Szerző Téma: Elveszíthető-e az üdvösség?  (Megtekintve 29646 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető tothg

• Testvérünk
  • *
Re:Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #135 Dátum: 2010 Június 16, 17:06:58 »
Kedves Andi

Amit le írtál, nem változtat azon, hogy Júdás szerintem kegyelmet kapott.

De ha már a bűnvallásnál tartunk:
Máté 27:3  Akkor látván Júdás, aki őt elárulá, hogy elítélték őt, megbánta dolgát, és visszavivé a harminc ezüst pénzt a főpapoknak és a véneknek,
Máté 27:4  Mondván: Vétkeztem, hogy elárultam az ártatlan vért. Azok pedig mondának: Mi közünk hozzá? Te lássad.
Máté 27:5  Ő pedig eldobván az ezüst pénzeket a templomban, eltávozék; és elmenvén felakasztá magát.

Mi ez ha nem bűnvallás?

:044: :2smitten:

Júdás eljutott a bűn tudatra, bizonyos értelemben még a bűnbánatra is, csak nem találta meg a megbánás helyét, ahol át lehet venni a bűnbocsánatot.
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Andika

• Testvérünk
  • *
« Válasz #136 Dátum: 2010 Június 16, 17:31:52 »
Kedves Erdei!
Ezt csak is egyedül Isten tudja hogy Júdás kapott -e kegyelmet vagy sem...hiszen mit is ír a biblia?
de jaj annak az embernek, aki az embernek Fiát elárulja; jobb volna annak az embernek, ha nem született volna meg

ha jól értelmezem te azt állítod, hogy ha megbánod bűneidet nem veszíted el az üdvösséget....
na de tegyünk fel akkor egy példát:mi van akkor ha sorozatosan vétkezünk,és minden bűn után bűn vallomást teszünk,az még oké hogy követünk el hibákat és alázatos szívvel valljuk meg azokat,de mindig nem vétkezhetünk nem gondolod?aki nem tartja kordában az életét és nem próbálja a jót cselekedni hanem a rosszat teszi az egyszer ki esik ebből a kegyelemből,mert elveszíti a hitét,nem lesz mire alapoznia,építenie!
ez az én meglátásom! :044:
"Akik az Istent szeretik,minden a javukra van"
Róm 8:28

http://www.youtube.com/watch?v=JuNNHW_YOcY

Nem elérhető erdei

• Testvérünk
  • *
« Válasz #137 Dátum: 2010 Június 16, 20:02:17 »
Gabim

Mi ez a hely?

Andika

"ha jól értelmezem te azt állítod, hogy ha megbánod bűneidet nem veszíted el az üdvösséget...."
Nem, ezt nem én állítom, ha nem az akit idéztél. Viszont ha logikusan megyünk ez mellett az állítás mellet, akkor arra a következtetésre jutunk, hogy Júdásnak is van bocsánat.

Én mindig vétkezem.
Az esetek többségében nem is tudom, hogy vétkeztem. Akkor hogyan valljam meg. Hiszen nem is tudok róla.

Szerinted a hit elvesztése, egyenlő a kegyelemből való kieséssel?

:044:
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető Andika

• Testvérünk
  • *
« Válasz #138 Dátum: 2010 Június 16, 20:34:51 »
na de kedves Erdei!
Zimányi Józseftől idéztem!De ő sem azt írja hogy élj a bűneidben,mi az hogy te nem tudod hogy mi a bűn?nem tudod hogy mikor vétkezel???ezt nem értem...
szerintem ha elveszted a hited és nem keresed újra Istent akkor ki estél a kegyelméből!

Nem elérhető Csaba

• Testvérünk
  • *
« Válasz #139 Dátum: 2010 Június 16, 20:44:25 »
Gabim

Mi ez a hely?

