Szerző Téma: Intés vagy fejmosás?  (Megtekintve 20677 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Pintyó

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 76
Re:Intés vagy fejmosás?
« Válasz #15 Dátum: 2010 Június 19, 13:13:08 »
Igen bárkinek jogában áll megvitatni bármit, de nem személyeskedni, és mint számomra kiderült, te nem oly szivesen veszed ha valaki ellenmond neked. Igy nem gondolnám, hoigy éppen az ilyen hamar felgerjedő emberre bízná Isten a megintés nagyon nehéz feladatát. Neked lehet bármennyi információd, nincs jogod ide kihozni a fórumra és itt nyilvánosan leszedni róluk  a "keressztvizet"és igen szeretném ha a beszélgetés "fair" maradna. Ettől még elhisze, hogy történtek hibák, csak nem itt van a helyük megvitatásra.

Én már előre látom, hogy hová vezetne el bennünket az olyan fajta  beszélgetés, amely létrejöhetne, ha továbbra is teret adnánk neki...az ilyen "eszmecserékben", semmi szeretet, semmi Isteni nincs...hiába az odarajzolt dobogó szívek meg minden más...én azért vagyok itt hogy gyakoroljam a szeretetet egy testvéri közösségben, de ha látom, hogy ennek pont az ellenkezője kezd megvalósulni bennem, nem fogom megvárni hogy ez megtörténjen...ezért tehát befejeztem a veled való beszélgetést...majd az Úr dönt a kettönk kérdésében...

A kólön beszélgetésre is meg van a lehetőség : a chat szoba és ott nem fenyeget a veszély, hogy más is beleszól.


Áldott szép napot, főleg békéset! :2smitten:

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:Intés vagy fejmosás?
« Válasz #16 Dátum: 2010 Június 19, 13:20:21 »
Szia Pintyó!

Én értem a mondandód lényegét, s azzal egyet is értek!

Értem és ismerem ennek az elhívásnak a célját, s tudom, hogy Istentől kaptad!
Jó lesz az, csak csíszolgassad, mert apró részletek miatt könnyen 'fejmosásnak, vagy újjal mútogatásnak' tűnhet mások számára!

Áldjon az Úr Jézus Krisztus!
:044:

Értem és ismerem - irod Csaba. Netán te is  megkaptad ezt a szolgálatot?
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re:Intés vagy fejmosás?
« Válasz #17 Dátum: 2010 Június 19, 13:28:10 »
A kritizálásét, vagy a helyreállításét?
:hehe:

Na ne vedd komolyan csak vicc volt!

Sajnos helyreállítás nincs jó szándékú kritika nélkűl, amit bátran intésnek is nevezhetünk.
Sajnos a 'szűkségtelen' részletek miatt szokott a dolog 'fejmosásba' átcsapni!
A személyes részletek mindig a közvetlenűl éríntetteknek szóljanak, a tanúlság pedig mindenki felé!
:2smitten:
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Intés vagy fejmosás?
« Válasz #18 Dátum: 2010 Június 19, 14:00:18 »
Kedves Pintyó!

Ez különösen nem volt szép :

Ezt nekem tulajdonítottad teljes egészében :

Igen bárkinek jogában áll megvitatni bármit, de nem személyeskedni, és mint számomra kiderült, te nem oly szivesen veszed ha valaki ellenmond neked. Igy nem gondolnám, hoigy éppen az ilyen hamar felgerjedő emberre bízná Isten a megintés nagyon nehéz feladatát. Neked lehet bármennyi információd, nincs jogod ide kihozni a fórumra és itt nyilvánosan leszedni róluk  a "keressztvizet"és igen szeretném ha a beszélgetés "fair" maradna. Ettől még elhisze, hogy történtek hibák, csak nem itt van a helyük megvitatásra.

