Szerző Téma: Elveszíthető-e az üdvösség?  (Megtekintve 56426 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re:Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #120 Dátum: 2010 Június 15, 17:27:56 »
Tudom, nem egyszerű amit írtam, meg a fogalmazás sem tökéletes.
Én azt gondolom, hogy Júdás mindaz mellet, hogy helytelen dolgot tett, azért még is csak egy rakás próféciát teljesített be.
Jézusnak lehetősége lett volna arra, hogy ebben megakadályozza, de nem tette. Péternél viszont közben járt.
Vajon miért tett különbséget a két tanítvány között? (hiszen az Isten nem személyválogató)
Szerintetek Júdást, kinek a nevére merítették be?
Júdást, nem Jézus választotta?
Amikor nem Szellem szerint cselekszem, vajon nem árulom el azt (akiben) amiben hiszek?
Olyan egyszerű ítéletet mondani, megbocsátani mennyivel nehezebb. Gondoljuk meg, ha Júdás nem teszi amit tesz, akkor majd teszi Peti, vagy Jani, de valakinek meg kell tennie, különben nincs megváltás. Ha Peti teszi akkor ma ő a Fekete Péter, akkor minden új rá szegeződik.
Ha megértenénk ezt az igét: Ef 6:12  Mert nem vér és test ellen van nékünk tusakodásunk, .....
Júdás vér és test volt, bocsássunk meg neki, hiszen valahol, ő is csak egy szereplője ennek az egész történetnek.
Én biztos vagyok benne, hogy az Úr megbocsátott neki: Máté 5:44  Én pedig azt mondom néktek: Szeressétek ellenségeiteket, áldjátok azokat, akik titeket átkoznak, jót tegyetek azokkal, akik titeket gyűlölnek, és imádkozzatok azokért, akik háborgatnak és kergetnek titeket.
 :2smitten: :044:
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re:Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #121 Dátum: 2010 Június 15, 18:18:56 »
Csaba, csak erre szólnék, a többi nagyjából stimm,  "Igen csak nagy problémák lennének a teremtett világban, ha Isten nem hágná át a mi szabad akaratunkkal hozott döntéseinket!" - sajnos nemcsak lennének, hanem vannak...  :(  olyannyira, hogy Isten itélete fog jönni rá hamarosan,  Pt 3,13: De új eget és új földet várunk az ő ígérete szerint, a melyekben igazság lakozik.
Zsuzsa :044:

Nalátod egyről beszélűnk, csak mindketten mást értünk alatta!
A fenti ige nekem arról számol be, hogy Isten egyáltalán 'nem tartja tiszteletben' a megromlott emberi szabad akaratot, oly annyira nem, hogy el is törli, ezzel a világrendszerrel egyűtt!
Én, Isten hosszantűrése és 'tiszteletben tartása' között éles különbséget látok...
:044:
Csaba 
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető Jázon

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 91
Re:Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #122 Dátum: 2010 Június 15, 18:50:05 »
Én úgy gondolom, hogy igen. Nem tudom, de szerintem aki a bűnnek él, nem kerülhet az Isten elé. Mi is csak Jézus miatt kerülhetünk Isten elé. Szóval az üdvösséget mi is elvesztettük, de Jézus visszaadta.
"Ne félj! Csak higgy!"

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #123 Dátum: 2010 Június 15, 18:53:10 »
Én pedig nem hiszem, hogy Isten sutyiban megbocsájtott Jódásnak, elvégre próféciát teljesített be. Erről valahol azt mondja az Ige / most nem emlékszem a pontos Igehelyre / szükség, hogy ezek a dolgok beteljesedjenek, de jaj annak aki által beteljesül. És azt gondolom, hogy ez pontosan Júdásra érthető. Nehogy már megvédd! Igenis lett volna lehetősége, hogy változtasson, hogy hiszen Jézus olyan világossá tette, hogy tudja mi fog történni és ki által. De Júdás ahelyt, hogy magába szállt volna, szépen elment a főpaphoz és elárulta Jézust. Péter rögtön megbánta, amit tett mikor Jézus rápillantott. Júdás inkább öngyilkos lett. Gyalázatos tett, gyalázatos véget hozott.

