Szerző Téma: Elveszíthető-e az üdvösség?  (Megtekintve 29623 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

• Testvérünk
  • *
Re:Elveszíthető-e az üdvösség?
« Válasz #225 Dátum: 2010 December 29, 10:20:39 »
A kívülvalókat pedig majd Isten ítéli meg. Vessétek ki azért a gonoszt magatok közűl.
1Kor. 5:11-13

Ambrus tesónak van egy nagyon jó írása a "kulcsok hatalmáról"
talán egyszer itt is közzé teszi!

Tudjátok nem a meséktől kell félni, hogy azzal manipulálja és téveszti meg sátán, ha lehet még a választottakat is, hanem azzal a szellemiséggel, amely már belépett a felekezetekbe a humanizmus köntösébe bújva. Ennek a szellemiségnek engedve, még hajlandóak vagyunk azt is tévedésnek tartani, ami le van írva a bibliában!

Robi közben olvastam a hsz-ed!
Igen igazad van, az üdvösségünk már előre el van készítve, ezt vallom én is, aki hiszem az eleve elrendelést. S ezzel együtt azt mondom, hogy nincs igazad, az üdvösséget munkálni kell, s aki erre el van hívva nem is tehet másként!
"Félelemmel és rettegéssel vigyétek véghez a ti idvességteket;
Mert Isten az, aki munkálja bennetek mind az akarást, mind a munkálást jó kedvéből"
Fil. 2:12-13
Robikám nincs olyan Krisztusban újjászületett személy, aki ne munkálkodna Istennel együtt önmaga és mások üdvösségéért!
:2smitten:
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető Csaba

• Testvérünk
  • *
« Válasz #226 Dátum: 2010 December 29, 10:53:43 »
Robim, még Hittlerrel kapcsolatban annyit, hogy Te azt vallod, hogy Jézus minden ember bűnéért meghalt! Én meg azt, hogy Isten az örökké valóságból előre elrendelte Jézust váltságáldozatként a majdan üdvözülők számára! Bocsi, de Adolf  élete volt a bizonyság arra, hogy nem volt az "üdvözülők listáján", ahogy az egyiptomi Faraó sem!
"Mert azt mondja az írás a Faraónak, hogy: Azért támasztottalak téged, hogy megmutassam benned az én hatalmamat, és hogy hírdessék az én nevemet az egész földön."

"Avagy nincsen-é a fazekasnak hatalma az agyagon, hogy ugyanazon gyuradékból némely edényt tisztességre, némelyt pedig becstelenségre csináljon?
Ha pedig az Isten az ő haragját megmutatni és hatalmát megismertetni kívánván, nagy békességes tűréssel elszenvedte a harag edényeit, melyek veszedelemre készítettek...,mit szólhatsz ellene?
Róm.9:21-23

Hát újra mondom tesókám, ha azt gondolod, hogy Isten bárkikért is oda adta a Fiát, akiket a "haragra készített", akkor hírdesd csak, hogy Jézus úgy szerette Hittlert, hogy meghalt érte, (de még sem tudta megmenteni) Lehet, hogy nem érted, de ez a tökéletes és befejezett Váltságmű leértékelése, humánus alapokon és nem igein!

Ani Kinor

• Vendég
« Válasz #227 Dátum: 2010 December 29, 13:07:26 »
ELVESZÍTHETO  E  AZ  UDVOSSEG ?
=====================  :2angel:

Hitem szerint:

*  nincs szabad akarat.  -  RÓMAI LEVÉL   8 , 28 - 29

*  az emberi Lét célja számomra  -  GALATAI LEVÉL   5 : 18, 22, 23, 25

*  a kóborlás ideje  -  kegyelmi idoszak

*  Engem ISTEN udvosségre teremtett, nem a kárhozat Fia vagyok. Mikor megláttam az arcát ez év december 2-an, életem legszebb pillanata volt. De az nap este még elbeszélgetett Velem az ÚR. Megmuttata a Fia kereszthalálát, és rám szólt, hogy tartsam be a torvényeit, hosszú még az út amíg hozzákerulhetek! Nekem ez azt jelenti, elveszthetem az udvosséget.

* Hitler kárhozatra teremtetett, o maga demonokkal volt szovetsegben, az ordog altala kiteljesedett a vilagban. Kapott e ez az ember kegyelmet, majd udvosséget a JOISTENTOL, ezt mi emberek nem tudhatjuk. Bár lenyegretorobb kerdés, hogy kért e egyáltalan, megtért e, ezt csak is ISTEN tudja. Bizzuk ezt ISTENRE!