Én már előre látom, hogy hová vezetne el bennünket az olyan fajta  beszélgetés, amely létrejöhetne, ha továbbra is teret adnánk neki...az ilyen "eszmecserékben", semmi szeretet, semmi Isteni nincs...hiába az odarajzolt dobogó szívek meg minden más...én azért vagyok itt hogy gyakoroljam a szeretetet egy testvéri közösségben, de ha látom, hogy ennek pont az ellenkezője kezd megvalósulni bennem, nem fogom megvárni hogy ez megtörténjen...ezért tehát befejeztem a veled való beszélgetést...majd az Úr dönt a kettönk kérdésében...

A kólön beszélgetésre is meg van a lehetőség : a chat szoba és ott nem fenyeget a veszély, hogy más is beleszól.


Áldott szép napot, főleg békéset! :2smitten:......

De ezt a részt :

Én már előre látom, hogy hová vezetne el bennünket az olyan fajta  beszélgetés, amely létrejöhetne, ha továbbra is teret adnánk neki...az ilyen "eszmecserékben", semmi szeretet, semmi Isteni nincs...hiába az odarajzolt dobogó szívek meg minden más...én azért vagyok itt hogy gyakoroljam a szeretetet egy testvéri közösségben, de ha látom, hogy ennek pont az ellenkezője kezd megvalósulni bennem, nem fogom megvárni hogy ez megtörténjen...ezért tehát befejeztem a veled való beszélgetést...majd az Úr dönt a kettönk kérdésében...

nem én írtam.

Miért teszel ilyet ?

Amit én írok bármikor vállalom, de azt nem szeretem ha később átformálják, ez tényleg nem szeretetből van.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Pintyó

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 76
Re:Intés vagy fejmosás?
« Válasz #19 Dátum: 2010 Június 19, 14:30:39 »
Teljesen igazad van Irma...ezt én írtam...és tartom is...azt hogy betűzödött a te hozzászólásodba, csak puszta véletlen...rossz gombokat nyomogatok és ez lett az eredménye...mindenkinek az elnézését kérem ezért...

Kedves testvéreim...nem feledkeztem meg rólatok ,és mindenkinek válaszolni fogok...csak lehet hogy mindig eltelik majd egy kis idő, addig amig eljutok odáig, hogy válaszolhassak...köszönöm a megértéseteket...az Úr áldjon meg mindenkit....
pintyó.

Nem elérhető Pintyó

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 76
Re:Intés vagy fejmosás?
« Válasz #20 Dátum: 2010 Június 19, 15:48:15 »

Szia kedves Zsuzsa és áldjon meg az Úr!...

Elolvastam a hozzászólásodat, és tudomásul vettem a fejtegetéseidet...sajnos viszont nem tudok egyetérteni ezekkel, de talán nem is szükséges hogy egyetértsek, mert ha van kölcsönös szeretet az Úrban, az mindennél fontosabb, és mindenféle nézeteltérést elfed...

csak egy pár gondolat mindezzel kapcsolatosan...igazad van abban, hogy az Ábrahám és szodoma státusza külömbözik a jelenlegi Gyülekezet.-Világ státuszától...de szerintem csak  abban, hogy a mai világ sokkalta gonoszabb mint szodoma volt annak idején...manapság már a „szeretet, és tolerancia” nevében, olyanfajta (minden Isteni alapelvet mélyen megsértő) disznóságok történnek, hogy csak na...szodomában például senki sem vette magának azt a fáradságot, hogy a tisztesség látszatát megtartsa, de manapság már majdnem mindenki ezt teszi...

én itt -ott beleolvasgattam, a többi topikon lévő hozzászólásaidba is, és nagyon sok mindenben egyetértek veled...vannak viszont olyan dolgok amikben biztosan nem fogunk egyetérteni...de hát annyi baj legyen...a lényeg mindig is csak az. Hogy a szeretet soha el ne muljon...Áldott szép napot kívánok:

Szeretettel:  pintyó.

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Intés vagy fejmosás?
« Válasz #21 Dátum: 2010 Június 19, 17:21:39 »
Kedves Pintyó!

