Szerző Téma: Mikor parancsolhatunk a betegségnek?  (Megtekintve 15995 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető körtevirág

• Testvérünk
  • *
  • Isten gyermeke
Re:Mikor parancsolhatunk a betegségnek?
« Válasz #60 Dátum: 2010 November 28, 23:16:26 »
 :168: Erdei!

Mert a bojt altal tisztul a szervezet, igy a szellemed is, nagyon jo dolog a bojt  :088: valahogy az altal, no a szeretet ereje az emberben  :2smitten: :2smitten: :2smitten:  Nem a test, hanem a Lelek van taplalva olyankor ez az oka  :088:

Kedves Ani Kinor.
Tisztul a szervezet? Nem olvastad, "ha mérget is isznak, meg nem árt nékik".
Nő a szeretet. Ugyan mitől?
Nem a test, hanem a lélek van táplálva. Jézus tanítványai nem böjtöltek, akkor a lelkük nem volt táplálva?
Amit le írtál, meg mi köze a gyógyuláshoz? Mert szerintem semmi.
 :2smitten: :044:

A tanítványok böjtöltek. Tudom, hogy olvastam a Bibliában erről, ha megtalálom, bemásolom. Tudom, hogy szereted az igei alátámasztást, de én még nem vagyok olyan jó ebben.
Az is benne van, hogy imádkozzunk egymásért, ha szükségben vagyunk(lehet nem pont ilyen szavakkal). A betegség is egy szükséghelyzet, egészségre van szükségünk. Ha imádkozol, kiöntöd az Úr elé a szívedet. Ha betegségben vagy, azt is.
A böjtről pedig Zsuzsa2 blogjában olvashatsz részletesebben.
Testem a Szent Szellem temploma, mert Jézus Krisztus vére megváltott az ördög
kezéből, ezért az én testem nem az ördögé, nem enyém, hanem Istené, akinek én szánom
az én testemet élő, szent és Istennek tetsző áldozatul, mint okos tiszteletemet.

Nem elérhető erdei

• Testvérünk
  • *
« Válasz #61 Dátum: 2010 November 29, 06:56:16 »
Kedves Körtevirág!

Nem a böjttel van nekem a bajom.
Az imával sincs semmi gond.
Azt nem értem, hogy ha én beteg vagyok, és te böjtölsz értem, akkor az engem miért gyógyítana meg.
Vagy ha imádkozol,értem, akkor mit kérsz vagy mondasz Istennek?
 :2smitten:
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető Irma

• Testvérünk
  • *
« Válasz #62 Dátum: 2010 November 29, 09:00:29 »
A Bibliában sok helyen szó van arról, hogy Isten megvizsgálja a szivünk állapotát, amire nem Neki, hanem nekünk van szükségünk. És bizony erre a nehéz helyzetek adnak alkalmat, mert akkor amikor semmi remény sincs - emberileg -, és csak a fájdalom, a látszólagos kilátástalanság van, akkor hamar kiderül, hogy milyen is legbelül a szívünk. Mert oly könnyű a szép alkalmakon felemelt kezekkel, ujjongva dicsőíteni Istent, de vajon amikor tép a fájdalom, és csillapíthatatlanul folyik egyik óra a másikba, akkor vajon mennyi szeretet van Isten iránt  a szívünkben? Ilyenkor lepleződik le, hol is tartunk úgy igazából. Én megvallom sokszor leroskadok, és csak dadogni tudok ilyenkor, de azt tapasztaltam, hogy Isten olyan szeretettel van irántunk, ha elhatározzuk, hogy hűek leszünk, hogy mindig megadja a kimenekedést is. Én Tündével értek egyet, Isten néha, vagy nem is olyan néha beleenged "kemény" helyzetekben, de ezek a helyzetek munkálják a hosszú tűrést, a kitartást és ezekről azt mondja az Ige, hogy értékesebbek a szín aranynál. Elmondhatom, hogy bár nagyon nehéz egy-egy ilyen megpróbáltatás, de megéri, mert minden alkalommal közelebb kerülök az Úrhoz, hiszen a mélységekben tud csak igazán felragyogni az Úr szeretete és megtartása.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető körtevirág

• Testvérünk
  • *
  • Isten gyermeke
« Válasz #63 Dátum: 2010 November 29, 17:32:31 »
Kedves Körtevirág!

Nem a böjttel van nekem a bajom.
Az imával sincs semmi gond.
Azt nem értem, hogy ha én beteg vagyok, és te böjtölsz értem, akkor az engem miért gyógyítana meg.
Vagy ha imádkozol,értem, akkor mit kérsz vagy mondasz Istennek?

