Szerző Téma: Elveszíthető-e az üdvösség?  (Megtekintve 56216 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re:Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #210 Dátum: 2010 December 28, 16:58:49 »
"A világiak 50%-a mondja Jézusról, hogy Isten, Isten Fia, Megváltó..."

Bocsáss meg Csabim,de kit érdekel mit mondanak.

" Aki a bűnt pártolja szolgájává lett a bűnnek!"

Nem, én nem pártolom a bűnt, csak azt mondom, hogy mindannyian a törvény szerint bűnösök vagyunk. Ettől még nem vagyunk a bűnnek szolgái.

"Ha nem aggódsz mások helyzete miatt, hanem ítélkezésnek veszed azt a figyelmeztetést, amelyet az ige szinte minden könyve kiemel, akkor a "desszert" evangéliumot hirdeted, amivel jól lehet lakni, csak éppen alkalmatlan a hitben való fejlődésre!"

Hat milliárdnál több ember él itt a földön, nem tudok aggódni és nem is akarok miattuk.
Figyelmeztetni másokat. Igen ez fontos, de nem arra, hogy micsoda bűnösök, inkább arra, hogy Isten mennyire szereti őket.
Desszert evangélium? Talán.
Képzeld el, mondjuk Adolf Hitlerrel találkozol a paradicsomba? Hű ha! Na ezt már ne, jutna az eszedbe.
Nekem meg az jutna az eszembe,de jó, ez is megtért.
Melyikünké a "desszert" evangélium?
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #211 Dátum: 2010 December 28, 17:16:25 »
Kedves tesók.

Egy kicsit túl bonyolítjátok a dolgot.

Röviden ennyi.

Az üdvösség egyedül Jézus Krisztus által van Az Ő áldozata érdeméért. Az Ő kifolyt vérében.
Csaba tesó sem állít mást, ő is megvan győződve erről.

De az üdvösség, az újjászületés, elkerülhetetlen következménye kell legyen az új élet, az életünk, és magaviseletünk átformálódása.

Ha az életünkben nem változik semmi, akkor nem látom értelmét, és jelentőségét, a Krisztusba vetett hitnek.
Jézus nem csak örök életett akar nekünk adni, hanem szabadságot a démonoktól, és a bőntől. Egy engedelmes, neki szolgáló életett.
Az ördögök is hisznek, és attól még ördögök maradnak.

Az igazi hit, Isten iránti engedelmességre formál bennünket. Az biztos ez nem egyből történik, hanem életünk végéig tartó folyamat.

Aki mást tanít az nem értette meg az evangéliumot, sem Krisztust.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re:Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #212 Dátum: 2010 December 28, 17:43:06 »
Zolikám

Az üdvösség az üdvösség. Minden más ezen kívül van.
A lator az égadta világon semmi mást nem tett, mint megvallotta Jézust.

Mondjuk egy ember megtérése előtt,  homokos,kábszeres, alkoholista, tolvaj volt.
Megtért.
Azt mondta magában, á nem jó búzának lenni, nem leszek meleg.
Aztán azt mondta, az Úrnak nem tetszik a kábszer sem, és abba hagyta.
Aztán jött a villamos és elcsapta.
Szerinted hová kerül a menybe vagy a pokolba?
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #213 Dátum: 2010 December 28, 17:50:46 »
Nem az én dolgom eldönteni.

Az ítélet az Úré.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #214 Dátum: 2010 December 28, 17:55:35 »
Mivel az üdvösség kegyelemből van, hit által, mindenki addig jut ameddig az ideje engedi.

A latornak nem volt ideje változni. De mégis megtette a változás első lépését: Megértette és elhitte, hogy Krisztus a Messiás, be látta, bűnösségét, és azt, hogy méltón van ítélet alat. Azért ez nem semmi. Jól haladt a tesó ott a kereszten. Már nem a testi élete volt számára a fontos hanem a Szellemi élete. Hasonlítsd össze a másik latorral.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re:Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #215 Dátum: 2010 December 28, 18:48:16 »
Zolikám nem nekem kell összehasonlítani, hanem neked.

"De az üdvösség, az újjászületés, elkerülhetetlen következménye kell legyen az új élet, az életünk, és magaviseletünk átformálódása.

