Szerző Téma: Üdvözlet egy "marslakótól"  (Megtekintve 19228 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Zsuzsa2

• Testvérünk
  • *
Re:Üdvözlet egy "marslakótól"
« Válasz #120 Dátum: 2010 Augusztus 14, 13:08:23 »

Drága Zsuzsa!!   :2smitten:

Ezt Robi biztos, hogy nem gondolta komolyan, csak
 erre a makacs "tamáskodásra" írta ezeket, szerintem...  :hehe:

Mert lássuk be, amit kedves Ed barátunk írt legutóbb - figyelembe
 véve az előzőeket és az azokra kapott válaszokat - , már
 picit erőltetettnek tűnik ez a "győzzetek meg itt vagyok" stílus,
 és szerintem, ha őszinte lesz magához, már tudja mi a válasz...
 szerintem = Jézus!!   :06:    :01:

Mindenesetre tiszteltre méltó ez a bátor kiállásod, drága
 testvérnőm!   :2smitten: és lehet ez segíti Edet, ha mégsem döntött
 volna még ...

áldjon meg az Úr!   :01:

shalom    :119:    :169:

Kamilla :afro::2smitten: :044: :063:
köszi.

erdeivel szoktunk néha vitatkozni :118:, de ezért nem orrolunk meg....Szia Robi  :044:  :168: :088:
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető erdei

• Testvérünk
  • *
« Válasz #121 Dátum: 2010 Augusztus 14, 13:15:10 »
Kedves Zsuzsám!

Melyiket kéne a magam nevében állítanom?

Több mint kettő milliárd ember mondja ma magát "kereszténynek". A világ legnagyobb vallása!
Ebből szerinted hányan várják a csodát és hányan élik meg?
Azt írtam a legtöbb, nem azt, hogy mind.
Ha úgy gondolod, hogy tévedtem, és a többségnek személyes kapcsolata van Jézussal, hát? Nem tudom, akkor én egy másik világban élek.
A közösségek többsége még a karizmákban sem hisz, a Szellem meg teljesen ki van zárva.

Ha meg olvassuk amit írtam, nem Istenről írtam, hanem a "keresztényekről".

Isten a csodák Istene? Szerintem a szeretet Istene. Tesz csodákat, igen. A hívőkért? Nem. A hitetlenekért. A zsidók sok csodát láttak, megtértek? Csak kevesen. A többség még a szemének sem hitt! Gondolod a ma embere különb? Nem, semmivel!

Dr Dee megértette, hogy a csodákra csak nagyon kevesen térnek meg. A hit nem a csodákból ered, hanem a Szeretetből.
A Szeretetből pedig sok minden származik. Például csodák is, na meg a hit is.

:044: :2smitten:

Utóirat:
Ha valakinek őszinte és tiszta a szíve, annak már nem kell keresnie Istent, az már megtalálta.

1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető Guti Tünde

• Testvérünk
  • *
    • www.gutitunde.eoldal.hu
« Válasz #122 Dátum: 2010 Augusztus 14, 14:05:34 »
 :169:
Erdei írta: "A hit nem a csodákból ered, hanem a Szeretetből. "  Nagyon jó állítás!  :afro:

„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Irma

• Testvérünk
  • *
« Válasz #123 Dátum: 2010 Augusztus 14, 14:29:36 »
Kedves Marslakó!

Hiányolod, hogy Isten komunikál direkt módon, vagy hogy nincs weblapja, és hogy nincs 24 órás szolgálata. Ellent kell mondjak neked, mert mindez meg van. Istenhez a nap bármelyik pillanatában kiállthatsz, vagy sóhajthatsz, Neki több mint 5000 éve van "weblapja" , amióta megismertette az emberekkel az Ő akaratát, és azt a csodálatos rendet, amiben az ember feltétlenül megtalálhatja a helyét, mert Isten úgy fogad el, amint vagy. Azzal meg végképp nem értek egyet, hogy Isten nem tesz természetfeletti dolgokat, az emberekért, legfeljebb nem vesszük észre. Én magam számtalan csodát éltem át, és nagyon jó tudni azt, hogy Isten a leghalkabb sóhajunkra is figyel. Kezd csak el megnyitni a szívedet, mond csak el az Úrnak, hogy mi minden nyomaszt, vagy fáj és én hittel hiszem hogy Isten figyel rád, és kijelenti magát neked.
A válasz sokszor nem megszokott módon érkezik, sőt a legtöbbször nem úgy, mert Isten válaszai nagyon sok a Szent Szellem dimenziójában érkezik, de jó ha tudod Ő az aki téged megtanít minden igazságra. Csak nem hagyj fel a kereséssel, mert Isten ma is várja a Benne hivőket. :2smitten:
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető vigyázó

