Szerző Téma: Szakadások  (Megtekintve 13357 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Dr Dee

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 276
Re:Szakadások
« Válasz #15 Dátum: 2010 Szeptember 09, 16:07:29 »
Egy kicsit menjünk még beljebb - ebbe a kérdésbe. Ha szükséges a szakadás - akkor törvényszerű. Persze, hogy nem jó - mert az lenne jó, ha az egyház megmaradna szeplőtelennek, tisztának - egészen világosan mutatna Jézusra. Sajnos nem igy van, ezért a tisztulás, szeparálódás szakadással jár. Nem lehet például a katólikus egyházat biblikussá tenni - ezért vált ki belőle az ébredés népe. Luther, később Kálvin - vissza az Igéhez - egy tisztulás lépései.
A sötétségnek nincs közössége a világossággal. Persze, nem a világosság haragszik a sötétre, hanem a sötét a világosságra.  Isten nem azt mondta, hogy maradjunk akkor is a sötétben - hanem mondjuk el egyszer, kétszer - utána poroljuk le a lábunkat is és menjünk tovább. Nem ottmaradva kell akkoris harcolni.
A lelki fegyverzet listája jutott eszembe az Efezusi levélből. Mi felöltözünk reggel és igy indulunk. Üdvösség sisakja, békesség saruja, igazság mellvasa és kezdjük a küldetésünket minden nap. Akinek nincs ilyen, mégha nem is tudja megfogalmazni, hogy mi is a baja - de nincs neki valamilye azt érzi - nos, ne csodálkozzunk, ha gyülöl minket a világ. Nem is tudja miért, de nagyon vicsorog. De azt is tudjuk, hogy nem test és vér ellen van tusakodásunk - viszont a szeparálódás, elkülönülés Isteni parancs.
szeretettel Sándor


Erre azt mondják, hogy ébredés. Mert ennek meg kell történie. Rengeteg egyházban vannak padban ülő kersztyének. Mert a jelenések könyvében, ahol a hét gyülekezettnek szól Jézus angyala. Valamelyiket meginti, valamelyiket megdicsér, valamelyiket: "    
Így mivel lágymeleg vagy, sem hideg, sem hév, kivetlek téged az én számból."Jelenések 3:16. Ezek szerintem a mai gyülekezetekre is igazak. Szakadás oka pedig mindig azért van, mert nem az igét veszik vezetőzsínorként!Nagyon várom már,hogy ez a folyamat elinduljon!
 :2smitten: :2smitten:

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Szakadások
« Válasz #16 Dátum: 2010 Szeptember 09, 16:49:30 »
Olvasgatom amit írtok a szakadásról. Sok mindennel még egyet is értek. De vajon átéltétek már ezt ? Tudjátok milyen fájdalommal jár? Nálunk még a gyülekezet alakulása után nem sokkal volt egy ilyen kisebb fajta szakadás, amikor egy engedetlen vezető köré csoportosultak némelyek. Emlékszem milyen fájdalommal járt, amikor elmentek. Még ma is fáj. Sokszor jutnak az eszembe, és tudom, hogy kisiklott az életük és ez nagyon szomorú. Azért mert nem értettünk egyet én még nagyon szerettem őket. Csak reménykedem, hogy lesz rendezés a számukra.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető paloma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 77
Re:Szakadások
« Válasz #17 Dátum: 2010 Szeptember 09, 18:31:40 »
én is már többször volt, hogy továbbléptem., kiszakadtam. meggyőződésből, lelkiismeretfurdalás nélkül. mert éhes maradtam. s a többieknek nem volt éhségérzetük.

és volt, h egem, minket hagytak el, hasonló okonál fogva. vmi kevés volt neki ott,ahol én elégedett voltam.

Akkor, ha jól értelmeztem, összegezve, amit írtatok:

a szakadás egyértelműen rossz, Istennek nem tetsző dolog.
de megtörténik sokszor, mivel nem követjük tökéletesen az Urat.
 van, h elmegy a testvér, pedig nem kéne, s az a rossz út,
máskor pedig az elválók azok, akik a keskeny úton maradnak, s a maradók a tévedők.

