Szerző Téma: Üdvözlet egy "marslakótól"  (Megtekintve 30729 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Üdvözlet egy "marslakótól"
« Válasz #150 Dátum: 2010 Augusztus 29, 10:55:39 »
Szia EdKramer!  :169:

A hosszú és igen részletes "étlapot" már végig olvastad. Válogathattál kedvedre.  :168:

Úgy gondolom, itt az ideje, hogy megmutassuk, mi van a "tálban"!  :168:  Remélem, a többiek is egyetértenek vele!  :2smitten:

Vallásos családban nőttem fel, de a vasárnapi és nagy ünnepi templomlátogatást kivéve nem éltünk hívőkként. Már tini voltam, amikor sűrűbben ellátogattunk, és a szüleim megtanítottak néhány gyönyörű lelki énekre. 13 évesen lekonfirmáltam, ami előtt komoly tanítást kaptunk a Bibliából. Alapoknak jó volt, bár elég ingatagnak bizonyult, mert nem párosult hozzá szívbeli meggyőződés.
Hittem Istenben, valahogy mindig is tudtam, hogy "van ott fent valaki", és a hittanórákon is több érdekes történetet hallottam. Ezek mind-mind táplálták a hitemet. Sajnos az iskolai élet és a barátnők megtették romboló hatásukat, és sokszor gyötörtek kételyek.
Azonban, ahogy igét hallottam, ez mégis "megfogott", és amikor olyan emberekkel találkoztam, akik szívvel-lélekkel hirdették az evangéliumot (jó hírt), és az életük is igazolta az újjászületést (lelki-szellemi átváltozás), akkor vágy fogott el azután a Jézus után, aki nem csupán történelmi személy volt, hanem testi és lelki gyógyulást adott a rászorulóknak, szellemi szabadságot a megkötözötteknek.  :169:

Hiteles emberek beszéltek arról, hogy Jézusban boldogság van, bűnbocsánat, új szív és tiszta élet. Egy szóval Jézusban benne van minden, amit keresek!  :169:
Akkor már olyan lelki válságok kínoztak, hogy összegezni kellett filozófiai gondolataimat. Be kellett látnom, hogy ez a világ ócskaságokat kínál! Bocsánat ezért, mert vannak szociális intézkedések, segélyek meg békeharcok...  :pirul:, de már tízenévesen felismertem, hogy ez a világ nem ad semmi maradandót!

Eldőlt a szívemben, hogy követem Jézust!  :169:  Megbántam a bűneimet és elhatároztam, hogy Vele járok, Vele élek. Már ilyen fiatalon is bőven van mit rendezni!  :05: Isten szentséget vár tőlünk. Ezt mi sohasem tudjuk produkálni. Eztcsakis Jézusban és Rajta keresztül lehet valóság.  :168:

Miután befogadtam Jézust a szívembe, olyan örömöm és békességem volt, hogy azt csak a szerelem átélésével lehet összehasonlítani!  :2smitten:  Jézus megbocsátotta a bűneimet, nincs többé vádlás, nyomasztó lelkiismeretfurdalás, mindig van újrakezdési lehetőség, méghozzá teljesen tiszta lappal!
Az ember nem tud vádlások alatt egészségesen élni. Megfojtja az örömét. De Jézus kereszthalálát elfogadva új dimenziókba léphetünk, a hitébe.

Jézus olyan boldogságot, tisztaságot adott, amilyen azelőtt és azután sem tapasztaltam soha! Életem célja lett.

Minden megváltozott! Nincs értelme másképp élni, nem is tudnék, mert ez a világ elmúlik, összedől, filozófiái csődöt mondanak, egyedül Isten szeretete az, ami megmarad. Beszéde örökkévaló, ezért képes emberi életeket megváltoztatni.
Ezt igyekszünk továbbadni. Most éppen neked, Ed.  :168:   Jézus nem vallás, nem eszme! Nem is filozófia!

Jézus a Megváltóm, a Barátom,  az Útmutatóm Istenhez, a Vigaszom, örömöm forrása, békességem és sorolhatnám!
Jézus a mindenem! Olyan, mint az oxigén, mert nélküle nem tudok létezni!  :2smitten:

Nem vagyok pszichopata. Tudom, hogy Jézus él. Vissza fog jönni a Gyülekezetéért, hogy örökké együtt legyen velünk.  :169:  Mint vőlegény a menyasszonyával.

Edkramer! Jézus teheti egyedül újjá, tisztává a lelkedet, és egyedül Ő adhat neked örök életet. Hiába próbálkozol mással és máshol.
Ha nem vallod be, akkor is Jézus után sóvárogsz.  :168:  Ő vár rád, és ezeken a szavakon keresztül is kopogtat a szíveden!

