Szerző Téma: Jehova tanúi  (Megtekintve 84044 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Kamilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1727
Jehova tanúi
« Válasz #285 Dátum: 2011 Február 19, 17:24:39 »
 "  Tehat igy ultem es tanultam, mikor egyedul voltam otthon. Es, sokszor 5-6 órat tanultam ugy hogy en szinte semmit nem tettem, csak neztem a konyv lapokat, irogattam, es a SZENT SZELLEM felulrol, atadta az anyagot nekem. Persze en nem okoskodtam, hanem figyeltem, es tanultam. Hatarozottan tudtam, hogy ez o. Es legkozelebb a megtérésemkor éreztem ot ujra akkor nem ISTENHEZ fordultam, hanem már napok ota keszultem a megteresemre, es egyszer megszólított a SZENT SZELLEM: keszen állsz?
Tudtam, hogy o az! "

 Szia Móni!!   :01:

 Jól értem, te már megtérésed előtt ilyen szoros kapcsolatban voltál a Szent Szellemmel?  :088:

     :2smitten:   :169:

Nem elérhető trallapapi

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 35
Jehova tanúi
« Válasz #286 Dátum: 2011 Február 19, 20:14:08 »

 Szia Trallapapi!   :044:

  Ezt honnana veszed?

 " A YHWH már egy kicsit problémásabb, főleg ha mi emberek, rosszindulatból fakadóan, eleve fenntartással viseltetünk a név iránt. Az, hogy Jah, Jehova (az angol nyelvterületen is így használják), Jahve vagy Jahveh a végkimenetel tekintetében teljesen irreleváns(lényegtelen), mivel ez a név valamiért gyűlöletes az emberek előtt. Pedig ez Isten neve (YHWH), azé az Istené, akit állítólag a föld 2/3 részén imádnak. Nem is értem, hogy hogyan lehet egy Istent(no name) imádni és ugyanazt az Istent(YHWH) gyűlölni?"

 Nem kötekedés, hanem nem értem, mire alapozod ezt... :061:

 Áldott délutánt neked!   :169:

Szia!

Valószínűen elnéztem valamit, de megkísérlem egyszerűen megfogalmazni.

Tehát: az senki előtt nem kétséges, hogy egy (1) Isten van. Ezt az Istent eleddig csak az ÚR, ISTEN, Seregek Ura, Izrael Istene (ha nem haragszol nem sorolom mindet) címekkel azonosítottuk (én is). Jött egy "elvetemült csapat" (JT), aki úgy gondolta, hogy pölö: a Miatyánkban arról beszélünk, hogy 'szenteltessék meg a Te neved', de a legtöbb Bibliában csak a fent már leírt címekkel helyettesítik Isten nevét. Akkor most milyen nevet szenteljünk meg? Amennyiben a logika oldaláról közelítjük meg a probléma gyükerét (szándékos elírás), akkor el kellene gondolkozni azon, hogy vajon Isten miért kér tőlünk valami olyat, aminek képtelenek vagyunk megfelelni. Vajon annyira szórakozott volt, hogy megfeledkezett erről az apróságról? - még a feltételezés is Istenkáromlás lenne. Csak úgy halkan jegyzem meg, hogy a Károli Bibliában 9-szer  szerepel a Jehova név: (1Mózes 22:14; 32:9; 2Mózes 6:3; 15:3; 17:15; Bírák 6:24; 68. Zsoltár 5. vers; 83 Zsoltár 19. vers; Ézsaiás 26:4). Ebben az összefüggésben vajon milyen összeesküvés elmélettel állsz elő? JT az eredeti tekercsek alapján készítettek egy Bibliát amelyikben visszaállították az isteni nevet (először angol nyelven), és igyekeztek a sok esetben nehezen értelmezhető nyelvezetet átültetni a mai szóhasználatra. Ha jól emlékszem a katolikusok ugyanezt megtették, csak az isteni nevet hagyták ki az új, revideált kiadásba. Az, hogy JT, miért a JT nevet választották, az a Krónikák 2. könyvének 7:14 verséből talán megérthető. Tehát annyiban revideálom(felülbírálom) az előző válaszomban írtakat, hogy a legtöbb ember (vallási hovatartozástól függetlenül) nem Jehovát gyűlöli, hanem azokat, akik JT-nak nevezik magukat. Lehet, hogy a "gyűlölik" erős kifejezés, ám nem mondhatjuk azt sem, hogy szeretik őket. A kérdés ezek után már csak az, hogy ki nem értette meg Jézus azon szavait,  amelyeket a Máté 5:44 versben olvashatunk.

