Szerző Téma: Elveszíthető-e az üdvösség?  (Megtekintve 56396 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Elveszíthető-e az üdvösség?
« Dátum: 2010 Június 03, 00:29:07 »
Sziasztok!

Szeretném, ha az Ige fényében választ találnánk a topic címére.
Megoszlások vannak és ki-ki ezzel vagy azzal az igével érvel.

De mi a kétségtelen valóság?
Mit mond az Ige?

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4324
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re: Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #1 Dátum: 2010 Június 03, 10:28:01 »
 :(
Igen, elveszíthető. Mi is foglalkoztunk ezzel a témával házi csoportban. Van egy ige: "...hogy a kegyelemből ki ne essetek!"
De majd megkeresem a többit is, mert bizony-bizony aktuális a figyelmeztetés, ugyanis sokan (tisztelet a kivételnek) játszanak az üdvösséggel, túlzottan "haverkodnak" az Úrral, és könnyelműen veszik a megbocsátást, mintha ez az Úr Jézusnak "kötelező" lenne!  :060:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re: Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #2 Dátum: 2010 Június 03, 12:00:29 »
Látszólag elveszíthető, gyakorlatilag mégsem, s ebben sem fogunk egyet érteni, kár a felesleges 'körökért'...
:2funny:

:2smitten:
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re: Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #3 Dátum: 2010 Június 03, 12:06:20 »
Szerintem elég összetett a kérdés. El nem veszíthető, de eldobható.  :061:

Tüde által idézett ige pontosan így szól: "Akik törvény által akartok megigazulni, elszakadtatok a Krisztustól, a kegyelemből pedig kiestek." (Gal 5,4)

Azaz, aki elbizakodottan, a cselekedetei által akar megigazulni, az eldobja magától a kegyelmet. Ugyanez igaz azokra is, akik megismerték és elhitték az igazságot, mégis tudatosan, lázadásból ellene szegülnek:

"Mert ha szándékosan vétkezünk az igazság teljes megismerése után, nincs többé bűneinkért való áldozat." (Zsid 10,26)

Ez az én látásom, kiváncsi vagyok másokéra is.  :119: :169:
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re: Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #4 Dátum: 2010 Június 03, 12:11:15 »
Kedves Csaba!

Ezt írtad:
....Látszólag elveszíthető, gyakorlatilag mégsem, s ebben sem fogunk egyet érteni, kár a felesleges 'körökért'...

Nem értek veled egyet, mert engem nagyon is érdekelne ez a látszólag igen, gyakorlatilag nem. Nagyon őszintén mondom, és nem csak az ellenkezés kedvéért. Ha megtennéd, hogy kifejted hálás lennék.

 :integet:
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re: Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #5 Dátum: 2010 Június 03, 12:35:01 »
Szia Irma!
Jules a lényeg egyik felét már kifejtette!
Sajnos nem vagyok Biblia közelben, de ha jól emlékszem János levelében olvashatunk a Jézusban való hit üdvbizonyságáról!
Ettől a ponttól meg elkezd bonyolódni a kérdés azzal, hogy akik 'kiválnak közülünk, sosem tartóztak közénk'!

Talán ennyit dióhéjban!

:044:
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re: Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #6 Dátum: 2010 Június 03, 14:23:00 »
Ha majd Biblia közelben leszel, akkor kifejted ezt nekem bővebben?

 :2smitten:
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #7 Dátum: 2010 Június 03, 15:03:51 »
Sziasztok!

En is becsatlakoznek a temaba. Par evvel ezelott sokat foglalkoztam ezzel a kerdessel, sok iget erintett a kerdes. Szemely szerint arra a vegkovetkeztetesre jutottam, hogy nem elveszitheto, de feladhato az udvosseg. Senki es semmi sem ragadhat ki minket Isten kezebol, viszont mi elfordulhatunk tole.

Ki akarna elfordulni Istentol? En nem tudnam magamrol ezt elkepzelni. Lehet senki sem, aki ezt a topicot olvassa. Pedig vannak, akik megtertek es gyumolcsot is teremtek, megis elfordultak Istentol. Persze konnyu azt mondani es latszolag helytallo is, hogy igazandibol nem voltak az ilyenek megterve. Dehogynem!
A megtereshez nem kell semmit sem tenni. Csak elfogadni es hagyni Isten lelket munkalkodni az eletunkben.

Isten kitorolhet neveket az Elet konyvebol. A Biblia elso es a legutolso konyveben ir rola. Lehet nem veletlen, hisz a kozotte levo konyveket is kozre fogja.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re: Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #8 Dátum: 2010 Június 03, 15:16:26 »
É mi a helyzet a Zsidó 6:

....4.   Mert lehetetlen dolog, hogy a kik egyszer megvilágosíttattak, megízlelvén a mennyei ajándékot, és részeseivé lettek a Szent Léleknek,
5.   És megízlelték az Istennek jó beszédét és a jövendő világnak erőit,
6.   És elestek, ismét megújuljanak a megtérésre, mint a kik önmagoknak feszítik meg az Istennek ama Fiát, és meggyalázzák őt.....