A böjt nem tudom miért kell, őszinte leszek. Valami olyasmit hallottam, de ne kövezzetek meg érte, légyszi, mert nem tudom ebben mennyi az igazság, hogy a böjttel "kényszeríthetjük" Istent. Ez nekem elég hajmeresztőnek tűnik.
Nem jól írtam, Ircsinél van a böjtről szó. Majd én is elolvasom alaposabban, és megtudom miért jó a böjt.

Ha beteg lennél és imádkoznék érted, valahogy így tenném: Istenem, a te Igédben van, hogy meggyógyítod minden betegségünket, azt mondtad te vagy Jahve Rófe, az egészség és a gyógyulás Istene is, azt mondtad te vagy a gyógyítónk, kérlek, Uram tarts meg szavad és gyógyítsd meg Erdei testvért. Hiszen neked mi szükséged lenne rá a mennyben? Itt a földön még sok mindent el kell intéznie, még sok embert hívhat a keskeny útra Uram,fel kell nevelnie a gyerekeit(ha van, nem tudom) és a feleségének is szüksége is van rá(ha van) és nekünk is nagy szolgálatokat tesz beírásaival, Uram. Uram, tartsd meg őt, hogy jó bizonyságként elmondhassa másoknak, hogy Te gyógyítottad meg, hadd álmélkodjanak nagyságodon, Uram. Én hiszek az Igédben, én hiszem Uram, te mindig ugyanaz maradsz, nem másítod meg ígéreteidet. Uram, az Igédben az van a betegség átok, az egészség áldás, hát áldd meg Erdei testvért, Uram. Köszönöm, hogy meghallgattál, Uram, Te vagy az egyedüli és hatalmas Isten. Ámen.
Valami ilyesmi lenne.
Testem a Szent Szellem temploma, mert Jézus Krisztus vére megváltott az ördög
kezéből, ezért az én testem nem az ördögé, nem enyém, hanem Istené, akinek én szánom
az én testemet élő, szent és Istennek tetsző áldozatul, mint okos tiszteletemet.

Nem elérhető zoltan

• Testvérünk
  • *
  • Testvér
« Válasz #64 Dátum: 2010 November 29, 17:52:19 »
A Bibliában sok helyen szó van arról, hogy Isten megvizsgálja a szivünk állapotát, amire nem Neki, hanem nekünk van szükségünk. És bizony erre a nehéz helyzetek adnak alkalmat, mert akkor amikor semmi remény sincs - emberileg -, és csak a fájdalom, a látszólagos kilátástalanság van, akkor hamar kiderül, hogy milyen is legbelül a szívünk. Mert oly könnyű a szép alkalmakon felemelt kezekkel, ujjongva dicsőíteni Istent, de vajon amikor tép a fájdalom, és csillapíthatatlanul folyik egyik óra a másikba, akkor vajon mennyi szeretet van Isten iránt  a szívünkben? Ilyenkor lepleződik le, hol is tartunk úgy igazából. Én megvallom sokszor leroskadok, és csak dadogni tudok ilyenkor, de azt tapasztaltam, hogy Isten olyan szeretettel van irántunk, ha elhatározzuk, hogy hűek leszünk, hogy mindig megadja a kimenekedést is. Én Tündével értek egyet, Isten néha, vagy nem is olyan néha beleenged "kemény" helyzetekben, de ezek a helyzetek munkálják a hosszú tűrést, a kitartást és ezekről azt mondja az Ige, hogy értékesebbek a szín aranynál. Elmondhatom, hogy bár nagyon nehéz egy-egy ilyen megpróbáltatás, de megéri, mert minden alkalommal közelebb kerülök az Úrhoz, hiszen a mélységekben tud csak igazán felragyogni az Úr szeretete és megtartása.

Egyet értek veled Írma.

Ez volt Jób tapasztalata.
Akiről azt mondta az Úr hogy fedhetetlen, bűngyűlölő.
Vajon ha ilyen fedhetetlen volt miért kellet szenvednie?
Az Úr dicsőségét szolgálta.
Szegény Jób, akkor, ott nem értette, miért történt az a sok baj az életében.
De még ő is vizsgálat alá került. Magát kellett vizsgálja.
Nem volt hiába szenvedése, hatalmas dolgot tanult az Úrtól.
Az egyik az, hogy az Urat nem lehet felelőségre vonni semmiért.
A másikról ő tesz bizonyságot:

Jób 42:5  Az én fülemnek hallásával hallottam felőled, most pedig szemeimmel látlak téged.

