Szerző Téma: Kereszténység és szerencsejáték?  (Megtekintve 10342 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Kereszténység és szerencsejáték?
« Dátum: 2010 Augusztus 30, 14:44:04 »
Sziasztok!

Úgy hiszem, szükség van egy ilyen topicra is.
Mit gondoltok, egy újászületett ember élhet a szerencsejátékok által nyújtott lehetõségekkel? Mit mond errõl Isten igéje?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Jázon

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 91
Re:Kereszténység és szerencsejáték?
« Válasz #1 Dátum: 2010 Augusztus 30, 15:41:07 »
Érdekes kérdés.

Pál azt mondja, hogy "nekem mindent szabad, de nem minden használ".

Én is így gondolom. Szabad, de nem feltétlen használ a hitünknek.
"Ne félj! Csak higgy!"

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Kereszténység és szerencsejáték?
« Válasz #2 Dátum: 2010 Szeptember 01, 11:56:41 »
Igen Jázon!

Mi a helyzet a lottózással?

Egyenlőség jelet lehet tenni például a lottózás és a pénznyerő automaták közé?
:088:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:Kereszténység és szerencsejáték?
« Válasz #3 Dátum: 2010 Szeptember 01, 12:12:41 »
Szerintem az a gond a szerencsejátékokkal, hogy ugyanúgy függőséget okoznak, mint az alkohol vagy a dohányzás.

Ha valaki kitölt egy lottószelvényt, vagy játszik egyet valamelyik nyerőgépe, önmagában még nem lenne baj, de sajnos nagyon sokan vannak, akik a családjuk teljes jövedelmét játékgépekbe szórják, tönkretéve magukat és a családjukat is.
Lottóra is sokan költenek nagy összegeket a nyeremény reményében.
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Kereszténység és szerencsejáték?
« Válasz #4 Dátum: 2010 Szeptember 01, 14:11:30 »
A szerncsejáték minden Lélek számára káros, ha hívő, ha nem-hívő !!!

KÁRTYA:

* magyar kártya
* francia kártya
* jós kártya         --------->   MINDEGYIK manipulación alapul !

Nyerek e?   De, ha mondjuk engem nem érdekel, hogy nyerjek, akkor is partner vagyok abban, hogy a másik ebben ringatja magát.
Példaul PÓKER   -  alattomos játék. Tanítottak pókerezni, néhány éve.....ez kb 2 órán át tartott, mikoris rájöttem, ha a megérzéseimre figyelek tudom, hogy ki mikor blöfföl, szinte mindig, hát ez nagyon csúnya dolog így pénzt nyerni. Persze, mi nem pénzben játszottunk.

A jóskártya, ugye, kutatom a jövőt, ami abszolút Istentől függ, és a jővő változik, ennek értelme nulla, továbbá vagyakat, elvárásokat kelt az ember lelkében, a mellkasban, ahol a lélek lakik, aztán elkezd kombinálni, hogy így legyen, úgy legyen......ott már belép olyan erő is, ami nem Istentől származik !


Ani Kinor

  • Vendég
Re:Kereszténység és szerencsejáték?
« Válasz #5 Dátum: 2010 Szeptember 01, 14:14:48 »
A lottó.....pénzt adok azért, hogy mások pénzét megnyerjem, aki szintén hiú reménységükben, hozzám hasonlóan cselekedtek.....nagyon nem szép........

Mennyi egy lottó szelvény?   Példul  5 font, itt londonban  .....tehát Londonban a remény ára...például 5 font    :04: :04: :04:


Én azt mondom, lehet sportolni, sakkozni......de legfőképpen imadkozni, majd parunkkal, barátainkkal jókat nevetni......szeretni egymást   :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:Kereszténység és szerencsejáték?
« Válasz #6 Dátum: 2010 Szeptember 01, 14:27:52 »
A jóskártya külön kategória, okkult, és ezért mindenféle képpen kerülendő, tulajdonképpen nem is játék.