• Testvérünk
  • *
« Válasz #124 Dátum: 2010 Augusztus 14, 14:51:49 »
Kedves Ed, és mindenki

Ed azt kérte, hogy "vigyük a vezetőnkhöz", ehhez képest mi javasoltunk elolvasásra egy könyvet a vezetőnkről.
Ha valaki szeretne velem kapcsolatba lépni, akkor előnyös lehet, ha előtte tájékozódik felőlem (esetleg elolvassa az életrajzomat), de ettől még nem lesz kapcsolatban velem.
Viszont ha eljön hozzám és becsenget, esetleg felhív telefonon, vagy levelet ír, az már kapcsolatba lépés.

vigyázó

Nem elérhető Irma

• Testvérünk
  • *
« Válasz #125 Dátum: 2010 Augusztus 14, 19:06:53 »
Kedves Vigyázó!

Általánosságban igazad van, de én konkrétan elmondtam neki, hogy hogyan tudja megszólítani a Vezetőnket, mert teljességgel megértem, hogy nem szellemi örökségre kiváncsi először, hanem arra az élő Istenre, akinek ő fontos, akira Isten vigyáz és szemmel tart. Jogos, hogy meg akarja ismerni, ehhez semmi mást nem kell teni, mint őszinte szívvel megszólítani, ebben én mélyen hiszek.

Szeretettel : Irma :2smitten:
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Nem elérhető erdei

• Testvérünk
  • *
« Válasz #126 Dátum: 2010 Augusztus 14, 21:04:49 »
Drága Irmám!

"őszinte szívvel megszólítani,"

Sajna a bűnben élő embernek nem lehet a szíve őszinte, Isten felé.
A szív a belső ember, aki megtéretlen állapotában olyan mint a kő, merev és halott.
Ezért van, hogy sokan keresik Krisztust, teljes szívvel, meg lélekkel, meg értelemmel, aztán mégsem találják. Mert a lélek (akarat) meg az értelem(igei ismeret) meg is lenne, csak a szívük, na azzal van  baj.
Mert még azt sem értik sokan, miért tesz különbséget a szív és a lélek közt./Máté 22:37
Bizony vicces "gyerek" volt ez Jézus!  :063: Hiszen Ő képes csak hús szívet adni, ami képes szeretni. Na meg többek közt őszintének lenni.
Szóval Zsuzsának is, meg neked is, csak arra akartam a figyelmeteket felhívni, hogy olyan dolgot, amire valaki képtelen, ne várjunk el tőle. Bűnbánó lehet, a szív, ez az egy adatik neki, hogy felismerje a bűneit! /különben nem tudna megtérni/
Én ezért inkább azt mondanám: bűnbánó szívvel térj vissza Istenedhez!
Ha nem teszi, az meg már az ő dolga. Majd lehet, hogy később megteszi, vagy soha. Ne keresgéljen, bánja meg a bűneit, ha meg úgy érzi ilyen nincs az életében, akkor meg a megváltásra sincs szüksége. Akkor meg legyen neki a hite szerint. Egy boldog ember!
(hiányoztál a taliról)
 :2smitten:

1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető Zsuzsa2

• Testvérünk
  • *
« Válasz #127 Dátum: 2010 Augusztus 14, 22:15:45 »
Drága Irmám!

