Szerző Téma: Mikor parancsolhatunk a betegségnek?  (Megtekintve 29694 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Mikor parancsolhatunk a betegségnek?
« Válasz #30 Dátum: 2010 Szeptember 29, 22:07:10 »
Drága Jason !

Isten akarata számunkra az egészség, a teljesség. Amikor betegség támad meg minket az mindig a sátán támadása. Az más kérdés, hogy Isten a betegséget is tudja használni formáltatásunkra, és a legnagyobb örömüzenetek közzé tartozik, hogy bármikor véget tud neki vetni, egyetlen szempillantás alatt tud minket megépíteni. De mivel ez a földi test ki van téve támadásoknak, a legjobb ha az Úrra bizzuk, hogy mi is legyen velünk. Én legalábbis igy látom. Mikor betegséggel harcol valaki persze vágyik a gyógyulásra és az Úr gyakran avatkozik be az oldalunkon és ad gyógyulást, de ez a földi sátorház azért előbb-utóbb elbomlik de nekünk épületünk van a mennyben! Dicsősség az Úr Jézusnak ezért! :01:
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Kamilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1727
Re:Mikor parancsolhatunk a betegségnek?
« Válasz #31 Dátum: 2010 Szeptember 29, 22:14:21 »
  Pár gondolat ezzel kapcsolatban:

 Ésa 53:5.  És ő megsebesíttetett bűneinkért, megrontatott a mi vétkeinkért, békességünknek büntetése rajta van, és az ő sebeivel gyógyulánk meg. [/color]

  Meggyógyultunk!! Befejezett tény! Ez meg van, csak át kell venni!
  Vajon miért nem sikerül? Mert ha már meggyógyultunk, akkor az
  a miénk, de miért nem tudjuk átvenni?!   :04:

  Ha erre sikerül választ kapni, akkor megszűnik a betegség minden
  tünete, hiszen akkor a betegség nem is létező valóság, hanem
  legyőzött, megsemmisített ellenség. De akkor mégis miért szenvedünk,
  miért halnak meg sokan betegség miatt? Pedig úgy hiszik, van rá
  hitük, megvallják, akkor hol a hiba? (és ez más területeken is így lehet,
  amiket pedig már megszerzett drága Megváltónk a kereszt által).

  Pedig mi győztesek vagyunk Krisztusban! Minden a miénk Őbenne!  :afro:

  Engem ez szokott foglalkoztatni, keresem a választ.   :03:

  Tudja valaki a megoldást?   :061:

Nem elérhető Gyöngyike

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1372
Re:Mikor parancsolhatunk a betegségnek?
« Válasz #32 Dátum: 2010 Szeptember 30, 08:51:26 »
A testünk még nincs megváltva, csak a szellemünk. Ezért van, hogy betegségek érnek bennünket.

A mennyei hazában kapunk egy dicsőséges testet, ami tökéletes lesz!

Dicsőség az Úrnak! :2smitten:

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re:Mikor parancsolhatunk a betegségnek?
« Válasz #33 Dátum: 2010 Szeptember 30, 10:24:18 »
A gyógyítási járvány sajnos nagyon emberi síkra - testi síkra helyezi a gyógyulást, kiforgatja az igéket és igazolni akarja magát különféle csodákkal. Nem kívánok ebbe mélyebben belemenni, de Pál is beteg volt. Trofimust is betegen hagyta ott. Timoteusnak is azt ajánlotta, hogy igyon egy kis bort - mert jót fog tenni, hogy elhordozza a testi bajait. Nekünk egy hajszálunk sem esik le a fejünkről az Ő tudta nélkül. Ha betegséggel látogat meg minket - azzal célja van. Vagy velünk, vagy a környezetünk felé. Nem a testi épségünk számít - hanem a lelkünk legyen jó kezekben.
Nem eltévesztettem ahogy kezdtem - a lelki örömök hiánya okozta vákum remek alternativát kinál a gyógyítási járványnak. Isten meg tud mindenkit gyógyítani, akit akar - de nem ez a központi kérdés. Inkább vágjuk le a kezünket, vájjuk ki a szemünket - mert nem a test az érdekes. Ha valahol ez kerül a fontossági sorrendben előre - nagyon komoly figyelmeztetés, hogy ideje térdrerogyni. Komoly figyelmeztetés, céltévesztésben van a csapat. Tényleg szeretettel irom, nem bántani akarok senkit.
szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Mikor parancsolhatunk a betegségnek?
« Válasz #34 Dátum: 2010 Szeptember 30, 15:31:57 »
Kedves Sándor!