Ha az életünkben nem változik semmi, akkor nem látom értelmét, és jelentőségét, a Krisztusba vetett hitnek."/idézet tőled/

Lehet, hogy valaki megtért tíz bűnből, és még tízben leledzik, mi csak azt a tízet lájuk amiben még van. Akkor miért ne lenne üdvössége?

"Nem az én dolgom eldönteni.

Az ítélet az Úré."

Akkor hogyan döntöd el, hogy valakinek nincs üdvössége?

1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #216 Dátum: 2010 December 28, 19:02:17 »
Én nem is akarom eldönteni, kinek van és kinek nincs.

Nem is volt a kérdés. Hanem, hogy elveszíthető-e.

Mindenki úgy él "ahogy akar", és ha bűnben akar élni, a bűn és a gonosz szolgája ként, hát tegye, nem nekem kell számot adjon, hanem Istennek.
Az én részemről pedig annyi, hogy én úgy akarok élni, ahogy az Úr akarja, őt szolgálni, ahogy csak lehet egy neki tetsző életet.

 :2smitten:

Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #217 Dátum: 2010 December 28, 19:02:28 »
"A világiak 50%-a mondja Jézusról, hogy Isten, Isten Fia, Megváltó..."

Bocsáss meg Csabim,de kit érdekel mit mondanak.

" Aki a bűnt pártolja szolgájává lett a bűnnek!"

Nem, én nem pártolom a bűnt, csak azt mondom, hogy mindannyian a törvény szerint bűnösök vagyunk. Ettől még nem vagyunk a bűnnek szolgái.

"Ha nem aggódsz mások helyzete miatt, hanem ítélkezésnek veszed azt a figyelmeztetést, amelyet az ige szinte minden könyve kiemel, akkor a "desszert" evangéliumot hirdeted, amivel jól lehet lakni, csak éppen alkalmatlan a hitben való fejlődésre!"

Hat milliárdnál több ember él itt a földön, nem tudok aggódni és nem is akarok miattuk.
Figyelmeztetni másokat. Igen ez fontos, de nem arra, hogy micsoda bűnösök, inkább arra, hogy Isten mennyire szereti őket.
Desszert evangélium? Talán.
Képzeld el, mondjuk Adolf Hitlerrel találkozol a paradicsomba? Hű ha! Na ezt már ne, jutna az eszedbe.
Nekem meg az jutna az eszembe,de jó, ez is megtért.
Melyikünké a "desszert" evangélium?


 :afro: :afro: :afro: :2smitten: :2smitten: :2smitten:
HELYES BESZÉD ! ! !

http://keresztenyfilmek.com/filmek/teljesen-idegen.html

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re:Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #218 Dátum: 2010 December 28, 20:06:42 »
Én nem is akarom eldönteni, kinek van és kinek nincs.

Nem is volt a kérdés. Hanem, hogy elveszíthető-e.

Mindenki úgy él "ahogy akar", és ha bűnben akar élni, a bűn és a gonosz szolgája ként, hát tegye, nem nekem kell számot adjon, hanem Istennek.
Az én részemről pedig annyi, hogy én úgy akarok élni, ahogy az Úr akarja, őt szolgálni, ahogy csak lehet egy neki tetsző életet.

 :2smitten:



Igen elveszíthető.
Nem ez a kérdés. Az üdvösség elveszíthető.
Nem a bűn által, nem butaság által, hanem az által, hogy megtagadjuk a Krisztust.
Mondok egy példát.

Egy idős testvérünk, aki senkitől nem kapott segítséget, nagyon éhes volt.
Mindenki le nézte, a gyülekezetben elültek mellőle, mert nem tudott lefürdeni, mivel nem volt elég rá a nyugdíja. (büdös volt)
Valamikor fiatalon mikor megtért, nagyon elítélte azokat akik loptak, hiszen volt állása, fizetése.
Aztán megöregedett, kevés a nyugdíja, mindenki elhagyta.
Be ment egy üzletbe, vásárolni.
Aztán fogta magát, levett a polcról sok sok finomságot, és ott a boltba elkezdte fogyasztani, evett. Talán életében nem evett ennyi finomat. Csak evett és evett. Tudta, hogy nem szabad, mert ez lopás, de csak evett.
Addig evett, míg meg nem halt.
Itt a vége fuss el véle.
Ugye ilyen nincs is___? Csupán hazudok.
Elvesztette ez a testvérünk az üdvösségét vagy sem?
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #219 Dátum: 2010 December 28, 20:21:31 »
Még egyszer mondom nem az én dolgom ilyen kérdésekben választ adni.

