Szerző Téma: Elveszíthető-e az üdvösség?  (Megtekintve 56415 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető ermaha

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2797
Re:Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #90 Dátum: 2010 Június 14, 09:44:02 »
Gabikám,-sokat gondolkodtam már Judás árulásán és nem mentegetni akarom.
Egyszer valahol,már nem tudom hol,azt olvastam,lehet,hogy fenn a mennyekben ott lesz Judás is és akkor nagyon meg lepődnek némelyek!

Akkor ezeket gondoltam,az írás kapcsán!--Mi van ha tényleg igaza van és neki amint Jézusnak,éppen úgy ez volt az elhivása,hiszen nélküle nem tudta volna Jézus betölteni a Váltságot,nem jött volna létre
az amiért a földre jött,hogy megváltsa az emberiséget.

Azt mondják,aki eldobja az életét amit Istentől kapott és öngyilkos lesz,annak nincsen bűnbocsánat.
Nagyon sok ember,úgy mint Judás dobja el az életét!--Sokszor felmerül a kérdés bennem,valóban Isten ezt nem bocsájtja meg?--annak aki ilyet tesz nincs bocsánat?--De ha Jézus Krisztus mindenkiért meghalt,akkor nekik is kell valamiféle bűn bocsánatuknak lenni.

Mi van akkor,ha Judás betöltötte az árulással és az öngyilkossággal Isten akaratát,mert ez volt az ő elhivása.??
Valójában az eredetiben,mi szerepel a Főpapi imában,a veszedelem fia-ként.Mi  lenne az eredeti fordítási szöveg?--Jó volna tudni és érteni ezt az Igét.
Mert nem a félelemnek szellemét adta nekünk
az Isten,hanem az erőnek és szeretetnek és józanságnak szellemét/Tim:1,7/

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #91 Dátum: 2010 Június 14, 10:43:23 »
Szerény véleményem szerint az öngyilkosság nem visz a kárhozatba. Az öngyilkosok elkárhozása feltételezés onnan születik, hogy nincs ideje megbánni a bűnét, vagyis hogy megölte magát. De ez hagy némi kivetnivalót.

Júdásról azt mondta Jézus, hogy a kárhozat fia! Gondolom ez azt is jelenti, hogy elkárhozott. Jézus még azt is kijelentette, hogy Júdás elveszett.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re:Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #92 Dátum: 2010 Június 14, 10:48:47 »
Gabikám,-sokat gondolkodtam már Judás árulásán és nem mentegetni akarom.
Egyszer valahol,már nem tudom hol,azt olvastam,lehet,hogy fenn a mennyekben ott lesz Judás is és akkor nagyon meg lepődnek némelyek!

Akkor ezeket gondoltam,az írás kapcsán!--Mi van ha tényleg igaza van és neki amint Jézusnak,éppen úgy ez volt az elhivása,hiszen nélküle nem tudta volna Jézus betölteni a Váltságot,nem jött volna létre
az amiért a földre jött,hogy megváltsa az emberiséget.

Azt mondják,aki eldobja az életét amit Istentől kapott és öngyilkos lesz,annak nincsen bűnbocsánat.
Nagyon sok ember,úgy mint Judás dobja el az életét!--Sokszor felmerül a kérdés bennem,valóban Isten ezt nem bocsájtja meg?--annak aki ilyet tesz nincs bocsánat?--De ha Jézus Krisztus mindenkiért meghalt,akkor nekik is kell valamiféle bűn bocsánatuknak lenni.

Mi van akkor,ha Judás betöltötte az árulással és az öngyilkossággal Isten akaratát,mert ez volt az ő elhivása.??
Valójában az eredetiben,mi szerepel a Főpapi imában,a veszedelem fia-ként.Mi  lenne az eredeti fordítási szöveg?--Jó volna tudni és érteni ezt az Igét.

Az biztos, hogy a Mennyben sok meglepetés vár ránk és nemcsak Júdás kapcsán. Lehet, hogy sokkal több ember lesz ott, mint gondoljuk, az is lehet, hogy sokkal kevesebb. Én lelkileg felkészültem erre, mert tudom, hogy nem látok ezen a téren reálisan.
A jelenlegi világosságom nekem azt mondja, hogy olyan elhívás nincs, amiben valaki a kárhozatra lett teremtve. Nyilván igékkel is tudják ezt a kijelentésemet többen cáfolni. Szerintem egyszerűen nem értjük ezeket az igéket, azért magyarázzuk rosszul. Hangsúlyozom, hogy én sem értem, de Isten nekünk szabad akaratot adott, tehát tőlünk függ, hogy tisztességre, vagy szentségtelenségre kiválasztott edények leszünk.
Biztos sok kérdésünk lesz az Úrhoz, amikor találkozunk vele...  :2angel:
Igen meg lehet cáfolni igékkel is
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re:Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #93 Dátum: 2010 Június 14, 10:51:19 »
Szerény véleményem szerint az öngyilkosság nem visz a kárhozatba. Az öngyilkosok elkárhozása feltételezés onnan születik, hogy nincs ideje megbánni a bűnét, vagyis hogy megölte magát. De ez hagy némi kivetnivalót.