A többi kártyajátékkal úgy vagyok, hogy amíg nem pénzben játsszák, addig csak ártalmatlan szórakozás, nincs vele gond, bár én személy szerint nem szeretek kártyázni.
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Kereszténység és szerencsejáték?
« Válasz #7 Dátum: 2010 Szeptember 01, 14:33:38 »
Egyetertek!  :05:

Ugy hiszem, hogy anyagi helyzetunket is Isten aldja meg.
Nem szabad kiserteni Istent, ha esetleg nyernenk is, valoszinuleg nem valna aldasunkra.

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Shaly

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1610
  • Az Úr szolgája
Re:Kereszténység és szerencsejáték?
« Válasz #8 Dátum: 2011 Március 17, 15:45:08 »
A jóskártya külön kategória, okkult, és ezért mindenféle képpen kerülendő, tulajdonképpen nem is játék.

A többi kártyajátékkal úgy vagyok, hogy amíg nem pénzben játsszák, addig csak ártalmatlan szórakozás, nincs vele gond, bár én személy szerint nem szeretek kártyázni.
Én is szeretek kártyázni, de nem pénzben.
Most tanulom a texas holdem póker.
"Ekképpen azért most is van maradék a kegyelemből való választás szerint."
Róma 11, 5

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Kereszténység és szerencsejáték?
« Válasz #9 Dátum: 2011 Március 18, 20:30:03 »
a szerencsejátek minden - minden fajtája a LÉLEK ellen van!


Poker :   regen tanitottak engem is, rovid ido utan rajottem, hogy a megérzés kijátszására megy !

Tavol álljon Mindenkitol, keresztény vagy nem - keresztény !

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Kereszténység és szerencsejáték?
« Válasz #10 Dátum: 2011 Március 18, 21:10:16 »
En szivesen UNO-zom es "Römi"-zek (fogalmam sincs hogy kell irni :hehe: ).
Ettol meg nem beszelhetunk szerencsejatekrol, mivel nincs penz a jatek mogott.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető lulu

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 905
Re:Kereszténység és szerencsejáték?
« Válasz #11 Dátum: 2011 Március 19, 05:52:59 »
Nem Isten akaratából származnak  a szerencse játékok.. ez nem hoz hasznot.." Amit  hittel, elvetünk; az százannyit hoz ez a " MAGVETÉS.
VESS MAGOT ! És áldott leszel .   :ima02:
Mert úgy szerette Isten a világot, hogy az Ő egyszülött Fiát adta, hogy valaki hiszen Őbenne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen. János 3/16

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Kereszténység és szerencsejáték?
« Válasz #12 Dátum: 2011 Március 19, 06:22:17 »
Nem Isten akaratából származnak  a szerencse játékok.. ez nem hoz hasznot.." Amit  hittel, elvetünk; az százannyit hoz ez a " MAGVETÉS.
VESS MAGOT ! És áldott leszel .   :ima02:

Kedves Lulu  :2angel:, a játék maga Isten akaratában volt?

 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Shaly

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1610
  • Az Úr szolgája
Re:Kereszténység és szerencsejáték?
« Válasz #13 Dátum: 2011 Március 19, 07:27:03 »
 :148:
Hát egy kicsit elbizonytalanodtam, de kérek segítséget az Úrtól. hogy tisztán lássak!
"Ekképpen azért most is van maradék a kegyelemből való választás szerint."
Róma 11, 5

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Kereszténység és szerencsejáték?
« Válasz #14 Dátum: 2011 Március 19, 07:35:33 »
:148:
Hát egy kicsit elbizonytalanodtam, de kérek segítséget az Úrtól. hogy tisztán lássak!

Nem csodálom kedves Shaly, ez elég kemény eledel:

Idézet
2Móz 32,6 Felkelvén azért másnapon jó reggel, áldozának égőáldozattal és hálaáldozattal is; azután leüle a nép enni és inni; azután felkelének játszani.

 :060:

1Kor 10,7 Se bálványimádók ne legyetek, mint azok közül némelyek, a mint meg van írva: Leüle a nép enni és inni, és felkelének játszani.
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)