Egyáltalán nem biztos, hogy a tövis Pál testében betegséget jelentett, és amit Timótheusnak ajánlott, hogy igyon egy kis bort a gyomrára való tekintettel, az ma is megállja a helyét olyan esetben ha valakinek emésztési problémái vannak. Nagyon is jól karbantartható abban az esetben egy kis borral. De mondjuk itt nagyon is igaz az amit Kornya bácsi mondott : ha a bor gyógyszer akkor kanállal kell azt bevenni.
De vissza a témához. Nem tudom te voltál-e már úgy igazán komolyan beteg? Mert ha igen akkor tudod, hogy az emberek mindent megragadnak, hogy ebből kimenekedhessenek. És én hittel hiszem, hogy az Ige igen is vonatkozik ránk .... az Ő sebeiben gyógyultatok meg... Mondjuk én sem tartom igeszerűnek a mai gyakorlatot, de igenis hiszem, hogy kiállthatunk az Úrhoz gyógyulásért, és Ő igen gyakran meghallgat akár azonnal is. Nem hiszem, hogy a hivőnek az Úr meglátogatásának kellene tartania a betegséget, sokkal inkább próbatételnek, vagy sátáni támadásnak. Azt nem tudom, hogy akik csak úgy parancsolgatnak a betegségeknek tényleg rendelkeznek-e az Úrtól felhatalmazással, de azt tudom, hogy Isten igenis figyel mikor mi alázatos szivvel kiálltunk fájdalmunkban, gyötrődések között. Magam tapasztalatából tudom, hogy Isten keze mozdul ha mi Őbenne bizunk.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:Mikor parancsolhatunk a betegségnek?
« Válasz #35 Dátum: 2010 Szeptember 30, 15:54:13 »
Kedves Sándor!