Engedd be Őt az életedbe, hogy rendbe tegye kusza, keresgélő gondolataidat!  :168: Isten áldjon meg, EdKramer!
Jézust nem találod meg a filozófiai bölcseletekben! Jézus csak bűnbánó szívvel tudod megragadni! Tedd meg most!  :044:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető EdKramer

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re:Üdvözlet egy "marslakótól"
« Válasz #151 Dátum: 2010 Augusztus 29, 15:52:12 »
Köszönöm a válaszokat!

Van egy olyan érzésem, hogy én azért nem jutok ebben az esetben egyről a kettőre, mert nem érzem, hogy bármi baj volna velem, és elbeszéléseitekből úgy látom, erre feltétlenül szükség lenne.

Jézus mint ideál vegyes gondolatokat ébreszt bennem. Rokonszenveznék a naiv idealizmusával, ha nem "a főnök fia" lett volna (de nem értenék egyet akkor sem azzal, amit tett, merthogy a szavaival élve: előbb halászni kellett volna megtanítani az embereket), ugyanakkor nem tudok mit kezdeni azzal, hogy alapvető gondjaim vannak az egész történettel. Most nem is arra gondolok, hogy a mítoszelemek zöme régebbi vallásokban rendre feltűnt már, mert ettől még lehetne igaz, hanem hogy Istennek mindenhatóként egy csomó alternatívája volna arra, hogy rendbe tegye a világot. Például nem kellett volna hagyni, hogy szétessen - már ha szét van esve, és nem csak mondjuk most épül.

Nem tudom, ez után még van-e itt bármi keresnivalóm. Ti mit gondoltok?

Nem elérhető Gyöngyike

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1372
Re:Üdvözlet egy "marslakótól"
« Válasz #152 Dátum: 2010 Augusztus 29, 18:37:01 »
Kedves Ede!

Ha értelemmel keresed Istent, nem fogod megtalálni, de ha a szíveddel, akkor igen. Istennél van minden bölcsesség, mi "csak" teremtmények vagyunk, tapasztalatból írom, hogy sok mindenre mi sem tudjuk a választ, azt majd odaát. Nem érdemes miérteket feltenni Istennek, hogy mi-miért történik. A Biblia is írja: Akik Istent szeretik, minden a javunkra van!

Ma, amikor már van Tv, rádió, internet, az Evangélium is gyorsabban terjed, és aki keres, az talál is.

Ebben szeretnék segíteni neked, ajánlok pár oldalt:
http://www.radiosansz.hu/

http://radio.golgota.hu/


Adja az Úr, hogy megismerd Őt személyesen, és Istennek tetsző életet élj!

Szeretettel:Gyöngyi

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:Üdvözlet egy "marslakótól"
« Válasz #153 Dátum: 2010 Augusztus 29, 19:55:12 »
Köszönöm a válaszokat!

Van egy olyan érzésem, hogy én azért nem jutok ebben az esetben egyről a kettőre, mert nem érzem, hogy bármi baj volna velem, és elbeszéléseitekből úgy látom, erre feltétlenül szükség lenne.

Jézus mint ideál vegyes gondolatokat ébreszt bennem. Rokonszenveznék a naiv idealizmusával, ha nem "a főnök fia" lett volna (de nem értenék egyet akkor sem azzal, amit tett, merthogy a szavaival élve: előbb halászni kellett volna megtanítani az embereket), ugyanakkor nem tudok mit kezdeni azzal, hogy alapvető gondjaim vannak az egész történettel. Most nem is arra gondolok, hogy a mítoszelemek zöme régebbi vallásokban rendre feltűnt már, mert ettől még lehetne igaz, hanem hogy Istennek mindenhatóként egy csomó alternatívája volna arra, hogy rendbe tegye a világot. Például nem kellett volna hagyni, hogy szétessen - már ha szét van esve, és nem csak mondjuk most épül.

Nem tudom, ez után még van-e itt bármi keresnivalóm. Ti mit gondoltok?

"nem érzem, hogy bármi baj volna velem",  - irod Ede, nos, ha majd nem igy érzel, hanem  szükséged lesz Istenre, akkor keress ujra minket, várunk szeretettel.  :igen:
Isten áldjon!
Zsuzsa :044:
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Üdvözlet egy "marslakótól"
« Válasz #154 Dátum: 2010 Augusztus 29, 21:52:08 »
"a mítoszelemek zöme régebbi vallásokban rendre feltűnt már" 

EdKramer !  Ez csak azért volt lehetséges, mert az egész emberiség Ádámból sarjadt ki, és amikor eltévedtek az igazságtól, az alapvető elemek benne hagyták a saját maguk alkotta "vallásban".  :062:

"nem érzem, hogy bármi baj volna velem,"   ...  Csak az akar megtérni, aki elveszettnek érzi magát.
Tudd meg, hogy elveszett vagy!
Hiába érzed azt, hogy rendben van az életed, alapból benne vagy az egész emberiség eltévelyedésében, így olyan távol vagy Istentől, hogy még csak nem is dereng előtted az igazság.  :(