Szerintem pedig az üdvösség nem veszíthető el.
Legalábbis akinek van. Az nem veszíti el.
Az aki igazán megismerte Krisztus szeretetét, és megértette Krisztus személyét és értékét az sosem fogja elhagyni.

Aki pedig elhagyja Krisztust, megtagadja, és hátat fordít neki az sosem ismerte meg igazán.

Aki elkezdte bennünk a jó munkát az be is végzi.
Az Ő részéről ez elvégzett dolog

Róm 8:28  Tudjuk pedig, hogy azoknak, a kik Istent szeretik, minden javokra van, mint a kik [az] [ő] végzése szerint hivatalosak.
Róm 8:29  Mert a kiket eleve ismert, eleve el is rendelte, hogy azok az ő Fia ábrázatához hasonlatosak legyenek, hogy ő legyen elsőszülött sok atyafi között.
Róm 8:30  A kiket pedig eleve elrendelt, azokat el is hívta; és a kiket elhívott, azokat meg is igazította; a kiket pedig megigazított, azokat meg is dicsőítette.

De ez az Ő részéről.

A mi részünk mindvégig kitartani, hűek maradni, megharcolni, Istennel együtt munkálni a mi üdvösségünket, ameddig kifórmálódik bennünk Krisztus.
Nehéz és néha ellentmondásos ez a dolog, de így beszél erről Isten igéje.
Isten elvégzi és elvégezte.
Mi is ezt kell tegyük, vagy ahogy Pál mondja, maradjunk hűek elhívásunkhoz.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re:Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #220 Dátum: 2010 December 28, 20:33:00 »
Tudod Robim, nem vitának szántam a mondandómat!
Te csak bátran hírdessed Adolf Hitlernek, hogy Jézus annyira szerette, hogy meghalt érte!
"Higyj az Úr Jézus Krisztusban és idvezülsz..."
Ha számodra a Jézusba vetett hit annyi, mint elhinni, hogy  Ő a Krisztus, vagy Isten Fia, akkor ilyen alapokon sátánnak is joga van
  a mennybe jutni, csak azért mert felismerte és hitte, hogy  Jézus a Krisztus és Istennek Fia!
Ez legalább olyan abszurd, mint egy Krisztusban újjászületett személyről  azt állítani, hogy lubickol a bűnben. Tudom vannak akiket Krisztus sebei a betegségektől szabadítottak meg, egészségükre! Talán erre koncentrálnak, amikor még is e világ fejedelmének engedik át az életüket!
Azzal amit állítasz csak az a probléma, hogy a biblia sehol sem mondja, hogy aki Krisztusban van, bűnben élhet! Van benne bűn, de nem élhet a bűnnek!
Nagyon jó elmélkedés lehet e témában János első levele:
"Ha azt mondjuk, hogy nincsen bűn mi bennünk, magunkat csaljuk meg és igazság nincsen mi bennünk.
Ha megvalljuk bűneinket, hű és igaz, hogy megbocsássa bűneinket és megtisztítson minket minden hamisságtól.
Ha azt mondjuk, hogy nem vétkeztünk, hazuggá tesszük őt, és az ő ígéje nincsen mi bennünk."
1Jn. 1:8-10
 
"Aki ő benne marad, egy sem esik bűnbe; aki  bűnbe esik, egy sem látta őt, sem meg nem ismerte őt.
Fiacskáim! Senki el ne hitessen benneteket:aki az igazságot cselekszi, igaz az, amiként Ő is igaz:
Aki bűnt cselekszi az ördögből van; mert az ördög kezdettől fogva bűnben leledzik. Azért jelent meg az Istennek Fia, hogy az ördög munkáit lerontsa.
Senki sem cselekszik bűnt, aki az Istentől született, mert benne marad annak magva; és nem cselekedhetik bűnt, mivelhogy Istentől született."
1Jn. 3:4-9

Őszíntén érdekelne, hogy a Te üdvösségképeddel miként tudnád feloldani a két igeszakasz közötti látszólagos ellentmondást, a Téged helyeslők véleményére is igazán kiváncsi lennék!
:2smitten:
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető b.cermidoff