De egy ilyen tévedéssel nagyon félre lehet ám vinni, egy ugymond intést. A keresztények is emberek, és igy nehezen viselik ha valaki inti őket, és abba egy ilyen tévedés nem fér bele. Nekem nagyon rosszul esett, mert a nekem tulajdonított gondolatokkal messze nem értek egyet.

Aki tényleg az Úrtól veszi az intést, annak nagyon körültekintőnek és teljes szeretetben lévőnek kell lenni, mert különben nem ér célba az intés.
Emlékszem egy alkalommal az Úr rám is rám bízott egy ilyen feladatot. Gyülekezetünk egyik vezetőjét kellett valamire figyelmeztetni. Mivel én tudom, hogy a vezetők megintése nem is olyan egyszerű feladat, hiszen az Ige nagyon is komolyan veszi a tekintélytiszteletet, így nagyon sokáig hordoztam az Úr előtt, hogy hogyan is kellene átadnom azt az üzenetet, amit az Úr bízott rám. Nagyon sokat imádkoztam ebben az időben ezért a testvérért, és emlékszem mire eljött az alkalom, már csak szeretet volt bennem iránta és amikor végül sor került az intésre, olyan módon történt, amire én még csak gondolni sem mertem, olyan szeretetben és szentségben tudtunk beszélgetni, hogy el tudta fogadni, és meg tudta bánni azt a dolgot. Mindketten meggazdagodva és szeretetben jöttünk ki a beszélgetésből. Jó volt, hogy tudtam várni az Úrtól elrendelt időre, és nem rögtön, felkészülés nélkül kezdtem neki a dolognak.

Azt gondolom, hogy aki tényleg az Úr szerint akarja ezt a feladatot végezni, annak nagyon is benne kell lenni Isten elrejtettségében, és hagyni kell, hogy az Úr maga rendezze el a helyet, az időt és adja a szavakat az intő szájába. Különben csak megkeményedés következhet be.

 :2smitten:
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re:Intés vagy fejmosás?
« Válasz #22 Dátum: 2010 Június 19, 18:05:15 »
Kedves Irma!

Pintyó elnézést kért a technikai malőr miatt!
Hogy érted azt, hogy ilyesmi 'nem fér bele'?!

Abban teljesen igazad van, hogy az Istentől rendelt intésnek meg van a helye és ideje!
Megbocsáss, de 'inkább Istennek kell engednünk, sem mint az embereknek'
Mondj nekem egyetlen bibliai példát, amikor az Úrtól rendelt intést Isten embere mézes-mázas szavakkal vitte az 'emberi tekintély' elé!

Ha valakinek Istentől van szolgálati elhívása, ne rakjunk már elébe emberi intelmeket gátnak!

Mielőtt félre értenél szeretném elmondani, hogy ez nem a személyednek szólt!
:2smitten: 
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Intés vagy fejmosás?
« Válasz #23 Dátum: 2010 Június 19, 18:17:42 »
Ha a prófétákat nézzük, bizony tényleg elég nyersen közvetítették Isten üzenetét. Tényleg fontos az, hogy ne legyen az üzenetben piszok, ez alatt az emberi felesleges kiegészítéseket értem, ami fejmosásnak tűnhet. Irma írta, hogy békében és alázatban sikerült átadni az üzenetet a pásztornak és ez nagyszerű! Önmagában békéje volt és a kedvező alkalmat kihasználta. A próféták meg nemigen törődtek az emberek véleményével, tömören a valóságot és a lényeget mondták (nincs is ezzel semmi baj). Pl:

-Még negyven nap és elpusztul Ninive!
-"Így szól a Szentlélek: Azt a férfit, akié ez az öv, így kötözik meg Jeruzsálemben a zsidók, és pogányok kezébe adják."

A mai keresztyének nagy része (sajnos) megsértődne és fel lenne háborodva, talán még démont is űzne a prófétából egy ilyen tömör üzenet hallatán! Szomorú, hogy a keresztyének szintekkel sértődékenyebbek és fennhéjázók mint a világiak.
Sajnos nekem ez a tapasztalatom. Bocsánat hogy eltértem egy kicsit a témától.

