Szerző Téma: Lélek ajándékai  (Megtekintve 14103 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Lélek ajándékai
« Dátum: 2010 Szeptember 12, 23:30:35 »
Paloma kérésére megnyitottam a topicot.

Szeretettel,
Antee
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető paloma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 77
Re:Lélek ajándékai
« Válasz #1 Dátum: 2010 Szeptember 14, 07:22:07 »
Kedves Testvéreim!

Ha megengeditek, szeretném, ha e fórum nem arról szólna, hogy napjainkban működnek-e a Lélek ajándékai, vagy nem.
És nem is általában lenne jó beszélgetni róla.


Konkrét tapasztalatokra lennék inkább "kiváncsi", bocsánat, de nem találtam jobb szót.

mert minden Tőle
minden Általa
és minden Reá nézve van

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:Lélek ajándékai
« Válasz #2 Dátum: 2010 Szeptember 14, 07:38:42 »
Kedves Testvéreim!

Ha megengeditek, szeretném, ha e fórum nem arról szólna, hogy napjainkban működnek-e a Lélek ajándékai, vagy nem.
És nem is általában lenne jó beszélgetni róla.


Konkrét tapasztalatokra lennék inkább "kiváncsi", bocsánat, de nem találtam jobb szót.

Kedves Paloma! Akkor talán el is kezdhetnéd. :063: :044: :2smitten: :2smitten:
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:Lélek ajándékai
« Válasz #3 Dátum: 2010 Szeptember 14, 11:38:28 »
Szerintem a téma jó, mert manapság valahogy tabunak számítanak a lelki ajándékok. Nem mindenki hisz abban, hogy ma is működnek, ezért akik élnek velük, szemérmesen hallgatnak, mert félnek, hogy esetleg megbotránkoztatnak olyan testvéreket, akiknek más az igei látása.

Szerintem egyezzünk meg, abban, hogy akinek más a látása a Szent Szellem ajándékainak működésével kapcsolatban, testvéri szeretetből hagyja meg ezt a topicot a "karizmániákusok" számára, hogy az ez irányú tapasztalatainkat szabadon megbeszélhessük.  :169:

Köszönjük a figyelmességeteket! :167: :2smitten:
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:Lélek ajándékai
« Válasz #4 Dátum: 2010 Szeptember 14, 12:19:15 »
Akkor el is kezdem a sort. :06:
A magam részéről személyes tapasztalatom leginkább a prófétálással van. A gyülekezetünkben van egy prófétikus ajándékú tesókból álló csoport (azért írom így általánosságban, mert van közöttünk olyan is, akinél ugyan erősen működik a prófétálás ajándéka, de más területeken is szolgál, meg olyan is, akinek ez a fő elhívása).

Egy prófétai elhívású presbiter vezeti a csoportot, és amellett, hogy gyülekezeti alkalmako szolgálunk, nagy figyelmet fordítunk a személyes életünk épülésére is, hogy a szolgálat mögött hiteles háttér álljon, mert hisszük, hogy csak így dicsőítheti meg Istent.

Tudni kell, hogy a prófétai ajándékot nem az kapta, aki szolgál vele, hanem annak a számára ajándék, aki felé szolgálnak.
Nagyszerű érzés látni, amikor egy-egy kijelentés nyomán az emberek felbátorodnak, vígasztalást nyernek Istentől.
Soha nem az a fontos számunkra, hogy én, vagy a másik mekkorát prófétáltunk, hanem az, hogy a testvérek meggyógyuljanak, megerősödjenek, felbátorodjanak a továbblépéshez, hogy kiteljesedettebb életet élhessenek Krisztusban.

Megesett már, hogy a prófétálás valószínűleg életet mentett, mert egy kórházban lévő testvérrel kapcsolatban valaki kijelentést vett olyan súlyos szövődményről, ami akkor még nem volt előre tudható, de később valóban kialakult.
Így egyrészt a gyülekezet időben el tudott kezdeni imádkozni, másrészt pedig hiába volt emberileg lesújtó a helyzet, mivel előre ki volt jelentve a dolog, a beteg hozzátartozói nem vesztették el a reményt, és tovább tudtak hittel imádkozni a teljes gyógyulásért, ami be is következett.