"őszinte szívvel megszólítani,"

Sajna a bűnben élő embernek nem lehet a szíve őszinte, Isten felé.
A szív a belső ember, aki megtéretlen állapotában olyan mint a kő, merev és halott.
Ezért van, hogy sokan keresik Krisztust, teljes szívvel, meg lélekkel, meg értelemmel, aztán mégsem találják. Mert a lélek (akarat) meg az értelem(igei ismeret) meg is lenne, csak a szívük, na azzal van  baj.
Mert még azt sem értik sokan, miért tesz különbséget a szív és a lélek közt./Máté 22:37
Bizony vicces "gyerek" volt ez Jézus!  :063: Hiszen Ő képes csak hús szívet adni, ami képes szeretni. Na meg többek közt őszintének lenni.
Szóval Zsuzsának is, meg neked is, csak arra akartam a figyelmeteket felhívni, hogy olyan dolgot, amire valaki képtelen, ne várjunk el tőle. Bűnbánó lehet, a szív, ez az egy adatik neki, hogy felismerje a bűneit! /különben nem tudna megtérni/
Én ezért inkább azt mondanám: bűnbánó szívvel térj vissza Istenedhez!
Ha nem teszi, az meg már az ő dolga. Majd lehet, hogy később megteszi, vagy soha. Ne keresgéljen, bánja meg a bűneit, ha meg úgy érzi ilyen nincs az életében, akkor meg a megváltásra sincs szüksége. Akkor meg legyen neki a hite szerint. Egy boldog ember!
(hiányoztál a taliról)
Robim, nem egy malomban őrölünk, de hátha eljutunk egyszer a közös nevezőre.  :063:
A bűnbeesés után az embert a bűn elválasztotta Istentől. Az ember lényének középpontja a sziv, - a szellemünk helye -, és a szivben egy nagy és fájó hiány keletkezett. Az ember sóvárog, vágyik vissza Teremtőjével arra a meghitt kapcsolatra, ami megvolt - és most nincs. Lehet bármilyen világi öröm, siker, pénz - ezt az űrt semmi más nem töltheti be!
Mk 8,36:     "Mert mit használ az embernek, ha az egész világot megnyeri, lelkében pedig kárt vall?"
"A szív a belső ember, aki megtéretlen állapotában olyan mint a kő, merev és halott." - irtad, ezzel szemben a megtéretlen ember szive ismeri Istent, mert bele van kódolva ez az ismeret minden emberbe, és vágyik a vele való  közösség megujitására! Minden ember az élete során kerül legalább egyszer, vagy sokszor olyan körülmények közé, amikor megtapasztalja Isten hivását, és hogy erre hogyan reagál, az az ő saját döntése. Ez a döntése viszont  kihat az egész örökkévalóságra.
EZÉRT KELLETT NEKÜNK IS HALLANUNK ÉS NEKÜNK IS EZÉRT KELL HALLATNI MÁSOKKAL AZ IGÉT, JÉZUS HIVÁSÁT, MERT A HIT HALLÁSBÓL VAN, A HALLÁS PEDIG ISTEN IGÉJE ÁLTAL.
Az ismeret, ami bennünk volt ujjászületésünk előtt Istenről, nem azonos az ujjászületés után létrejött ÉLŐ KAPCSOLATTAL!
Személyes megtérésem folyamata ez volt: az évek során egyre jobban foglalkoztatott Jézus személye, és egyre erősebb vágy volt bennem iránta, ez igy fogalmazódott meg bennem: szükségem van Rá. Amikor egy utcai evangélizáción meghallottam az igéket az evangélistától, úgy szóltak hozzám, mintha csak én lennék ott, és ez az egész egyedül miattam történne.
A szivem megnyilt Isten felé, és a megtérő imával Jézust be is hivtam az életembe. A régiek elmúltak, és imé, újjá lett minden!A bűneim megbánása csak ezután történt...Az Úr pedig azáltal, amit otthon elmondtam, családtagjaimat is elhivta, megtért a férjem, fiam, lányom, lányom barátnői, anyukám, nővérem, fiam barátja - aki jelenleg vezeti is azt a  gyülekezetet, kolleganőm, szomszédom lánya.....Nekem arról van meggyőződésem, hogy az ember szive keresi Istenét, képes megnyilni Felé, és Isten erre válaszol.
"arra akartam a figyelmeteket felhívni, hogy olyan dolgot, amire valaki képtelen, ne várjunk el tőle" - irod, igazad van, ez külső elvárásra nem jön létre, csakis a maga idejében egy belső folyamat eredményeként.
Zsuzsa  :2smitten:

A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető Irma

• Testvérünk
  • *
« Válasz #128 Dátum: 2010 Augusztus 15, 07:15:22 »
Drága Robi tesóm!