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Intés vagy fejmosás?
« Válasz #24 Dátum: 2010 Június 19, 18:36:53 »
Kedves Csaba !

Úgy látszik nálunk minden igy kezdődik félreértésekkel, én nem mézes-mázaskodásra jutottam, amikor _ nem a pásztort csak az egyik gyülekezeti vezetőt - meg kellett intenem. Hanem mentessé tettem a szívem minden olyantól, ami emberi. Megvizsgáltam magam / és jól tettem, hogy nincs-e ami hozzátapadt ahhoz, amit az Úr mondott / és amikor rendben voltam Isten előtt és a Szent Szellemtől felkészített, akkor kellő tisztelettel és szeretettel elmondtam, ami rám volt bizva. Mert a szeretet nem mézes-mázoskodást jelent. Épp amikor erre készültem, figyeltem fel a Szent Szellemtől vezérelve, hogy Pál apostol amikor megirta a gyülekezeteknek a leveleit, és itt most különösen a Krointhusiakra gondolok, ahol mint tudjuk volt inteni való bőven. Először is úgy szólította őket ....lévő szenteknek. Tehát már a kiindulása is olyan volt, hogy a testvérek érezhették, bármi történt is, azért ő, Pál apostol szentként gondol rájuk. A másik amire felhíta az Úr a figyelmemet, hogy először arról beszéljek, amit jónak tartok és csak azután mondjam el azt amiben változtatni kell, és miután ez a Szent Szellem terve volt -  müködött.

Kedves Csaba!

A szeretet, nem gyengeség ! Hanem az egyetlen közös alap amiről bármilyen eredmény könnyebben elérhető.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re:Intés vagy fejmosás?
« Válasz #25 Dátum: 2010 Június 19, 18:42:45 »
Tesókám nem vitted félre a témát!
Egy szolgálati elhívás megkérdőjelezéséről volt itt szó!
Képzeld csak el Náthánt Dávid előtt ekként szólván:
'Kedves, aranyos Dávid, szólhatnék hozzád egy-két intő szavacskát?!'
Hát nem!:
'Te vagy az az ember!'
Aki Istentől jő, Isten tekintélyével szól és nem emberi konspirácíóval!
Nincs ebben szeretetlenség, csupán tényszerű intés!
:2smitten:
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető Pintyó

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 76
Re:Intés vagy fejmosás?
« Válasz #26 Dátum: 2010 Június 19, 19:53:52 »
Csaba írta:
Szia Pintyó!

Én értem a mondandód lényegét, s azzal egyet is értek!

Értem és ismerem ennek az elhívásnak a célját, s tudom, hogy Istentől kaptad!
Jó lesz az, csak csíszolgassad, mert apró részletek miatt könnyen 'fejmosásnak, vagy újjal mútogatásnak' tűnhet mások számára!

Áldjon az Úr Jézus Krisztus!



Szeretett testvér!...
Köszönöm a bátoritást és a bizalmat!...az Úr áldjon meg érte!...mindennemű  felvilágosítást arra nézve, hogy miképpen lehetne kikerülni azt, hogy a testvérek ítélkezésnek véljék a józan ítélethozatalt, hálás szívvel fogadnák el tőled...arra kérlek tehát, hogy adott esetbe az Úrtól kapott teljes szólásszabadsággal, intsél, és igazítsál helyre ott ahol szükségesnek érzed...köszönettel és szeretettel üdvözöllek az Úr Jézusban:

pintyó.

(amúgy közben elolvastam a többi hozzászólásodat is a témához...nincsenek szavaim...csak a sírás kerülget...)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Intés vagy fejmosás?
« Válasz #27 Dátum: 2010 Június 19, 20:21:15 »
Igen ám ! Kedves Csaba, miután egy történettel rávezette Dávidot, és Dávid maga mondta ki az ítéletet, és akkor világított rá a próféta.

Itt is nagyon fontos, ahogy a próféta rávezette Dávidot, és nem ajtóstól rontott a házba. Azt nem kell elfelejteni, hogy a megintett ember az intés előtt, az intés közben és nagyon fontos, hogy az intés után is testvér legyen, illetve maradjon.