Sajnos sokan bizalmatlanok ezzel az ajándékkal szemben, mert tényleg sok visszaélés történt már vele.  :118:
A legfontosabb, amit mindig szem előtt tartunk, hogy az újszövetségi prófétálás az ige szerint elsősorban épít, bátorít és vigasztal (1Kor 14,3), nem pedig jövendőt mond, vagy utasításokat osztogat. Itt szoktak elcsúszni dolgok, amikor önmagukat prófétának tartó személyek Isten nevében kiosztanak másokat, vagy a jövőjükről kezdenek beszélni.
Időnként ez is része lehet a prófétálásnak, de nem ez van az első helyen.
Továbbá az is nagyon fontosnak tartjuk, hogy minden próféciát az Ige alapján meg kell ítélni, és ha valaki személyesen prófétál valakinek, legyen ott legalább még egy ember, aki alkalmas arra, hogy megvizsgálja az elhangzott üzenetet.
Soha nem prófétálunk senkinek négyszemközt. Ha a csoporttal szolgálunk valahol, akkor legalább ketten szolgálunk mindenki felé, ha pedig személyes kijelentést kapunk valakiről, akkor odahívunk még valakit, akiben az illető testvér is megbízik,  hogy legyen tanúja és megvizsgálója a dolognak. Ilyen személy lehet egy jóbarát, házastárs, vagy gyülekezeti elöljáró.
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re:Lélek ajándékai
« Válasz #5 Dátum: 2010 Szeptember 14, 15:46:09 »
Hát ha már a Szellem ajándékairól van szó, akkor itt érdemes leszögeznünk, hogy hiába van valakinek, jól működő bármilyen szellemi ajándéka, ha a jellemében kivetnivalók vannak. A legtöbb vezető úgy nyilatkozik, hogyha választaniuk kell egy rossz jellemű, de erőteljesen működő szellemi ajándékkal rendelkező, vagy egy jó jellemű, de nem olyan erőteljesen működő ajándékkal rendelkező ember között, akkor az utóbbit választanák.
Tehát ha a beszélgetésben még előbbre szeretnénk jutni, akkor egyezzünk meg, hogy az alap a Krisztusi karakter, és ne kössünk bele, hogy mennyire lehet vele visszaélni, ha valaki nem Krisztusi.
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:Lélek ajándékai
« Válasz #6 Dátum: 2010 Szeptember 14, 16:03:03 »
Ámen!  :afro:

Ám sajnos az ajándékok működésével kapcsolatban annyi testvérbe ültettek félelmet olyanok, akik visszaéltek velük, hogy szerintem az is a témához tartozik, hogy korrekt, krisztusi magatartással hogyan lehet ezeket a félelmeket eloszlatni, és helyreállítani a Szellem ajándékainak tekintélyét az Egyházban.
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Lélek ajándékai
« Válasz #7 Dátum: 2010 Szeptember 14, 16:51:18 »
Hát ha már a Szellem ajándékairól van szó, akkor itt érdemes leszögeznünk, hogy hiába van valakinek, jól működő bármilyen szellemi ajándéka, ha a jellemében kivetnivalók vannak. A legtöbb vezető úgy nyilatkozik, hogyha választaniuk kell egy rossz jellemű, de erőteljesen működő szellemi ajándékkal rendelkező, vagy egy jó jellemű, de nem olyan erőteljesen működő ajándékkal rendelkező ember között, akkor az utóbbit választanák.
Tehát ha a beszélgetésben még előbbre szeretnénk jutni, akkor egyezzünk meg, hogy az alap a Krisztusi karakter, és ne kössünk bele, hogy mennyire lehet vele visszaélni, ha valaki nem Krisztusi.

