Szerző Téma: Mikor parancsolhatunk a betegségnek?  (Megtekintve 29580 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Mikor parancsolhatunk a betegségnek?
« Dátum: 2010 Június 12, 19:35:38 »
Sziasztok.

Megnyitottam ezt a topicot, mivel napok óta foglalkoztat a kérdése.
Mikor parancsolhatunk a betegségnek?

Mivel én nyitottam a témát, le is írom a meglátásomat erröl.
Jézusról olvashatunk, hogy betegségre ráparancsolt, amely el is hagyta a beteget.
Ugyanakkor sok betegséget kézrátétellel és minden parancsolgatás nélkül gyógyított.

Szerintem a betegség háttere lehet démonikus és nem démonikus.
Arra tudok következtetni, hogy nem minden betegségre kell ráparancsolni, csupán azokra, amely mögött szellemi háttér van. Jézus gyógyításaira tekintve azt látom, hogy Jézus elöször a betegség mögé tekintet és a betegség mivoltából adódóan véghezvitte a gyógyítást.

Tudom ez egy érzékeny téma, de megpróbálhatunk békében beszélgetni erröl.

Szeretettel;
Antee
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Jázon

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 91
Re:Mikor parancsolhatunk a betegségnek?
« Válasz #1 Dátum: 2010 Június 12, 20:06:35 »

Mivel minden embernek meg kell halnia valamiben, ezért néhány ember betegségben hal meg. Na jó, ez így nem túl logikus, de szerintem ez a nem-démoni változat.

(Mellesleg mindenki akkor hal meg, amikor Isten jónak látja, és lehet, hogy akkor csak betegségben tud meghalni, de ez most mindegy.)

Aztán vannak olyanok, akik azért lesznek betegek, mert Istennek valami terve van a betegséggel, pl.: hogy meggyógyuljon, és ezáltal megtérjen. Vagy azért, hogy több ideje legyen a Bibliával foglalkozni. Ha van démoni, akkor az ez.
"Ne félj! Csak higgy!"

Nem elérhető éci

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 106
Re:Mikor parancsolhatunk a betegségnek?
« Válasz #2 Dátum: 2010 Július 05, 10:25:42 »
Kedves Jázon

Isten soha nem tesz betegséget az emberre,az ember saját magát viszi bele azáltal, hogy engedetlen és megy a saját feje után .
Gondolj bele egy szülő rátenné a betegséget a gyermekére azért, hogy megjavuljon és jobb utra térjen ?-
A mi szerető Mennyei Atyánk sem teszi ezt hidd el,de mivel szabad akaratot adott nekünk Ő megmutat  két utat" előtökbe adtam a halált és az életet ,válaszd az életet ",de az ember sok esetben a halál utját választja  és aztán Istent okolja  a betegségeiért ,pedig Isten figyelmeztet időben.
Péld.besz 3,7-8      
Ne légy bölcs a te magad ítélete szerint; féld az Urat, és távozzál el a gonosztól.
Egészség lesz ez a te testednek, és megújulás a te csontjaidnak.
Péld 4,20     
Fiam, az én szavaimra figyelmezz, az én beszédeimre hajtsad füledet.
Péld.22
Mert életök ezek azoknak, a kik megnyerik, és egész testüknek egészség.
Péld.4,10
Hallgasd, fiam, és vedd be az én beszédeimet; így sokasulnak meg néked a te életednek esztendei.

Roma.8,11
De ha Annak a Szelleme lakik bennetek, a ki feltámasztotta Jézust a halálból, ugyanaz, a ki feltámasztotta Krisztus Jézust a halálból, megeleveníti a ti halandó testeiteket is az ő ti bennetek lakozó Szelleme által.
Efézus5,30
   
Mert az Ő testének tagjai vagyunk, az Ő testéből és az Ő csontjaiból valók.
Jézus élete kell hogy látható legyen a testünkben,mert ahogy irja a    Galata.3,13 Krisztus váltott meg minket a törvény átkától, átokká tétetvén érettünk; mert meg van írva: Átkozott minden, a ki fán függ.

Mi az átok?betegség,szegénység..és minden ami nem áldás az életünkben,Jézus ezt mind felvitte a fára "elvitte örökre",hiszed e? ez a kérdés ,mert Isten a Hit Istene  ,Ő a hitünkre válaszol.
Márk.11,23    
Mert bizony mondom néktek, ha valaki azt mondja ennek a hegynek: Kelj fel és ugorjál a tengerbe! és szívében nem kételkedik, hanem hiszi, hogy a mit mond, megtörténik, meg lesz néki, a mit mondott. -a betegség is egy hegy az életünkben-ezek szerint szolhatunk a hegyhez ugye?
1péter2,24   
A ki a mi bűneinket maga vitte fel testében a fára, hogy a bűnöknek meghalván, az igazságnak éljünk: a kinek sebeivel gyógyultatok meg.
Vegyük már le végre a vallásos szemüvegünket és az Igére nézzünk ,Jézusra aki azért jött hogy életünk legyen és bövölködjünk mert ez az Ige.

2Kor,5,17
Azért ha valaki Krisztusban van, új teremtés az; a régiek elmúltak, ímé, újjá lett minden.

Nem kellene a keresztényeknek betegségben  élniük ,hiszen a mi testünk a Szent Szellem temploma...1 Kor.6,19-20  Avagy nem tudjátok-é, hogy a ti testetek a bennetek lakozó Szent Szellem temploma, a melyet Istentől nyertetek; és nem a magatokéi vagytok?
20.    
Mert áron vétettetek meg; dicsőítsétek azért az Istent a ti testetekben és lelketekben, a melyek az Istenéi.

Mivel dicsőitjük Istent ,azzal, hogy betegek és szegények vagyunk?

Szeretettel Éci



Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Mikor parancsolhatunk a betegségnek?
« Válasz #3 Dátum: 2010 Július 05, 14:55:17 »
Kedves Éci!

Már egy ideje olvasgatom az írásaidat, illetve azokat, amiket becsatolsz, és szinte fáj a lelkemnek, hogy ilyen egyoldalúan értelmezve írod be az Igéket. Aki ezt olvassa - és netán komoly betegséggel küzd - egyszerűen még bűnösnek is érzi magát, mert a leírt módszer nála esetleg nem működik.
Mert való igaz, hogy a betegség az átok része, de az már nem igaz, hogy hívő ember nem lehet beteg, hiszen testünk megváltása még hátra van. Ezt a sátorházat még érhetik különböző támadások, és attól függően tudjuk szellemünk békességét fenntartani az Úr Jézusban, hogy mennyire bizunk Benne. Nem kell semmit nekünk "kiizzadnunk" 2-3 órás Igeolvasással, mert minden, de minden el van készítve. Az Úr mielőtt kiálltanánk már hall minket és felel. Azért nem árt ha Igét olvasunk akár 2-3 órát is, de ne manipulálási szándékkel tegyük. Isten néha megenged problémákat, betegségeket is. De ez mindig az Ő különleges tanítói ideje lehet számunkra, ezekben tanulhatjuk meg a feltétel nélküli bizalmat, azt hogy hogyan kell a figyelmünket nem a láthatókra, hanem a láthatatlanokra függeszteni, meg hosszútűrést, a kitartást is megtanulhatjuk.
Nem elvesztegetett idő a betegség sem a hívő ember számára, ami legtöbbször csak azt jelenti, hogy valami mélyebb igazságot is meg akar tanítani nekünk az Isten.

Engem több betegségből, és megkötözöttségből szabadított meg az Úr, egy szempillantás alatt és dicsössége Istennek olyan elvitathatatlan volt, hogy még egy kórház vezetője is azt mondta : ezt Isten cselekedte, más magyarázat nincs. Most is küzdök egy betegséggel, amiből már látom, hogy Isten miért engedett bele, és már különleges áldását veszem : .... mert áldásul volt nékem a nagy nyomorúság, ....

Sokan akik küzdünk nyomorúságokkal, pont abba kapaszkodunk, hogy sok baja van az igaznak, de valamennyiből kimenti az Úr!

Azt viszont vallom, hogy a lelkem megváltása megtörtént és szabad vagyok, halleluja!
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re:Mikor parancsolhatunk a betegségnek?
« Válasz #4 Dátum: 2010 Július 05, 16:07:17 »
Nincs különösebb jelentősége annak amit írok, csupán egy vélemény.
Lehet vele egyet érteni, vagy nem. Nincs jelentősége.
Szóval szerintem, sok okos gondolat van, mind a két megközelítésben.
Azt is merem állítani, hogy mind a két állítás igaz. Azt látom egyre inkább, hogy Isten személyesen bánik mindenkivel. Tényleg Ő a jó pásztor, nincs két egyforma báránya. Mindenki más életet él, vagy más élethelyzetben van, Ő ezt pontosan tudja, ezért nem szabad nekünk sem sablonokban gondolkodnunk.
Van aki meggyógyul, van aki nem, van aki szegény és van aki gazdag. Amiben biztos vagyok, hogy akár hogy is van, a testvéremet, nem szabad ítélgetnem. A Krisztus van minden testvérben.
 :2smitten:

1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mikor parancsolhatunk a betegségnek?
« Válasz #5 Dátum: 2010 Július 05, 16:28:56 »
Egyetértek Testvérem!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Mikor parancsolhatunk a betegségnek?
« Válasz #6 Dátum: 2010 Július 05, 17:04:11 »
Kedves eci,

ez igy igaz, Isten nem ro betegseget az emberre.

Isten maga a szeretet, benne semmifele rossz, negativ, rombolo nem letezik!



Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mikor parancsolhatunk a betegségnek?
« Válasz #7 Dátum: 2010 Július 05, 17:13:01 »
Drága Ani Kinor!

Istennek van megengedő akarata. Vannak Istennek olyan nagy emberei, akik halottakat támasztanak és mégis önmaguk betegségben élnek!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Mikor parancsolhatunk a betegségnek?
« Válasz #8 Dátum: 2010 Július 05, 17:20:26 »
Mindenkinek aki elolvassa  :088:

Nekem az anyukam sulyos beteg volt 6 eve:
* maj problema
* rakos daganat a bal melleben, es honaljban -------> az orvosok azt modtak apukamnak: Uram, eltavolitjuk a daganatot, de igerni semmit nem tudunk, csak 1-2honapot  :(
Mert a maj roncsolodasa miatt nem tudjuk CHEMO - terapiaval gyogyitani a feleseget........

Mutet elotti este, bent voltunk anyunal a korhazban, apu - ocsem es en.
Annyira sirtam, hogy nem kaptam levegot sem .......igy apukam hazakuldott, mondvan, nekunk kell anyukamat tamogatni, nem nekik engem.....igaza volt!
A mutet utan delutan, masnap, bementem anyuhoz, erotlenul fekudt, feher volt, persze megint elkezdtem sirni.....anyukam eszmeletenel volt e vagy sem megmondom oszinten nem tudom.  Par perc mulva eljottem, mert nem akartam a masik holgyet zavarni, a szobatarsat.......
Apuek ugyan ezt lattak.....igy kezdtunk a halalra felkeszulni. Ebben a par napban, szohoz sem jutottam szinte.....csak annyit tudtam gondolni a szivemben, Istenem legyen meg a te akaratod! Csend es melyseges alazat.



Ani Kinor

  • Vendég
Re:Mikor parancsolhatunk a betegségnek?
« Válasz #9 Dátum: 2010 Július 05, 17:31:30 »
anyukam folytatas ------->

 a mutet utani masodik nap mentem be ujra  :088: :088: :088:
Anyukam nem volt a helyen....el tudjatok kepzelni....majd varakozom, hogy jojjon egy nover...es kb 10 perc mulva kilep anyu a furdoszobabol, es nezek ra, anyukam friss, es ude!!! es mosolyog......Anyu! jol vagy? Persze - valaszolta, gyogytornan voltam, mert az izmokat azonnal mozgatni kell..... :afro:

 :nem: Hat, az oromtol szohoz sem jutottam!

Anyukam elmondta a mutet elotti ejjel miko elmentunk ezt tette:
* minden bunet megvallotta es megbanta Isten elott
* megtert
* Isten kezebe ajanlotta eletet!

6 evvel a mutet utan, 70 evesen egeszseges, mint  a makk.
Ez Isten josaga es kegyelme volt.
HALA ES DICSOSEG AZ URNAK MINDENERT!

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Mikor parancsolhatunk a betegségnek?
« Válasz #10 Dátum: 2010 Július 05, 17:34:46 »
Így van, dicsőség Istennek!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Mikor parancsolhatunk a betegségnek?
« Válasz #11 Dátum: 2010 Július 05, 17:37:47 »
Ez igy van.

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Mikor parancsolhatunk a betegségnek?
« Válasz #12 Dátum: 2010 Július 05, 18:09:04 »
Drága Ani Kinor!

Tudod mi volt a fordulópont, amikor megvallotta anyukád minden búnét és búnbocsánatot kért, és kapott az Úrtól, aki drága szeretetében még az életével is megajándékozta. Csodálatos Urunk van!

 :2smitten:
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Mikor parancsolhatunk a betegségnek?
« Válasz #13 Dátum: 2010 Július 05, 18:26:43 »
igy van ahogy irod, abszolut!!!

es anyunak ott tiszta szivvel kellett lenni, mert anelkul......

Dicsoseg az Urnak :)

Nem elérhető Jázon

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 91
Re:Mikor parancsolhatunk a betegségnek?
« Válasz #14 Dátum: 2010 Július 05, 18:30:40 »
Hát igen. Szerintem ez is mutaja, hogy Istennek eszköze a betegség. De nem csak az. Egyik ismerősünk, drogos volt. Speedezet, hogy felpörögjön, meg ilyenek. Egyszer elment a kocsival és nekiment egy fának. Az anyja, aki hívő volt, egész éjjel imádkozott érte. Egyszer csak annyit érzett, hogy lefeküdhetsz aludni, mert a fiad meggyógyul. És meggyógyult. És megtért. Hozzánk is járt egy ideig, de mostmár a hit gyülekezetesek vezetóje. Mármint a Rákoskeresztúriaké. De lehet, hogy tévedek. Tehát Isten mindent tud jóra használni.
"Ne félj! Csak higgy!"