Júdásról azt mondta Jézus, hogy a kárhozat fia! Gondolom ez azt is jelenti, hogy elkárhozott. Jézus még azt is kijelentette, hogy Júdás elveszett.

Nemcsak emiatt mondják, hanem azért is, mert az életünk nem a mienk, hanem az Úré, ezért senkinek nincs joga azt eldobni magától. A törvény mondja: "Ne ölj!"
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #94 Dátum: 2010 Június 14, 11:17:21 »
Igen, de ha ezt nézzük, akkor Mózes sem üdvözülhetett, hiszen gyilkolt Ő is. De tudjuk, hogy üdvözült...
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re:Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #95 Dátum: 2010 Június 14, 11:29:48 »
Újabb és újabb választ mindig fogsz találni mindegyik oldalról. Nem tudom, hogy valóban elveszti-e az ember az üdvösségét, amikor öngyilkos lesz, de azért döntöttem úgy, hogy ezt támogatom, mert nem szeretnék Isten elé kerülni, mert valaki azt hallotta tőlem, hogy hamarabb Istenhez kerül, ha eldobja az életét. Ezt biztos megérted. Ebből baj nem lesz, maximum nem lesz senki öngyilkos, aki rám hallgat... legalábbis miattam nem.  :020:

A bölcsesség kezdete az Úrnak a félelme. Az Úrnak a félelme a gonosztól való eltávozás.

Nekem több az élet, mint a teológiai magyarázat, noha szeretem azt is...  :2smitten:
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #96 Dátum: 2010 Június 14, 13:04:33 »
Szia Gábor!

Nem az ima, mert az az Ur Jézus csodálatos főpapi imája, csak ez a szó : veszedelemnek fia, -- ez nekem valahogy azt hozza le, hogy Judás erre született, de mint írtam nem tudok határozottan állást foglalni, merthogy én nem hiszek az eleve elrendelésbe.

Szia Anti!

Az öngyilkosság ugyanolyan elbírálás alá esik, mint a gyilkosság. Hiszen erőszakos cselekedetről van szó, csak az öngyilkosság esetében a gyilkos és az áldozat ugyanaz a személy. Nem mi hoztuk létre az életet, nincs is jogunk dönteni kezdete és vége felett. Isten ezt a saját hatáskörében tartja.

 :2smitten:
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Katinka12

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 29
  • Katinka12
    • A halálból élet támad
Re:Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #97 Dátum: 2010 Június 14, 13:37:36 »
 8. Ha azt mondjuk, hogy nincsen bűn mi bennünk, magunkat csaljuk meg és igazság nincsen mi bennünk.
  9. Ha megvalljuk bűneinket, hű és igaz, hogy megbocsássa bűneinket és megtisztítson minket minden hamisságtól. 1János1-ből.

15. És a hitből való imádság megtartja a beteget, és az Úr felsegíti őt. És ha bűnt követett is el, megbocsáttatik néki.
  16. Valljátok meg bűneiteket egymásnak és imádkozzatok egymásért, hogy meggyógyuljatok: mert igen hasznos az igaznak buzgóságos könyörgése. Jakab 5:15-16

19. Atyámfiai, hogyha valaki ti köztetek eltévelyedik az igazságtól, és megtéríti őt valaki,
  20. Tudja meg, hogy a ki bűnöst térít meg az ő tévelygő útjáról, lelket ment meg a haláltól és sok bűnt elfedez.Jakab  5:19-20
Örökkévaló az Ő kegyelme az Őt félők iránt!

Hálát adok neki ezért szüntelen!!!!

De az biztos, hogy a mennybe bűnnel nem mehetsz be.

Katinka12
Nászta Kati

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re:Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #98 Dátum: 2010 Június 14, 15:03:32 »
Kedves Irma igazad van, de hidd el én is a veszedelem fia lennék, ha otthagynám az elhívásom és elkezdenék világi módjára élni.  :hehe:
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #99 Dátum: 2010 Június 14, 15:44:23 »
Hát szerintem Júdásnak is ez volt a baja, hogy nem akarta az Isten útját, és a tragédiája az volt, hogy pedig olyan közel volt, annyira közel. Mégis kedves volt számára a 30 ezüst. Ó hányszor járunk igy?
Csak Isten kegyelme, hogy még nincsen végünk!  :2smitten:
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re:Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #100 Dátum: 2010 Június 14, 17:34:47 »
Sziasztok

Szerintem Júdásnál, nem arról van szó, hogy eleve ellet volna rendelve, inkább arról, hogy felismerjük e magunkban a bűnt, vagy sem. Szerintem, Júdás egyszerűen nem ismerte fel.
Miért? Mert a törvény alatt volt.
Júdás kapott Szent Szellemet? Nem.
Viszont maga Jézus mondja:Luk 22:30  Hogy egyetek és igyatok az én asztalomon az én országomban, és üljetek királyi székeken, ítélvén az Izráelnek tizenkét nemzetségét.
Luk 22:31  Monda pedig az Úr: Simon! Simon! ímé a Sátán kikért titeket, hogy megrostáljon, mint a búzát;
Luk 22:32  De én imádkoztam érted, hogy el ne fogyatkozzék a te hited: te azért idővel megtérvén, a te atyádfiait erősítsed.

