Szerző Téma: Üdvözlet egy "marslakótól"  (Megtekintve 30736 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető EdKramer

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Üdvözlet egy "marslakótól"
« Válasz #30 Dátum: 2010 Július 25, 12:42:03 »
A világ és a tübbi vallás azt imádja amit nem ismernek

Ezt honnan lehet tudni?

Ők nem ismerik azt az istent akit imádnak, és nem is tudnak kapcsolatban lenni vele, sőt meg se ismerhetik, mert az ő istenük, távoli és elérhetettlen, amiénk, közel jött, testet őltött, leszált a főldre, majd meghalt értünk, és feltámadt és most a szívünkben él, és minden nep, minden percben közösségünk és kapcsolatunk lehet vele az ő Szent Szelleme által. (Ezt a többi vallás istene nem tette meg, és megse teszi)

Kevés olyan teista vallás létezik, amelyiknek hívői ne állítanák, hogy személyes, állandó kapcsolatban vannak az istenséggel.

Az elképzelhetetlen, hogy ez gyakorlatilag ízlés dolga, és van, akinek a keresztény vallás a megfelelő, és van, akinek más, akár a vaisnavizmus, akár az iszlám?

Kicsit olyan érzésem lett attól, amit írtál, mint amikor egy történész bizonygatja, hogy az ő tudománya sokkal fontosabb a matematikánál vagy a statikánál, esetleg a biológiánál, holott mindegyiknek megvan a maga szerepe és fontossága, és az egyszerűen az emberi lét korlátjából adódik, hogy érdemesebb specializálódni valamilyen területre, mert nincs idő arra, hogy mindegyiknek a mestere lehessen mindenki.

(Titkos jegyzet magamnak: amikor a túlvilágról faggatózom, ne felejtsek el arra is rákérdezni, hogy a "mennyország" nem jelentheti-e azt a jövőbeli Földet, amelyiknél azért nincs ínség, mert technológiai előrelépéseknek köszönhetően mindenkinek jut tetszőleges mennyiségű étel, ruha, ház, és mindenki harmonikusan él, mert az emberek értik, hogy miért éri meg nekik úgy élni, ami pedig a halhatatlanságot illeti, arra egészen jó kilátások vannak az aktuális biológiai kutatások szerint - vajon a keresztények akkor is keresztényként élnének, ha ők még nem élhetnének ebben a boldog világban? van-e bennük olyan önfeláldozás, lelki tartás, hogy a távoli jövőben születők életét előkészítsék, lehetővé tegyék?)

Nem elérhető EdKramer

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Üdvözlet egy "marslakótól"
« Válasz #31 Dátum: 2010 Július 25, 12:46:49 »
Bár igazán ez csak akkor sikerülhet, ha valamilyen szellemi vezetést kapsz.

Azt mondod, pap nélkül nem megy?

Tehát biztos vagyok benne, hogy valamilyen vallási vagy filozófiai vonalat magadévá tettél. Azt azért nem ártana tudni, mi is volt ez?

Igyekeztem megismerni minél többféle világnézetet és vallást, igaz, csak könyvekből. Sok közös vonást fedeztem fel bennük, és egy idő után a különbségeik nem tűntek annyira lényeginek, ezért arra gondoltam, hátha közelebbről érdemes vizsgálódnom. Ezért választottam kezdésképpen a két legelterjedtebb térítő vallást: a kereszténységet és a vaisnavizmust.

Úgy érzem, nem a kereszténységgel van a gondod, hanem a keresztényekkel? A buddhisták sem jobbak semmivel, és a filmekből megtudhatjuk, hogy a marslakók sem.

De nekem nincs gondom se ezzel, se azzal. Én csak kíváncsi vagyok. :)

Nem elérhető Kamilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1727
Re:Üdvözlet egy "marslakótól"
« Válasz #32 Dátum: 2010 Július 25, 12:48:22 »

 Az Egy Igaz Isten legfőbb ismertetőjele:

  halottakat tud feltámasztani, mert Ő a Teremtő és Ő ad Életet!!!