 :068:
 
mert minden Tőle
minden Általa
és minden Reá nézve van

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Szakadások
« Válasz #18 Dátum: 2010 Szeptember 09, 18:35:39 »
Egy kicsit menjünk még beljebb - ebbe a kérdésbe. Ha szükséges a szakadás - akkor törvényszerű. Persze, hogy nem jó - mert az lenne jó, ha az egyház megmaradna szeplőtelennek, tisztának - egészen világosan mutatna Jézusra. Sajnos nem igy van, ezért a tisztulás, szeparálódás szakadással jár. Nem lehet például a katólikus egyházat biblikussá tenni - ezért vált ki belőle az ébredés népe. Luther, később Kálvin - vissza az Igéhez - egy tisztulás lépései.
A sötétségnek nincs közössége a világossággal. Persze, nem a világosság haragszik a sötétre, hanem a sötét a világosságra.  Isten nem azt mondta, hogy maradjunk akkor is a sötétben - hanem mondjuk el egyszer, kétszer - utána poroljuk le a lábunkat is és menjünk tovább. Nem ottmaradva kell akkoris harcolni.
A lelki fegyverzet listája jutott eszembe az Efezusi levélből. Mi felöltözünk reggel és igy indulunk. Üdvösség sisakja, békesség saruja, igazság mellvasa és kezdjük a küldetésünket minden nap. Akinek nincs ilyen, mégha nem is tudja megfogalmazni, hogy mi is a baja - de nincs neki valamilye azt érzi - nos, ne csodálkozzunk, ha gyülöl minket a világ. Nem is tudja miért, de nagyon vicsorog. De azt is tudjuk, hogy nem test és vér ellen van tusakodásunk - viszont a szeparálódás, elkülönülés Isteni parancs.
szeretettel Sándor


Az egyhazat is emberek alkotjak.
A sotetseg haragszik a fenyre   :169:

A tusa a testtol szuletett tamadja a Lelektol szuletetett..........

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Szakadások
« Válasz #19 Dátum: 2010 Szeptember 09, 18:37:34 »
én is már többször volt, hogy továbbléptem., kiszakadtam. meggyőződésből, lelkiismeretfurdalás nélkül. mert éhes maradtam. s a többieknek nem volt éhségérzetük.

és volt, h egem, minket hagytak el, hasonló okonál fogva. vmi kevés volt neki ott,ahol én elégedett voltam.

Akkor, ha jól értelmeztem, összegezve, amit írtatok:

a szakadás egyértelműen rossz, Istennek nem tetsző dolog.
de megtörténik sokszor, mivel nem követjük tökéletesen az Urat.
 van, h elmegy a testvér, pedig nem kéne, s az a rossz út,
máskor pedig az elválók azok, akik a keskeny úton maradnak, s a maradók a tévedők.

 :068:


Igy van, ha szakadast okozok, akkor nem Istent kovetem  :(

Nem elérhető Jázon

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 91
Re:Szakadások
« Válasz #20 Dátum: 2010 Szeptember 09, 19:11:24 »
Valaki elmagyarázná itt milyen szakadásról van szó?

De azért van egy tippem.

Olyasmi mintha valaki kiszakad egy gyülekezetből, egyházból?

Mert ha arról, akkorr... nos, szerintem a szakadás önző dolog. Ahelyett, hogy megoldanák a problémákat, inkább otthagyják.
"Ne félj! Csak higgy!"

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Szakadások
« Válasz #21 Dátum: 2010 Szeptember 09, 19:17:21 »
Kedves Paloma!

Az, hogy egy dolog helyes, vagy helytelen itt eldönteni nem lehet, mert az az út a helyes, amerre a Jézus vezet a Szent Szellem által. Néha tényleg menni kell, és ennek sok oka van és mindig az tudja eldönteni aki ebben benne van.
Az, amikor egy csoport szakad ki a gyülekezetből az már más dolog, és még ez is lehet néha szükségszerű. Hiszen az Ige is beszél erről. Én csak annyit mondtam, hogy fájdalmas. Nagyon-nagyon.
Mind a maradónak, mind annak aki megy.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Szakadások
« Válasz #22 Dátum: 2010 Szeptember 09, 19:20:39 »
Valaki elmagyarázná itt milyen szakadásról van szó?

De azért van egy tippem.

Olyasmi mintha valaki kiszakad egy gyülekezetből, egyházból?

Mert ha arról, akkorr... nos, szerintem a szakadás önző dolog. Ahelyett, hogy megoldanák a problémákat, inkább otthagyják.