Szia Robi! :044:

Nincs személyiségzavarom, s tudom, hogy nem nekem tetted fel a kérdést!
:hehe:
A 'Júdás-projectbe' sem szeretnék belefolyni...
 Talán ez a két igehely útbaigazít:
Zsid. 4:15-16
Márk. 2:7-11

:2smitten:
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető Irma

• Testvérünk
  • *
« Válasz #140 Dátum: 2010 Június 16, 20:57:03 »
Kedves Erdei!

Igen, a hit elvesztése, kiesés a kegyelemből. Mert hogy is kaphatnál attól kegyelmet akiben nem hiszel.

De szerintem te csak szórakozol velünk Júdással kapcsolatban. És azt sem hiszem el, hogy nem tudod mikor vétkezel. Van Ige ismereted, tudod a Bibliából mi jó és mi a rossz. Tehát mint Ige ismerő ember elég egyszerúen meg tudod állapítani mikor vétkezel. De ha ez nem lenne elég, Isten még a lelkiismeretet is belénk szerkesztette.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Andika

• Testvérünk
  • *
« Válasz #141 Dátum: 2010 Június 16, 21:18:09 »
Igazat adok Irmának! :05:
szórakozni nem szép dolog főleg ha Istenről van szó! :2tickedoff:
úgy gondolom én megírtam azt hogy mi a véleményem,és hogyan vélekedem!és be is fejezem!

Nem elérhető Csaba

• Testvérünk
  • *
« Válasz #142 Dátum: 2010 Június 16, 22:52:33 »
Tesókáim rosszúl ítélitek meg 'erdei kollégát'!

Őszínte, egyenes ember, sosem szórakozna Isten igéjével!

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
« Válasz #143 Dátum: 2010 Június 16, 23:06:05 »
Csatlakozom Daba véleményéhez. :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Csaba

• Testvérünk
  • *
« Válasz #144 Dátum: 2010 Június 17, 00:40:04 »
Szia b.cermidoff!

Bocsánat, olyat valóban nem írtál, hogy önmagunk állítjuk helyre a szabad akaratunkat!

Csak ezt:

'Nem a szabad akarattal van baj, hanem azzal, hogyha rosszul élünk  vele.  Az ember az Istennel való közösségre lett eredetileg teremtve, az élete pedig arra, hogy Isten dicsőüljön meg általa. Az ember szabad akarata a bűnbeesésig megegyezett Isten tökéletes akaratával. A bukás után az ember Istennel való kapcsolata megszűnt, mert hitt az ördög hazugságainak. Szellemiből testivé vált.
Az emberiségben mindenki ebben az állapotban fogan és születik. Amíg el nem fogadja Jézust Megváltójának, addig az egója hozza meg a döntéseit.'

Tehát a megromlott szabad akarat, amelyet az egó ural, hogyan is dönt Krisztus mellett?

'Sőt, még a hívő gyenge pillanataira is ez igaz. Ilyenkor jár az Isten megengedő akaratában.'

No ,erre én  azt mondanám, hogy ilyenkor Isten akarata ellen és bűnben jár!
Isten 'megengedő akaratának' fogalmát azok a teológusok alkották meg, akik számára Isten hosszantűrése  nem volt elégséges igei kinyílatkoztatás!
Nagyszerűen lehet alkalmazni a fenti fogalmat Isten bűnnel szembeni gyűlöletének takargatására!

'Semmiképp sem igaz, hogy csupán a megvetendő lázadás eszköze és mindenképp ellene megy az isteni szuverenitásnak'

Pál a testi emberről azt mondja, hogy nem engedelmeskedik Isten törvényének (akaratának), mert hogy nem is teheti...

Ez az az óemberi szabad akarat, amely szerínted képes volt elfogadni Krisztust...

'Megjegyzem, a hitetlen embernek is  rengeteg lehetősége van arra élete utolsó pillanatáig, hogy Jézust megismerje és szívébe fogadja.'

Bocsánat, ez  egy gyönyörű dogma, csak éppen nem igaz!

Hitetlen ember Krisztust sosem fogadja a szívébe!