 Nem tudom az áltlad "ismert" istenségek közül melyik képes erre??  :03:

   
       :06:       :169:

Nem elérhető EdKramer

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Üdvözlet egy "marslakótól"
« Válasz #33 Dátum: 2010 Július 25, 13:03:56 »
Amit először szeretnék kérdezni tőled, az a neved, ugyanis személyesebbé válsz a keresztneved által.

Az "Ed" tökéletesen megfelel. Merthogy: Ede. :)

Amit szeretnék kiemelni neked, mint Istent keresőnek, hogy a teremtett Világ értelmes vizsgálata révén is egy teremtőről árulkodik.

Ha nem veszed rossz néven, én ezt a témát már nem tudnám követni, legalábbis most nem. Ha feltételezünk egy teremtőt, akkor az a kérdés is logikus, hogy "na de ki teremtette a teremtőt", amire csak azt a választ kaphatnánk, hogy "a teremtő örök, nem teremtette senki", viszont ugyanezt, ugyanígy elmondhatnánk a világról is, hogy az is örök. Ezt innen aligha dönthetnénk el, és akkor még a teremtő saját jellemzőiről, ezek azonosíthatóságáról nem is ejtettünk szót.

Kérdezed Te, hogy más vallásúak is hisznek egy Istenben, honnan tudhatod azt, hogy épp a Mi Istenünk az igazi?
Erre azt tudom válaszolni, hogy olvasd el az Újszövetséget, de mindenképp az egyik evangéliumot pl: János evangéliumát.

Mi a teendő, ha a krisnások ugyanezt mondják - csak persze "pepitában", tehát olvassam el az ő könyveiket?

Mennyivel frappánsabb lenne, ha nem volna szükség könyvekre. Nem volna gond a fordításból, tévedésből, esetleg manipulációból származó szövegtorzulásokkal, nem lehetne félreérteni, összekeverni a tanításokat. Vajon egy mindenható lény miért nem kommunikál nyíltan, félreérthetetlenül, közvetítők nélkül?

Ha esetleg nincs Bibliád, akkor szívesen küldök neked és itt is szívesen idézek belőle, amely Igazság és Élet.

Károli-féle Bibliám van, úgy tudom, ez a legelterjedtebb, legelfogadottabb fordítás.

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Üdvözlet egy "marslakótól"
« Válasz #34 Dátum: 2010 Július 25, 13:13:39 »
* Az biztos, a kereszteny vallas, hogy abba betudjon lepni az ember:
MAGASFOKU, LELKI ES SZIVBELI INTELLIGENCAT IGENYEL.



* Mig a Hindu vallas:
A VAGYAK, TESTI VAGYAK SPIRALJABAN VALO KERNGESTOL - VALO SZABADULASRA FOKUSZAL.


EGY IGAZ ISTEN VAN, a tobbi mese, a szo Isten, ISTENRE vonatkozik! Ezt tudod a lelkeddel-sziveddel.

A  H I T  az elo Istenbe - vetett  H I T  belso szemeddel latod, mert ami a szemed elott van, minek ahhoz hit, azt ugyis latod!


Gandhi,  II. Janos Pal,  eredmenyeket tettek le az asztalra: egyarant!

Az 'oreg-kofejto' elteben, halalaban elkotelezte magat a szent szuznek,  na peldaul nem tudom miert nem Isten fele????
Pedig II. J.P Papa maga volt a szeretet.  Szivembol tisztelem borton-munkaja miatt, es a sok ezer mas tettert.  :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Nem elérhető EdKramer

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Üdvözlet egy "marslakótól"
« Válasz #35 Dátum: 2010 Július 25, 13:17:50 »
Az Egy Igaz Isten legfőbb ismertetőjele:

  halottakat tud feltámasztani, mert Ő a Teremtő és Ő ad Életet!!!

 Nem tudom az áltlad "ismert" istenségek közül melyik képes erre??

Szinte mindegyik. :) A görög istenek rendszeresen támasztottak fel hősöket, akiket gyakran maguk közé emeltek. A buddhizmus - bár némelyik ága igazából nem teisztikus - szintén említ feltámadást, például Bodhidharmáét, aki előre bejelentette, hogy "hazamegy", és miután a sírját három nappal később kibontották, ott csak a cipőjét találták meg. Hasonló Puhua története is, aki Japánban ismert. Aztán ott vannak az ősi egyiptomi események, elsősorban Oszirisz halálát és feltámadását illetően.