Igazad van meg kell bocsájtanunk mindig és minden alkalommal, Júdás felett sem ítélkezünk, ezt ő maga megtette, amikor végrehajtotta tettét.

 :2smitten:
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Andika

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 277
Re:Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #124 Dátum: 2010 Június 15, 20:13:30 »
Én úgy gondolom hogy aki bűnben él,és nem Isten akarata szerint az elvesztette az üdvösséget,nem lehet Istennek is szolgálni és a gonosznak!
ami pedig Judást illeti,ha nem árulja el Jézust akkor ki lett volna az áruló?azért lett Judás mert benne látta Isten a gonoszságot!
"Akik az Istent szeretik,minden a javukra van"
Róm 8:28

http://www.youtube.com/watch?v=JuNNHW_YOcY

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re:Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #125 Dátum: 2010 Június 15, 20:17:36 »
Nem, nem azért, mert próféciát teljesített be. Ezt sem én, sem a biblia mint okot, sehol nem írja.
Én erre hivatkoztam: Máté 5:44.

Máté 26:24  Az embernek Fia jóllehet elmegyen, amint meg van írva felőle, de jaj annak az embernek, aki az embernek Fiát elárulja; jobb volna annak az embernek, ha nem született volna.
Drága Irmám remélem erre gondolsz?

Máté 12:32 Még aki az ember Fia ellen szól, annak is megbocsáttatik; de aki a Szent Lélek ellen szól, annak sem ezen, sem a más világon meg nem bocsáttatik.

Mint már említettem, Júdás nem vett Szent Szellemet (Lelket) mivel nem élte meg a pünkösdöt, ezért nem is szólt ellene, "csak" Jézus ellen szólt, erre meg a fenti idézetből tudjuk az isteni választ. "Megbocsáttatik" hát ez a szeretet, amit csak Isten által vagyunk képesek meg sejteni, vagy még úgy sem.
Én a magam részéről, azt hiszem, hogy Júdás sem eset ki az üdvösségből, de az hogy én mit hiszek, nem jelent semmit.
  :044: :2smitten:
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re:Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #126 Dátum: 2010 Június 15, 20:25:27 »
Én úgy gondolom hogy aki bűnben él,és nem Isten akarata szerint az elvesztette az üdvösséget,nem lehet Istennek is szolgálni és a gonosznak!
ami pedig Judást illeti,ha nem árulja el Jézust akkor ki lett volna az áruló?azért lett Judás mert benne látta Isten a gonoszságot!

Andika

Isten mindannyiunkban a gonoszságot látja. Mivel, hogy gonoszak vagyunk.
Jézus vére ami által megtisztulunk, nem a cselekedeteink, vagy gondolataink azok amik elfogadhatóvá tesznek minket Isten előtt.
Te mindenben Isten akarata szerint élsz?
Ugye nem.
Ez viszont, még sem jelenti automatikusan azt, hogy elvesztenéd az üdvösséged.
 :044: :2smitten:
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető Andika

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 277
Re:Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #127 Dátum: 2010 Június 15, 22:12:48 »
Kedves Erdei testvér!
Nem értem azt hogy miért írod azt hogy Isten szemében bűnösek vagyunk mindnyájan,egyrészt igazat adok mert nem vagyunk tökéletesek,és követünk el hibákat,de kerestem egy idézetet Zimányi József írásaiból,úgy gondolom ez érdekes!