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 235
  • Brondel Cermidoff
    • Az igazgyöngy
Re:Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #221 Dátum: 2010 December 29, 02:17:44 »
Talán nem pontos a fogalmazásom, de bűn mindaz, ami nem Isten természetét tükrözi vissza. Egyfajta céltévesztés. Ha a fókuszunk nem Krisztuson van. Innentől kezdve vigyázat, csúszós talaj! Még nem hallottam olyan halandó földi emberről, aki élete minden pillanatában megfelelt volna Isten magas elvárásainak. Nem hiszem, hogy aki újjászületik, annak rögtön csupa tiszta, Isten szerinti gondolata támad és attól kezdve csak ilyen szavai és tettei lesznek. Én mindig ódzkodtam attól, hogy pálcát törjek bárki üdvössége fölött. Ez ugyanis szellemileg ingoványos helyekre vezetne. A megtérésem után öt évig az orvostudomány szerint komolyan depressziós voltam. Ezidő alatt Isten tanított Magához közelebb húzódni. Régi, világi barátaim javarésze elhagyott. A hívők közül pedig még alig ismertem valakit. Bizony abban a lelki sötétségben kezdő hívőként semmi más nem világított nekem csak az Ige, semmi sem melegített csak a gyülekezet szellemisége. Az első egypár hónapban csak hetente egyszer mentem istentiszteletre, aztán egyre sűrűbben jártam a tesók közösségébe. Minél sötétebb volt a depresszióm, annál jobban ragaszkodtam Istenhez. Nem voltam hajlandó gyógyszert szedni. Ora et labora. Imádkozz és dolgozz. Ez volt az egyetlen használható recept. Le kellett számolni az önsajnálattal. A depresszió komoly lelki betegség. Mégis az újjászületésem után gyűlt meg vele a bajom. Isten azonban abban a kétségbeejtő helyzetben sem hagyott el. Velem maradt végig. Ma már hála az Ő hűségének, egészséges vagyok. Az én történetem nehezen illeszthető bele abba a képbe, hogy súlyos pszichés problémái csak a hitetlen embernek lehetnek.
"Mert talán azért vált meg tőled ideig-óráig,hogy őt,mint örökkévalót kapd vissza;Nem úgy immár mint szolgát,hanem szolgánál nagyobbat,mint szeretett atyafit,kiváltképpen nékem, mennyivel inkább pedig néked,mind testben,mind az Úrban." "Ha pedig valamit vétett ellened avagy adós,ezt nekem róvd fel"

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re:Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #222 Dátum: 2010 December 29, 09:30:02 »
Zolikám

Egyszerűen nem értem, hogy miért nem látod, azt ami pedig annyira egyszerű.
Ezt írod: "Istennel együtt munkálni a mi üdvösségünket,". Értsd már meg kérlek, hogy az üdvösségeden nincs mit munkálnod.
Az van!
Azt kaptad!
Mikor a bort, bepalackozzák eladásra mert már kész van, azon utána már nem dolgoznak. Az apostolok idejében tárolásra leginkább amforákat, cserepeket használtak, lezárásra pedig viasz pecsétet. Mikor valami kész volt, és már nem volt vele munka egyszerűen lepecsételték. Így van ez az üdvösséggel is.
Ef 1:13  Akiben ti is, minekutána hallottátok az igazságnak beszédét, idvességetek evangéliumát, amelyben hittetek is, megpecsételtettetek az ígéretnek ama Szent Lelkével,
Ef 4:30  És meg ne szomorítsátok az Istennek ama Szent Lelkét, aki által megpecsételtettetek a teljes váltságnak napjára.

Csabim

Nem azt mondom, hogy ne törekedjünk Istennek tetsző életre. Azt mondom, hogy az üdvösség nem azon múlik, miképpen élek.
Ez persze nem jelenti azt, hogy kegyelem alatt vagyok, akkor azt csinálok amit akarok. Éppen ellenkezőleg. Az üdvösségem kegyelemből van, és azt egyetlen mód veszíthetem el, ha megtagadom a Krisztust.
János arról beszél, hogy nap mint nap követünk el hibákat, ha tetszik bűnöket, még sincs bűnünk, mert kegyelem alatt vagyunk.
A másik bűn, amikor hiába van benned Isten magva, (szelleme) aki figyelmeztet, még sem hallgatsz rá. Mikor megtagadod a Krisztust, az már halálos bűn.
Jánost jó azért egészében nézni, és nem szétcincálni.
1Ján 5:16  Ha valaki látja, hogy az ő atyjafia vétkezik, [de] nem halálos bűnt, könyörögjön, és [az] [Isten] életet ad annak, aki nem halálos bűnnel vétkezik. Van halálos bűn; nem az ilyenért mondom, hogy könyörögjön.
1Ján 5:17  Minden igazságtalanság bűn; de van nem halálos bűn [is].

