Szerző Téma: Intés vagy fejmosás?  (Megtekintve 20684 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Intés vagy fejmosás?
« Dátum: 2010 Június 18, 17:08:12 »
Pintyó kérésére megnyitottam ezt a topicot.

Szeretettel,
Antee
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Pintyó

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 76
Re:Intés vagy fejmosás?
« Válasz #1 Dátum: 2010 Június 18, 19:06:10 »
Siasztok tesvéreim!...

azért kértem meg Antee-t, hogy nyissa meg ezt a topicot, mert hitéletem során elég gyakran voltam személy szerint alanya annak, hogy nem túl népszerüvé váltam valamelyik testvéri közösségben, mert a Szellem indittatására elmondtam azt amit el kellett mondanom egy adott (általam Igébe ütközőnek tartott) döntéssel, vagy magatartással kapcsolatosan, ami tulajdonképpen az egész közösséget érintette...arra lennék kíváncsi, hogy járt e már közületek valaki így...ha igen, kérem szóljon hozzá a témához...de ha nem, akkor is szívesen meghallgatnám bárkinek a véleményét azzal kapcsolatosan, hogy ha ő kerülne ilyen helyzetbe, mit tenne...szeretettel várom a hozzászólásokat...áldjon mindenkit az Úr:

pintyó.

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re:Intés vagy fejmosás?
« Válasz #2 Dátum: 2010 Június 18, 19:36:30 »
Én már bizony jártam így.
Nem tulajdonítottam, mint ahogy most sem, nagyobb jelentőséget neki.
Nem mondom, hogy nem érdekelt, de inkább a kíváncsiság, mint sem a bosszú, vagy a rosszindulat motivált.
 :044: :2smitten:
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:Intés vagy fejmosás?
« Válasz #3 Dátum: 2010 Június 18, 19:42:06 »
Szia Pintyó, mondanál röviden legalább 1-2 példát, esetet, hogy konkrétan mire is gondolsz?
Zsuzsa
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető Pintyó

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 76
Re:Intés vagy fejmosás?
« Válasz #4 Dátum: 2010 Június 18, 19:57:39 »
Én már bizony jártam így.
Nem tulajdonítottam, mint ahogy most sem, nagyobb jelentőséget neki.
Nem mondom, hogy nem érdekelt, de inkább a kíváncsiság, mint sem a bosszú, vagy a rosszindulat motivált.
 :044: :2smitten:

Szia!...

én sem azért tulajdonitok neki nagy jelentőséget mert megbántódtam vagy haragudtam, hanem azért mert a Testvéri közösség Jézus nevét viseli, és ha a testvéri közösség hibázik, akkor a világ  Jézusra fog újjal mutogatni...igaz hogy már akkor is újjal mutogatott, amikor Ő it volt 2000 évvel ezelőtt, és  egészen addig újjal fog mutogatni amig Ő vissza nem jön a Szentjeivel, de azért szerintem mégsem mindegy, hogy minden alap nélkül mutogatnak rá újjal, vagy megalapozottan teszik ezt, csupán azért mert egy közösség úgy vélte hogy az Ő akaratét cselekszi azzal, hogy bizonyos döntéseket hoz, amelyeknek (az Ige alapján) semmi, de semmi közük nincs Jézushoz...egyetértesz ezzel?...

Nem elérhető Pintyó

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 76
Re:Intés vagy fejmosás?
« Válasz #5 Dátum: 2010 Június 18, 20:05:33 »
Szia Pintyó, mondanál röviden legalább 1-2 példát, esetet, hogy konkrétan mire is gondolsz?
Zsuzsa

Szia...

ok...igyekszem rövidre fogni, de  nem tudom, hogy sikerül e majd...

egy konkrét eset az volt amikor a Kecskeméti Baptista gyülekezet épített egy új imaházat, és kiderúlt számomra hogy a telket amelyen az imaházat építették, tulajdonképpen az önkörmányzattól kapták ajándékba...én szóltam, hogy ez szerintem nem helyes, de süket fülekre találtam..neked mi a véleményed erról?...szerinted helyes, vagy nem helyes?...esetleg megvitathhatjuk az Ige alapján...