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Üdvözlet egy "marslakótól"
« Válasz #36 Dátum: 2010 Július 25, 13:18:48 »
Velem nyiltan kommunikal Isten.

Volt, hogy nem hallottam, de az az en hibam volt!

Nagyon figyelj a sziveddel, mit fogadsz be es kitol! TARTSDAD MAGAD TAVOL AZ EZOTERIATOL!


* Igaz amit neked irunk, Istenben bizz es higgy!

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Üdvözlet egy "marslakótól"
« Válasz #37 Dátum: 2010 Július 25, 13:21:26 »
Ed, hozzam nem szolsz, mi az oka?
Ird meg  :088:

Nem elérhető Kamilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1727
Re:Üdvözlet egy "marslakótól"
« Válasz #38 Dátum: 2010 Július 25, 13:26:33 »

 " * Az biztos, a kereszteny vallas, hogy abba betudjon lepni az ember:
MAGASFOKU, LELKI ES SZIVBELI INTELLIGENCAT IGENYEL.""


Hűűűűű!!!    Ezt honnan vetted kedves Ani Kinor???   

      :neee: 

   

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Üdvözlet egy "marslakótól"
« Válasz #39 Dátum: 2010 Július 25, 13:28:39 »
35-os hsz:

* Egyiptom fekete magia alatt volt
* a tobbi mese, nezd csak meg jol

Az ember at kellett menjen egy lelki eresen, mire elerkezett a keresztenyseghez.

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Üdvözlet egy "marslakótól"
« Válasz #40 Dátum: 2010 Július 25, 13:33:08 »

 " * Az biztos, a kereszteny vallas, hogy abba betudjon lepni az ember:
MAGASFOKU, LELKI ES SZIVBELI INTELLIGENCAT IGENYEL.""


Hűűűűű!!!    Ezt honnan vetted kedves Ani Kinor???   

      :neee: 

 


Mert tul kell lepjen a vagy kerdesein, hogy be tudja fogadni Jezust. A sziv megtisztitasa erdekelje, ne a testi vagyak. Igaz kereszteny testi vagyakkal nem kuzd, a lelket epiti az Urban!

Nem elérhető Kamilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1727
Re:Üdvözlet egy "marslakótól"
« Válasz #41 Dátum: 2010 Július 25, 13:42:19 »

 Kedves Ani!!   :044:

  Már megbocsáss, de amíg itt élünk a földön, ebben a testben, addig
  bizony küzdünk vele, minden nap!!!   :117:

  És: nem a lelkünknek kell épülni elsősorban, hanem a szellemünknek
  a Szent Szellem által Isten Igéje által és ha ez megy, akkor épül a
  lelkünk is, és legvégül uralmat tudunk venni a testi vágyak fölött is.
  Ez a sorrend, kérlek, belülről kifelé, ez Isten munkája.   :06:

 Én nem ismerek olyan embert, akinek ne lenne harca a testével,
 hiszen testben élünk, nem szellemként!!  :01:
 És ez így van jól, mert ha jönnek a próbák, akkor ismerjük fel,
 hogyan is állunk a megszentelődésben, és Urunk is "tesztel"
 vele minket.

 Jesua megváltotta a testet is, de csak az elragadtatás után lesz
  tökéletes, akkor már nem lesz vele harcunk.  :hehe:
  hallelujah!!

