Szerző Téma: Lélek ajándékai  (Megtekintve 14105 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Lélek ajándékai
« Válasz #30 Dátum: 2010 Szeptember 17, 17:46:33 »
"...az utolsó időkben kinyilatkoztatta Magát Fia által..."
Isten magát mutatta meg, jelentette ki Jézusban. A leírt Ige pedig megmásíthatatlanul az Úr szava, vezetése. Igen, szólhat Isten így vagy úgy, de leginkább maga a Biblia az, amibe lefektette az irányvonalat.
Ezenkívül pedig a Szent Szellem az, akit vezetőül, tanácsolóul és vigasztalóul küldött el nekünk.  :169:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Lélek ajándékai
« Válasz #31 Dátum: 2010 Szeptember 18, 07:23:13 »
Azt nem tudom Robi, hogy te miért sajnálkozol, hogy hallottad az Úr hangját, mert ha még feddés is volt benne. az is csak a javadat szolgálja. Egy tény, amikor Isten külön foglalkozik vele, és meghallja, amit mondd az Úr, két dolgot tehet: engedelmeskedik, vagy hátat fordít Neki. Nincs köztes megoldás, és nem biztos, hogy van/lesz új esély. Ezért mondja az Ige : Ma ha az Ő szavát halljátok, meg ne keményítsétek a ti sziveiteket....

Más. Zoltán nem kárhoztat, hanem Isten kijelentett szava alapján leír meglátásokat, amelyek nem mindig simogatóak, dehát Isten nem mindíg csak simogat, van amikor nagyon határozottan állást foglal és megint csak az engedelmességen múlik minden.
 :2smitten:
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető paloma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 77
Re:Lélek ajándékai
« Válasz #32 Dátum: 2010 Október 01, 18:15:04 »
Találtam egy nagyon jó prédikációt a neten e témában,
bemásolom, azt hiszem, így kell
http://ujszovetseg.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=284&Itemid=75

hosszú, vagy 4 órás az Istentisztelet, az eleje dicsőítés, aztán házas-összeadás, végén bemerítés.
közben egy nagyon fantasztikus tanítás.
remélem, nektek is tetszeni fog, és hasznos lesz.
mert minden Tőle
minden Általa
és minden Reá nézve van

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Lélek ajándékai
« Válasz #33 Dátum: 2013 Július 15, 10:11:34 »
A lélek ajándékai kapcsán is van némi szétszórtság Isten egyházában. A Szentléleknek olyan munkákat tulajdonítanak, amelyeket nem Ő cselekszik. Istent kívánják a láthatókban meglátni és az érzelmeik által csalják meg önmagukat.

Ti mit gondoltok erről?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:Lélek ajándékai
« Válasz #34 Dátum: 2013 Július 15, 11:42:04 »
Nem tudom pontosan, hogy mire gondolsz, de az én nézetem szerint nagyon fontos, hogy helyén kezeljük az ajándékokat.
A szellemi ajándék, legyen szó bármelyikről, nem egy elérendő cél, hanem egy természetfölötti eszköz Istentől ahhoz, hogy hatékonyabb legyen a hívő életünk, és segítsen elérni a valódi célt, az Ővele való szorosabb közösséget.

A Lélek megnyilvánulása pedig mindenkinek azért adatik, hogy használjon vele. (1Kor 12,7)

Ha egy összejövetelen az ajándékok működése, vagy a Szellem bármilyen megnyilvánulása középpontba kerül Jézus helyett, akkor ott szem elől tévesztették a lényeget. Ilyenkor nagyon valószínű, hogy a látványos dolgokat fogják keresni azok helyett, amik valóban mély változást képesek hozni a hívők életében.

Még egy fontos dolog: az én nézetem szerint a szellemi ajándékot nem az kapta, aki szolgál vele. Az ajándék címzettje az Eklézsia, aki szolgál, az pedig sáfár, akire Isten azért bízta az ajándékot, hogy hűségesen átadja, a tobbiek épülésére.
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Lélek ajándékai
« Válasz #35 Dátum: 2013 Július 15, 12:08:35 »
Egyetértek, a Lélek ajándékai azért adattak hogy azok Isten munkáját és országának az építését szolgálják.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Lélek ajándékai
« Válasz #36 Dátum: 2013 Július 16, 10:03:13 »
Mégis bár ingyen kaptuk a Lélek ajándékait, sokan vannak akik önmaguk nyereségévé teszik. Haszon fejében munkálkodnak Isten egyházában, de akkor vajon mi lesz a jutalmuk Istennél?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:Lélek ajándékai
« Válasz #37 Dátum: 2013 Július 16, 11:01:13 »
Egyértelmű: minimum semmi, de inkább komoly számonkérés.
Nem is tudom, hogy kiről volt szó, de több helyről hallottam, hogy van olyan "neves" keresztyén szolgáló, aki, amikor meghívták, világi sztárokat megszégyenítő igényekkel lépett fel, hogy mennyi pénzt, milyen szállodai lakosztályt, meg milyen extra szolgáltatásokat akar.
Na, én az ilyennek inkább azért fizetnék, hogy maradjon otthon, a közelembe ne jöjjön.