Addig csak hallott az Úrról, de mostmár mégközelebb került, mégjobban megismerte, mostmár látta az Urat.
Ez az úr célja az életünkben, hogy minél közelebb kerüljünk hozzá, hogy megismerjük, és meglássuk őt a mindennapokban, és egy nap majd mi is saját szemünkkel fogjuk őt látni. Ez az Úr akarata.

De addig is hagyjuk, hogy az Úr tanítson bennünket.

Jób 42:4  ... én kérdezlek, te pedig taníts meg engem!

Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Kamilla

• Testvérünk
  • *
« Válasz #65 Dátum: 2010 November 29, 18:36:18 »
  Sziasztok!   :044:

Azt hiszem értem, amit írtok, de picit nyomasztó, hogy az a tudat, hogy Isten mindig ilyen súlyos vizsgálatok alá vet minket... így vizsgálva a szívünket, holott Ő tudja, hogy alapból gonosz a szív, ugye, de Jézus Krisztus megváltott, Vérével megmosott, megtisztított, a kereszten megszerezte a 9 cserét, hogy áldásaiból részesítsen, és mégis, ez a sok betegség és ez mind azért, hogy a javunkra legyen?

Nem lehet, hogy inkább a "sötét oldal" keze van ezekben és valamiért joga van hozzá?

Mert az Ószövetség, Jób, értem én, de most Újszövetség van!! Jobb Szövetség!! És ha valaki istenfélelemmel éli életét, letéve azt az oltárra, ahogy Irma, és Zoltán is, akkor hogy, hogy mégis ilyen a próba? Ilyen súlyos?

Én ezt nem értem...  :062:

Nem elérhető Gyöngyike

• Testvérünk
  • *
« Válasz #66 Dátum: 2010 November 29, 18:46:54 »
Egyetértek én is Tündével,  Irmuskával, Zoltánnal.   Nem tudjuk, hogy mi-miért történik velünk, de bizony komoly hívők is lesznek súlyos betegek stb.  Nem is érdemes keresnünk a miérteket,  a mennyben mindenre kapunk választ.   

Mert nem az én gondolataim a ti gondolataitok, és nem a ti utaitok az én utaim, így szól az Úr!  Ézs.  55,8

Nem elérhető zoltan

• Testvérünk
  • *
  • Testvér
« Válasz #67 Dátum: 2010 November 29, 18:52:45 »
Drága Kamilla.

Nem hinném, hogy az Ősz.-ben Isten kevésbé szerette volna az embereket.
Krisztus, halála, nem csak azokért volt akik Krisztus után éltek, hanem akik Krisztus előtt is éltek.
Hisz maga az Ósz.-ben találod-hogy az igaz ember hite által él. - Hab 2:4  ....  az igaz pedig az ő hite által él.

A legcsodálatosabb igék, amik Isten szeretettét, kegyelmét, írgalmát, jóságát írják le ott találjuk.
A baj az, hogy túl nagy külömbséget teszünk a két szövetség között.
Istennek most is, és akkor is, az ember megszentőlődése volt a célja.  Az eszközöket, ami által eljutunk oda, Ő válassza, mint Bölcs Mester.

Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Guti Tünde

• Testvérünk
  • *
    • www.gutitunde.eoldal.hu
« Válasz #68 Dátum: 2010 November 29, 21:07:22 »
"Nem lehet, hogy inkább a "sötét oldal" keze van ezekben és valamiért joga van hozzá?" (Kamilla)

Amennyiben ez a világ, ez a föld a sötétség hatalma alatt vesztegel. Nem gondolom, hogy Isten mindig ilyen kemény próbákon visz keresztül. Inkább úgy fogalmaznék, hogy időnként.
Különben mit értenénk azon, hogy "megfenyít mindenkit, akit fiává fogad"?  :168:

Persze, ez sokkal jobb szövetség. De arról sehol sem olvasunk, hogy soha nem lesz része a gyülekezetnek betegségben és  nehézségekben.
Képzeld, Kamilla, mi lenne velünk, ha Jézus nem hordozta volna a betegségünket! Akkor milyen terheink lennének?! :(

Az Úr csodálatos szeretete és kegyelme az, hogy hordoz, felemel, egyengeti az utunkat.  :168:

„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető erdei

• Testvérünk
  • *
« Válasz #69 Dátum: 2010 November 30, 19:29:09 »
Sajna csak röviden!