Itt mint ha arról lenne szó, hogyha valaki azután, hogy megtért, részesült s Szent Lélek közösségéből, és ha ilyen elesik, akkor lehetetlen, hogy újra megtérjen. Vagy tévedek ? :2smitten:
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #9 Dátum: 2010 Június 03, 15:28:36 »
Orulok Irma, hogy betetted ezt az igeverset. En is ugy ertelmezem, mint jomagad.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető h.isro

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 887
Re: Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #10 Dátum: 2010 Június 03, 16:44:33 »
Csak egy mondat. Főleg, hogy Jézus nem azt mondta, hogy: "Aki nem tér meg nem láthatja meg az Isten országát..." , hanem azt mondta, "aki nem születik újonnan nem láthatja meg az Isten országát." ill. "Aki nem születik víztől és lélektől az nem láthatja meg az Isten országáról." Százszor is meg lehet térni, de ha nem születtél újjá, akkor a megtéregetésed semmit sem ér. Lehet százszor is bűnt vallani, de mit ér a bűnvallás, ha utána nem fogadod el rá a gyógyírt. Úgy gondolom, hogy onnantól kezdve, hogy nem csak megvallogatod a bűneidet, hanem tudatosan a bűn vallásért cserében meg is várod Isten válaszát a bűneidért való bocsánatot. Ez jelenti azt, hogy újjászülettél.
With God All Things Are Possible= Istennel minden lehetséges!
Ki vagyok szolgáltatva Istennek. Teljesen fegyvertelen és védtelen vagyok, ezért kell, hogy a Szentlélek befedezzen.

Nem elérhető h.isro

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 887
Re: Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #11 Dátum: 2010 Június 03, 16:50:35 »
Még annyit hozzátennék, hogy ez az egyetlen véleményem van ehhez. A folytatásban csak annyit hadd tegyek még hozzá. Hogy a nem egyetértésünk, ne abból álljon, hogy próbálunk meggyőzni valakit, hanem abból, hogy azt mondjuk, hogy ha végkép nem tudunk valami felől megegyezni, akkor "legyen a te hited szerint." Tudjátok, amikor saját erőből próbáltam vitatkozni, meggyőzni embereket, annak mindig rossz vége lett. Most szeretnék megtanulni meghallgatni másokat. Miután meghallgattam, akkor sem próbáljak erőszakoskodni, és úgy meggyőzni valakit, hanem elfogadni azt, hogy ő így gondolkodik, és válaszként csak ennyit: "legyen a te hited szerint..." és "békesség neked" , akkor is, ha nem értünk egyet.
With God All Things Are Possible= Istennel minden lehetséges!
Ki vagyok szolgáltatva Istennek. Teljesen fegyvertelen és védtelen vagyok, ezért kell, hogy a Szentlélek befedezzen.

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re: Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #12 Dátum: 2010 Június 03, 16:59:23 »
Szerintem azt kéne tisztázni, "mi is az üdvösség", vagy ez mikor következik be?
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető ermaha

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2797
Re: Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #13 Dátum: 2010 Június 03, 17:23:41 »
Az Igében ez van irva az üdvösségről!
Luk:2:26.És kijelentetett néki a Szent Lélek által, hogy addig halált nem lát, a míg meg nem látja az Úrnak Krisztusát.
27.És ő a Lélek indításából a templomba méne, és mikor a gyermek Jézust bevivék szülői, hogy ő érette a törvény szokása szerint cselekedjenek,
28. Akkor ő karjaiba vevé őt, és áldá az Istent, és monda:
29.Mostan bocsátod el, Uram, a te szolgádat, a te beszéded szerint, békességben:
30.Mert látták az én szemeim a te üdvösségedet,
31.A melyet készítettél minden népeknek szeme láttára;
32.Világosságul a pogányok megvilágosítására, és a te népednek, az Izráelnek dicsőségére.

Jn 3,16     
Mert úgy szerette Isten e világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen ő benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen.
    Jn 3,17    
Mert nem azért küldte az Isten az ő Fiát a világra, hogy kárhoztassa a világot, hanem hogy megtartassék a világ általa.

Lukács evangéliumában Jézust üdvösségnek nevezi Simeon.Jn 3,16 -A másik Igében pedig annak van örökélete,aki hiszen Őbenne//Krisztusban//
Mert nem a félelemnek szellemét adta nekünk
az Isten,hanem az erőnek és szeretetnek és józanságnak szellemét/Tim:1,7/

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re: Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #14 Dátum: 2010 Június 03, 19:26:42 »
Honnan tudhatjuk, hogy Isten kinek adott örök életet?
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;