Szerző Téma: Elveszíthető-e az üdvösség?  (Megtekintve 56215 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re: Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #30 Dátum: 2010 Június 04, 19:22:31 »
Zsuzsám, így van ahogy leírtad.
 :afro:

Csabim
"Ambrus írta nekem és csodálatos igazság:
'Saulnak lehetséges volt, hogy Pállá váljon, de Pálnak lehetetlen volt, hogy ismét Saullá legyen!'"

Saulus, mindig is Paulus volt, mert ez volt a neve. Saulus Paulus ...... A rómaiaknak három nevük volt, Pál pedig római polgár volt. A harmadikat csak feltételezhető.
Hát ennyit a "csodálatos igazságról".
 
:044:

Robikám nyílvánvaló, hogy Ambrus nem a nevekről, hanem a Krisztusban való életről beszélt!
Tudjátok azon kellene elgondolkoznotok, hogy magatokról kizártnak tartjátok, hogy elvessétek a Jézusba, mint Krisztusba vetett hiteteket, de azért másokról lehetségesnek tartjátok! :pirul:
Sajnos Anti sem értette meg, hogy ez a feltételezés miért teszi hazuggá az Úr kijelentését...
Szóval  a ZSIDÓKHOZ írt levél 6. fejezete továbbra sem a 4. verssel kezdődik, s nem a 6. verssel ér véget!
Jó lenne legalább ekkora figyelmet szentelni a 9-10 verseknek is!
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #31 Dátum: 2010 Június 04, 19:39:50 »
Nem értettem meg, tudod én csak a betükre tekintek, olyan valaki vagyok, aki hazugga teszem Istent és még szemilisnek is nézem! Hisz ismersz, mégis mit vártál tőlem?

Esetleg ha megszánsz, kifejthetnéd a gondolatmeneted. Tudod még az egyszerü fordítást sem értem! :hehe:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re: Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #32 Dátum: 2010 Június 04, 20:18:55 »
Csak a pontosság kedvéért!
Nem azt írtam, hogy Te csak a betűkre tekintesz, hanem 'ez van, ha csak a betűkre tekintesz'.
Talán érezhető a különbség!
Amúgy meg nem nekem kell meggyőznöm arról, hogy örök életed van, s nem veszítheted el!
Legyen meg Neked a te hited szerínt!
:2smitten: 
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re: Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #33 Dátum: 2010 Június 04, 20:48:33 »
"Tudjátok azon kellene elgondolkoznotok, hogy magatokról kizártnak tartjátok, hogy elvessétek a Jézusba, mint Krisztusba vetett hiteteket, de azért másokról lehetségesnek tartjátok!"

Én magamról is lehetségesnek tartom. Nem zárom ki, hogy el fogom vetni Jézust. Mindig is, alapvetően hülyeségnek tartottam. Minek?
Ahogy egyre többet látok, és értek, egyre nagyobb hülyeségnek tartom a tanításait.
Kitartok mellette.
Miért?
Mert szeretem.
Mert szeretem, hogy ennyire naiv, szeretem a hitét, szeretem, hogy olyan amilyen. Szeretem, hogy meghalt azért, amiben hitt.
Én nem vagyok ilyen, vagy talán, nem tudom.
Ő nem követett el bűnt, én minden nap. Próbálok olyan lenni mint Ő. Mert példakép.
Nem megy.  Talán egy kicsit,  egy kicsit sem.
Ki esek a kegyelemből?
És akkor mi van?
Nem hiszek a pokolban, soha nem is hittem. Az emberben hiszek, az EMBER JÉZUS KRISZTUSBAN.
Még Istennek is emberré kellett lennie, hogy megváltsa. Ebben hiszek!
Ember vagyok, és nem is akarok más lenni.
Ember, akit anya szült, aki fázik, éhes, elégedett, szerelmes, gondolkodó, izzad és retteg, hogy mit hoz a jövő. Ember, aki Istennek azért ad hálát, hogy az lehet ami.

"Ambrus írta nekem és csodálatos igazság:
'Saulnak lehetséges volt, hogy Pállá váljon, de Pálnak lehetetlen volt, hogy ismét Saullá legyen!'"
Bizony barátom, Ambrus a nevekről írt, nem a Krisztusban való életről.
Sokan vannak akik visszamennek a világba. Pál (ha tetszik Saulus) is egyedül maradt. Kiestek a kegyelemből?
Nem tudom,nem az én dolgom. Azt tudom, hogy aki "mindvégig kitart".
Azt nem tudom, hogy én kitartok vagy sem. Nem tudom, hogy te kitartasz vagy sem. Vagy Antee, hiszen még nagyon fiatal, vagy a hölgyek. Ki tudja, ha nem csak az Isten.
Azt viszont tudom, hogy nem hozom ebbe a világba a kegyelmet, míg nem teljesítem Isten akaratát, vagyis nem hiszek az Ő fiában.
Ez az én bánatom, hogy nem tudok hinni.
Nincs hitem. Csak valami silány, semmitmondó, értelemmel vagyok felruházva. Szürke kis bakfittyel.
Ha lenne hitem, akkor bizonyosságom lenne az üdvösségről is,és hófehér ragyogásban ábrázolnám ki a Krisztust.