A problemat nem mindig latjak problemanak, ezert nem is akarnak valtoztatni..sajnos.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Szakadások
« Válasz #23 Dátum: 2010 Szeptember 09, 21:55:29 »
Valaki elmagyarázná itt milyen szakadásról van szó?

De azért van egy tippem.

Olyasmi mintha valaki kiszakad egy gyülekezetből, egyházból?

Mert ha arról, akkorr... nos, szerintem a szakadás önző dolog. Ahelyett, hogy megoldanák a problémákat, inkább otthagyják.

Koszonom, hogy olvashattam az utolso sorod !!! :2smitten:

Nem elérhető Dr Dee

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 276
Re:Szakadások
« Válasz #24 Dátum: 2010 Szeptember 10, 08:17:52 »
Természetesen van több fajta szakadás. Vagyis az oka lehet több dolog is.
1. Ha az ige értelmezésében van más képük. Ennek aztán lehet több folyamodványa is.
2. Ha nem az ige a vezetőzsinór! Pedig ez a legfontosabb.
3. Ha az ember a saját erejéből szeretne előre haladni.
4. Ha egy gyülekezetből egy csoport az Úr irányítása alapján egy új gyülekezetet hozz létre.
Szerintem, lehet sajnos rengeteg oka még, és lehetne a felsorolt okokat boncolgatni is.
Igen igyekezni kell megmaradni "egyházban"egy testben. Viszont ehhez nem a szívünkre és nem a sajt elménkre kell hagyatkozni, hanem az Úr Jézusra.
       Isten áldása legyen rajtatok, testvéreim az Úrban! :2smitten:


Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re:Szakadások
« Válasz #25 Dátum: 2010 Szeptember 10, 10:11:21 »
Miért fáj az, ha néhány hitetlen odacsoportosul egy hitetlen vezető köré és azok kiválnak? Jobb lenne, ha maradnának és továbbra is belülről bomlasztanának?
Miért baj az, ha valaki szomjas marad és éhes - és azt érzi, hogy az aszfalton terelgetik a nyájat, nincs éltető ige - és elmegy dús legelőt keresni? Miért nem természetes? Az Övéi ismerik az Ö hangját és más pásztort nem követnek - tehát kiválik abból a nyájból, mert nem az övé.
Miért éljük meg tragédiának, ha az élők nem érzik jól magukat a hullaszagban?
Emberek nem tudnak egyházat létrehozni - csak valami utánzatot. Ha Isten dönt, hogy gyülekezetet épít magának - akkor oda el is hívja a szolgálókat és a nyájat. Nem emberi teljesítmény.
Ha a kezdeti tiszta, éltető gyülekezeti élet gellert kap és célt téveszt - azt akkoris meg kell becsülni és akkor is ott kell hüségesen maradni? Akkor a reformáció nem Istentől volt? Hiába átkozták ki Luthert és Kálvint - ugye mi Istenre nézünk, nem emberekre. Sőt értjük is - a lelki hátterét.
szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Szakadások
« Válasz #26 Dátum: 2010 Szeptember 10, 10:41:45 »
Paloma:  "én is már többször volt, hogy továbbléptem., kiszakadtam. meggyőződésből, lelkiismeretfurdalás nélkül. mert éhes maradtam. s a többieknek nem volt éhségérzetük."

Ne haragudj, nincs ebben egy kis könnyelműség? :168:
Többször kiszakadni...  :118:  Az is más, ha valaki pl. házasodik és a másik fél gyülekezetébe megy át. Az is természetes valahol, ha költözés miatt csatlakozik valaki a lakóhelyhez közelebbi közösséghez.
De többször kiszakadni...  De van idő, amikor nekünk kell táplálni a hitben kicsinyeket, és még akkor is meg kell állnunk ebben a feladatkörben, ha esetleg a vezetők nem éppen a hitélet magaslatán élnek.

Persze más a helyzet akkor, ha érett, kipróbált keresztyénről van szó, és már mindent megharcolva jut ilyen döntésre. Hiszem, hogy az Úr ilyenkor bezár egy ajtót, de nyit egy másikat előtte.