Azonban, ha valaki kozolunk, olyan tiszta, mint az ÚR, és minden olyan hatalommal rendelkezik, azaz 100%-ban eggyévalt a Szent Háromsággal....akkor termeszetesen tegye ezt.

Nem elérhető erdei

• Testvérünk
  • *
« Válasz #228 Dátum: 2010 December 29, 13:57:45 »
Igen Csabim, értem amit írsz.
Azért mert esetleg Hitler nem fogadta el a váltság áldozatot, azért Jézus ő érte is meghalt.
Gondold meg, a lator sem lehetett egy ma született bárány.
Isten senkit sem teremt kárhozatra vagy üdvösségre, ez minden egyén személyes kinyilatkozása. Viszont a kegyelem olyan hatalmas, az Atya szeretete olyan hihetetlenül nagy, hogy ha valaki megbánja a tetteit, annak meg is kegyelmez.
Én valóban ezt a szeretetet hirdetem, ha éppen nem  is értem, /vagy nem mindig értek vele egyet/de ez az EVANGÉLIUM!
Ha mondjuk nem szereted Hitlert, aki téged nem is bántott, hogyan tudod akkor szeretni a te ellenségedet?

Ami Pált illeti, nos olvassuk úgy ahogy le van írva, és ne úgy ahogy mi szeretnénk, hogy írva legyen.

Róm 9:22  Ha pedig az Isten az ő haragját megmutatni és hatalmát megismertetni kívánván, nagy békességes tűréssel elszenvedte a harag edényeit, melyek veszedelemre készíttettek,
Én kedvtelésből fazekaskodok , amolyan hobbi szinten, ezért tudom, hogy az ember ha elront valamit, összegyúrja az agyagot és készít olyat, ami számára megfelelő. Nem eltűri békességel a rosszat, hanem készít egy másik edényt, nem hogy még szenvedjen is miatta. Mivel ilyen fazekas a világon nincs, ezért Isten sem ilyen.
Ellenben ha tovább nézzük a mondatot azt mondja:"készíttettek" , nem mondja, hogy Isten készítette őket, hanem azt mondja, hogy Isten elszenvedte őket. A kérdés akkor, hogy a harag edényeit vajon ki készítette? Bizony a Sátán!
Ellenben a saját munkájáról így szól:Róm 9:23  És hogy megismertesse az ő dicsőségének gazdagságát az irgalom edényein, melyeket eleve elkészített a dicsőségre, [mit szólhatsz ellene]? Ezek ellen az edények ellen ugyan mit szólhatsz? (nem a harag edényei ellen)
Róm 9:24  Akikül el is hívott minket nemcsak a zsidók, hanem a pogányok közül is,
Na ezek az edények vagyunk mi, nem csak a zsidók, hanem a pogányok is! Mi, akik Krisztusról neveztetünk!
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető Csaba

• Testvérünk
  • *
« Válasz #229 Dátum: 2010 December 29, 15:15:01 »
Bocsi nem vitatkozom, értelmetlen! Kénytelen vagyok úgy érteni az igét, ahogy le van írva.
A fenti szakaszban egyetlen szó sem esik sátánról, mint "alkotó fazekasról", csupán Istenről.

Nem elérhető erdei

• Testvérünk
  • *
« Válasz #230 Dátum: 2010 December 29, 15:27:33 »
Nincs is min vitatkozni, hiszen a magyar nyelv nem annyira bonyolult:
készíttettek áll szembe az elkészített igével. Nem akarok nyelvészkedni, de mind a kettő befejezett múlt ige, és mind a kettő más készítőre utal, már a többes szám harmadik is, illetve az első szám harmadik sem stimmel.
Akkor értsd így, mert így van leírva!
Ha csak a betűket olvasod, akkor sem stimmel a gondolatod.
Ha igazad volna ezt írná: készítettem a harag edényeit. Ugye nem ez van írva?
Isten nem készít senkit a halálra.
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Ani Kinor

• Vendég
« Válasz #231 Dátum: 2010 December 29, 16:37:26 »
Nincs is min vitatkozni, hiszen a magyar nyelv nem annyira bonyolult:
készíttettek áll szembe az elkészített igével. Nem akarok nyelvészkedni, de mind a kettő befejezett múlt ige, és mind a kettő más készítőre utal, már a többes szám harmadik is, illetve az első szám harmadik sem stimmel.
Akkor értsd így, mert így van leírva!
Ha csak a betűket olvasod, akkor sem stimmel a gondolatod.
Ha igazad volna ezt írná: készítettem a harag edényeit. Ugye nem ez van írva?
Isten nem készít senkit a halálra.