Szeretettel:
pintyó.

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:Intés vagy fejmosás?
« Válasz #6 Dátum: 2010 Június 18, 20:30:33 »
Szia Pintyó, mondanál röviden legalább 1-2 példát, esetet, hogy konkrétan mire is gondolsz?
Zsuzsa

Szia...

ok...igyekszem rövidre fogni, de  nem tudom, hogy sikerül e majd...

egy konkrét eset az volt amikor a Kecskeméti Baptista gyülekezet épített egy új imaházat, és kiderúlt számomra hogy a telket amelyen az imaházat építették, tulajdonképpen az önkörmányzattól kapták ajándékba...én szóltam, hogy ez szerintem nem helyes, de süket fülekre találtam..neked mi a véleményed erról?...szerinted helyes, vagy nem helyes?...esetleg megvitathhatjuk az Ige alapján...

Szeretettel:
pintyó.

Köszi. Szóval, ha az önkormányzat nem él vissza ezzel,nem szólnak bele a gyüli életébe, akkor követendő példa lehetne. Ebben benne van a gyülekezet megbecsülése részükről, te nem igy látod?
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Intés vagy fejmosás?
« Válasz #7 Dátum: 2010 Június 18, 21:32:05 »
Ne haragudj Pintyó, de én ezt nem tartom tisztességesnek, hogy igy a gyülekezet úgymond háta megett, nagy nyilvánosság előtt beszéljünk olyasmiről, amiről alig van információnk. Nem kellene nevesíteni egy-egy problémát, mert én az ilyesmiben biztosan nem veszek részt. A dolgok sokszor nagyon másként festenek, mint elsőre rálátásra. Ezt az ügyet azt gondolom egyedül a Kecskemét aptista Gyülekezet jogosult megvitatni.

Ami meg azt illeti, hogy egy önkormányzat adományoz egy telket az lehet - ahogy Uzsa mondta - mintegy elismerés a gyülekezet tevékenységével kapcsolatban. Nem egy faluról, vagy kerületről tudok, amely támogatja az egyházak munkáját.

„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Intés vagy fejmosás?
« Válasz #8 Dátum: 2010 Június 18, 21:37:31 »
Szia Pintyó!

Csak most olvastam az első beirásodat. Én is sokszor voltam úgy, hogy azt gondoltam, hogy most nekem meg kell mondanom, amit nem látok jónak. Aztán ahogy az Úrra vártam, hogy merre vezet ebben a dologban kiderült : nem kell. Sokkal inkább kell a dologért imádkozni, és biztosnak lenni abban, hogy a testvérekben is Isten Szelleme müködik és Ő őket is elvezeti az igazság megismerésére. Sokszor vezet minket a saját sértettségünk, vagy az önigazság. Sokkal többször kell várnunk arra, hogy Isten kibontson dolgokat, mert rész szerint van bennünk az ismeret. Nem biztos, hogy mindig mi vagyunk azok, akiknek meg kell mondani a "tutit".
 :2smitten:
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Pintyó

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 76
Re:Intés vagy fejmosás?
« Válasz #9 Dátum: 2010 Június 19, 01:24:49 »
Szia Pintyó, mondanál röviden legalább 1-2 példát, esetet, hogy konkrétan mire is gondolsz?
Zsuzsa

Szia...

ok...igyekszem rövidre fogni, de  nem tudom, hogy sikerül e majd...

egy konkrét eset az volt amikor a Kecskeméti Baptista gyülekezet épített egy új imaházat, és kiderúlt számomra hogy a telket amelyen az imaházat építették, tulajdonképpen az önkörmányzattól kapták ajándékba...én szóltam, hogy ez szerintem nem helyes, de süket fülekre találtam..neked mi a véleményed erról?...szerinted helyes, vagy nem helyes?...esetleg megvitathhatjuk az Ige alapján...

Szeretettel:
pintyó.