Júdásért vajon miért nem? Júdásnak nem mondja, hogy te barátom kivétel vagy.
Péternek viszont azt, hogy "idővel megtérvén". Vagyis egyikük sem volt még "megtérve".
Júdás akkor helyesen cselekedet? Nem.
Ne feledjük, sem megváltva, sem megtérve nem volt.
Így bizony nagy az esélye annak, hogy nem a kárhozatra lett teremtve.
 :2smitten: :044:
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re:Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #101 Dátum: 2010 Június 14, 17:50:43 »
Nem értem, hogy ez az ima hol cáfolja meg a lentieket?
Pont ez is mutatja, hogyaz Írás szerint is a kegyelem azok számára is elérhető, akikről tudja Jézus, hogy nem fogják megfutni a pályát.

Hát ezt meg én nem igazán értem! :pirul:
Miként lehet valaki számára elérhető a kegyelem, ha nem fútja meg a pályát...?
Mert ha Isten már valakiről a szűletése előtt tudja, hogy nem fogadja el a kegyelmet, de még is hagyja megszűletni, akkor mondj reá jobb szót, mint hogy  'eleve elrendel'.

Jézus, Judást
Jn. 6:70-ben ördögnek nevezi.
Én kizártnak tartom, hogy egy ördögnek Isten előtt kegyelme lehetett volna!
Hiszen nem véletlenűl választotta őt Jézus!
:2smitten:
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető b.cermidoff

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 235
  • Brondel Cermidoff
    • Az igazgyöngy
Re:Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #102 Dátum: 2010 Június 14, 19:02:11 »
Júdás valóban elkárhozott, mert a Sátán belement (Lk 22:3; Jn 11:27) és a  Biblia sehol sem tesz arról említést, hogy elhagyta volna.

Egy érdekesség még ezzel kapcsolatban: Mt 26:50. Jézus barátjának nevezi az Őt eláruló Júdást. (Valószínű azért, mert negatív, de fontos szerepe volt a Isten tökéletes tervében.)

Ha az eleve elrendeltség igaz, akkor hova tegyük I. Tim 2:4-et? Megoldás: Isten többek között mindentudó. Látja előre az Ő megengedő akaratában járók szabad akarati döntését is. De ez nem azt jelenti, hogy Ő ezt eleve elrendelte. Akkor mi van az Ő tökéletes akaratával? Az nem létezik? Hisz a fentiek szerint mindenkinek felajánlja ezt a választást!
"Mert talán azért vált meg tőled ideig-óráig,hogy őt,mint örökkévalót kapd vissza;Nem úgy immár mint szolgát,hanem szolgánál nagyobbat,mint szeretett atyafit,kiváltképpen nékem, mennyivel inkább pedig néked,mind testben,mind az Úrban." "Ha pedig valamit vétett ellened avagy adós,ezt nekem róvd fel"

Nem elérhető b.cermidoff

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 235
  • Brondel Cermidoff
    • Az igazgyöngy
Re:Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #103 Dátum: 2010 Június 14, 19:25:16 »
Az általad említett példázat földi életünkről szól (Mt 18:25), arról, hogy Isten még a halálos bűnöket is hajlandó megbocsátani azoknak, akik megbánják. Soha sem akarja azt, hogy valakinek az újjá nem születése miatt a családja is elkárhozzon. A börtön ugyanis nem a pokol, hanem csak a fenyítés, ld. Mt 18:34 "míg meg nem fizeti mindazt, amivel tartozik". A pokolban a kárhozat örök!!!
"Mert talán azért vált meg tőled ideig-óráig,hogy őt,mint örökkévalót kapd vissza;Nem úgy immár mint szolgát,hanem szolgánál nagyobbat,mint szeretett atyafit,kiváltképpen nékem, mennyivel inkább pedig néked,mind testben,mind az Úrban." "Ha pedig valamit vétett ellened avagy adós,ezt nekem róvd fel"

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4324
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #104 Dátum: 2010 Június 14, 19:34:57 »
 :044:

Sokáig nem írogattam! Kb 2 napig!  :pirul:  Nem fogadta el a jelszavamat a rendszer.
Így csak most tudtam átfutni a felszólalásokat...

Idéznek egyet:
"Szerény véleményem szerint az öngyilkosság nem visz a kárhozatba."   (Antee)

Szerintem az öngyilkosság is gyilkosság!  :117:

Júdásról pedig ilyet gondolni, hogy ott lesz a mennyben... Hát ez érdekes feltételezés... :02:  Kárhozat fia, áruló! Ismerte Jézus! Tudta, hogy ártatlan!
Volt lehetősége megbánni és visszatérni Jézushoz! Amikor visszavitte a pénzt a főpapokhoz, miért nem ment vissza Jézushoz is?

Elárulta, igen! De neki is volt esélye, hogy Jézushoz fusson, rohanjon, bocsánatot kérjen! MIÉRT NEM TETTE?!  :060:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.