A bűnvallás igei alapjai


 Boldog, akinek hűtlensége megbocsáttatott, vétke eltöröltetett. Róm 4,6-8       
 Boldog az az ember, akinek az Úr nem rója fel bűnét, és nincs lelkében álnokság.             
 Míg hallgattam, kiszáradtak csontjaim, egész nap jajgatnom kellett.      Zsolt 31,11       
 Mert éjjel-nappal rám nehezedett kezed, erőm ellankadt, mint a nyári hőségben.             
 Megvallottam Neked vétkemet, bűnömet nem takargattam.
 Elhatároztam, hogy bevallom hűtlenségemet az Úrnak, és Te megbocsátottad bűnömet, amit vétettem.
                                                                                                                                                         Zsoltárok 32. 1-5.

     
         
Valljátok meg bűneiteket egymásnak és imádkozzatok egymásért, hogy meggyógyuljatok: mert igen hasznos az igaznak buzgóságos könyörgése. Jak 5,16.
Istennek egy nagy ajándékára figyelmeztet bennünket ez az Ige. Olyan ajándékra, amit nem szoktunk eléggé megbecsülni, és amivel nem szoktunk eléggé élni: a gyülekezeti közösségre. Egyik legnagyobb kiváltsága a hívő embernek, hogy nincs egyedül.  Jakab itt most csak kettőt említ , két olyan gyakorlatot, amivel a testvérek kölcsönösen segítségére lehetnek egymásnak a Krisztus követésében: a bűnvallást és az egymásért való imádkozást. Azt mondja: Testvérek vagytok, ne felejtsetek el élni a testvéri közösségnek ezekkel a nagyszerű ajándékaival és lehetőségeivel! Vajon élhetünk-e vele mi is?
Egyik tehát a bűnvallás. Így szól a tanács: "Valljátok meg bűneiteket egymásnak!" (5,16a. v.) Nem Jakab találta ki ezt, már az Ótestamentum is úgy beszél róla, mint ami nagy segítségére van az embernek a bűntől való megtisztulásban. Mózes törvénye egyenesen elrendeli a magányos és a közös bűnvallást: "Ha akár férfi, akár asszony, akármi emberi bűnt követ el, a mely által hűtelenné válik az Úrhoz; az a lélek vétkessé lesz. Vallja meg azért az ő bűnét, amelyet elkövetett..." (4 Móz 5,6-7.)
Keresztelő János azokat merítette be, akik előbb megvallották bűneiket nyilvánosan. János apostol levelében szinte a bűnbocsánat megnyerésének a feltételéül jelöli meg a bűnvallást: "Ha megvalljuk bűneinket, hű és igaz, hogy megbocsássa bűneinket és megtisztítson minket minden hamisságtól." 1 Ján 1,9.) Miért? Azért mert Isten Jézus Krisztusban egészen valóságos gyógyulást akar adni. Az orvos sem nagy általánosságban gyógyítja a beteget, hanem ott kezdi el a kezelést és a gyógyítást, ahol kiderült, hogy baj van. A megváltás ereje is akkor lesz valóság a számunkra, ha életünknek a konkrét tényeiben, bajaiban érvényesülhet. A bűn nemcsak általános nyomorúságunk, hanem gyakorlati megnyilvánulásaiban annyira konkrét valami, hogy néven lehet nevezni, meg lehet határozni történésének a helyét meg az idejét, például így: tegnapelőtt este az édesanyámat megbántottam. A néven nevezett bűn válik számunkra igazán felismert bűnné. Elméletben mindnyájan beleegyezünk abba, hogy hibát követtünk el, hogy tökéletlenek vagyunk, de a gyakorlatban szívesen játsszuk tovább a tökéletest, a tisztát, a feddhetetlent önmagunk előtt és mások előtt.
Nagyon-nagyon nehezen tud összetörni bennünk a magunk igazsága.
 