És, mi a jelentése.....ezen IGÉKNEK?

MÁRK    4 , 1 - 41

Nem elérhető Csaba

• Testvérünk
  • *
« Válasz #232 Dátum: 2010 December 29, 17:11:40 »
Drága Robi tesóm, az elmúlt napokban párszor már megemlítetted, hogy igéket ragadok ki a Bibliából és nem értelmezem összefüggésében, meg azt értem alatta, amit érteni akarok, s nem azt  amiről az ige beszél.
Minden nyelvészkedés helyett inkább ide másolom Neked, az igeszakasz előző verseit, aztán próbáld együtt értelmezni őket, ha akarod.
"Annakokáért akin akar könyörül, akit akar, megkeményit.
Mondod azért nékem: Miért fedd hát engem? Hiszen az ő akaratának kicsoda áll ellene?
Sőt inkább kicsoda vagy te óh ember, hogy versengsz az Istennel?
Avagy mondja-é a készítmény a készítőnek: Miért csináltál engem így?
Avagy nincsen-é a fazekasnak hatalma az agyagon, hogy ugyanazon gyuradékból némely edényt tisztességre, némelyt pedig becstelenségre csináljon?
Róm. 9:18-21
Az ige mindvégig Isten suverén hatalmáról beszél, amelyet nagy divat megkérdőjelezni mostanság!
Istent hasonlítja az ige a fazekashoz, az embert pedig az agyaghoz.
Szóba sem kerűl sátán, és szó sincs arról, hogy Isten bármit is elrontott volna! Pál korában a fazekas némely edényt "tisztességre" készített, ilyenek voltak példáúl a víztároló edények, vagy az otthon díszei, más edényeket "becstelenségre" készített ilyen pl. a "köpőcsésze", vagy az "éjjeli tál". Hogy ezekről miért beszél úgy,  mit a becstelenségre(=meg nem becsülésre) készített edényekről a Te fantáziádra bízom! :2funny:

Nem elérhető Csaba

• Testvérünk
  • *
« Válasz #233 Dátum: 2010 December 29, 17:24:05 »
Kedves Ani Kinor!
Mivel nem tudom, hogy Márk 4:1-41-gyel kapcsolatos kérdésed nekem, avagy Robinak szólt, egyenlőre inkább hallgatok! :hehe:

Nem elérhető erdei

• Testvérünk
  • *
« Válasz #234 Dátum: 2010 December 29, 17:27:43 »
Kedves Csabám

Logikád alapján a Sátán is mondhatná: Hisz én azért vagyok teremtve, hogy ...... Áááá! Ez nem logikus!
Hiszen ekkor a Sátán is hivatkozhat erre, amire te, hogy erre lettem teremtve.
Így fel is mentettük.

Nem elérhető erdei

• Testvérünk
  • *
« Válasz #235 Dátum: 2010 December 29, 17:31:03 »
Ani Kinor

Ezt, egészen én sem értem?

Nem elérhető zoltan

• Testvérünk
  • *
  • Testvér
« Válasz #236 Dátum: 2010 December 29, 18:30:19 »
Ezt hogyan magyarázod Robi?

Fil 2:12 ..., félelemmel és rettegéssel vigyétek véghez (munkáljátok - új fordítás) a ti idvességteket; - (egy másik fordításban vigyétek végig)

Ma a Péter levelét olvastam.
Rögtön az elején találtam egy pár igét amin jó elgondolkozni.

1Pét 1:2  A kik ki vannak választva az Atya Isten eleve rendelése szerint, a Lélek megszentelésében, engedelmességre és Jézus Krisztus vérével való meghintésre: kegyelem és békesség adassék néktek bőségesen.

Mire lettünk kiválasztva?
1.   engedelmességre – Isten iránt való engedelmességre – ami a Szent Szellem megszentelő munkája által történik
2.   Majd másodiknak említi –érdekes módon – a vérrel való meghintésre.