'Ez minden elszámoltatható korú embernek személyes felelőssége. Az üdvösség örök élet, tehát nem változik soha halállá és hívő nem kerülhet pokolra.'

Ámen!

'Ebben a hatalmas műben, az elvégzett munkában az Atya már az örökkévaló múltban előre látta az üdvözülteket, akik földi életükben legalább egyszer, az újjászületésukkor helyesen éltek a Tőle kapott szabad akarattal.'

Ne haragudj, de a fenti mondat szerínt minden pogány újjá van születve és így képes helyesen dönteni az Istentől kapott szabad akarata által!

Nem elérhető tothg

• Testvérünk
  • *
« Válasz #145 Dátum: 2010 Június 17, 06:28:26 »
Gabim

Mi ez a hely?

Szia Robi! :044:

Nincs személyiségzavarom, s tudom, hogy nem nekem tetted fel a kérdést!
:hehe:
A 'Júdás-projectbe' sem szeretnék belefolyni...
 Talán ez a két igehely útbaigazít:
Zsid. 4:15-16
Márk. 2:7-11

Köszi Csaba!  :afro:

Kedves Erdei! Nem véletlenül használtam azt a tipikus kifejezést a mondatomban. Ezt a mondatot használta az Írás (Károli  :hehe: ) Ézsaúra, aki eladta az elsőszülöttségi jogát és noha sírás között kereste (megbánta), nem találta meg a megbánás helyét. Attól, hogy felismerjük a rossz cselekedeteinket, nem bocsátattnak meg a bűneink. Meg kell találnunk a megoldást is. Nem hiába írja Péter apostol, hogy nekünk is, akik kegyelmet kaptunk, növekedjünk a kegyelemben és a Felkent Jézus megismerésében. Kegyelmet lehet/kell venni!
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Zsuzsa2

• Testvérünk
  • *
« Válasz #146 Dátum: 2010 Június 17, 06:39:12 »
S

'Megjegyzem, a hitetlen embernek is  rengeteg lehetősége van arra élete utolsó pillanatáig, hogy Jézust megismerje és szívébe fogadja.'

Bocsánat, ez  egy gyönyörű dogma, csak éppen nem igaz!
Hitetlen ember Krisztust sosem fogadja a szívébe!

Persze hogy nem! - addig mig meg nem hallja a "jó hirt", ami magként szivébe hullva, hitet terem - vagy nem, attól függően, hogy az a mag milyen talajba hull.  A Mk.4.14-22-ban Jézus maga mondja el a magvető példázatban a megtérés folyamatát:
"A magvető az ígét hinti.
Az útfélen valók pedig azok, a kiknek hintik az ígét, de mihelyest hallják, azonnal eljő a Sátán és elragadja a szívökbe vetett ígét.
 És hasonlóképen a köves helyre vetettek azok, a kik mihelyst hallják az ígét, mindjárt örömmel fogadják,
De nincsen ő bennük gyökere, hanem ideig valók; azután ha nyomorúság vagy háborúság támad az íge miatt, azonnal megbotránkoznak.
A tövisek közé vetettek pedig azok, a kik az ígét hallják,
De a világi gondok és a gazdagság csalárdsága és egyéb dolgok kívánsága közbejővén, elfojtják az ígét, és gyümölcstelen lesz.
A jó földbe vetettek pedig azok, a kik hallják az ígét és beveszik, és gyümölcsöt teremnek, némely harmincz annyit, némely hatvan annyit, némely száz annyit."

De még a kemény sziv is megtörhet és megtérhet élete utolsó pillanatáig,  mert  ez az igazi "esélyegyenlőség" az igazságos Istentől.  A jobb lator mint  hitetlen "gonosztevő", mikor ismerte meg Jézust és mikor hitt neki?Jézus  válaszolt-e a hitére azonnal?
Jézus miért adta ezt a parancsot a tanitványainak:
És monda nékik:" Elmenvén e széles világra, hirdessétek az evangyéliomot minden teremtésnek.
A ki hiszen és megkeresztelkedik, idvezül; a ki pedig nem hiszen, elkárhozik. " - a Márk. 16.15-16: csak komédia lenne?
Róma 10.16-17:16.
"De nem mindenek engedelmeskedtek az evangyéliomnak. Mert Ésaiás azt mondja: Uram! Kicsoda hitt a mi beszédünknek?
Azért a hit hallásból van, a hallás pedig Isten ígéje által.