Szóval drága Csabám, ha magamból indulok ki, nem vagyok éppen egy siker történet. Azért kitartok. Csupán azért mert egy figura, nagyon nagyon szimpi nekem, pedig jó 2000 éve, hogy meghalt.

 :044:
 
 
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re: Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #34 Dátum: 2010 Június 04, 21:10:51 »
Robikám mindig is az őszínteségedért kedveltelek!

Talán ismersz annyira, hogy tud gyűlölöm a képmutatást...

Szóval Anti kedvéért sem tenném!

Neked is csak azt írhatom, hogy nagy gáz, ha nincs üdvbizonyságod!
Sajnálom, hogy a 'hitmértékegységed' még mindig a 'hegyek elmozdításánál' kezdődik!
:2funny:

Bocs, de ekkora marhaságot ne írj, hogy nem hiszel Jézusban, csupán szimpatikus, mert ezt a maszlagot nem veszem be Tesókám!
:2smitten:
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #35 Dátum: 2010 Június 04, 23:35:04 »
Sziasztok!

Folytatnám ezzel az ószövetségi igével:

Ez 18,23-24
Hiszen nem kívánom én a bűnös ember halálát - így szól az én Uram, az ÚR -, hanem azt, hogy megtérjen útjáról, és éljen. Ha pedig az igaz eltér az igazságtól, és álnokul él, elköveti azokat az utálatos dolgokat, amelyeket a bűnös ember szokott, az ilyen éljen-e? Igaz tettei, amelyeket azelőtt véghezvitt, nem maradnak emlékezetben. Hűtlenségéért, amelyre vetemedett, és vétkéért, amelyet elkövetett, meg fog halni!

Szerintetek miről beszél Isten? Testi avagy lelki halálról?

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re: Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #36 Dátum: 2010 Június 05, 01:17:42 »
Ha a testi halálról beszélne ezen a helyen az Ószövetség, akkor elviekben az 'igaz' embereknek nem kellett volna meghalniuk.

Énókh és Illés esete talán lehetne formabontó és mondhatnám, hogy igen a testi halálról van szó!

De ez azt jelentené, hogy az apostolok is elbuktak, főként pedig János apostol, aki nem erőszakos halált halt.
Tehát marad a valóságossabbnak látszó szellemi halál fogalma...

És a tény, hogy az Ószövetség és törvénye cselekedeti szövetségként működött...

'Hogy pedig a törvény által senki sem igazul meg Isten előtt, nyilvánvaló, mert az igaz ember hitből él.
A törvény pedig nincs hitből, hanem amely ember cselekszi azokat, élni fog azok által.'
Gal. 3:11-12

Lehet, hogy azt gondoljátok, hogy ez a vesszőparípám, de Anti által idézett ezékieli igénél is fontos tisztázni, hogy ki mondta, kinek mondta, mikor mondta és miért mondta.

Ezékiel 18 rész ekként kezdődik:
'És lőn az Úr szava hozzám, mondván:
Mi dolog, hogy ezt a közbeszédet szoktátok mondani Izrael földjén mondván:
Az atyák ettek egrest és a fiak foga vásott meg bele?
Élek én, ezt mondja az Úr Isten, nem lesz többé helye köztetek ennek a közbeszédnek Izraelben.'
Ez. 18:1-2

És hogy mit jelentett igaznak lenni abban a szövetségi állapotban arról a 27. vers beszél:
'És ha a gonosztevő megtér az ő gonoszságától, melyet cselekedett, és TÖRVÉNY SZERÍNT IGAZSÁGOT CSELEKSZIK: EZ AZ Ő LELKÉT MEGTARTJA ÉLETBEN.'
A cselekedeti üdvösséget hajszoló egyházaknak éppen ez a legnagyobb hiányosságuk, összemossák az Ószövetséget az Újjal és nem tanúlságként, hanem reánk keresztyénekre is érvényes törvényként kezelik.
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #37 Dátum: 2010 Június 05, 11:59:31 »
Az általam beidézett verseknek a mondanivalója számomra az, hogy az "igaz" sem fog megmenekülni ha letér útjáról.
A halál terén egyezünk, mert valóban szellemi halálról beszél az ige. A halál pedig nem a megsemmisülést hanem az elválasztódást jelenti.