 És különben is! Nem mi tisztítjuk meg magunkat, hanem a Mester!
 Áldott legyen a Neve!!   :igen:

  shalom    :169:    :119:

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:Üdvözlet egy "marslakótól"
« Válasz #42 Dátum: 2010 Július 25, 13:44:30 »
Kedves Ede!
Neked nem "intellektuálisan nyitott" eszmecserékre, hanem MEGTÉRÉSRE VAN SZÜKSÉGED.
Istent nem ezzel a fajta "nyitottságoddal", hanem szived Őfelé való nyitottságával tudod megragadni! Az evangélium hirdetésén kivül mi mit tehetünk?
Hiszen csak Isten Szent Szelleme tudja kijelenteni szellemedbe (szivedbe) hogy Jézus a T E Megváltód.
Ezzel  át is tértem a kérdésed 2. részére, térités:"ha a hit adottság, tulajdonképpen mire való a térítés?"
A hit nem adottság. Nem úgy születsz, hogy hiszel a Megváltó Krisztusban.
A hit az evangélium hallásakor születik a szivben."A hit hallásból van, a hallás pedig Isten Igéje által." (Róma 10,l7)
És erre a hitre az ember képes  feltenni az életét!!!
Miért?  Mert nem Krisna   /Buddha , Mohamed stb/  halt meg teérted a kereszten, nem ő támadt fel a halálból, nem ő ül Isten jobbján a Mennyben, és esedezik szüntelenül érted, hanem Jézus Krisztus! Jézus valóban az, akinek mondta magát: Istennek mondta magát. "Én és az Atya egy vagyunk"(Jn.10.30) Tamás Istennek nevezte: "Én uram és én Istenem!"(Jn.2o,28) Fenti tanitók ezzel szemben  e m b e r e k  voltak, éltek és meghaltak.

Istennel kapcsolatban intellektusával az ember semmire se megy!
Csak a felismerésig jut el,  hogy Isten létezik. Sok tudós úgy tér meg, hogy kutatási területébe beleásva rájön, azt  csakis egy zseniális teremtő hozhatta létre, tehát valaminek lenni kell a matérián túl!
A Biblia igy ir az ateistákról:
"Mert a mi Istenben láthatatlan, tudniillik az ő örökkévaló hatalma és istensége, a világ teremtésétől fogva az ő alkotásaiból megértetvén megláttatik; úgy, hogy ők menthetetlenek. ..Magokat bölcseknek vallván, balgatagokká lettek;" (Róma 1.20-22)

A hit helye a  sziv."Mert szívvel hiszünk az igazságra, szájjal teszünk pedig vallást az üdvességre."
Isten a Szeretet.
Mert úgy szerette Isten a világot, hogy az ő egyszülött Fiát adta érte, hogy aki őbenne hisz el ne vesszen, hanem örök élete legyen. János 3,l6
A szeretet Istene a sziveden keresztül fog Téged Ede megkeresni, megérinteni, nyisd meg a szived számára. Ott van egy hely, amit csak Ő foglalhat el.
Az Úr áldjon meg!
Zsuzsa
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Üdvözlet egy "marslakótól"
« Válasz #43 Dátum: 2010 Július 25, 13:47:55 »
Nem, nem kuzdok.
Nincs vagyam semmire, az Ur szavat kovetem. Elem amit kapok.

Igaz kereszteny nem kuzd a vaggyal.

Ezert vagyok kereszteny es nem Hindu...... vagy krisna-tudatu.


:)

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Üdvözlet egy "marslakótól"
« Válasz #44 Dátum: 2010 Július 25, 13:50:05 »
Kedves EdKramer.
Kevés ez a Fórum, hogy ezt a témát mgbeszéljük. Szerintem itt már személyes beszélgetés kéne. Már csak azért is, mert azt hiszem - erdei - is már rátapintott arra amit én is megláttam, hogy a te csészéd szerintem egyáltalán nem üres. Jól meg van töltve minden félével, az ó egyiptomi vallástól, a japánig.
 De ha tényleg érdekell az Isten megismerése (és ezt te tudod igazán), egyre bátorítalak:

1Tim 2:4  A ki (Isten) azt akarja, hogy minden ember idvezüljön és az igazság ismeretére eljusson.

Kérd Isten vezetését, tiszta szívből, ha tényleg meg akarod ismerni az igaz Istent, borulj le és kérd tiszta szívből, alázattal, sőt könyörögj, hogy jelentse ki neked, hogy vezesen el az igazságra. Mert ahogy mondtad, a hit Istentől van, Ő végzi el, Ő adja.
A kérdés az te mit akarsz, mit vagy kit keresel?
Már az, egy Isteni vezetés, hogy egy keresztyén fórumon vagy.

Sok szeretettel.
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.