Persze lehet, hogy még mindig elbeszélünk egymás mellett. Nem vagyunk egy hullámhosszon.  :08:

Na pá.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Jehova tanúi
« Válasz #287 Dátum: 2011 Február 19, 20:20:00 »
Isten tökéletességet vár el tőlünk. Te megütöd ezt a mércét? Én nem. Mégis ezt kéri az Úr.
Nem tudom, hogy azt a mércét amelyet kitűztél magadnak meg-e valósítottad.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Kamilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1727
Jehova tanúi
« Válasz #288 Dátum: 2011 Február 19, 20:24:16 »
 " Ebben az összefüggésben vajon milyen összeesküvés elmélettel állsz elő?"

 Nos, kedves Barátom, nem tudom, miért érdemlem ezt, hiszen én nem bántottalak, én nem gyűlölöm a JT-ket, tudom, hogy Isten neve Jahve  :06:, Adonáj...
 Sehol, még csak nem is céloztam olyanokra, amiket most írtál, vagy ha igen, idézd be, lehet ebben a "sokaságban", elfelejtettem...
 Nem tudom, miért vagy ilyen ideges, ingerült, tegnap jobban bírtad a "gyűrődést", de lehet azért, mert tegnap a billentyűkön picit megégtek ujjaid, hiszen fústölt is és most rossz vele írnod  :01:

 Azt gondolom, nem jó dolog az általánosítás, én pl. rád lennék kiváncsi, a te gondolataidra, hitbeli meggyőződésedre, és szerintem a többiek is, hiszen egyikünk sem a saját gyülekezete, felekezete dogmáival, tanaival, sérelmeivel igyekezett neked írni, hanem az IGÉVEL igyekeztünk "érvelni", legalábbis én ezt látom, te nem?
  Ezt írta Körtevirág is neked  :168:
 

Nem elérhető trallapapi

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 35
Jehova tanúi
« Válasz #289 Dátum: 2011 Február 19, 20:25:38 »
Szia Trallapapi!

Csak azért irok, mert külön felszólítottál erre. Azért mert "apró" lelkelm van, még felismerem mikor oktalan valakivel parttalan vitát folytatni. Én, a magam apróságát felismertem és Jézus Krisztus hatalmas Erejébe vetettem a hitemet, és tudod mióta ezt tudom azóta lelkemben béke van, és öröm.
Te pedig ott véted el a velünk történő beszélgetést, hogy eleve egyfajta elfogultságból indulsz ki, és amikor nem győzöd a választ, akkor a jól bevált móddal, a válaszokat támadod meg és minősítgeted. Nem baj. Teheted, szabad. Én téged semmiben sem itéltelek meg, mert nem az én tisztem az ilyesmi. Én bizonyságot tettem a hitemről. Miután csak ennyi volt a feladatom, be is fejezem. Mert a hangnem amit megütsz, nem tetszik. És én sem szeretnék hasonlóba esni, mert az nem épít és téged csak az újabb megjegyzésekre sarkal. Én azt gondoltam, téged tényleg érdekelnek ezek a dolgok, de már látom csak a vita érdekel.
Amit Kamilla leírt olyan szépen összefoglalta a lényeget. Te abba is belekötöttél. Én ezt nem akarom folytatni. Ha még van számomra mondanivalód tedd meg priviben, ott állok rendelkezésedre, de ezt a nem építő szópárbajt én a magam részéről, szeretet megmaradása mellett, szeretném befejezni.

További szép napot mindenkinek!


Kedves Irma!