Mégis becsülöm az őszinteségedet!
De Jézust csak akkor láthatod meg, ha a szíveddel keresed Őt! Tudod, még a Kis hercegben is elhangzott ez a híres mondat:
                        "Jól csak a szívével lát az ember!"
Csak akkor fogod többnek és másnak hinni Jézust, ha felismered és beismered elveszett állapotodat!
Isten szeret téged, ezért küldte el Jézust, hogy út legyen ebben a keresésedben!  :168:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Jázon

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 91
Re:Üdvözlet egy "marslakótól"
« Válasz #155 Dátum: 2010 Augusztus 30, 16:04:24 »
Nos én úgy gondolom, hogy fontos nem mindent elhinni, mert akkor könnyen beszerveszhetik az embert szektákba.

Na mindegy, amit mondani akarok, hogy a keresztyénség nem a Bilblián alapul, hanem a hitünkön. Szerintem Biblia nélkül Isten nehezebben üzenne, ezért van Biblia.

Az akkori emberek, amit nem tudtak megmagyarázni Istennel magyarázták, és ezt beírták a Bibliába.


Persze erről minden keresztyénnek más a vélemenye. Ez az enyém. Csak megosztom veled, hátha ezt akarod hallani.

A többieknek mondom, kérlek ne hurrogjatok le, mert ilyen véleményen vagyok.

De egy fontos dologról ne feledkezz meg: Istenben soha nem fogsz hinni, ha bízonyítékokat keresed. El kell fogadni ezt. Istenre nincs bízonyíték. És nem is lesz.


És ez így jó.
"Ne félj! Csak higgy!"

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Üdvözlet egy "marslakótól"
« Válasz #156 Dátum: 2010 Augusztus 30, 18:50:50 »
 :169:
Ehhez még annyit fűznék hozzá, Jázon, hogy olyan bizonyíték nincs, amit általában keresnek az emberek. De tudod, mit ír a rómaiaknak Pál?  Azt, hogy Isten minden emberbe beleoltotta a lelkiismeret által, hogy a teremtett világban Őt fedezzék fel!  :169:  Mit gondolsz, a lelkiismeret csak úgy magától kialakult?  :119:

Az emberiség magában hordozza a teremtéskor beleplántált isteni géneket.  :168:
Ezért sóvárog szüntelenül és keresi Azt, aki igazán betöltheti azt az űrt, amit a bűn hasított a szellemében, elválasztva a szeretettől.
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Jázon

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 91
Re:Üdvözlet egy "marslakótól"
« Válasz #157 Dátum: 2010 Augusztus 30, 22:03:00 »
Na igen, ezt kihagytam, jó is, hogy szólsz. :063:

Akkor úgy egészítem ki: Isten nem akarta, hogy tudjunk róla, hanem azt akarta, hogy higgyünk benne.
Isten keze munkája látszik, csak az emberek elől titkolja.

Persze lehet erre is mondani, hogy csak magyarázom a dolgokat.

De nem. :089:



"Ne félj! Csak higgy!"

Nem elérhető dezman

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 138
Re:Üdvözlet egy "marslakótól"
« Válasz #158 Dátum: 2010 Október 02, 08:33:36 »
keves jázon bocsi hogy belleszólók az irásodban , egy isten szeretné ha tudnánkróla, kettő isten minden teremtményét szereti, három ha valaki isten ellé akkar járulni hinie kell hogy ő létezik.

Nem elérhető b.cermidoff

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 235
  • Brondel Cermidoff
    • Az igazgyöngy
Re:Üdvözlet egy "marslakótól"
« Válasz #159 Dátum: 2011 Február 24, 03:52:43 »
Baromi egyszerű. A puding próbája az evés. Isten Személy. Tehát simán meg lehet szólítani. Van intelligenciája, akarata, öntudata és vannak érzései. Igazi kapcsolatunk lehet Vele, mint egy baráttal. Szeretné, hogy megismerjük Őt, mint valóságot, az Ő szeretetét, bölcsességét, igazságát. Bátorítok minden ateistát, tegye ezt. Ingyen van. Mi baj lehet belőle? Semmi. Mit veszíthet vele? Semmit. Viszont mi van, ha elmulasztja?  Mi az élet értelme? Mi van, ha mégis van pokol és mennyország? Ez azért már nem mindegy! Ezeket a kérdéseket érdemes végig gondolni, minél hamarább, amíg lehet... még halálunk előtt. Mert utána már késő.
"Mert talán azért vált meg tőled ideig-óráig,hogy őt,mint örökkévalót kapd vissza;Nem úgy immár mint szolgát,hanem szolgánál nagyobbat,mint szeretett atyafit,kiváltképpen nékem, mennyivel inkább pedig néked,mind testben,mind az Úrban." "Ha pedig valamit vétett ellened avagy adós,ezt nekem róvd fel"