Egyáltalán nem biztos, hogy a tövis Pál testében betegséget jelentett, és amit Timótheusnak ajánlott, hogy igyon egy kis bort a gyomrára való tekintettel, az ma is megállja a helyét olyan esetben ha valakinek emésztési problémái vannak. Nagyon is jól karbantartható abban az esetben egy kis borral. De mondjuk itt nagyon is igaz az amit Kornya bácsi mondott : ha a bor gyógyszer akkor kanállal kell azt bevenni.
De vissza a témához. Nem tudom te voltál-e már úgy igazán komolyan beteg? Mert ha igen akkor tudod, hogy az emberek mindent megragadnak, hogy ebből kimenekedhessenek. És én hittel hiszem, hogy az Ige igen is vonatkozik ránk .... az Ő sebeiben gyógyultatok meg... Mondjuk én sem tartom igeszerűnek a mai gyakorlatot, de igenis hiszem, hogy kiállthatunk az Úrhoz gyógyulásért, és Ő igen gyakran meghallgat akár azonnal is. Nem hiszem, hogy a hivőnek az Úr meglátogatásának kellene tartania a betegséget, sokkal inkább próbatételnek, vagy sátáni támadásnak. Azt nem tudom, hogy akik csak úgy parancsolgatnak a betegségeknek tényleg rendelkeznek-e az Úrtól felhatalmazással, de azt tudom, hogy Isten igenis figyel mikor mi alázatos szivvel kiálltunk fájdalmunkban, gyötrődések között. Magam tapasztalatából tudom, hogy Isten keze mozdul ha mi Őbenne bizunk.
Igen Irmus, igy van.
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Mikor parancsolhatunk a betegségnek?
« Válasz #36 Dátum: 2010 Szeptember 30, 16:26:28 »
Igy van!  A betegseg satani  tamadas!!!
Es, igen, tiszta szivvel kell kiallni az Ur ele, gyogyulasert  :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:Mikor parancsolhatunk a betegségnek?
« Válasz #37 Dátum: 2010 Szeptember 30, 18:02:14 »
Kedves Sándor, ezt irod: "A gyógyítási járvány sajnos nagyon emberi síkra - testi síkra helyezi a gyógyulást, kiforgatja az igéket és igazolni akarja magát különféle csodákkal" ---- Hát nem maga Jézus mondja a Mk.16-ban, hogy akik hisznek betegekre vetik kezeiket és meggyógyulnak? Vagy az 1Kor. 12-ben a Szent Szellem ajándékai között nincs felsorolva a gyógyitás,vagy  a csodatévő erők, démonűzés - mint  haszonra adott szolgálati ajándékok a Krisztus testében? Vagy  Jk.5.15: a hitből való imádság megtartja a beteget, és az Úr felsegíti őt?
A betegséggel Sátán  kinoz. Lk.13.l6: Hát ezt, az Ábrahám leányát, kit a Sátán megkötözött ímé tizennyolcz esztendeje, nem kellett-é feloldani e kötélből szombatnapon? Jézussal kellett találkoznia személyesen, hogy 18 év szenvedés után végre meggyógyuljon. Ma is Jézushoz megyünk  ha bajban vagyunk, ehhez a hitünk az egyedüli  feltétel. Sajnos, nem mindenki gyógyul meg. Istennél van a válasz hogy miért. És tényleg van, hogy képletesen, inkább vágjuk le a kezünket - ha tudjuk, hogy konkrét bűn miatt a gyehenna vár ránk ha meg nem térünk belőle, ebben az összefüggésben értem ezt az igét.A testnek-léleknek jó esetben jól kell működni, hogy tudjunk Isten dicsőségére, és családunk, környezetünk szolgálatára lenni.  Vannak nehéz próbáink, mikor Isten megvizsgálja a szivünket, hogy vajon a nehézségek közt is tudunk-e bizni Benne?alárendelni magunka Neki?  Ha igen, akkor az alapállás gyógyulás kérdésében a   h i t   legyen,  ne a belenyugvás, hogy Isten adta a szenvedést.  Mert Jézus ezt feleli: "Legyen néked a te hited szerint"
Jézus körül is, és az Ap.cs-ben Pünkösd után a tanitványok körül is  hatalmas "gyógyitási járvány" tört ki, még a szomszéd városok sokasága is köréjük gyűlt és meggyógyult,  Péternek még az árnyéka is gyógyitott...itt azért még nem tartunk.
Végül, irod, hogy "a lelki örömök hiánya okozta vákuum remek alternativát kinál a gyógyítási járványnak." De Isten nem a vákuumokra, ellenkezőleg,  az élő  hitre, az Őt szerető, engedelmes szivre felel csodákkal.
Sándor, örülök, hogy mostanában ujra irsz, sokminden  másban egyetértek veled.
Szeretettel: Zsuzsa :2smitten:

A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Mikor parancsolhatunk a betegségnek?
« Válasz #38 Dátum: 2010 Szeptember 30, 20:36:14 »
Egyetértek Sándorral abban, hogy a mostani időkben nagy hangsújt tesznek a gyógyulásokra, és a mindenképpeni gyógyulásokra, és egyre kevesebbet a lélek dolgaira, a szentségre. - Ha nem gyógyulsz meg, akkor nincs hited, meg bűnös vagy, vagy nincs Szent Szellem... stb. - Péter, Pál a tanitványok előbb Krisztust, a megtérést, és az Isten országát hírdették. Még Jézus is előbb istennek országát hírdette, és csak azután jöttek a csodák. A gyógyulások, csodák kísőrő jelenségek voltak, az Úr csodálatos megnyílvánulása, és áldása az emberek felé, de nem azon volt a hangsúj. Ez ma is létező áldás, és hiszem, hogy Jézus Krisztus tegnap ma és mindörökké ugyan az, ha akkor voltak csodák, és gyógyulások akkor azok ma is vannak. Ez mind Isten kegyelme és ajándéka, és erre igéreteink vannak. A baj az,  mikor ezekre a dolgokra tesszük a hangsújt, és a lélekre vonatkozó dolgokat elhagyjuk.  Mikor már nem a bűnből való megtérést, a szentséget, az Urat és a megváltást hírdetjük, mikor már nem az odafent valók az értékesek, mikor már nem a mennyei dolgok az életünk mozgatórugója, hanem a test jó léte, a gondatalan élet, az anyagi és testi áldások, és ezek az igehírdetéseink központajává válnak, akkor ott baj van.