Köszi. Szóval, ha az önkormányzat nem él vissza ezzel,nem szólnak bele a gyüli életébe, akkor követendő példa lehetne. Ebben benne van a gyülekezet megbecsülése részükről, te nem igy látod?


nem testvér...ha így látnám, nem is emeltem volna kifogást az ellen, hogy elfogadták a telket...

elmondanám tehát, hogy hogyan látom, de most nem ígérhetem hogy rövid leszek...én, az ajándékba kapott telek kérdésében a következő Igéket látom mérvadóknak...

Lk. 22,35
Azután ezt kérdezte tőlük: „Amikor elküldtelek titeket erszény, tarisznya és saru nélkül, volt-e hiányotok valamiben?” „Semmiben” - válaszolták.
Lk. 22,36
Majd ezt mondta nekik: „Most azonban, akinek van erszénye, vegye elő, ugyanúgy a tarisznyát is; és akinek nincs kardja, adja el felsőruháját, és vegyen.
Mert mondom nektek, hogy be kell teljesednie rajtam annak, ami meg van írva: És a bűnösök közé sorolták. Mert ami felőlem elrendeltetett, az most beteljesedik.” [Ézs 53,12]



az idézett Igékkel kapcsolatos értelmezésem a következő:...

Jézus  akkor küldte el az apostolokat szerteszét Izraelbe az örömüzenettel, amikor  a nemzet (Izrael) még nem vetette ki azt a szegletkövet amely az épület alappillére lett... a fent említett dolgokat viszont már csupán  pár órával   az elfogatását megelőzően mondta, jól tudván, hogy közel az ideje annak hogy  az apostolok kimenjenek a pogányok közé, akik pont úgy el fogják vetni a Királyt mint ahogy a Zsidók is elvetették Őt...tehát...most megpróbálom úgy feltüntetni ezeket az Igéket, hogy alattuk zárójelbe betűzöm a saját értelmezésemet is..talán így sikerül  világosabb képet festenem arról amit mondani  akarok...

Lk. 22,35
Azután ezt kérdezte tőlük: „Amikor elküldtelek titeket erszény, tarisznya és saru nélkül, volt-e hiányotok valamiben?” „Semmiben” - válaszolták.

(az erszény, tarisznya, és sarú hiánya, szerintem arra utalnak, hogy a apostoloknak meg volt engedve az hogy egy csekély ellenszolgáltatást elfogadjanak azoktól akik felé közvetitették az örömüzenetet...ez másképp nem is nagyon lehetett, hiszen útazási költségek, evés, és más alapvető költségek nélkűl, sem akkor, se ma nem volt és nincs is örömüzenet közvetités...egy valamiféle anyagi vonzata mindig van mindennek ezen a világon...még az örömüzenet terjesztésének is...de ez csak addig a pillanatig volt így, amíg a nemzet ki nem vetette Őt...hiszen  ime hogy mi következik:)

Lk. 22,36
Majd ezt mondta nekik: „Most azonban, akinek van erszénye, vegye elő, ugyanúgy a tarisznyát is; és akinek nincs kardja, adja el felsőruháját, és vegyen.


most azomban... (hogy a nemzet kivet engem és ti pedig szét fogtok menni a világba az örömüzenettel)...akinek van erszénye, vegye elő, ...(akinek van arra lehetősége hogy anyagilag támogassa az örömüzenet szétterjesztését, az tegye is meg ezt)...ugyanúgy a tarisznyát is;...( ugyanúgy gondoskodjatok saját ellátásotokról is)... és akinek nincs kardja, adja el felsőruháját, és vegyen..(és aki harcolni akar az ügy érdekében, gondoskodjon arról is hogy önerőből, vagy kizárólag a testvérek segítsége által szerezze meg a szükséges anyagi forrásokat  a harc gyakorlati kivitelezéséhez)...

