Szerző Téma: Kereszténység és szerencsejáték?  (Megtekintve 10301 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Shaly

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1610
  • Az Úr szolgája
Re:Kereszténység és szerencsejáték?
« Válasz #15 Dátum: 2011 Március 19, 07:40:38 »
Szóval addig nincs baj, amíg csak játék?

Mert tudom sokan függőségbe kerültek játékok miatt.
"Ekképpen azért most is van maradék a kegyelemből való választás szerint."
Róma 11, 5

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Kereszténység és szerencsejáték?
« Válasz #16 Dátum: 2011 Március 19, 08:34:27 »
Szóval addig nincs baj, amíg csak játék?

Mert tudom sokan függőségbe kerültek játékok miatt.

Én inkább azt gondolom, hogy az indító ok és a cél határozza meg, hogy mi az értékelése.

Mint a "kés" mint eszköz sok mindenre alkalmas, a játék is egy eszköz, amit önmagában nem igen lehet értékelni.
Persze a kés analógiájára az atom reaktort szokták felhozni.
De élünk egy világban és abban sok olyan dolog van - ha nem minden - amit Isten nem adott nekünk, de beleszülettünk.

Én pénznélküli szenvedélyes kártyajátékos voltam, az volt a nyugtatom, levezető, a napi feszült munka után, egyénileg.
Nem csak a társas amit hajnalig is űztünk.

Aztán megtérésem után félre raktam, később megértettem miért az ördög bibliája címet kapta, és amikor idősotthonban voltam beszélgető pszichológus - a kartörésemből következően -, ott ők az idősek kértek fel, hogy velük kártyázzam, és ekkor már egész más motivációval tudtam a tevékenységet folytatni velük.
 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Nora

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 149
Re:Kereszténység és szerencsejáték?
« Válasz #17 Dátum: 2011 Március 22, 07:39:52 »
Isten áldjon benneteket, én ugy gondolom hogy minden egyes szerencse játék  nagy tönkre tevö, elveszi az erönket ,az idönket, és a békeségünket.aztán jön a nagy nyomoruság amikor mindenét elvesztette az ember.
Az Úr az én erös kösziklám!Segitségem!!!!!

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Kereszténység és szerencsejáték?
« Válasz #18 Dátum: 2011 Március 22, 08:37:20 »
Amikor valami szenvedéllyé válik,illetve amikor már bálvánnyá válik valaki életében ez káros.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Kereszténység és szerencsejáték?
« Válasz #19 Dátum: 2011 Március 22, 08:46:27 »
Isten áldjon benneteket, én ugy gondolom hogy minden egyes szerencse játék  nagy tönkre tevö, elveszi az erönket ,az idönket, és a békeségünket.aztán jön a nagy nyomoruság amikor mindenét elvesztette az ember.

Meggondolkodtató amit írsz
 :060:

A te erődet elvette, vagy téged tönkretett, vagy elvette a békességedet?
Bocsánat, hogy ilyen kategórikusan kérdezek  :2smitten: azért teszem, mert te is ilyen kategórikusan jelentetted ki mindenkire vonatkoztatva.

Mert minden játék ami verseny játék "szerencse játék", valakinek győzni kell.
Nem tudok neki más nevet adni, nem tudom a "szerencse" szót mással helyettesíteni.
Persze egy versenysportban a felkészültség a döntő, de nem csak az.

Szóval azt gondolom itt is szóródás van.

 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Nora

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 149
Re:Kereszténység és szerencsejáték?
« Válasz #20 Dátum: 2011 Március 22, 09:02:36 »
Kedves Magda, bocsánat ha megbántotam valakit ezzel de én nem elitélés kép mondtam, de az ÚR  arra tanit minket hogy pusztán a szerencsére nem bizhatjuk magunkat, hanem Dávid azt mondja:az én segitségem az Úrtól van. válaszolva a kérdésedre : én hála Istennek nem a vak szerencsébe bizom,
Az Úr az én erös kösziklám!Segitségem!!!!!

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Kereszténység és szerencsejáték?
« Válasz #21 Dátum: 2011 Március 22, 09:12:41 »
Kedves Magda, bocsánat ha megbántotam valakit ezzel de én nem elitélés kép mondtam, de az ÚR  arra tanit minket hogy pusztán a szerencsére nem bizhatjuk magunkat, hanem Dávid azt mondja:az én segitségem az Úrtól van. válaszolva a kérdésedre : én hála Istennek nem a vak szerencsébe bizom,

Ebben neked teljesen igazad van Nóra, és egyet értek veled  :2smitten:

A témában a "vak szerencse" nem szerepelt, és a benne bízás pedig végkép nem.

Amikor Dávid sorsot vetett sem a szerencsében, hanem a Mindenható Istenben bízott. - ezt így is lehet, mert ha nem így lenne nem került volna bele az Írott Írásba a mi tanúlságunkra.

