Szerző Téma: Mikor parancsolhatunk a betegségnek?  (Megtekintve 15487 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Shomer ayin

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
Re:Mikor parancsolhatunk a betegségnek?
« Válasz #180 Dátum: 2013 Augusztus 05, 19:48:43 »
Hát ja... a parancsolgatás már megy... csaképpen eredmény nincs. Részben az Örökkévaló kegyelméböl, hogy ne futkározzanak ezek
 a hithősök mezítelenül...
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
« Válasz #181 Dátum: 2013 Augusztus 05, 19:57:42 »
Na ja... :hehe: :pirul:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Jazmin

• Testvérünk
  • *
« Válasz #182 Dátum: 2013 Augusztus 06, 07:38:54 »
Kiváncsi lennék arra, hogy más gyülekezetekben is parancsolnak a betegségnek?

Nalunk nem parancsolgatunk.  :2knuppel: Imadkozunk a betegert, konyorgunk erte,hogy legyen meg az Ur akarata eleteben.Az Ur majd parancsolgat.  :088:
Az Isten SZERETET. 1 Ján 4:8

Nem elérhető bacsipista

• Testvérünk
  • *
    • Keresztény kincskereső
« Válasz #183 Dátum: 2013 Augusztus 06, 08:00:15 »
Köszönöm Jázmin. Higgadtságra vall amit írtál, és arra a feltétlen bizalomra amit az Úrtól vártok el.
"Legyen meg a te akaratod!" - mondjuk az imában, kérünk és könyörgünk.

De van az Írásokban ilyen is:

"Íme, hatalmat adtam nektek, hogy kígyókon, skorpiókon tapodjatok, és az ellenség minden erején, és hogy semmi se árthasson nektek."

Lk 10:19.

Szeretném kérdezni, hogy ez az ígéret nem jogosítja fel a hívőt arra, hogy keményebb eszközökkel lépjen fel?

"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #184 Dátum: 2013 Augusztus 06, 16:21:28 »
Azoknak adatik meg ez a hatalom, akik valóban Isten követőivé lettek.
Mert hogyan tudná a gonosz munkáját lerontani az, aki még a saját életét sem tisztította meg a gonosztól?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #185 Dátum: 2013 Augusztus 06, 16:22:05 »

Szeretném kérdezni, hogy ez az ígéret nem jogosítja fel a hívőt arra, hogy keményebb eszközökkel lépjen fel?

Ez egy nagyon jó kérdés. Ki mit gondol erről? :?:

Nem elérhető Shomer ayin

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #186 Dátum: 2013 Augusztus 06, 17:49:14 »
"Keményebb eszközök"...? Nos nem gondolom hogy vannak "keményebb eszközeink".  Nekünk van az engedelmesség törvénye! Ha én engedelmes vagyok az Örökkévaló Igéjének, tehát a Messiásnak, akkor az Ő védelme alatt állok! ( ez törvény) Ha én a védelme alatt állok, akkor csak annyi hatalmat kap felettem, a Szitra achra,( a másik oldal) Amennyit az Örökkévaló enged neki. ( ez is törvény) És ha az Ő követségében megyek a szabadulás üzenetével, akkor a szitrá áchrá, engedni fog! ( ez is törvény)
( Ézsaiás 44,26)

De miért vagyunk biztosak abban, hogy minden betegség Démonikus eredetű???
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető bacsipista

• Testvérünk
  • *
    • Keresztény kincskereső
« Válasz #187 Dátum: 2013 Augusztus 06, 20:44:06 »
Talán mert többnyire úgy van elkönyvelve, hogy valamilyen bűn, vétek miatt adatott a betegség.
Ismerve Jób történetét,ott is arra gyanakodtak a barátok, hogy bűn van az életében.
Ha pedig bűn van akkor arra a sátán felhatalmazást nyer és démonjaival kínozhatja szegény embert.

Véleményem szerint saját figyelmetlenségünk, életmódunk következménye a betegségek legnagyobb része.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Jazmin

• Testvérünk
  • *
« Válasz #188 Dátum: 2013 Augusztus 29, 09:51:43 »

Köszönöm Jázmin. Higgadtságra vall amit írtál, és arra a feltétlen bizalomra amit az Úrtól vártok el.
"Legyen meg a te akaratod!" - mondjuk az imában, kérünk és könyörgünk.

De van az Írásokban ilyen is:

"Íme, hatalmat adtam nektek, hogy kígyókon, skorpiókon tapodjatok, és az ellenség minden erején, és hogy semmi se árthasson nektek."

Lk 10:19.

Ami ezt a kemenyebb fellepest illeti,Jezustol nem tanulunk ilyesmit.Nem olvassuk rola,hogy ordibalt vagy mas kemeny fellepese lett  volna mikor gyogyitotta a betegeket,vagy eppen ordogot uzott.Kigyokon taposni ,sztem nem jelenti kemeny eszkozt.Hit altal taposhatunk,es azert mert hatalmot adott nekunk,hogy semmi sem artson.Ha elolvassuk az igeverset a szovegosszefuggeseben,latjuk,hogy a tanitvanyok ordogoket uztek,es azok engedtek nekik,de oket nem tamadhattak meg,mert VEDELEM alatt alltak.Nem arthatott nekik,mivel hatalmat kaptak folotte.Jezus neveben kiuztek azokat.Jezus nevet kellett hasznaljak,es a hituket.Ha az Ur hatalmat ad nekunk valamire akkor mi nem kell kemeny eszkozt bevessunk,hogy "segitsunk" Neki. Szerintem ez igy mukodik. :2smitten:

Nem elérhető Jazmin

• Testvérünk
  • *
« Válasz #189 Dátum: 2013 Augusztus 29, 09:52:42 »
Veletlenul az en hozzaszolasom is idezetbe maradt..... :pirul:

Nem elérhető Jazmin

• Testvérünk
  • *
« Válasz #190 Dátum: 2013 Augusztus 29, 09:59:32 »
Talán mert többnyire úgy van elkönyvelve, hogy valamilyen bűn, vétek miatt adatott a betegség.
Ismerve Jób történetét,ott is arra gyanakodtak a barátok, hogy bűn van az életében.
Ha pedig bűn van akkor arra a sátán felhatalmazást nyer és démonjaival kínozhatja szegény embert.

Véleményem szerint saját figyelmetlenségünk, életmódunk következménye a betegségek legnagyobb része.

De csak gyanakodtak a baratok...De nem volt igaz,hogy a bun miatt lett beteg ..Vannak demonikus eredetu betegsegek is,de nem minden betegseg az...Mert ugye vannak komoly hivo emberek,es halalos betegek es nem gyogyulnak meg,hanem meghalnak.Termeszetesen,ha azt vesszuk a betegseg is a bun kovetkezmenye,azota van betegseg miota a bun bejott a vilagra. De a betegseg  megprobaltatas is amit az Ur megenged gyermekei eleteben,hogy erositse es kiprobalja hituket.Lasd Jobot. :05:  De ha valaki nem gyogyul meg,nem azt jelenti,hogy nem az Ure.