Hogy én szívem szerint  mivel jutalmaznám az ilyet, az más lapra tartozik.  :2knuppel:
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Lélek ajándékai
« Válasz #38 Dátum: 2013 Július 16, 11:23:15 »
Néhányan felismerték azt, hogy a kereszténységben milyen üzleti lehetőségek vannak és ki is használják azt.
Sajnos miattuk is káromolják a hitetlenek Istent és az Ő követőit, mert rossz tanúbizonyságot tesznek Istenről.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:Lélek ajándékai
« Válasz #39 Dátum: 2013 Július 16, 11:36:25 »
Hát igen... nem egyszer jártam úgy, hogy keresztyén ministry honlapjáról szerettem volna tanítást hallgatni, de nem lehetett, csak pénzért.  :118:
Azt megértem, hogy némi árat szabnak a szerver fenntartására, a DVD, vagy a nyomtatás finanszírozására, de az durva, amikor az összegből egyértelmű, hogy a haszonszerzés a cél.

Ami még a legszimpatikusabb, ha a szolgálat támogatására árulnak ezt-azt, olyan formában, hogy adományt kérnek érte. Mondjuk kulcstartó, vagy DVD, vagy bármi. A minimum ajánlható összeg az adott termék előállítási költsége + azon felül, ki, mennyivel akarja támogatni az adott szolgálatot.
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Lélek ajándékai
« Válasz #40 Dátum: 2013 Július 16, 11:45:04 »
Természetesen nem baj az, ha az adományozás lehetőségét fenntartják akár közvetlen pénzküldéssel vagy tárgyak megvásárlásával, de hogy amit Ingyen kaptak azt pénzért adják, az Istentelenség.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Lélek ajándékai
« Válasz #41 Dátum: 2013 Július 17, 07:25:23 »
Egyetértek, Testvéreim. Isten az Ő jóságában adott nekünk ajándékokat, hogy ezzel is építsük a Krisztus Testét. Megbánhatatlanok az Isten ajándékai. Azonban vannak, akiket ez gőgössé tesz, hogy ajándékuk van, pedig az ajándék nem az ő érdemük. Az viszont az ő felelősségük, és mindannyiunké, hogy a Lélek gyümölcsei nyilvánvalóak legyenek az keresztény ember életében. Legyünk jó sók.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Lélek ajándékai
« Válasz #42 Dátum: 2013 Július 17, 09:23:39 »
Szeretném megkérdezni, hogy mi a véleményetek arról, amikor egy ingyenes kiadványt mégis pénzért adnak tovább? Igaz, hogy a befolyt összeget átutalják a kiadvány kiadójának, de véleményem szerint ezzel pontosan azokat zárják ki a hozzájutástól akik   anyagi lehetőségeik miatt nem tudnak "kötelező" adományt fizetni.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Lélek ajándékai
« Válasz #43 Dátum: 2013 Július 17, 10:45:01 »
Egyetértek, Testvéreim. Isten az Ő jóságában adott nekünk ajándékokat, hogy ezzel is építsük a Krisztus Testét. Megbánhatatlanok az Isten ajándékai. Azonban vannak, akiket ez gőgössé tesz, hogy ajándékuk van, pedig az ajándék nem az ő érdemük. Az viszont az ő felelősségük, és mindannyiunké, hogy a Lélek gyümölcsei nyilvánvalóak legyenek az keresztény ember életében. Legyünk jó sók.

Igen, és akiknek sok adatott, azoktól többet várnak.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Lélek ajándékai
« Válasz #44 Dátum: 2013 Július 17, 10:47:23 »
Szeretném megkérdezni, hogy mi a véleményetek arról, amikor egy ingyenes kiadványt mégis pénzért adnak tovább? Igaz, hogy a befolyt összeget átutalják a kiadvány kiadójának, de véleményem szerint ezzel pontosan azokat zárják ki a hozzájutástól akik   anyagi lehetőségeik miatt nem tudnak "kötelező" adományt fizetni.

Ingyen kellene adni és lehetőséget adni az adakozóknak az adakozásra. Ha a könyvet pénzért is adják, elérhetővé tehetnék ebook formájában azoknak, akiknek nem telik arra hogy a könyvet megvegyék.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)