És a következő Igével az Úr meg is indokolja ezeket az utasításokat amiket közvetlen a Keresztel való találkozása előtt ad az apostoloknak:

Mert mondom nektek, hogy be kell teljesednie rajtam annak, ami meg van írva: És a bűnösök közé sorolták. Mert ami felőlem elrendeltetett, az most beteljesedik.” [Ézs 53,12]

tehát ezért...mert eljött mint király, és úgy bántak vele mint egy bűnössel...aki viszont úgy bánik vele mint egy bűnössel, az nincs  vele, és aki nincs vele, az nem is gyűjthet vele...és aki nem gyűjt vele, annak nem szívügye az örömüzenet...viszont ha nem szívügye az örömüzenet, ne is tegyen semmit annak érdekében...

 Szerintem ezzel az Igével Jézus mégjobban kihansulyozta azt, hogy a Gyülekezet az Gyülekezet, és a világ az világ...mert a Gyülekezet Krisztusból táplálkozik, és a világ pedig csak a levágás napjára hízlalja önmagát, szépen kihagyva Istent minden tervéből...

e alapon viszont, miért is lenne a világnak joga arra,hogy bármilyen módon szolgáljon a Gyülekezet felé?...ellenkezőleg...a Gyülekezetnek kell szolgálnia a világ felé. Hogy minél több ember megismerje Jézust és hogy a világ ama része megmenekülhessen amely egyáltalán igényt  tart arra hogy megmeneküljön...

a Gyülekezet és a világ  között szerintem, csak abban az esetben keletkezhet bizalmi kapcsolat, ha a világ megtér, és elfogadja Jézust mint megváltóját...ellenkező esetben a világ kivűlállónak fog számítani a Gyülekezet szemében, és mint ilyen, semmiféle  beavatkozásra sem  jogosul a gyülekezet belügyeibe...sem anyagi, sem  bármilyen más vonatkozásba..

ezzel nem azt akarom mondani hogy innentől kezdve ne vegyünk fel segélyt, (ha szükségünk lenne rá), vagy hogy ne éljünk azokkal a lehetőségekkel amelyekre jogosulunk ebben a világban, hanem csak azt hogy Jézus nevében ne fogadjunk el senkitől semmit, mert Ő így rendelkezett az által, hogy elmondta ezeket az apostoloknak, közvetlen a Golgotai valóság előtt...

aztán lenne még ezen kívül egy másik nyomós indok is, arra hogy az utsítások szerint járjunk el...hiszen  közöttünk mindenki ismeri saját óemberét, és jól tudja róla hogy amikor annak idején jót tett, azt is mindig csak azért tette, hogy felnézzenek rá, és ha adakozott, az is csupán azért volt, hogy tulajdon lelkiismeretét nyugtatgassa, hogy aztán később  ne kelljen majd hallgatnia rá...miből gondoljuk, hogy a világ másképp fog cselekedni, mint ahogy mi is cselekedtünk annak idején?...és elfogadván bármit a világtol (megintcsak a Gyülekezet belügyeivel kapcsolatos dolgokról beszélek), kinek tennénk jót?..annak aki adja?...nem hiszem...hiszen próbáljunk csak visszaemlékezni arra az időre amikor Jézus nélkül bolyongtunk a világban...mi lett volna velünk ha valamelyik Gyülekezet ( tudatosan, vagy akár tudatlanságból) nem világosított volna fel bennünket  arról, hogy Krisztusnak nem adhatunk semmit, hanem csak kaphatunk tőle?...valószínüleg azt hittük volna, hogy az üdvösség megvásárolható...méghozzá pénzel...   

hát ilyen módon érvelve mentem el a  Baptista testvérekhez, hogy elmondjam nekik hogy helytelen az amit csináltak, de ők (legalábbis azok akiknek szóltam) nem értették meg az érveléseimet...innentől kezdve viszont legyen az ő saruk...én a kürtöt megfújtam...

nagyon remélem hogy sikerült világosan kifejtenem azt amit mondani szerettem volna, de a biztonság kedvéért még hozzáfűznék egy pár Igét az elhangzottakhoz:

 1Móz. 14,22
De Abrám így válaszolt Sodoma királyának: Fölemelt kézzel esküszöm az ÚRra, a Felséges Istenre, a menny és a föld alkotójára,
1Móz. 14,23
hogy egy szál fonalat vagy egy saruszíjat sem veszek el mindabból, ami a tied, hogy ne mondhasd: Én tettem gazdaggá Abrámot.