De Sándor, neked igazad van abban, amit Lutherről és Kálvinról írtál. Csak az a baj, hogy napjaink közösségeiben legritkább esetben történik szakadás ilyen alapvető igei meggyőződés miatt!  :(

Szükségesek a szakadások, igen, de az Úr a szíveket vizsgálja. Ő az, aki nagyon is jól tudja az igazi motivációkat.  :05:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Szakadások
« Válasz #27 Dátum: 2010 Szeptember 10, 11:23:35 »
Kedves Sándor!

Csakhogy a helyzet az életben nem ilyen fehér és fekete, ahogy te leírod. Nem arról van szó, hogy egy hitetlen köré csoportosulnak más hitetlenek és kiválnak. Itt testvérekről van szó, akik valamilyen módon egy vagy több dologban másként látnak. Néha nem is olyan nagy a különbség, inkább  nagyobb a komunikáció hiánya, mert mások meg meg vannak győzödve, hogy nekik aztán igazuk van. És máris kész a szakadás. És ez fáj. Nekem biztosan.

"....Miért baj az, ha valaki szomjas marad és éhes - és azt érzi, hogy az aszfalton terelgetik a nyájat, nincs éltető ige - és elmegy dús legelőt keresni? Miért nem természetes? ..."

Azért nem, mert ez sokszor nagyon is csak a saját maguk érdekeit nézőkről szól. A gyülekezet pedig nem önmegvalósító kör, hanem Krisztus teste, és azok akik szellemileg oly nagyon elől vannak, hogy kritizálni tudnak, lehet, hogy inkább szolgálniuk kellene azokat, akik most vannak mélységekben. Lehet egy pásztor és tanító ilyen helyzetben, és akkor az a megoldás, hogy azok akik eddig rajtuk keresztül hallgatták a hitről szóló beszédet, most szépe átsétálnak egy másik gyülekezetbe, mert  -- ahogy az Ige mondja : viszket a fülük. Néha bizony az ima és a böjt ideje van és aztán Isten újból megnyithatja az egek csatornáit, mert megújulhat a pásztor és a tanító is, ha nem széled széjjel a nyáj, kizárólag a maguk jólétével törődve.

Bocsánat, ez nagyon kikivánkozott, de természetesen tiszteletben tartom minden ember szuverén döntését, és ha valaki úgy érzi, hogy számára az a megoldás ha mindíg továbblép ha gondok vannak, hát.... lelke rajta.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető paloma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 77
Re:Szakadások
« Válasz #28 Dátum: 2010 Szeptember 10, 19:10:23 »
akkor egy kicsit menjünk tovább....

szinte bármerre nézek, talán csak a vallásos közösségekben nem,
tehát ahol csíráznak az életkezdemények, törekedés van, próbálkozás, Istenkeresés,
ott előbb-utóbb beüt a krach:
nézeteltérések, szellemi másként látások, megsértődések, rosszul kezelt emberi problémák,
sorolhatnám.

ébredés - szakadás - próbálkozás - kudarc - az ellenség győzelme

a szakadás téma engem most, nem
- hitetlen-hívő vonatkozásában
- nem vallásosság-reformáció szempontjából
érdekel,
hanem szeretném megérteni a sok, RENGETEG élő közösségeken belüli szakadások okait,
h tanuljak belőle


mert minden Tőle
minden Általa
és minden Reá nézve van

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Szakadások
« Válasz #29 Dátum: 2010 Szeptember 10, 19:51:50 »
Paloma.

Éppen te mondtad el a  szakadás okát: "nézeteltérések, szellemi másként látások, megsértődések, rosszul kezelt emberi problémák, " - mind mind a szeretett és az alázat hiánya. Épp azért mondtam az előzményekben, hogy az ilyen szakadások hejtelenek, de előfordulnak, mert ott ahol az Úr munkálkodik, ott mindig a gonosz is felüti a féjét, mert ő azon igyekszik, hogy elrontsa azt amit Isten épit, legalábis megpróbálja. Ezért nagyon fontos, hogy mi éberek legyünk, és vigyázunk, hogy mindig megmaradjunk a hejes úton, az Úrban. Bennünket mindig az alázat, szelidség, előzékenység, a testvéri szeretett kell vezesen. Tudom nagyon nehéz megalászkodni, és engedni a másiknak, és ha nem tudunk jön a szakadás. Én továbra is azt mondom amedig csak rajtunk áll, mindenképpen a békességre kell törekedjünk.

 :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.