Én is úgy gondolom, hogy Pál tövise, betegség volt, mert az ő testét érintette, és testi gyengeséget okozot neki, de épp ebben a gyengességében tapasztalta meg az Úr kegyelmét, és erejét. Az Úr nem vette el ,( - pedig volt hite, és Trofimust is betegen hagyta ott, nem gyógyította meg, vagy nem tudta - ), mert szüksége volt Pálnak arra, hogy fel ne fuvalkodjon.  A betegségekben, és gyengeségekben, próbákban, vagy épp a szegénységben jövünk rá, hogy mennyire gyengék és törékenyek vagyunk, mennyire nagy szükségünk van az Úrra.

A gyülekezetünk szinte minden alkalommal imádkozik, betegért, vagy betegekért, mert hiszünk abban, hogy az Úr ma is gyógyít, és dicsőség neki nagy gyógyulásokat tapasztaltunk meg és tapasztalunk meg. De nem szoktuk  ezt hírdetni, hogy mi ezt tesszük, és hogy az emberek azért jőjjenek mert nálunk meggyógyulnak, mégis az emberek tudják, mert tapasztalták, és ezért megkérnek bennünket, kéréseket kapunk, még olyanoktól is akik nem járnak a gyülekezetbe, vagy nem a gyülekezetünk tagja. Egyszerüen, nem is kellet ,és nem is kell hírdetssük az Úrnak ezt a munkáját, mert úgy hírdetjük az igét, hogy az emberek megértik, hogy ez Isten munkája. Mert nem mi tesszük ezt, nem a tanítványok tették, hanem a benük és bennünk lakó Krisztus. Ez a Szent Szellem munkája, nem a miénk, az övé a dicsőség. Mi Krisztust prédikáljuk előszőr, és azt, hogy mindenek előt a legfontosabb a lélek gyógyulása, a lélek álapota, a lelki életünk, a belső ember legyen egészséges.

2Kor 4:16  Azért nem csüggedünk; sőt ha a mi külső emberünk megromol is, a belső mindazáltal napról-napra újul.
2Kor 4:17  Mert a mi pillanatnyi könnyű szenvedésünk igen-igen nagy örök dicsőséget szerez nékünk;
2Kor 4:18  Mivelhogy nem a láthatókra nézünk, hanem a láthatatlanokra; mert a láthatók ideig valók, a láthatatlanok pedig örökkévalók.

  Ezért megértették azt is, hogy az Urat nem lehet kényszeríteni valaminek a megtételére, és ha Ő nem gyógyít meg, az is az Ő akarata, és az is valamiképpen áldásunkra és hasznunkra szolgál.

Róm 8:28  Tudjuk pedig, hogy azoknak, a kik Istent szeretik, minden javokra van, mint a kik az ő végzése szerint hivatalosak.
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető körtevirág

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 326
  • Isten gyermeke
Re:Mikor parancsolhatunk a betegségnek?
« Válasz #39 Dátum: 2010 November 04, 01:45:31 »
Pál töviséről a Krisztus, a gyógyító c. könyvben lehet olvasni részletesen, a szerzőre nem emlékszem. Ott világosan ki van fejtve,hogy ez nem betegség volt.Mivel a könyv nincs nálam, nem tudok idézni belőle és nem emlékszem már pontosan hogyan volt leírva,nem irnék semmit. Kb. 20 oldal szól erről, arra emlékszem,hogy az utolsó fejezet.
Testem a Szent Szellem temploma, mert Jézus Krisztus vére megváltott az ördög
kezéből, ezért az én testem nem az ördögé, nem enyém, hanem Istené, akinek én szánom
az én testemet élő, szent és Istennek tetsző áldozatul, mint okos tiszteletemet.