Nos az első mondatomra visszatérve, Isten elmondja a "frankót", hogy vigyázzon az útjára az igaz és a gonosz pedig térjen meg.

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető b.cermidoff

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 235
  • Brondel Cermidoff
    • Az igazgyöngy
Re: Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #38 Dátum: 2010 Június 05, 23:54:09 »
Mindenki csak a saját üdvösségében lehet bizonyos, máséban nem, ez utóbbit kutatni nem is a mi dolgunk. ("mi közöd hozzá? Te kövess engem!" Jn 21:22/b) A sajátunkkal kapcsolatban: gyümölcséről ismerszik meg a fa (Gal 5:19-22 -"A testnek cselekedetei" és "a Lélek gyümölcsei").
"Mert talán azért vált meg tőled ideig-óráig,hogy őt,mint örökkévalót kapd vissza;Nem úgy immár mint szolgát,hanem szolgánál nagyobbat,mint szeretett atyafit,kiváltképpen nékem, mennyivel inkább pedig néked,mind testben,mind az Úrban." "Ha pedig valamit vétett ellened avagy adós,ezt nekem róvd fel"

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re: Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #39 Dátum: 2010 Június 06, 00:18:31 »
Az általam beidézett verseknek a mondanivalója számomra az, hogy az "igaz" sem fog megmenekülni ha letér útjáról.
A halál terén egyezünk, mert valóban szellemi halálról beszél az ige. A halál pedig nem a megsemmisülést hanem az elválasztódást jelenti.

Nos az első mondatomra visszatérve, Isten elmondja a "frankót", hogy vigyázzon az útjára az igaz és a gonosz pedig térjen meg.



Igen, de az Új szövetségben az 'igaz' nem a törvénycselekedeteiből él.
'Senki sem cselekszik bűnt, aki az Istentől született,mert benne marad annak magva; és nem cselekedhetik bűnt, mivelhogy Istentől született'
Jn. 3:9

Az Ószövetségben egy Szombat-rontás elég dúrva bűnnek számított, ma ez miatt nem tekint reánk bűnösként az Isten

Az Ószövetségi 'igazak' számára kőtáblákba és a törvénykönyvbe véste be Isten a parancsolatokat.
Olvasták és volt aki követte, (körűlmetélte a szívét) s volt aki nem!

Az Új szövetségben a szívbe vési Isten a parancsolatokat.

Akinek pedig nincs a szívébe, az ugyan mit követ?

Legjobb esetben is csak az Ószövetségi törvényeket, amely által nincs megigazulás Isten előtt!

Akinek meg a szívébe van írva, az miként térhetne el tőlük?
És ezek a parancsolatok nem a Mózesi törvények, az elég nyílvánvaló!

'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #40 Dátum: 2010 Június 06, 00:43:39 »
Ne felejtsük el, hogy az ószövetség idején elhunytak két különböző helyre kerülhettek.
A pokolba vagy Ábrahám kebelére.

Hogy mi alapján kerültek oda? A törvény betöltése által?
A szívükbe írt lelki törvények által kerültek az Ábrahám kebelére. De nekik is szükségük volt az evangéliumra.
Egyenesen Jézus szájából hallhatták.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető b.cermidoff

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 235
  • Brondel Cermidoff
    • Az igazgyöngy
Re: Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #41 Dátum: 2010 Június 06, 01:02:39 »
Nem lehet, hogy az az eredeti felállás, hogy mindenki neve be van írva az Élet könyvébe és csak a halál pillanata után törli ki Isten azok nevét, akik elkárhoznak? Addig mindenkinek megvan a sansza az üdvösségre. Hiszen a jobbik lator élete utolsó percében fogadta el Jézust Megváltójának és üdvösségének visszaigazolását magától az Úrtól kapta (ez is egy gyümölcs). Megjegyzem, ha az üdvösség örök életet jelent, nehezen tudom elképzelni, hogy lehet elveszíteni. Tudomásom szerint, ha valaki Krisztust választja, az megismeri az Ő hűségét. Az Ő vére örökre megtisztít. Tehát mi elhagyhatjuk, de Ő nem hagy el minket soha (a 99 bárányt szemmeltartva ugyan, de elmegy, hogy visszahozza az 1 elkóboroltat a nyájhoz). Isten nem ember, hogy meggondolja Magát. Ezek szerint tehát az üdvösség nem veszíthető el, mert ha már egyszer elfogadtuk, nem a mi hűtlenségünktől függ, hanem az Ő hűségétől. Ám természetesen saját egyszeri szabad akarati döntésünk gyümölcse. Ennek ellenére az újjászületett hívő is "visszacsúszhat", hogyha nem figyel elég éberen a Szent Szellemre. Ez viszont már a mennyei kincseinkről szól (az Isten által számunkra elkészített jócselekedetekről), nem pedig az üdvösségünkről.
"Mert talán azért vált meg tőled ideig-óráig,hogy őt,mint örökkévalót kapd vissza;Nem úgy immár mint szolgát,hanem szolgánál nagyobbat,mint szeretett atyafit,kiváltképpen nékem, mennyivel inkább pedig néked,mind testben,mind az Úrban." "Ha pedig valamit vétett ellened avagy adós,ezt nekem róvd fel"