"Te csak bátran hírdessed Adolf Hitlernek, hogy Jézus annyira szerette, hogy meghalt érte!"
Ezért ez a mondatod, nem túlzottan keresztényi, gondolkodjál el rajta.
Mert tudod, Jézus még Hitlerért is meghalt. Ő már csak ilyen.
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re:Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #223 Dátum: 2010 December 29, 09:41:03 »
Cermidoff

Mikor hiszed, hogy Jézus a Krisztus (meg is vallod) szellemben Isten elpecsétel.
Ez nem a testben nyilvánul meg, hanem szellemben.
Aztán ahogyan növekszünk, hitben és ismeretben, egyre inkább akarunk Istennek tetsző életet élni. Ahogy megértjük Isten igazságait, úgy tudjuk elfogadni apukánktól azokat az ajándékokat, amiket nekünk készített. Ilyen nagyszerű ajándék a te gyógyulásod is.
Még nagyszerűbb viszont a hited! Az a hit, ami ilyen gyümölcsöt terem.
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re:Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #224 Dátum: 2010 December 29, 10:02:55 »
Kedves b. cermidoff!

Köszönöm szépen a válaszod!

Lehet, hogy még mindig annál a pontnál tartunk, hogy az újjászületés és a megszentelődés folyamatait összemossuk?

Senki sem állította, hogy az újjászületett emberben nincsen bűn, sőt János apostol éppen arról beszél, hogy hazuggá tesszük magunkat, ha ezt állítjuk!

A depresszió, ahogy mondtad egy sulyos LELKI betegség, s még is azt írtad, hogy végig Istenre tudtál tekinteni közben. Gondolom egyáltalán nem kívántad és nem vágytál a depressziós állapotodra.
Robi tesónk beszélt arról, hogy a kívánság bűn, az bizony, ha Isten akaratával ellenkezik.
Ha a bűn kezdetének forrását kutatjuk a bibliában azt fogjuk látni, hogy az nem más, mint Éva kívánsága a tiltott gyümölcs iránt.
Amikor alkoholizmusról  kábítószer-függőségről beszélünk, akkor nem lelki, hanem SZELLEMI BETEGSÉGRŐL, MEGKÖTÖZÖTTSÉGRŐL VAN SZÓ. Ebben az állapotában az ember képtelen  Krisztust követni, mert kívánja és vággya ezt az eltorzúlt szellemi állapotot. Éppen ezért, akik újjászülettek az Úrban lehetetlen, hogy ebben az állapotukban maradjanak, s ezt megint csak nem én mondom, hanem a Biblia!
Nem nekünk kell megítélni mások üdvösségét, meg teszi helyettünk ezt az írott ige:
"A testnek cselekedetei pedig nyilvánvalóak, melyek ezek: házasságtörés, paráznaság, tisztátalanság,bujálkodás.
Bálványimádás, varázslás, ellenségeskedések, versengések, gyűlölködések,harag,patvarkodások,visszavonások,pártütések,
Irígységek,gyilkosságok, részegségek,dobzodások és ezekhez hasonlók:MELYEKRŐL ELŐRE MONDOM NÉKTEK, AMIKÉPPEN MÁR EZELŐTT IS MONDOTTAM, HOGY AKIK ILYENEKET CSELEKSZENEK, ISTEN ORSZÁGÁNAK ÖRÖKÖSEI NEM LESZNEK."
Gal.5:19

"Most azért azt írom néktek, hogy ne társalkodjatok azzal, ha valaki atyafi létére parázna, vagy csaló, vagy bálványimádó, vagy szidalmazó, vagy részeges, vagy ragadozó.
Az ilyennel még együtt se egyetek.
Mert mi közöm ahhoz, hogy a kívülvalókról is ítéletet tegyek? Avagy ti nem a belüllévők fölött tesztek-é ítéletet?
Folyt.köv.
 
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13