A bűnvallásnak éppen az a jelentősége, hogy kiderüljön végre, ki vagyok én, – hogy őszintén, leplezetlenül állhassak ott végre Isten előtt a magam konkrét nyomorúságával, hogy Isten Jézus Krisztusban a Maga gyógyító kezét odahelyezze, ahol éppen a baj van: hogy a kegyelem és a bűnbocsánat a Krisztus vére árán konkrét, valóságos kegyelem és bűnbocsánat lehessen a számomra!
Ezért nincs konkrét bűnvallás nélkül valóságos bűnbocsánat sem! Erről beszél Dávid király is: "Míg elhallgattam, megavultak csontjaim a napestig való jajgatás miatt. Míg éjjel-nappal rám nehezedett kezed, életerőm ellankadt, mintegy a nyár hevében. Vétkemet bevallottam Néked, bűnömet el nem fedeztem. Azt mondtam: Bevallom hamisságomat az Úrnak – és te elvetted rólam bűneimnek terhét. " (32. Zsoltár 3-5.)
A bűnvallásban az történik, hogy a bűnöm nem az én titkom többé, lelepleztem valamit, ami addig bujkált bennem, ami semmitől sem irtózik jobban, mint a leleplezéstől, kész vagyok arra, hogy Krisztus gyógyító vére odahulljon a halálos sebemre, hogy Isten megszabadítson tőle! A bűnvallás szabaddá teszi az utat Isten megváltó és megtisztító segítsége előtt le egészen az életemnek abba a mélységébe, ahol a baj van. Nem úgy áll a dolog, mintha Isten nem akarna megbocsátani, vagy mintha meg nem bocsátott volna már régen, hanem ez a bűnbocsátó kegyelem azáltal hatol belénk és működik bennünk, hogy a bűnvallás által megnyitjuk magunkat  Előtte.
De már most – azt mondhatná valaki, Jakab nem azt mondja, hogy valljátok meg bűneiteket Istennek, hanem azt, hogy egymásnak! Ez más valami, mint az előbbi? – Nem! Ugyanarról van itt is szó. Az egymásnak való bűnvallás segítő eszköz, ami hozzásegít bennünket az Isten előtt való őszinte bűnvalláshoz! Tulajdonképpen egyedül Istenre tartozik a bűnvallásom. De hogy ez valóban megtörténhessen, föl kell fednem a bűneimet,
napfényre kell huzigálnom őket a rejtekből. Ez ellen pedig ösztönösen tiltakozik minden porcikám. Hiszen a bűn lényegét tekintve nem egyéb, mint elrejtőzés Isten elől, menekülés az Ő jelenlétéből.
A bűnvallásban odarakom bűneimet Isten elé.
Hogy ezt megtehessem, valóban ki kell szedegetnem őket a rejtekükből, láthatóvá kell tennem ők
 :044:
"Akik az Istent szeretik,minden a javukra van"
Róm 8:28

http://www.youtube.com/watch?v=JuNNHW_YOcY

Nem elérhető Gyöngyike

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1372
Re:Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #128 Dátum: 2010 Június 15, 22:49:02 »
Ámen! A mi gyülekezetünkben gyakoroljuk a bűnvallást, bizony nagyon-nagy áldás!

 :044:

Nem elérhető b.cermidoff

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 235
  • Brondel Cermidoff
    • Az igazgyöngy
Re:Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #129 Dátum: 2010 Június 16, 02:02:50 »
Nem a szabad akarattal van baj, hanem azzal, hogyha rosszul élünk  vele.  Az ember az Istennel való közösségre lett eredetileg teremtve, az élete pedig arra, hogy Isten dicsőüljön meg általa. Az ember szabad akarata a bűnbeesésig megegyezett Isten tökéletes akaratával. A bukás után az ember Istennel való kapcsolata megszűnt, mert hitt az ördög hazugságainak. Szellemiből testivé vált.
Az emberiségben mindenki ebben az állapotban fogan és születik. Amíg el nem fogadja Jézust Megváltójának, addig az egója hozza meg a döntéseit. Sőt, még a hívő gyenge pillanataira is ez igaz. Ilyenkor jár az Isten megengedő akaratában. No ,ez az amikor rosszul élünk a szabad akaratunkkal.
Továbbra is azt tartom, hogy eredetileg a szabad akaratunk Isten ajándéka és szuverenitásának képmása. Arra való, hogy Isten tökéletes akaratában járjunk vele. Semmiképp sem igaz, hogy csupán a megvetendő lázadás eszköze és mindenképp ellene megy az isteni szuverenitásnak. Itt az a gond, ha "rendeltetésszerűtlenül használjuk". Megjegyzem, a hitetlen embernek is  rengeteg lehetősége van arra élete utolsó pillanatáig, hogy Jézust megismerje és szívébe fogadja. Ez minden elszámoltatható korú embernek személyes felelőssége. Az üdvösség örök élet, tehát nem változik soha halállá és hívő nem kerülhet pokolra. Mivel hogy Krisztus a kereszten  örökre legyőzte a halált és a poklot. Örökre megfizetett a bűneinkért, ezért aki Őt elfogadja Megváltójának, azon a bűnnek nincs többé hatalma. Ezt azonban a 3 ellenség: az ördög, a világ és az óemberünk nem hajlandó belátni és mindent elkövet, hogy elhitesse velünk, hogy még mindig illetve ismét ő az úr az életünkben. (Az ördög odáig ment el, hogy Mt 4-ben még magát Krisztust is megkörnyékezte.) No, nekünk ilyenkor kell a Szent Szellem vezetésével helyesen élni a szabad akaratunkkal és továbbra is Istent követni. Ha ezt a hívő elmulasztja, akkor fenyítések következnek, amelyek nem azonosak a kárhozattal, mint ahogy a mennyei jutalmaink sem az üdvösségünkkel. Ezeket néha a tesók össze szokták téveszteni. Eleve elrendelve "csak" Krisztus kereszthalála és feltámadása volt, melyet önként és az Atya iránti szeretetből vállalt. Ebben a hatalmas műben, az elvégzett munkában az Atya már az örökkévaló múltban előre látta az üdvözülteket, akik földi életükben legalább egyszer, az újjászületésukkor helyesen éltek a Tőle kapott szabad akaratukkal. Ha nem így lenne, akkor az embereken billentyűk és potméterek lennének, Isten kezében meg távirányító. Mi értelme volna az Isten előtti személyes  elszámoltathatóságnak?
"Mert talán azért vált meg tőled ideig-óráig,hogy őt,mint örökkévalót kapd vissza;Nem úgy immár mint szolgát,hanem szolgánál nagyobbat,mint szeretett atyafit,kiváltképpen nékem, mennyivel inkább pedig néked,mind testben,mind az Úrban." "Ha pedig valamit vétett ellened avagy adós,ezt nekem róvd fel"

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re:Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #130 Dátum: 2010 Június 16, 08:13:22 »
Egyet értünk, nem a szabad akarattal van a baj, hanem azzal, hogy Isten kegyelme nélkűl nem tudunk helyesen élni vele!

'Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; ÉS EZ NEM TŐLETEK VAN, ISTEN AJÁNDÉKA EZ'

A szabad akarat helyreállítható, csak számomra emberi naivítás és az egó diadala azt képzelni, hogy ezt mi magunk tettük meg!
:044:   
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re:Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #131 Dátum: 2010 Június 16, 08:16:42 »
".....Lehet, hogy nehezen fér bele ez a gondolkodásunkba, dehát ezért vagyunk mi teremtmények, nem? Ha mindent értenénk, akkor az Isten helyén ülnénk... "

 :afro:
Zsuzsa

Ámen kedves Gábor!