3Jn. 1,5
Szeretett testvérem, hűségesen jársz el mindabban, amit a testvérekért teszel, még az idegenekért is,
3Jn. 1,6
akik bizonyságot is tettek szeretetedről a gyülekezet előtt: jól teszed, ha ezeket az Istenhez méltóan engeded útnak,
3Jn. 1,7
mert azért a névért indultak el, és semmit sem fogadtak el a pogányoktól.

Hát nagyjából ennyi kedves Zsuzsa...kíváncsian várom, hogy mi a véleményed minderről...és kíváncsian várom mindenki más véleményét is...bocs hogy ilyen hosszúra sikerült, de kevesebb nem lett volna elég ahhoz hogy precízen beszámoljak...az Úr Áldjon:

pintyó.

Nem elérhető Pintyó

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 76
Re:Intés vagy fejmosás?
« Válasz #10 Dátum: 2010 Június 19, 01:42:14 »
Ne haragudj Pintyó, de én ezt nem tartom tisztességesnek, hogy igy a gyülekezet úgymond háta megett, nagy nyilvánosság előtt beszéljünk olyasmiről, amiről alig van információnk. Nem kellene nevesíteni egy-egy problémát, mert én az ilyesmiben biztosan nem veszek részt. A dolgok sokszor nagyon másként festenek, mint elsőre rálátásra. Ezt az ügyet azt gondolom egyedül a Kecskemét aptista Gyülekezet jogosult megvitatni.

Ami meg azt illeti, hogy egy önkormányzat adományoz egy telket az lehet - ahogy Uzsa mondta - mintegy elismerés a gyülekezet tevékenységével kapcsolatban. Nem egy faluról, vagy kerületről tudok, amely támogatja az egyházak munkáját.



Neked nincs információd e kérdéssel kapcsolatosan...nekem bőven van, és ki is fejtem a Zsuzsának írt levelemben...viszont az rendes tőled, hogy tisztességre akarsz tanítani...

bárki jogosult bármit megvitatni bárkivel, főleg ha fennáll az a veszély hogy sokan eltévelyedhetnek az úton ha fel nem világosítják őket bizonyos veszélyekről...a tévtanitások és a tévtanítók kérdésében, Jézus elsősorban a harcra való képességünket fogja nagyra becsülni, és nem a tétovázást vagy a hallgatást...én ezt vallom...

legyünk békességben egymással...

Nem elérhető Pintyó

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 76
Re:Intés vagy fejmosás?
« Válasz #11 Dátum: 2010 Június 19, 01:52:20 »
Szia Pintyó!

Csak most olvastam az első beirásodat. Én is sokszor voltam úgy, hogy azt gondoltam, hogy most nekem meg kell mondanom, amit nem látok jónak. Aztán ahogy az Úrra vártam, hogy merre vezet ebben a dologban kiderült : nem kell. Sokkal inkább kell a dologért imádkozni, és biztosnak lenni abban, hogy a testvérekben is Isten Szelleme müködik és Ő őket is elvezeti az igazság megismerésére. Sokszor vezet minket a saját sértettségünk, vagy az önigazság. Sokkal többször kell várnunk arra, hogy Isten kibontson dolgokat, mert rész szerint van bennünk az ismeret. Nem biztos, hogy mindig mi vagyunk azok, akiknek meg kell mondani a "tutit".
 :2smitten:

Isten kit-kit más és más feladattal látott el azért, hogy ki-ki más és más területen munkálkodjon az Ő országába...kinek- kinek más és más témákkal kapcsolatosan ad világosságot, hogy ki-ki  a kapott világosság értelmében cselekedjen és munkálkodjon a Gyülekezetben...nem valószínű, hogy mi ketten egy és ugyanaz Szellemi ajándékokban részesültünk...ez ki is derül az eddig folytatott eszmecseréinkből...