Azt állítottad rólam, hogy félremagyarázom a szavaidat.
Idézlek: "Csak azért irok, mert külön felszólítottál erre."
Azt hiszem félreértelmeztél egy olyan gesztust, amit minden jól nevelt ember megtesz, ha levelet kap, vagy egy fórumon megszólítják. VÁLASZOLTAM. - ami nem azonos a felszólítással. Arról nem tehetek, hogy Te ezt a gesztust személyed elleni támadásként élted meg. Feltételezem, fordított esetben azt nehezményezted volna, ha nem válaszolok a kérdésedre. Így nem tudom melyiket harapjam, mert mindegyik fáj.

Természetesen ha úgy akarod, nem fogom meglátni a legközelebbi válaszod.
Tisztelettel: Imre  :05:

Ja, és üdvözlöm a moderátort.  :044:

Nem elérhető trallapapi

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 35
Jehova tanúi
« Válasz #290 Dátum: 2011 Február 19, 20:29:58 »
Isten tökéletességet vár el tőlünk. Te megütöd ezt a mércét? Én nem. Mégis ezt kéri az Úr.
Nem tudom, hogy azt a mércét amelyet kitűztél magadnak meg-e valósítottad.

Ha egészen őszinte akarok lenni, akkor még csak most kezdem. Egyébként: Isten viszonylagos tökéletességet vár el tőlünk. Te talán úgy gondolod, hogy Jézus kivételével volt valaha tökéletes ember(Ádámot és Évát kivéve) ezen a földön?

Nem elérhető trallapapi

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 35
Jehova tanúi
« Válasz #291 Dátum: 2011 Február 19, 20:36:56 »
" Ebben az összefüggésben vajon milyen összeesküvés elmélettel állsz elő?"

 Nos, kedves Barátom, nem tudom, miért érdemlem ezt, hiszen én nem bántottalak, én nem gyűlölöm a JT-ket, tudom, hogy Isten neve Jahve  :06:, Adonáj...
 Sehol, még csak nem is céloztam olyanokra, amiket most írtál, vagy ha igen, idézd be, lehet ebben a "sokaságban", elfelejtettem...
 Nem tudom, miért vagy ilyen ideges, ingerült, tegnap jobban bírtad a "gyűrődést", de lehet azért, mert tegnap a billentyűkön picit megégtek ujjaid, hiszen fústölt is és most rossz vele írnod  :01:

 Azt gondolom, nem jó dolog az általánosítás, én pl. rád lennék kiváncsi, a te gondolataidra, hitbeli meggyőződésedre, és szerintem a többiek is, hiszen egyikünk sem a saját gyülekezete, felekezete dogmáival, tanaival, sérelmeivel igyekezett neked írni, hanem az IGÉVEL igyekeztünk "érvelni", legalábbis én ezt látom, te nem?
  Ezt írta Körtevirág is neked  :168:
 

Bocsánat, lehet, hogy felcseréltelek valakivel?  :06:
Azért nem olyan rossz az, amit írtam. Esetleg mást is elgondolkodtat.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Jehova tanúi
« Válasz #292 Dátum: 2011 Február 19, 20:41:14 »
Nincs tökéletes. De nem a visszakérdezésért írtam. Te állítottad, hogy Isten nem kér olyat, amit ne tudnánk megtenni.
Lehetnénk tökéletesek, csak az a baj, hogy nem vagyunk eléggé Isten közelségében.

Én megszeretnélek kérni arra, hogy többé ne írj a fórumra. Miért kérem ezt? Azért, mert ez jobb a tiltásnál.
Továbbá már így is tovább tűrtük a nézeteidet és a lenéző viselkedésedet. Nem vádolhatsz minket szeretetlenséggel.
Ugyanis jót akartunk neked, csak erre nemigen jöttél rá. Mi nem védjük a Szentírást, megvédi az önmagát.
Az életünk, gyümölcseink és lelki ajándékaink is az Istennel való szoros kapcsolatra mutatnak, a csodákat nem is említve.

Ha tévelyegnénk, vajon Isten szóba-e állna velünk?

Nem akarok szigorúnak feltűnni, de már csak egyetlen egy hozzászólást tűrök meg Tőled. Kérlek vigyázz mit írsz, mert nincs szándékomban moderálni.