Ennek ellenére Te hittel és értelemmel tagadod az elrendelést, én pedig hittel és értelemmel vallom!
Rossz teológusként is állítom, hogy ennek ellenére sem hiszem, hogy gond lenne a hiteddel, vagy az értelmeddel!
Te tagadod a predesztinácíót és dícsőséget adtsz Istennek, én pedig vallom és dícsőséget adok Istennek!
Mivel a szkander már túl egy síkú lenne és a 'házi gazdák' igényeit sem elégítené ki,
javaslom rendezzűk a kérdést muay thai-jal! :2knuppel:
:fetreng: 

:2smitten:

 :hehe:
Hát nem tudom mi az, de ha meg lehet enni, akkor csak jó lehet...
Tényleg! Hamburger evő verseny? Abba nők is labdába rúghatnak...  :020:  :hehe:

A "rosszteológus" kifejezést ne vedd a szívedre. Sokan nem szeretik a teológusokat, de pont azért, mert azt hiszik, hogy a teológia nem más, mint emberi, logikai következtetések sorozata az igéből. Ez szárazzá teszi a bibliát és sok rossz és értelmetlen végeredmény származik az ilyen következtetésekből. Ha így lehetne kijelentéseket, vagy megértést szerezni, akkor a világ számára nem bolondság lenne az írás, hanem mindenki üdvösségre jutna, aki elkezdene következtetni.
Rád azért mondtam, mert az adott mondatod egy pontos példája volt ennek a rossz teológizálásnak, de bízom benne, hogy nem ezekre építesz általában.  :2smitten:
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re:Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #132 Dátum: 2010 Június 16, 14:46:10 »
Nem, általában Krisztusra építek!
De a szkanderon és a hamburgerevő versenyen is gondolkodom!
:hehe:

:2smitten:
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető b.cermidoff

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 235
  • Brondel Cermidoff
    • Az igazgyöngy
Re:Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #133 Dátum: 2010 Június 16, 16:24:03 »
Re: Csaba üzenete (ma 8ó 13p)
Sehol sem írtam azt, hogy mi magunk képesek lennénk Isten akaratában járni. Csak Vele lehet,

mivelhogy megelőzött minket (Róm 5:6). Az örökkévaló múltban látta egyszerre az Ő tökéletes és megengedő akaratát is az életünk minden pillanatára egyben a választásainkat is. Azonban nem minket rendelt el előre, hanem az Ő munkáját  (Róm 8:28-30). Van egy általános kijelentése Önmagáról a teremtett világban. Ez rendelkezésre áll azok számára is, akik - sajnos - soha sem térnek meg (Róm 1:18-25). Isten mindenki felé kezdeményez, hogy a Nagy Fehér Trón ítéletekor senki se vádolhassa azzal, hogy Miatta kárhozott el. Nem azért, mert védekezésre szorul, hanem azért mert Ő az Igazság, ez a természete.
"Mert talán azért vált meg tőled ideig-óráig,hogy őt,mint örökkévalót kapd vissza;Nem úgy immár mint szolgát,hanem szolgánál nagyobbat,mint szeretett atyafit,kiváltképpen nékem, mennyivel inkább pedig néked,mind testben,mind az Úrban." "Ha pedig valamit vétett ellened avagy adós,ezt nekem róvd fel"

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re:Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #134 Dátum: 2010 Június 16, 16:53:36 »
Kedves Andi

Amit le írtál, nem változtat azon, hogy Júdás szerintem kegyelmet kapott.

De ha már a bűnvallásnál tartunk:
Máté 27:3  Akkor látván Júdás, aki őt elárulá, hogy elítélték őt, megbánta dolgát, és visszavivé a harminc ezüst pénzt a főpapoknak és a véneknek,
Máté 27:4  Mondván: Vétkeztem, hogy elárultam az ártatlan vért. Azok pedig mondának: Mi közünk hozzá? Te lássad.
Máté 27:5  Ő pedig eldobván az ezüst pénzeket a templomban, eltávozék; és elmenvén felakasztá magát.

Mi ez ha nem bűnvallás?

 :044: :2smitten:
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;