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Mikor parancsolhatunk a betegségnek?
« Válasz #40 Dátum: 2010 November 04, 08:03:34 »
Drága Körtevirág!

Egyetlen tévedhetetlen könyv van ? a Biblia. A többi mind emberi látásokat tartalmaz. Igazából senki nem tudja pontosan mi is volt ami Pál apostolt gyötörte, csak annyit tudunk erről : a sátán angyala. Ami Pál apostolnak sok gyengeséget okozott. Nem kell felettébb értelmeskedni efelett, akár betegség volt, akár más Pál apostol úgy vitte ezt a megpróbáltatását hogy közben Istennek dicsősségére élt. :2smitten: :2smitten:
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Mikor parancsolhatunk a betegségnek?
« Válasz #41 Dátum: 2010 November 27, 19:45:01 »
Nem akartam belerondítani Ircsi blogjába, meg lehet törölt volna.
De ellen súlyoznom kell egy kicsit, Hagin testvérünk tanítását.

El kéne gondolkodni egyes igazságokon.

"ISTEN AKARATA, HOGY MEGGYÓGYÍTSON, TÉGED, MERT A BETEGSÉG A SÁTÁNTÓL, ERED NEM PEDIG ISTENTŐL, ÉS ISTEN NEM AKARJA, HOGY AZ Ő GYERMEKEINEK BÁRMIJE LEGYEN AMI A SÁTÁNTÓL VAN."

Sehol nem olvastam ezt a bibliában, hogy az  ISTEN  UNIVERZÁLIS AKARATA LENNE AZ, HOGY MEGGYÓGYÍTSON BENNÜNKET.

Azt viszont olvashatjuk, hogy Isten akarata, hogy higgyünk Krisztusban, hogy kiszabadítson e jelenvaló világból, a szenté lételünk, hogy hálát adjunk, hogy szenvedjünk,

Ján 6:40;  Gal 1:4;  1Thess 4:3;  1Thess 5:18 

Ez egy érdekes akarata az Úrnak – szenvedni a jóért.

1Pét 3:17  Mert jobb ha jót cselekedve szenvedtek, ha így akarja az Isten akarata, hogynem gonoszt cselekedve.

Pét 4:19  Annakokáért a kik az Isten akaratából szenvednek is, ajánlják [néki] lelköket mint hű teremtőnek, jót cselekedvén.


Ha annyira Isten akarata az emberek meggyógyítása, miért nem beszél egyszer se erről az ige. Legalább egy hejjen : Az az Úr akarata hogy meggyógyuljatok

Sokan bele esnek abba a hibába, hogy csak azokat az igéket használják ami a látásukat, teológiájukat alátámassza.


Kezdeném az Ósz.-el.

2Móz 15:26  És monda: Ha a te Uradnak Istenednek szavára hűségesen hallgatsz és azt cselekeszed, a mi kedves az ő szemei előtt és figyelmezel az ő parancsolataira és megtartod minden rendelését: egyet sem bocsátok reád ama betegségek közül, a melyeket Egyiptomra bocsátottam, mert én vagyok az Úr, a te gyógyítód. ( 3Móz 26:16; 5Móz 7:15; 28:22; 28:59-61   )
5Móz 28:61  Mindazt a betegséget és mindazt a csapást is, a melyek nincsenek megírva e törvénynek könyvében, reád rakja az Úr, míglen kipusztulsz.


Ki bocsájtotta Egyiptomra a betegségeket? – a Sátán vagy Isten – ki az aki büntetni fogja Izraelt betegséggel, bűneiért  - a Sátán vagy Isten?