Áldás és békesség:

pintyó.l

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Intés vagy fejmosás?
« Válasz #12 Dátum: 2010 Június 19, 04:24:47 »
Igen bárkinek jogában áll megvitatni bármit, de nem személyeskedni, és mint számomra kiderült, te nem oly szivesen veszed ha valaki ellenmond neked. Igy nem gondolnám, hoigy éppen az ilyen hamar felgerjedő emberre bízná Isten a megintés nagyon nehéz feladatát. Neked lehet bármennyi információd, nincs jogod ide kihozni a fórumra és itt nyilvánosan leszedni róluk  a "keressztvizet"és igen szeretném ha a beszélgetés "fair" maradna. Ettől még elhisze, hogy történtek hibák, csak nem itt van a helyük megvitatásra.

A kólön beszélgetésre is meg van a lehetőség : a chat szoba és ott nem fenyeget a veszély, hogy más is beleszól.


Áldott szép napot, főleg békéset! :2smitten:
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:Intés vagy fejmosás?
« Válasz #13 Dátum: 2010 Június 19, 09:09:11 »
"...kíváncsian várom, hogy mi a véleményed minderről...és kíváncsian várom mindenki más véleményét is......" - irta Pintyó.

Szia Pintyó! Áldott napot!
Megértettem, amit mondani akartál, a világ-egyház viszonyáról, és röviden összefoglalnám amit erről gondolok:
Az Úr  kiküldte a tanitványokat, az általad idézett módon. Izrael éghajlata mérsékelten trópusi-mediterrán, sok meleg, kevés eső. Akkor az evangélium hirdetése a szabadban történt, Jézusék sokat voltak az Olajfák hegyén is, vagy felházakban jöttek össze.
Azóta már nem tizenketten vagyunk tanitványok, nem köntös és saru az öltözékünk, az evangélium is szétterjedt a földön. A népsűrűség és a klima is más-más földrajzilag...tehát az életszerűséget követve a mai szolgálat már nem úgy zajlik mint anno a kis Izraelben. És nincs is annyi pénz a kisegyházakban, 1-2 kivételtől eltekintve, hogy mind saját tulajdonú ingatlant vegyen.Ha megadja az Úr, mi is megtesszük. A világi intézménnyel, ahol mi elenleg helyet bérlünk, jó a kapcsolatunk, és semmiféle hatást nem próbálnak gyakorolni ránk. Ellenben hiszem, hogy ebből a kapcsolatból áldás száll rájuk! A kettőnk státusza se hasonlit Sodoma és Ábrám kapcsolatához, több általad idézett igét nem tudok beilleszteni a témába.
Ezt inkább:
 
"Nem azt kérem, hogy vedd ki őket e világból, hanem hogy őrizd meg őket a gonosztól.
Nem e világból valók, a mint hogy én sem e világból vagyok.
Szenteld meg őket a te igazságoddal: A te ígéd igazság.
A miképen te küldtél engem e világra, úgy küldtem én is őket e világra;
És én ő érettök oda szentelem magamat, hogy ők is megszenteltekké legyenek az igazságban.
De nemcsak ő érettök könyörgök, hanem azokért is, a kik az ő beszédökre hisznek majd én bennem;"/János 17.15-20/
Akik a mi beszédünkre hisznek Benne, pl. egy portás a bérelt épületben...az Úr mindenből tud jót kihozni. Dicséreteink, imáink által Isten jelenléte árad ki azon a helyen.
Én nem húznám meg mereven a határt, mert nem szeretnék fanatizmusba esni. Inkább megnyerni szeretném azon a helyen levőket Krisztusnak.
Szeretettel: Zsuzsa :2smitten:
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re:Intés vagy fejmosás?
« Válasz #14 Dátum: 2010 Június 19, 12:58:08 »
Szia Pintyó!

Én értem a mondandód lényegét, s azzal egyet is értek!

Értem és ismerem ennek az elhívásnak a célját, s tudom, hogy Istentől kaptad!
Jó lesz az, csak csíszolgassad, mert apró részletek miatt könnyen 'fejmosásnak, vagy újjal mútogatásnak' tűnhet mások számára!

Áldjon az Úr Jézus Krisztus!
:044:
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13