Isten elhívásának a célja, a mi engedelmességünk neki, hogy többé ne a gonosznak engedelmeskedjünk, hanem neki. Az Úr célja a mi életünk megváltozása az engedelmesség által.
És itt van az amit meg kell érteni, hogy ez nem valósulhat meg csak Krisztus áldozata és vére által.

1Pét 1:17  És ha Atyának hívjátok őt, a ki személyválogatás nélkül ítél, kinek-kinek cselekedete szerint, félelemmel töltsétek a ti jövevénységtek idejét
:

Itt egy másik nagyon fontos igazság, az Úr ítélete, és ezt le ellenőrizheted az egész bibliából, hogy mikor ítéletről van szó, az mindig a cselekedeteink alapján történik és nem az által, hogy miben hittünk

1Pét 1:18  Tudván, hogy nem veszendő holmin, ezüstön vagy aranyon váltattatok meg a ti atyáitoktól örökölt hiábavaló életetekből;

Nézd meg, a megváltás nem első sorban a pokoltól való megmentés, és a mennyországba való bejutásról szól, hanem a hiábavaló életünkből való kiragadást, kiemelést, kivásárlást jelent, egy új, egy másfajta életvitelre, ami Isten akarata, Isten tetszése szerint van.
A megváltás, megvásárlást jelent. Az Úr megvásárolt bennünket, a gonosztól, ki  mentett bennünket a Sátán hatalma alól, az ő országából és áthelyezett bennünket az ő országába, hogy többé ne a gonosz és a bűn szolgája legyünk, hanem legyünk mi az Ő szolgája, és a szolga engedelmeskedik az ő urának. Erről szól a Róm6.r

1Pét 1:19  Hanem drága véren, mint hibátlan és szeplőtlen bárányén, a Krisztusén:

Mi az övé vagyunk. Ha tatszik, ha nem, mi az Úr tulajdona vagyunk, mert Ő drága áron vásárólt meg bennünket, az Ő Fiának az Úr Jézus Krisztus vérén. Nem vagy szabad, hogy azt tedd amit akarsz, az Úr szabaddá tett a gonosztól, de egy feltétellel, ha az úr szolgája leszel.
Az igazi szabadság, az az, hogy szolgálhatom az Urat (és nem kényszerből, hanem örömmel, szeretettből) Sokan az Úrban való szabadságot félre értik, és azt hiszik mostmár élhetünk ahogy akarunk, mert az Úr szabaddá tett bennünket, egy szabad vagy egy “szabados” életre. De az nem szabadság, az bűn, és vissza térés a bűn szolgaságába. Azért mondja az ige, hogy a szabadság ne legyen a bűn palástja 1Pét 2:16

Gal 5:13  Mert ti szabadságra hivattatok atyámfiai; csakhogy a szabadság ürügy ne legyen a testnek, sőt szeretettel szolgáljatok egymásnak.

Jak 1:25  De a ki belenéz a szabadság tökéletes törvényébe és megmarad a mellett, az nem feledékeny hallgató, sőt cselekedet követője lévén, az boldog lesz az ő cselekedetében.

Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető zoltan

• Testvérünk
  • *
  • Testvér
« Válasz #237 Dátum: 2010 December 29, 18:39:31 »
Kedves Csabám

Logikád alapján a Sátán is mondhatná: Hisz én azért vagyok teremtve, hogy ...... Áááá! Ez nem logikus!
Hiszen ekkor a Sátán is hivatkozhat erre, amire te, hogy erre lettem teremtve.
Így fel is mentettük.

Ettől még nincs felmentve.

De ez a félvetésed elég elgondolkodtató. Főleg ha számba vesszük azt is,  hogy az Úr mindent tud és lát előre. Ezenfelül még hozzá adhatjuk azt a tényt is, hogy az Urat nem érheti meglepetés.
Nem hiszem, hogy az Úr egy nap így szólt : "Hoppá erre nem számítottam"

A megváltó elvolt rendelve a világ megteremtése előtt. Mielőtt még Sátán meg lett volna teremtve.

Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető erdei

• Testvérünk
  • *
« Válasz #238 Dátum: 2010 December 29, 19:09:56 »
Zolikám, ez mind rendben van, csak ennek mi köze az üdvösséghez?

Nem elérhető zoltan

• Testvérünk
  • *
  • Testvér
« Válasz #239 Dátum: 2010 December 29, 19:14:57 »
Sok.

Ha nem érted sajnálom.