Nem elérhető Zsotza

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 303
  • kistestvér
    • Zsotza kísérleti  web-kunyhója
Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #42 Dátum: 2010 Június 06, 04:43:06 »
Meggyőződésem szerint elveszíthető....a jutalom-ami nem egyenlő az üdvösséggel....-az én hitem,ismeretem szerint. /1.Kor. 3:12-15/  Nagyon nagy Téma ez, sokdiplomás teológusok is vitáznak ezen /amíg békében teszik ezt,nem baj [;<-) / Amíg Jehova Tanúinál voltam az üdv-bizonytalansággal tartottak engem is "sakkban" /"sokkban"/,de amióta megismertem magamat,mint megváltásra szoruló bűnöst,és az Úr Jézus Krisztust,mint Megváltómat,azóta tudom hogy örök életem van. /1.János 3:13/  Az örök meg nem lenne  örök ha  /valami miatt/  véget érhetne.  Eddig jutottam el.
http://zsotza.fora24.pl/

Személyes,kísérleti honlap

Nem elérhető b.cermidoff

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 235
  • Brondel Cermidoff
    • Az igazgyöngy
Re: Elveszíthető-e az üdvösség? - Látszólagos igazság
« Válasz #43 Dátum: 2010 Június 06, 10:19:38 »
Szerintem sem veszíthető el az üdvösség és valóban létezik "tapasztalati ismeret" és "helyzeti igazság".

Létezik az igazság tapasztalati ismerete (IKor 13:12), ez nagy mértékben attól is függ, hogy mennyire hagyjuk magunkat a Szent Szellemtől taníttatni. Hitetlen esetén a tapasztalati igazság a világból származik, Istenről csak lexikai tudás lehet. Létezik helyzeti igazság, (elfogadottak vagyunk a Szerelmesben; választott nép, királyi papság vagyunk; mennyei helyekre vagyunk ültetve; mennyei örökségünk van stb. ha újjászülettünk. Aki pedig nem, az a harag gyermeke.)

Mellesleg engem elkeserítene, ha Krisztus egy olyan dologért halt volna meg, ami elveszíhető. Kétessé tenné a feltámadása értékét is, az besorolódna az emberi cselekedetek közé. Ez méltatlan lenne Hozzá. A múlandóság és a változékonyság nem az isteni természet része. Hiszen újjászületésünkkor az Úr nem a testünkkel kötött szövetséget.
"Mert talán azért vált meg tőled ideig-óráig,hogy őt,mint örökkévalót kapd vissza;Nem úgy immár mint szolgát,hanem szolgánál nagyobbat,mint szeretett atyafit,kiváltképpen nékem, mennyivel inkább pedig néked,mind testben,mind az Úrban." "Ha pedig valamit vétett ellened avagy adós,ezt nekem róvd fel"

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re: Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #44 Dátum: 2010 Június 06, 14:14:00 »
Elveszíthető-e az üdvöség?
Hát ezt tényleg sokféleképpen lehet látni, vagy magyarázni.
Az üdvösség kész van és mindenkinek elérhető, semmivel nem fizethetünk érte, még hittel sem, mert ingyen, kegyelemből kaptuk. A hit is csak egy eszköz arra, hogy a felajánlott üdvösséget át tudjuk venni. Ha a hit szót egy percre felcseréljük a meggyőződés szóval (hit - "nem látott dolgok felől való meggyőződés"), akkor láthatjuk az írásból, hogy nem a hitért cserébe kapjuk az üdvösséget, hanem, ha meggyőződünk arról, hogy Isten ezt nekünk adta, akkor a mienk, ha nem, akkor nem a mienk.
A hitből sem létezik "kicsi", vagy "nagy". Vagy van, vagy nincs.

Bizonyos értelembe, mindegy, hogy Isten szemszögéből elveszíthető-e, vagy nem (szenilis vagy nem  :044: ), mert nem vagyunk Isten szemszögében. A bibliában szereplő eseteket, példákat, leírásokat ne hagyjuk figyelmen kívül, még akkor sem, ha mi úgy érezzük, hogy képesek vagyunk Isten szemszögéből látni és figyelmen kívül hagyhatjuk, amit Isten leiratott.
Ha Isten fenntartja magának a jogot, hogy szenilis legyen és utólag mégis kihúzzon valakit az élet könyvéből, akkor hagyjuk meg neki ezt a jogot.
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)