Mert bele lehet döngölni a másikat a földbe akaraton kívül is, és hányszor megtörténik, mert nem a Szent Szellem szelídségével történik az intés.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Pintyó

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 76
Re:Intés vagy fejmosás?
« Válasz #28 Dátum: 2010 Június 19, 20:31:53 »
Irma írta:

Kedves Pintyó!

De egy ilyen tévedéssel nagyon félre lehet ám vinni, egy ugymond intést. A keresztények is emberek, és igy nehezen viselik ha valaki inti őket, és abba egy ilyen tévedés nem fér bele. Nekem nagyon rosszul esett, mert a nekem tulajdonított gondolatokkal messze nem értek egyet.

Aki tényleg az Úrtól veszi az intést, annak nagyon körültekintőnek és teljes szeretetben lévőnek kell lenni, mert különben nem ér célba az intés.
Emlékszem egy alkalommal az Úr rám is rám bízott egy ilyen feladatot. Gyülekezetünk egyik vezetőjét kellett valamire figyelmeztetni. Mivel én tudom, hogy a vezetők megintése nem is olyan egyszerű feladat, hiszen az Ige nagyon is komolyan veszi a tekintélytiszteletet, így nagyon sokáig hordoztam az Úr előtt, hogy hogyan is kellene átadnom azt az üzenetet, amit az Úr bízott rám. Nagyon sokat imádkoztam ebben az időben ezért a testvérért, és emlékszem mire eljött az alkalom, már csak szeretet volt bennem iránta és amikor végül sor került az intésre, olyan módon történt, amire én még csak gondolni sem mertem, olyan szeretetben és szentségben tudtunk beszélgetni, hogy el tudta fogadni, és meg tudta bánni azt a dolgot. Mindketten meggazdagodva és szeretetben jöttünk ki a beszélgetésből. Jó volt, hogy tudtam várni az Úrtól elrendelt időre, és nem rögtön, felkészülés nélkül kezdtem neki a dolognak.

Azt gondolom, hogy aki tényleg az Úr szerint akarja ezt a feladatot végezni, annak nagyon is benne kell lenni Isten elrejtettségében, és hagyni kell, hogy az Úr maga rendezze el a helyet, az időt és adja a szavakat az intő szájába. Különben csak megkeményedés következhet be.


Ha valamivel megbántottalak, kérlek bocsájs meg...nem állt szándékomba...a leveled többi részére viszont azért nem válaszolok, mert nem érzek az Úrtól indittatást rá...érzek viszont a természeti embertől elég komoly indittatást arra nézve, hogy belebonyolódjak egy olyan beszélgetésbe veled, amely egyikünk hasznára sem lenne...no komment tehát...mellesleg úgy érzem ,hogy Csaba testvér, minden lényegeset elmondott arról amit írtál...méghozzá tömören és alaposan...pont úgy ahogy te is szereted...

Áldás békesség:

pintyó.

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re:Intés vagy fejmosás?
« Válasz #29 Dátum: 2010 Június 19, 22:16:41 »
Kedves Irma!

Értem a szóhasználatod súlyát!
Valóban fontos a szeretet, de ez nem mehet az igazság kárára!
Tisztában vagyok vele, hogy a stílusom nem mondható kedvesnek, még csak türelmesnek sem!
A 'felegyenesedve a betonba döngölni-elv' egy cseppnyi örömöt sem okoz számomra!
Lehet, hogy hihetetlenűl hangzik, de legalább annyi sebet ejt rajtam, mint aki szembe kerűl vele!
Sajnálom, de a képmútató enyelgés és mesterkedés továbbra is távol áll tőlem!
Amúgy pedig minden Krisztust kereső embert testvéremként szeretek, még ha ez olykor nem is látszik!

Náthán esetére visszatérve a felvezetés nem a megpuhítást, hanem a szembesítést szolgálta!
Nem véletlen roskadt össze a súlya alatt Dávid!

:2smitten:
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13