2Kir 13:14  És megbetegedett Elizeus olyan betegséggel, a melybe bele is halt, és lement hozzá Joás, az Izráel királya, és arczára borulván sírt és monda: Édes atyám,  édes atyám! Izráel szekerei és lovagjai!

Elizeus Isten egyik legnagyobb prófétája volt.
Egy kérdés Isten kiszolgáltatta Elizeust a Sátánnak hogy megölje, az ő gyermekét?
Hagin szerint akkor Elizeus valami módon, bűn, vagy valamilyen okból kifolyólag a Sátán uralma alá került. Vagy talán már nem hitt a gyógyulásban, és abban hogy neki megvan a hatalma, hogy a betegséget elzavarja.

Ez viszont nem lehet igaz, mert néhány verssel arrébb azt látjuk, hogy Elizeus annyira az Úr áldottja volt, hogy a mellé temetett ember feltámadt, mikor Elizeus holttestéhez ért.

A Törvény szerint ha valaki beteg lett, (utána lehet nézni) nem az ördög űzés volt a gyakorlat, hanem különböző eljárások, akár a táboron kívülre való helyezés. Ha a betegségek a Sátán műve lett volna, az Úr ördög űzést írt volna elő.

Ézs 1:5  Miért ostorozzalak tovább, holott a bűnt növelitek? Minden fej beteg, és minden szív erőtelen.
Ézs 1:6  Tetőtől talpig nincs e testben épség, csupa seb és dagadás és kelevény, a melyeket ki sem nyomtak, be sem kötöztek, olajjal sem lágyítottak.


Ez csak egy ige a sok közzűl

Itt milyen betegségről beszél Ézsaiás?
Vajon Izrálben minden ember beteg volt?
Vajon a betegség, az Ósz. prófétái szájában,  nem a bűnről beszélt?
Az erőtlenség vajon nem azt jelentette, hogy nem volt erő az Úr akarata szerint járni?

Ézs 53:4  Pedig betegséginket ő viselte, és fájdalmainkat hordozá, és mi azt hittük, hogy ostoroztatik, verettetik és kínoztatik Istentől!
Ézs 53:5  És ő megsebesíttetett bűneinkért, megrontatott a mi vétkeinkért, békességünknek büntetése rajta van, és az ő sebeivel gyógyulánk meg.

- nem csak betegségeinket, hanem fájdalmainkat is hordta - ez azt kéne jelentse, hogy soha nem volna szabad érrezünk semilyen fájdalmat.

Újsz.-

Ján 9:1  És a mint eltávozék, láta egy embert, a ki születésétől fogva vak vala.
Ján 9:2  És kérdezék őt a tanítványai, mondván: Mester, ki vétkezett, ez-é vagy ennek szülei, hogy vakon született?
Ján 9:3  Felele Jézus: Sem ez nem vétkezett, sem ennek szülei; hanem, hogy nyilvánvalókká legyenek benne az Isten dolgai.


A farizeusok látása volt az, hogy a betegség, és a szegénység, a bűn és a démonok következménye.

Jézus megcáfolja ezt, nem a bűn, nem a gonosz műve, azt mondja, azért hogy Isten megdicsőüljön.

Ján 11:3  Küldének azért a testvérek ő hozzá, mondván: Uram, ímé, a kit szeretsz, beteg.
Ján 11:4  Jézus pedig, a mikor ezt hallotta, monda: Ez a betegség nem halálos, hanem az Isten dicsőségére való, hogy dicsőíttessék általa az Istennek Fia.
Ján 11:6  Mikor azért meghallá, hogy beteg, akkor két napig marada azon a helyen, a hol vala.

Itt is látjuk Lázár betegsége nem a gonosztól volt, hanem azért, hogy Jézus megdicsőüljön. Miért maradt ott még Jézus, két napott, nem volt szeretetlenség részéről, hogy hagyta szenvedni Lázárt és családját azokat akiket annyira szeretett? Vagy egy magasabb cél érdekében cselekedett… Isten dicsőségére.