ISTEN SZÓL, HIV MINDENKIT, SZEMÉLYVÁLOGATÁS NÉLKÜL,AZ EMBER ENGEDELMESKEDIK ÉS VÁLASZA IGEN, VAGY LÁZAD ÉS A VÁLASZA NEM.  A nem-ekből később lehetnek még igenek, mert mindenki változhat.
Személyes életem, tapasztalásaim, saját találkozásom Jézussal, a hitem megszületése, megtérésem bizonyság erre.
Vannak igék, amik Isten hatalmát, szuverenitását jelentik ki. És vannak igék, amik az ember saját döntésétől teszik függővé az örökkévalóságban elfoglalt helyét. Mindkettőt a saját helyén kell kezelni.

Csaba, nekem az a bajom a te merev eleveelrendelés-dogmáddal, hogy a legeslegfontosabbtól, a reménységtől fosztja meg a kereső embert!
Valamint attól az istenképűséggel járó  méltóságtól, szabadságtól, döntésjogtól, amit Istentől kapott.
Nem egyoldalú Istennel az ember kapcsolata, hanem kétoldalú. Természetesen Isten szuverenitásából kifolyólag olykor mégsem könyörül, de hiszem, hogy ezt se szeszélyből, hanem  egy olyan  magasabbrendű  igazság érdekében teszi, amit itt és most még nem értünk meg, de majd ha ott állunk Előtte, akkor igen. :044: :2smitten:
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető Csaba

• Testvérünk
  • *
« Válasz #147 Dátum: 2010 Június 17, 10:06:27 »
Szia Zsuzsa!

Tudod a merev eleve elrendelés-dogma nem fosztja meg az embert a méltóságától, csak a megfelelő helyére teszi a teremtés rendjében!
Az eleve elrendelést meglehetősen rosszúl is lehet értelmezni.
Történetesen úgy, hogy az nem vette figyelembe az emberi szabad akarat döntéseit.
Magyarúl, Isten teremtette kárhozatra az embert, s ezzel Isten a szerzője a bűnnek is!
Na én ilyet nem állítottam, még ha esetleg így is látszik!
:2funny:

A szomorú alaphelyzet az, hogy minden ember kivétel nélkűl bűnös, méltó a kárhozatra.
Isten közbeavatkozó kegyelme nélkűl pedig képtelen a Krisztus melletti választásra.
'Senki sem jöhet én hozzám, hanemha az én Atyámtól van megadva néki'

'Nem azé aki akarja, sem nem azé, aki fút, hanem egyedűl a könyörűlő Istené'

Merev dogma, de az embernek semmi érdeme nincs benne!

Az Istent kereső ember számára ez pedig nem csűggedést, hanem üdvbizonyságot kell hogy adjon!
'Mert Isten az, aki munkálja bennetek mind az akarást, mind a munkálást jó kedvéből'

Nem elérhető erdei

• Testvérünk
  • *
« Válasz #148 Dátum: 2010 Június 17, 16:52:13 »
Megint csak a gondolataimat írom le.
Valóban nem szórakozom, csak "hangosan" gondolkodom.
Vajon miért ne kaphatna még Júdás is kegyelmet?
Miért ez a merev elzárkózás.
Hiszen ha jól belegondolunk, akkor nem tudjuk, legfeljebb sejthetjük vagy ezt vagy azt.

Gabi, igen értem most már, hogy mire gondoltál.

Kedves Irmám, nos nekem például meginni egy sört nem bűn, de van olyan testvérünk, aki szerint az. Ez csak egy példa, nem vitázni szeretnék azon, hogy mi a bűn, csak mi van akkor, ha tényleg bűn? Én pedig, helytelenül gondolkodom erről. Lehet, hogy nekem van igazam, és az a testvérem követ el bűnt, aki le akar beszélni a sörről. Ha állandóan azt mérlegelném, mi a bűn vagy mi nem az, szerintem bediliznék. Arról meg nem is beszélek, hogy ezt másoktól is elvárnám, így semmi másból nem állna az életem,mint valamiféle törvékenykedésből, ezt tehetem, azt nem, ezt lehet azt nem. Akkor viszont kérdem én, hol a szabadság?
Lehet, hogy hülyeség, de én minden emberre úgy tekintek, mint aki a mennyországba jut, meg hogy nálam sokkal különb. Legyen az keresztény vagy más hiten lévő. Ebből ki indulva, hiszem,hogy Júdás, aki még "hitet" sem kapott, talán kegyelmet viszont igen.
Ha mondjuk ő is ítélkezni fog az Izrael törzsein, biztos, hogy ő lesz a legkevésbé szigorú bíró.
Tudod minél többet ismerek meg ebből a világból, annál jobban hiszem a kegyelmet, annál inkább hiszek Isten szeretetében.
Tovább kellene lépnünk azon, hogy az evangéliumot hirdetjük, nekünk Isten szeretetét kéne megmutatnunk, elsősorban a saját életünkben.

Andika
Gondold meg, hogy Jézus ezt mondja:Ján 13:30  Az pedig, mihelyt a falatot elvevé, azonnal kiméne: vala pedig éjszaka.
Ján 13:31  Mikor azért kiment vala, monda Jézus: Most dicsőítteték meg az embernek Fia, az Isten is megdicsőítteték ő benne.
Tudod miért?
Mert olyan alázat,kegyelem és szeretett volt Jézusban, hogy ezen a vacsorán:Ján 13:11  Tudta ugyanis, hogy ki árulja el őt; azért mondá: Nem vagytok mindnyájan tiszták!
Ján 13:12  Mikor azért megmosta azoknak lábait, és a felső ruháját felvette, újra leülvén, monda nékik: Értitek-é, hogy mit cselekedtem veletek?
Majd ha ezt egyszer megértjük,talán mi is képesek leszünk megmosni a lábát azoknak, akik elárulnak, átkoznak vagy üldöznek minket,(vagy csak másképpen gondolkodnak) addig pedig marad a mások kárhoztatása, lenézése, elvetése.
 :044: :2smitten:
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető Irma

• Testvérünk
  • *
« Válasz #149 Dátum: 2010 Június 17, 17:36:38 »
Kedves Erdei!

Felőlem irhatod a gondolataidat, engem nem zavar. Csak olyan feleslegesnek tartom ezt : Júdás is kaphatott kegyelmet... cimű szöveget, mert nem kaphat, öngyilkos lett, nem bánta meg a bűnét és mint tudjuk a kegyelmi idő életünk végéig tart. Amint kileheljük az utolsó leheletünket a kegyelmi idő számunkra megszűnik. És miért mondod, hogy még hitet sem kapott az a szegény Júdás? Hát nem ott volt Jézussal három évig? Nem hallgatta áldott tanításait? Vagy nem ismerte a törvényt? Dehogynem. Júdásnak a világon minden megadatott. Ő is ott lehetett volna a Golgotánál, ahol ott volt János. Vagy legalább a főpap udvarában, hogy távolról lássa az elárult Jézust. Mert hiszem, hogyha Júdás meg tudta volna bánni a bűnét, akkor a halálba adott Jézus megbocsájtott volna. De Júdás nem találta a bűnbánat helyét, helyette eldobta az életét.

Ami pedig a sört illeti, szerintem egészségedre válik amíg azt mértékkel fogyasztod, részemről egészségedre  :082:
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12