Szeretettel,
Antee
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető trallapapi

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 35
Jehova tanúi
« Válasz #293 Dátum: 2011 Február 19, 21:01:00 »
Hozzászólását töröltem és a felhasználót tiltottam. ***Antee***

Nem elérhető Zsotza

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 304
  • kistestvér
Jehova tanúi
« Válasz #294 Dátum: 2011 Február 19, 21:11:28 »
Állítás: >>"JT az eredeti tekercsek alapján készítettek egy Bibliát amelyikben visszaállították az isteni nevet (először angol nyelven), és igyekeztek a sok esetben nehezen értelmezhető nyelvezetet átültetni a mai szóhasználatra."<<  Cáfolat:  A "Jehova" szó héber fül számára lehetetlenül hangzó, középkori teológiai műszó (kb. mint az "Isten" és az "Uram" szóból az "Ustan"). Elsősorban Jahveh  alakban a keresztények is használják és tisztelik. A görög Úsz. fennmaradt másolatainak egyike sem tartalmaz héber betűket, és nincs történelmi nyoma a Név "kiirtásának". A Társulat tehát bizonyítatlan feltételezéseket állít be tényként (rágalmaz). A Jehova név a "Keresztény Görög Iratok"-ban 237-szer fordul elő, ebből 82 ugyan olyan Ósz-i idézet, amely tartalmazza a JHVH-t, de a többi 155 eset teljesen önkényesen lett kiválasztva. Ha a meglevő másolatokból, a tényekből indulunk ki: az Úsz. Úrnak és Istennek nevezi az Atyát, a Fiút és a Szentlelket is.  Tehát  éppen az Őrtorony Társulat találta ki a név  elleni  összeesküvés-elméletet!  Ez  hihetően hangzik  egy átlagembernek,de  ha  jobban  belegondolunk:  Ha tényleg igazuk  van a  brooklyni teológusoknak,akkor  az  egész Biblia  hiteltelen lenne!  Gondoljunk már bele:  Ha  Isten  nem volt  képes  megőrizni a Szentírás eredeti  szövegét,akkor  mi a garancia arra,hogy a többi  szöveg hiteles??  Így ássa   alá  a  Biblia tekintélyét-a gyakorlatban a Watchtower!   Hogy  lehetne a Biblia megbízható,Isteni  tekintély,ha  csak úgy "kivághatták belőle" (Az  Újszövetségből) a JHVH  nevet?   Ajánlott  olvasnivaló  a témában: http://www.apologia.hu/books/azisteninev.html  ,  http://zsotza.blogspot.com/2009/09/jehova-nev-az-udvosseg-kulcsa.html ,-és:  http://zsotza.blogspot.com/2009/09/szentiras-bibliavagy-az-ortorony.html

Nem elérhető körtevirág

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 326
  • Isten gyermeke
Jehova tanúi
« Válasz #295 Dátum: 2011 Február 19, 21:28:08 »
Köszi Zsoca,ezt nem tudtam.
Elküldöd nekem újra az oldalt,amit fordítanom kéne?Végre lenne rá egy kis időm,de nem találom a laptopomon a félig kész változatot.Nem baj,megcsinálom újra,csak a cím kell.Ha már nem aktuális,akkor valami mást.
--------------------------------
Trallapapa ilyen csúnyát írt,hogy hogy moderáltad,Antee?  :02:
Testem a Szent Szellem temploma, mert Jézus Krisztus vére megváltott az ördög
kezéből, ezért az én testem nem az ördögé, nem enyém, hanem Istené, akinek én szánom
az én testemet élő, szent és Istennek tetsző áldozatul, mint okos tiszteletemet.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Jehova tanúi
« Válasz #296 Dátum: 2011 Február 19, 21:30:26 »
A cinizmus a tiszteletlenség elég indok számomra. Elég volt.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető körtevirág

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 326
  • Isten gyermeke
Jehova tanúi
« Válasz #297 Dátum: 2011 Február 19, 21:37:27 »
Igazad van,az én hozzászólásomat pl. teljesen kihagyta,nem akarta elmondani ő mit hisz,csak jól oda akart mondogatni.
Testem a Szent Szellem temploma, mert Jézus Krisztus vére megváltott az ördög
kezéből, ezért az én testem nem az ördögé, nem enyém, hanem Istené, akinek én szánom
az én testemet élő, szent és Istennek tetsző áldozatul, mint okos tiszteletemet.