Nekem inkább a "játékkal" van gondom, mint a szó tartalmi jelentésével, de erre még nincs világosságom  :pirul:

Köszönöm a válaszodat

 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Kereszténység és szerencsejáték?
« Válasz #22 Dátum: 2011 Március 22, 09:45:11 »
Kedves Magda, bocsánat ha megbántotam valakit ezzel de én nem elitélés kép mondtam, de az ÚR  arra tanit minket hogy pusztán a szerencsére nem bizhatjuk magunkat, hanem Dávid azt mondja:az én segitségem az Úrtól van. válaszolva a kérdésedre : én hála Istennek nem a vak szerencsébe bizom,
Igazad van Nóra.Nem a szerencsében,hanem Istenben kell bíznunk.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Nora

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 149
Re:Kereszténység és szerencsejáték?
« Válasz #23 Dátum: 2011 Március 23, 09:16:24 »
Ámen!
Az Úr az én erös kösziklám!Segitségem!!!!!

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Kereszténység és szerencsejáték?
« Válasz #24 Dátum: 2011 Március 23, 10:00:04 »
Kedves Magda, bocsánat ha megbántotam valakit ezzel de én nem elitélés kép mondtam, de az ÚR  arra tanit minket hogy pusztán a szerencsére nem bizhatjuk magunkat, hanem Dávid azt mondja:az én segitségem az Úrtól van. válaszolva a kérdésedre : én hála Istennek nem a vak szerencsébe bizom,
Igazad van Nóra.Nem a szerencsében,hanem Istenben kell bíznunk.
 :2smitten:

Keves Ditte elkerülte a figyelmed a topik címe, itt szerencsében bízásról nem volt szó, itt szerencsejátékról kérdez Anti testvérünk.
A szerencsejáték pl. egy dobókockás "Ki nevet a végén"  is.

Szóval ha másra reagálunk akkor ebben az esetben is érdekes  :060:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Kereszténység és szerencsejáték?
« Válasz #25 Dátum: 2011 Március 23, 10:22:54 »
Értem.Köszönöm Magdus. :2smitten: :2smitten: :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Clio

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 255
    • rineweld
Re:Kereszténység és szerencsejáték?
« Válasz #26 Dátum: 2011 Március 23, 13:46:21 »
Hugomék nagyon szeretnek kártyázni. "römizni"  ebben én sem találok semmi kivetnivalót.  azonban ha ez pénzért menne akkor már elutasítanám.
A nyerő gépeket és a lottózást szintén elutasítom. Számomra olyan mintha kivenném Isten kezéből az áldásomat és anyagi biztonságomat. mintha nem bíznék benne hogy Ő eleget tud adni mindenből amire szükségem van.
Ezért én nem lottózom és egyéb nyerő gépekkel sem játszom.

De a kártyázás a társasjáték ellen nincs kifogásom.

A pókerben az a "plusz" hogy ott egymás előtt titkolóznak és megpróbálják a másikat befolyásolni.  Innen a póker arc.  Itt már a másik manipulálása a cél ez nekem sem tetszik. Jézus soha nem manipulál. Ő nyílt lapokkal játszik.

Mi egy szilveszteri bulin pókereztünk és végigkomolytalankodtuk az egészet. Már nem is az volt a lényeg hogy ki fog nyerni hanem hogy milyen arcokat vágunk.. . Én meg elnéztem a kártyám és azt hittem nyerő lapjaim vannak teljesen nyugodt voltam. amikor már mindenki bedobta a lapjait és én maradtam, kiterítve a kártyákat először nem értettem a nevetést. De utána már együtt nevettünk a dupla blöffön.    :2funny: Jó rég volt már :hehe:
"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17

Nem elérhető Shaly

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1610
  • Az Úr szolgája
Re:Kereszténység és szerencsejáték?
« Válasz #27 Dátum: 2011 Március 23, 13:52:44 »
Nekem a szerencsejátékokról rossz tapasztalásom van.
Nyerőgép!
Egyik rokonom már azt a pénzt is eljátszották amit elméletileg a gyerekekre kellet volna költeniük.

Egy gondolta megfogalmazódott  soha nem játszom pénzért!
"Ekképpen azért most is van maradék a kegyelemből való választás szerint."
Róma 11, 5

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Kereszténység és szerencsejáték?
« Válasz #28 Dátum: 2013 Április 06, 12:52:33 »
Nem árt arra is gondolni, hogy a szerencsejáték könnyen válhat balszerencse játékká. Mert a szerencse forgandó, hol itt, hol ott jelentkezik, és kiszámíthatatlan. aki mégis arra teszi fel jelenért és jövőjét könnyen elbukhatja mindkettőt.
Nem árt azt sem tudni, hogy a szerencsének is van egy istene, a Fortuna.
Éppen ezért, ha én más istenben bizakodom már megszegtem az Úr parancsát.

Ne legyenek néked idegen isteneid én előttem.
2 Mózes 20,3


"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Kereszténység és szerencsejáték?
« Válasz #29 Dátum: 2013 Június 16, 12:06:41 »
Megfigyelhetjük egyébként azt az igében, hogy a sorsvetés által üzent az Úr a népének. Például hogy ki vétkezett (Lásd Ákán történetét) vagy hogy kit választott ki az Úr (Például József és Mátyás).

De ez nem hasonlítható a szerencsejátékhoz, mivel az Úr rendelte így (urim és a tummim) hogy az akarata nyilvánvalóvá váljék az emberek számára.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)