Bizony képes a hitetlen ember az őszinteségre. Ha azt mondja el a szivében például igy : Isten, nem ismerlek téged, csak hallottam felőled, de itt van az életemben minden összegubancolódva / és itt bármit képes és lehet elmondani / ha tényleg az vagy akiről hallottam akkor mutasd meg nekem. És bizony nyiltan el tudja mondani a kétségeit, a vádjait, a hitetlenségét, és ha tényleg szeretné Isten megismerni, akkor ebben Isten nem hagyja beleveszni. Olyan nincs, hogy valaki keresi Istent és Ő meg fütyül rá. Isten sokkal irgalmasabb és szeretetteljesebb mintsem el tudnánk képzelni.

Kedves Ed!

Kiálts csak Istenhez úgy, amint vagy Ő olyan közel van hozzád, hogy egész biztosan válaszolni fog neked.

szeretettel : Irma :2smitten:

Nem elérhető Zsuzsa2

• Testvérünk
  • *
« Válasz #129 Dátum: 2010 Augusztus 15, 08:58:45 »
Drága Robi tesóm!

Bizony képes a hitetlen ember az őszinteségre. Ha azt mondja el a szivében például igy : Isten, nem ismerlek téged, csak hallottam felőled, de itt van az életemben minden összegubancolódva / és itt bármit képes és lehet elmondani / ha tényleg az vagy akiről hallottam akkor mutasd meg nekem. És bizony nyiltan el tudja mondani a kétségeit, a vádjait, a hitetlenségét, és ha tényleg szeretné Isten megismerni, akkor ebben Isten nem hagyja beleveszni. Olyan nincs, hogy valaki keresi Istent és Ő meg fütyül rá. Isten sokkal irgalmasabb és szeretetteljesebb mintsem el tudnánk képzelni.

Kedves Ed!

Kiálts csak Istenhez úgy, amint vagy Ő olyan közel van hozzád, hogy egész biztosan válaszolni fog neked.

szeretettel : Irma :2smitten:

ÁMEN.
Új forrás, gyere haza bátran    - Gyere haza bátran (Anti bocs hogy idetettem! de annyira passzol ide...tedd át légyszives köszönöm)

Nem elérhető Guti Tünde

• Testvérünk
  • *
« Válasz #130 Dátum: 2010 Augusztus 15, 10:07:32 »
 :168:
            Kedves EdKramer!

Bocsáss meg, hogy ennyire belemelegedtünk a saját kis vitáinkba, beszélgetéseinkbe, és Te talán kívülállóként, kissé csalódottan fortyogsz magadban, hogy abba hagyhatnátok már...

Félretéve a sok szót, arra kérlek, tegyél fel mindent egyetlenegy lapra! Mondj el egy imádságot, amit te nem is tartasz annak!
Mondd ezt:
                Kérlek, Jézus, mutasd meg magad nekem, ha létezel! Szólj hozzám és jelentsd ki nekem az igazságot!
                   Nincs hitem és ezt bevallom, de az igazságot keresem, és ezek az emberek azt állítják, hogy Te
                   vagy az igazság.
                   Nincs veszteni valóm, megpróbálom.  Ha Úr vagy és Isten, akkor győzz meg engem!

Jézus senkit sem hagy válasz nélkül!  :169:

Üdvözöllek!  :2smitten:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!

Nem elérhető erdei

• Testvérünk
  • *
« Válasz #131 Dátum: 2010 Augusztus 15, 10:11:35 »
Végül is azt kell mondanom, hogy van abban valami amit mondtok.(írtok)
Viszont azt az "űrt" nagyon sok Isten be tudja tölteni, hiszen sok vallás létezik a világban. Nekem meggyőződésem, hogy akik másban hisznek mint mi, azok is nagyon őszintén teszik azt amit tesznek.