Nem elérhető Kamilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1727
Jehova tanúi
« Válasz #298 Dátum: 2011 Február 19, 21:56:15 »

 " Mire alapozom, arra amit belos szemeimmel a lelkemmel latok es tudok, es a BIBLIAT csak azert fogadom el, mert egyezik vele. "


 Móni, ezt mégis hogy kell érteni?  :060:

 Már ne is haragudj, de ezt nem értem, megmagyaráznád, kérlek?
 köszönöm   :044:

Nem elérhető Clio

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 255
    • rineweld
Jehova tanúi
« Válasz #299 Dátum: 2011 Február 20, 00:18:37 »
Kedves Tralipapi.

Nem volt alkalmam mostanáig írni.
De szeretnék néhány igét megosztani veled amin jó volna elgondolkozni ha tényleg keresed az igazságot és nem csak bennünket akarsz meggyőzni valamiről.

1. Jel.7r10. És kiáltanak nagy szóval, mondván: Az idvesség a mi Istenünké, a ki a királyiszékben ül, és a Bárányé!
Nagyon érdekes a következő vers.

Jel.7r17. Mert a Bárány, a ki a királyiszéknek közepette van, legelteti őket, és a vizeknek élő forrásaira viszi őket; és eltöröl Isten az ő szemeikről minden könyet
A királyi szék közepében Istenben, mert a Fiú (a Bárány) egy az Istennel.

Kicsoda Izráel Királya.

Jézus Krisztus vagy Jehova.

  Ézs.44.6. Így szól az Úr (YHWH - JEHOVA) , Izráelnek királya és megváltója, a seregeknek Ura: Én vagyok az első, én az utolsó, és rajtam kívül nincsen Isten.
Nagyon érdekes ez az ige, sokat elárul.

Jehova - nem más mint Izráel Királya, mégis Krisztus az aki Jeruzsálemben uralkodni fog mint király a Királyság alatt.

Zak.14. 4. És azon a napon az Olajfák hegyére veti lábait, a mely szemben van Jeruzsálemmel napkelet felől, és az Olajfák hegye közepén ketté válik, kelet felé és nyugot felé, igen nagy völgygyé, és a hegynek fele észak felé, fele pedig dél felé szakad.

Ki veti lábait az Olajfák hegyére ha nem Krisztus mikor vissza jön dicsőségben, hogy megalapítsa a Királyságot.
Mégis a Zakariás 14-ben úgy olvassuk hogy az nem más mint YHWH- Jehova

5. És az én hegyem völgyébe futtok, mert a hegyközi völgy Azálig nyúlik, és úgy futtok, a mint futottatok a földindulás elől Uzziásnak, Júda királyának napjaiban. Bizony eljő az Úr (YHWH - Jehova), az én Istenem, és minden szent vele.
Jehova - a megváltó - tudjuk, hogy Krisztus a megváltó.
Jehova - az első és az utolsó - ás rajta kívül nincs Isten.

A Jelenések könyvében, Jézus Krisztus ezt a címet magának tulajdonította.

 Jel. 1r.17. Mikor pedig láttam őt, leesém az ő lábaihoz, mint egy holt. És reám veté az ő jobbkezét, mondván nékem: Ne félj; én vagyok az Első és az Utolsó,  
 18. És az Élő; pedig halott valék, és ímé élek örökkön örökké Ámen, és nálam vannak a pokolnak és a halálnak kulcsai.
Jel. 2r 8. A Smirnabeli gyülekezet angyalának pedig írd meg: Ezt mondja az Első és Utolsó, a ki halott vala és él:


A zsidókhoz írt levél azzal kezdődik, hogy a levél szerzőjeazt bizonyítja, hogy Jézus Krisztus Nagyobb az angyaloknál, és mindig nagyobb is volt, nem csak nagyobb lett, ahogy a JT. tanítják.
Vajon Ki teremtette a világot YHWH - Jehova - (habár az Elohim szót használja az ige a 1Móz. 1-ben. ) vagy Jézus Krisztus Vagy a Szent Szellem.