Jób nem volt az ószövetség alatt!
Jób nem volt Izraelita, a mózesi törvényekről, meg gőze sem volt. Mivel jóval korábban élt.
Persze most akinek van esze, előkapja a bibliáját, hogy megcáfoljon. Csak bátran. :063:

:igen:

Tegnap megnéztem Pio atya életéről szóló filmet. Végig sírtam, pedig nem vagyok szentimentális.
 :059:
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető Kamilla

• Testvérünk
  • *
« Válasz #70 Dátum: 2010 November 30, 19:41:17 »
 Csak röviden:

Az Ószövetség a Teremtéstől kezdődik, nem a Mózesi Szövetségtől....

és Jób tényleg nem volt izraelita....  :168:

;)

Nem elérhető Irma

• Testvérünk
  • *
« Válasz #71 Dátum: 2010 November 30, 20:06:03 »
Számomra mindig megdöbbentő amikor arról próbálnak meggyőzni, hogy a szerető Isten csak nem tehet olyat, hogy beenged minket kellemetlen körülmények, betegségek közzé, meg hogy mint Jézus Krisztus örököstársai nem szenvedhetünk se anyagi megpróbáltatást, sem betegséget. Csak ha arra gondolok, hogy mi történik az olyan földi gyermekkel, akiket nem fenyít a szülő, akkor látom milyen borzasztó gyümölcsei vannak. Én, mint szülő annak idején nevelő célzattal bizony megengedtem, hogy megegye amit főzött a fiam, és ha vétett a szabályok ellen bizony büntetés következett. De előfordult, hogy egy helyzetből azért nem húztam ki, hogy megtanuljon küzdeni a céljaiért. Miből gondoljátok, hogy nekünk szellemileg jót tenne ha minden tökéletesen müködne? Tegyétek csak a szívetekre a kezeteket: mikor imádkoztok buzgóbban, amikor jól mennek a dolgok, vagy ha benne vagytok egy helyzetben. Én őszinte vagyok : az utóbbiban, és bizony javamra szolgál, hogy növekedhetek ennek felismerése által Isten szeretetében, és az Isten megismerésében. Mert soha olyan közel nem éreztem Isten, mint a legnagyobb megpróbáltatások idején. Egyébként az Úr Jézus földön jártakor sem gyógyult meg minden ember, ezt sehol nem olvassuk az Igében.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Nem elérhető zoltan

• Testvérünk
  • *
  • Testvér
« Válasz #72 Dátum: 2010 November 30, 20:14:02 »
Sajna csak röviden!

Jób nem volt az ószövetség alatt!
Jób nem volt Izraelita, a mózesi törvényekről, meg gőze sem volt. Mivel jóval korábban élt.
Persze most akinek van esze, előkapja a bibliáját, hogy megcáfoljon. Csak bátran. :063:

:igen:

Tegnap megnéztem Pio atya életéről szóló filmet. Végig sírtam, pedig nem vagyok szentimentális.
 :059:

Ki mondta , hogy izraelita volt?
Ki mondta, hogy az ósz. alat volt.?

Egy ember volt akit az Úr, éppen úgy szeretett mint téged és engem.
Az úr pedig, még többre akarta tanítani.
Vajon Jóbot kevésbé szerette, mint bennünket? Még is megengedte a gonosznak, hogy megpróbálja.

Jób 2:3  Monda pedig az Úr a Sátánnak: Észrevetted-é az én szolgámat, Jóbot? Bizony nincs a földön olyan, mint ő; feddhetetlen, igaz, istenfélő, bűngyűlölő. Még erősen áll a ő feddhetetlenségében, noha ellene ingereltél, hogy ok nélkül rontsam meg őt.

Nem elérhető Irma

• Testvérünk
  • *
« Válasz #73 Dátum: 2010 November 30, 20:18:33 »
Ezt most olvastam a "szent gyógyulásról" szóló topicban :

IV. A gyógyulás elnyerésének módjai: 1. Követeld Jézus nevében!

Sehol nincs megírva az Igében! Amit nekünk tennünk kell ha az ördög támad : Álljatok ellen az ördögnek és az elfut tőletek. Szósincs követelésről!

Nem elérhető zoltan

• Testvérünk
  • *
  • Testvér
« Válasz #74 Dátum: 2010 November 30, 20:31:21 »
Hát igen.
Követelni valamit a Mindenható Istentől? Hát...  :(
Nem tudok elképzelni egy olyan Istent aki az emberek követelőzéseire ugrál.
Szerintem ilyenkor összetévesszük Istent egy bábuval.

Követelőzni csak Istennek van joga.