Ha az evangéliumokat olvassuk, érdemes megfigyelni, hogy az ige kiemeli, mikor volt a betegség a gonosztól, mert oda teszi a - gonosztól gyötretetik - , vagy   - egy gonosz szellemtől - … kifelyezéseket. Felhívja a figyelmet, hogy ott egy gonosz szellem munkája van. Máskor meg csak szimplán annyit mond, hogy beteg volt. Éppen azért van ez, hogy lássuk a különbséget, betegség és betegség között.

2Tim 4:20  Erástus Korinthusban maradt; Trófimust pedig Milétumban hagytam betegen.


Trófimus  – vajon Trófimus a Sátán hatalma alá került, aki beteg volt és az is maradt, miért nem kergette el a Sátánt, Trófimusal volt a baj, hitetlen volt, nem ismerte az igazságot, hogy ő tulajdonképpen már meg is gyógyult, csak még nem tette magáévá?

Mi volt Pállal ?  - aki ott hagyta Milétumban, nem volt már hite, elvesztette ajándékát, nem volt már hite és hatalma, hogy parancsoljon a gonosznak?

Vajon Pál volt hitetlen, akkor is mikor nem tudta Timóteust meggyógyítani ?

Vagy Timóteust is  Sátán gyötörte? Nem volt Timóteusnak hite, hogy meggyógyuljon és nem volt képes a Sátánnak parancsolni?

Ezek olyan kérdések amiket meg kell válaszolni …de az a baj akárhányszór felteszem ezeket a kérdéseket, nem kapok rá választ … Vajon miért?

Fil 2:25  De szükségesnek tartám, hogy Epafróditust, az én atyámfiát és munkatársamat és bajtársamat, néktek pedig követeteket és szükségemben áldozatot hozó szolgátokat hazaküldjem hozzátok;
Fil 2:26  Mivelhogy vágyva vágyott mindnyájatok után, és gyötrődött a miatt, hogy meghallottátok, hogy ő beteg volt.
Fil 2:27  Mert bizony beteg volt, halálhoz közel; de az Isten könyörült rajta, nem csak ő rajta pedig, hanem én rajtam is, hogy szomorúság ne jőjjön szomorúságomra.
Fil 2:29  Fogadjátok azért őt az Úrban teljes örömmel; és az ilyeneket megbecsüljétek:
Fil 2:30  Mert a Krisztus dolgáért jutott majdnem halálra, koczkára tévén életét, hogy kárpótoljon engem azért, hogy nékem tett szolgálatotoknál ti nem voltatok jelen.

Epafróditus – nem a Sátán miatt betegedet meg halálosan, hanem  a Krisztus dolgáért, ügyéért.

Van itt még egy kis bibi, voltak és vannak Istennek szolgái, Istennek gyermekei, akik megbetegednek, kisebb vagy nagyobb betegségbe esnek, vannak akik bele is halnak a betegségbe - ezekről ki jelenteni, hogy nincs hitük, és az ördög pusztító munkája munkálkodik bennük - ez, szerintem felér azzal, mikor Jézusnak azt mondták ördög van benne.

VANNAK BETEGSÉGEK AMIKET A SÁTÁN, DÉMONOK IDÉZNEK ELŐ, DE NEM MINDEN BETEGSÉG VAN A GONOSZTÓL.
NEM MINDEN BETEGSÉGET GYÓGYÍT MEG AZ ÚR.

Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Mikor parancsolhatunk a betegségnek?
« Válasz #42 Dátum: 2010 November 27, 20:30:41 »
A betegségekkel kapcsolatban annyi tévtanítás van, hogy sok esetben az aki beteg még mondani sem meri, mert máris rásütik, hogy nincs elég hite, vagy, hogy éppen bűn van az életében. Ami éppen igaz is lehet, de mégsem az a módja, hogy mindjárt Igékkel felvértezve a "sárbatiporjuk" a szenvedőt. Sok betegségnek van bűn alapja. A meg nem bocsájtás, a harag, a gyülölet, vagy éppen az önsajnálat okozhatnak lelki betegségeket, és itt valójában egy alapos életrendezés megoldás lehet. De még a depresszió is lehet szervi eredetű, vagy éppen örökletes. De nem minden esetben van ez igy. És akkor megnehezíteni a beteg sorsát ilyen sommás kijelentésekkel, amit Hagin könyveiben olvasunk, nagyon komoly dolog, és most szándékosan nem mondom ki, hogy tévtanítás, mert akkor tételesen kellene cáfolnom a tanításait, ahogy Zoltán testvérem teszi, ezt pedig igy én nem tudom végig venni.
Azt azonban tudom, hogy volt egy idő az én életemben is amikor Istentől kapott kijelentésnek vettem a tanításait és megpróbáltam alkalmazni az életemben, de akkora káosz lett belőle, hogy azóta is eszembe jut, és alig tudtam újra az Ige mellé visszatalálni. Hálás vagyok Istennek, hogy ma már elég nekem az Ige, és az Igéből irgalom és megértés árad a betegségben lévők felé, nem pedig kárhoztatás, mint az ilyen könyvekből. Nem akarok én ezen vitatkozni, ez az én látásom és megtapasztalásom, és teljesen egyetértek Zoltán testvérünkkel, hogy az Ige és csakis az Ige alapján jó lenne erről beszélgetni.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető virág

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 125
Re:Mikor parancsolhatunk a betegségnek?
« Válasz #43 Dátum: 2010 November 27, 20:50:39 »
Van egy ige Péter 1. levelében, amin már régóta gondolkodom:

"Mivel tehát Krisztus testben szenvedett, vértezzétek fel magatokat azzal a felismeréssel, hogy aki testileg szenved, az elszakad a bűntől, hogy többé ne emberi vágyak, hanem az Isten akarata szerint éljétek le testi életetek hátralevő idejét."
1 Pét 4:1-2

Úgy érzem, ez az ige talán magyarázatot ad arra, hogy amikor valaki nem gyógyul meg azonnal, vagy egyáltalán, akkor ennek hátterében bizonyos (nem minden) esetben ez is állhat, hogy az Úr meg akarja tisztítani azt a gyermekét valamitől. Nem kívánok senkit meggyőzni arról, hogy Isten nem gyógyít meg mindenkit, bár nekem ez a meglátásom. Ez az ige nagyon mélyreható, megrázó. Nagyon nehéz erről beszélni, mérhetetlen sok emberi szenvedésről és nyomorúságról, amennyien már gyötrődtek és gyötrődnek jelenleg is. Mégis, ez az ige mintha azt mondaná, hogy a lelki-szellemi javunk felette áll a testi állapotnak, és az előbbi fontosabb Őelőtte. Ami nem jelenti azt, hogy az Úr előtt ne lennének fontosak a fizikai körülményeink. De itt az örökélet viszonylatából is érdemes szemlélni a fontossági sorrendet.
... elhívtalak az igazságért, én fogom a kezedet ... Ézs 42, 3

feszter

  • Vendég
Re:Mikor parancsolhatunk a betegségnek?
« Válasz #44 Dátum: 2010 November 27, 20:56:34 »
Sziasztok!

Tudom nem mindenki fogadja el Haagin tanításait.
Azért kicsit durva tévtanításnak titulálni és kárhoztatásnak.
Amikor Isten megteremtette az embert az tökéletes és egészséges volt.
A bűnbeesésnél jött be a betegség az emberek életébe.
Valóban találunk rá példát,hogy Isten megengedett betegségeket, de nem ez a fő célja.
Nézzük Pálnál ki tette a betegséget a testébe.
2 Kor. 12,7
És hogy a kijelentések nagysága miatt el ne bizakodjam, tövis adatott nékem a testembe, a Sátán angyala, hogy gyötörjön engem, hogy felettébb el ne bizakodjam.
Jézus amikor itt járt nem tett mást mint hírdette az evangéliumot és gyógyított.
Ezzel betöltve az Atya akaratát.Tehát a kivételes eseteken kívűl Istennek az az akarat,hogy mindenkit meggyógyítson.

Szeretettel Ircsi :044: