089:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re: Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #21 Dátum: 2010 Június 04, 12:07:18 »
Tesókám, akkor talán először a görög szövegről!
Nagyszerű, hogy van görög szöveged és Szó szerínti fordításod, de ez  önmagában még messze áll a biblia-fordítás gyakorlatától!
Nyíthatunk egy topicot fordítás-elméleti kérdésekről, s tiztázhatjuk azt is, hogy miért térnek el a magyarnyelvű biblia-fordítások egymástól!
Nem azok a legjobb fordítások, amelyek szószerínt, hanem amelyek mondandójukban adják vissza a görög szöveget!
A koéni görög nyelvnek megvannak a sajátos szókapcsolatai, amelyeket más nyelvekre 'betű szeríntí hűséggel'  fordítva nem a valós mondandót, jelentéstartalmat tükrözik...

Éppen ilyen problémát feszeget, az általad felvetett kérdés!
A Mindenható és az időnek felette álló Istent ne tartsd már annyira szemilisnek, hogy bárkit is bejegyzett az életnek könyvébe, akiről Mindenhatóságánál fogva még a születése előtt tudja, hogy elfog kárhozni!
Ez van akkor, ha csak a betűkre tekintesz és nem a tartalmi üzenetre!
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #22 Dátum: 2010 Június 04, 12:16:20 »
Hu Tesókám, ez kicsit fájt!

Ezidáig szemilisnek és igazságtalannak tartottam szerinted Istent. Szerintem jobb, ha befejezed a nekem tulajdonított hamis vádakat. Amit pedig a könyvet illeti, nem az a kérdés, hogy valódi könyvekről van szó, hanem hogy vannak nevek, amik voltak de kitöröltettek. A görögben pedig a nyomatékot kapott szavakat szoktam elemezni. Hadd mondjak egy példát, Pál szemétnek ítélt mindent Krisztusért, holott nem a szemét szót használta, hanem a szkubulát, vagyis a "szart".

Békés napot!

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #23 Dátum: 2010 Június 04, 13:11:56 »
Azt pedig egy percig sem gondoltam hogy meg tudlak gyozni. Ugyanis ez a tema a Predesztinacio alatt van egy szinttel! Nyilvan aki hiszi a predesztinaciot, az egyben hisz az udvosseg mindenfelekepp megmarado voltaban.

:2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re: Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #24 Dátum: 2010 Június 04, 14:28:21 »
Mondtam, hogy felesleges köröket fogunk futni!
:2smitten:
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #25 Dátum: 2010 Június 04, 14:33:42 »
Attol meg lehet masoknak Aldas, hogy mi nem ertunk egyet. :05:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re: Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #26 Dátum: 2010 Június 04, 15:23:34 »
Ez igaz !

Visszatérve a megjegyzésedre én abban hiszek, hogy Isten mindannyiunkat ismert már akkor, amikor e világnak alapjait lefektette.
Előre tudja mindannyiunkról, hogy üdvözülünk-e, avagy elkárhozunk!
Hogy az elkárhozónak és az üdvözűlőnek is életet ad, arra nincs jobb szó, minthogy predesztinál!
Ebből kifolyólag az üdvösség elveszítésének fogalma csak nálunk, embereknél létezhet Istennél nem!
Nála mindenegyes üdvözűlő személye ismeretes volt már a Teremtés előtt! Persze lehet valakinek hamis üdvbizonysága, ilyenek pl. azok, akik azt vallják, hogy minden 'út' Istenhez vezet.
Istenhez egy út vezet az Úr Jézus Krisztus, s aki az övé az el nem veszhet, a többi meg a nagy bla-bla tesókám!
:2smitten:
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #27 Dátum: 2010 Június 04, 15:27:45 »
Amen!

Szerintem is csak bla bla tesokam. Sot hablaty!
:2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re: Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #28 Dátum: 2010 Június 04, 16:53:39 »
Zsuzsám, így van ahogy leírtad.
 :afro:

Csabim
"Ambrus írta nekem és csodálatos igazság:
'Saulnak lehetséges volt, hogy Pállá váljon, de Pálnak lehetetlen volt, hogy ismét Saullá legyen!'"

Saulus, mindig is Paulus volt, mert ez volt a neve. Saulus Paulus ...... A rómaiaknak három nevük volt, Pál pedig római polgár volt. A harmadikat csak feltételezhető.
Hát ennyit a "csodálatos igazságról".
 
:044:
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #29 Dátum: 2010 Június 04, 16:56:18 »
Sziasztok!

Folytatnám ezzel az ószövetségi igével:

Ez 18,23-24
Hiszen nem kívánom én a bűnös ember halálát - így szól az én Uram, az ÚR -, hanem azt, hogy megtérjen útjáról, és éljen. Ha pedig az igaz eltér az igazságtól, és álnokul él, elköveti azokat az utálatos dolgokat, amelyeket a bűnös ember szokott, az ilyen éljen-e? Igaz tettei, amelyeket azelőtt véghezvitt, nem maradnak emlékezetben. Hűtlenségéért, amelyre vetemedett, és vétkéért, amelyet elkövetett, meg fog halni!

Szerintetek miről beszél Isten? Testi avagy lelki halálról?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)