A Zsid-írt levélben 1r.8v.

 8. Ámde a Fiúról így: A te királyi széked óh Isten örökkön örökké. Igazságnak pálczája a te országodnak pálczája.
  9. Szeretted az igazságot és gyűlölted a hamisságot: annakokáért felkent téged az Isten, a te Istened, örömnek olajával a te társaid felett.
  10. És: Te Uram kezdetben alapítottad a földet és a te kezeidnek művei az egek;

Érdekes igék, ugye.

1Móz.1.1. Kezdetben teremté Isten az eget és a földet.
             2. A föld pedig kietlen és puszta vala, és setétség vala a mélység színén, és az Isten Lelke lebeg vala a vizek felett.

Mind a Hárman részt vettek a teremtésben, vagyis az egy Istemben az Atya, a Fiú, és a Szent Szellem. Ők egyek. És csak egy Isten van YHWH - Jehova, aki az Atya, a Fiú. ás a Szent Szellem.

Még egy kérdés. ki ontotta a vérét a kereszten?

Ap.Csel.2ö.28. Viseljetek gondot azért magatokra és az egész nyájra, melyben a Szent Lélek titeket vigyázókká tett, az Isten anyaszentegyházának legeltetésére, melyet tulajdon vérével szerzett.
Érdekes, ebben a versben csak a Szent Lélek és Isten van említve, ki adta a vérét a gyülekezetért?

Ezeken el kéne gondolkodni.

Róm9.5. A kiké az atyák, és a kik közül való test szerint a Krisztus, a ki mindeneknek felette örökké áldandó Isten. Ámen.

Nincs Isten más csak egy. Jehova - YHWH.  Ő az ő dicsőSségét másnak nem adja, még a legnagyobb angyalának sem.

Ézs.48.11. Enmagamért, enmagamért cselekszem; mert hogyan szentségteleníttetnék meg nevem?! És dicsőségemet másnak nem adom.

DIcsőség neki YHWH - nak mindörökké, mert ő a mi Megváltónk és Királyunk örökkön örökké.

Ez csak néhány ige volt amin jó elgondolkodni, és ha tiszta szívből keresed az igazságot, akkor el fogsz gondolkodni ezeken az igéken.

Sok szeretettel Zoltán.

 :2smitten:


Zoltán ! Csodálatos ahogy összegyűjtötted ezeket az igéket. Nagyon jó és elgondolkodtató! Főleg azon borzongtam meg amikor kérdezed kinek a vére folyt a kereszten. a szentháromság az emberi értelmet meghaladja.
Az a teremtő hatalmas Isten alázkodott meg ennyire  ( emberi testbe születve letéve mindenhatóságát majd életét a kereszten) aki a világmindenséget alkotta. Elképzelni sem tudom hogy ez milyen hatalmas ár volt!

Gondoljunk csak bele. amikor az angyalok látták Ők is elképedtek. A Sátán pedig végtelenül megszégyenült. Hiszen azt állította hogy Isten megtagad valamit tőlünk mert félti a hatalmát. Van ennél nagyobb cáfolat erre? Hogy feláldozza magát emberi testben?

Bocsánat kissé eltértem a témától. Bár amikor utoljára Jehova tanúival beszélgettem. Erről volt szó. Hogy egy angyal nem tudta volna elhordozni a világ bűneit. És a sátán számára sem lett volna ekkora  leleplezés.  Mert a sátán Istent vádolta ! Hazugságot állít róla ezt teszi most is.
Istennek kellet hogy folyjon a vére.. félelmetes!



"Ne félj Sion ne csüggedj el.  Veled van az Úr  az Istened  Ő erős és megsegít. Boldogan örül neked megújít szeretetével ujjongva örül neked." zof.3 16-17