Kiálts csak Istenhez, ez rendben is volna, de ki fog rá válaszolni, melyik "isten"?

Én azt hiszem, hogy egy embert amíg nincs Krisztusban, addig a teste és a lelke irányítja,(uralja) mert a "szíve" (szelleme) halott.  Ami még is, képes minket Istenhez vezérelni, ahhoz az Istenhez aki azért jött, hogy a bűneinket megbocsássa, az a lelkiismeret.
Jézus csak azokhoz tud szólni, akik érzik, hogy a bűnben élnek, akiknek a lelkiismerete megszólalt.
Aki úgy keresi Jézust mint Ed, (racionálisan) az még akkor sem fogja hallani a hangját, ha éppen a fülébe ordít.

Nem elérhető Guti Tünde

• Testvérünk
  • *
« Válasz #132 Dátum: 2010 Augusztus 15, 10:17:03 »
Erdei!
Azt mondja Pál, hogy "A hit hallásból van, a hallás pedig Isten igéje által... Hogy hallanának pedig, ha nincs, aki hirdetné az igét??!!"

Isten igéje nem tér vissza üresen, mindig megtermi a gyümölcsét. Ezért gondolom, hogy még egy ateista is próbálkozhat, és ha beleolvas Isten Kijelentett Szavaiba vagy hallja azokat, akkor elindulhat valami benne, a gondolataiban, az elméjében és a szívében.
Persze nyilvánvalóm, hogy igazi döntés a szívben kezdődik. De sokaknál odáig egy hosszabb út vezet, kitartó kereséssel...

Kedves EdKramer! Ha van Bibliád, olvasd el a János evangéliumát! A 3. részt különös figyelemmel! A János 3:16-ot (3. rész 16. versszak) hangosan olvasd magadnak!

Őszinte vagy? Akkor nézz bele ebbe a bibliai "tükörbe"!  :2smitten:

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
« Válasz #133 Dátum: 2010 Augusztus 15, 10:40:49 »

ÁMEN.
Új forrás, gyere haza bátran    - Gyere haza bátran (Anti bocs hogy idetettem! de annyira passzol ide...tedd át légyszives köszönöm)

Nem teszem, mert Te is mondtad, hogy ide passzol. :05:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Irma

• Testvérünk
  • *
« Válasz #134 Dátum: 2010 Augusztus 15, 10:45:08 »
Kedves Robi !

Ha nem foglalna le az, hogy ellentmondj, akkor már rég rájöhettél volna, hogy bagarság a, mit be akar sz bizonyítani. Hiszen a többi isten bálvány isten, pl. Buddha csak ül ott dagadtan. sejtelmesen mosolyogva, ha arrébb viszik akkor akkor helyet változtat, de egyébként nem csinál a világon semmit, a Krisnások meg magukat váltják sok matra ismételgetésével, ami ad egy hamis illuziót, de lélek kérdéseire nem ad választ, Mohamednak sincs válasza a bűn kérdésre, erre egyedül a Mennny Istene küldte el a választ : Jézus Krisztust. És ha valaki őszintén elkezdi keresni. legyen bármilyen állapotban, Isten ott nem fogja a terepet átadni a sátánnak, hanem Jézus  irgalommal  és  szeretettel maga siet a kereső segítségére. Ezek a dolgok messze túl zajlanak a látó határon, de azt tudom Isten harcol azokért, akiknek vágy támad a szivükben megismerni Őt. A szeretet és az irgalom Atyja. Ó, nem kell cifrázni az imádságot, olvasunk egy egészen egyszerút : Istenem léhy irgalmas nékem bünösnek! sé megigazulva ment tovább. Az út olyan egyszerű Istenhez, hogy még a bolond sem téved el rajta, mondja egy helyen az ige. Egyszerű, mert Jézus már megfizette az árát.

Kedves Ed! Kiálltsa csak bátran, Isten meg fog téged hallgatni!