Egyetértek! Borzasztó, mikor felfuvalkodottsággal, gőggel és cinizmussal találja magát szemben az ember.
Nem tesz jó tanúbizonyságot Istenről, bármilyen ajándékkal is rendelkezik.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Lélek ajándékai
« Válasz #8 Dátum: 2010 Szeptember 14, 17:25:50 »
Mikor a Lélek ajándékairól beszélünk mindenkinek az jut eszébe, hogy vannak a próféták, meg a pásztorok, szóval a nagyobb ajándékok, de Isten mindannyiunkat megajándékoz valamivel, csak fel kell ismernünk és örülnünk kell neki akkor is ha nem éppen a reflektorfénybe kerülünk vele. Gondolok itt arra, hogy sokan vannak akik valamilyen szolgálati ajándékot kapnak, és azzal szolgálnak hűséggel. arra gondolok például, hogy a prófétálásnak van egy hétköznapi változata : a helyén mondott Ige, erről úgy ir a Biblia, hogy olyan mint aranyalma ezüsttálon. És milyen vigasztaló tud lenni. És hányan vannak akik maguk sincsennek tisztában, hogy ez milyen csodás ajándéka Istennek. Mennyire lehet vele bátorítani, vagy erősíteni!. Nekem nagyon sokszor jeleznek vissza, hogy mennyire pont azt mondtam, amire szükség volt, hogy éppen tovább tudjanak lépni. Soha nem is gondoltam rá, de egyszer maga az Úr mutatott rá, azóta nagyon boldog vagyok és nagyon megbecsülöm, hiszen Atyámtól kaptam : ajándékba.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető paloma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 77
Re:Lélek ajándékai
« Válasz #9 Dátum: 2010 Szeptember 14, 17:53:45 »
Köszönöm Julesnek és Irmának a sorokat.
igen, ilyen konkrét dolgoról szeretnék beszélgetni.

én is úgy gondolom, h vannak a "nagy", néven nevezett ajándékok, mint a prófétálás, és vannak olyanok, melyek szintén ajándékok,  csak az elnevezését még lehet eddig nem találtuk a Bibliában. Irma hozzászólására gondolok az eltalált Igékről.

és most attól kérdezem,aki már hallotta az Úr hangját: milyen? honnan tudod, h melyik a te gondolatod és melyik nem? szoktál azért imádkozni, h ne halld a gonosz sugallatait közben?

a nyelvek magyarázata ugyanolyan hang, mint a prófétálásé, csak előtte megelőzi a nyelveken szólás?

meggyőződésem,h az is a Lélek ajándéka, h Jézus tudta, ki mit gondol, kinek milyen a múltja, kinek mit kell pont mondjon, h találjon. (farizeusok, parázna asszony, Nikodémus...)
talán ez az "ismeret beszéde"? tudtok erről vmit, mi lehet a neve ennek az ajándéknak?


nagyon érdekel, és nagyon izgalmasnak, elgondolkodtatónak, megfejthetetlennek érzem, h a gyógyulás nem mindig a buzgó ima következménye.
pl Jézus "semmit" nem tett,  nem hitt, (ne értsetek félre, kérlek!)nem tudott róla, és mégis átáramlott rajta az erő a vérfolyásos asszony esetében.
vagy Elizeus, miután fölment Illés a mennybe, még nem is tudott magáról semmit, pedig már vele volt Isten ereje 2Kir2:14
vagy Pál kendői, melyektől meggyógyultak az ApCselben.

én nem félek a Lélek ajándékaitól, nem ismerem azokat a gyülekezeti negatív hozzáállásokat, amiről írtok





mert minden Tőle
minden Általa
és minden Reá nézve van

Nem elérhető Dr Dee

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 276
Re:Lélek ajándékai
« Válasz #10 Dátum: 2010 Szeptember 14, 18:09:50 »
"A kegyelmi ajándékokban pedig különbség van, de ugyanaz a Lélek.
A szolgálatokban is különbség van, de ugyanaz az Úr.
És különbség van a cselekedetekben is, de ugyanaz az Isten, a ki cselekszi mindezt mindenkiben."
Korinthusbeliekhez írt I.levél 12:4-6
 :2smitten: :2smitten:

Nem elérhető Dr Dee

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 276
Re:Lélek ajándékai
« Válasz #11 Dátum: 2010 Szeptember 14, 18:15:07 »
"Kövessétek a szeretetet, kívánjátok a lelki ajándékokat, leginkább pedig, hogy prófétáljatok."
I.Korinthusbeliekhez írt levél 14:1
 :2smitten: :2smitten:

Az biztos,hogy nagyon de nagyon meg kell vizsgálni a próféciákat az ige tükrében. Mert ez az egyik legnagyobb felület ahol jöhet a másik oldal!

Nem elérhető mumuska4

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 82
Re:Lélek ajándékai
« Válasz #12 Dátum: 2010 Szeptember 14, 18:20:53 »
Ámen!!!
És mi megismertük és elhittük az Istennek irántunk való szeretetét. Az Isten szeretet; és aki szeretetben marad, az Istenben marad, és az Isten is ő benne. I. János 4:16

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Lélek ajándékai
« Válasz #13 Dátum: 2010 Szeptember 14, 20:49:44 »
Idézet
nagyon érdekel, és nagyon izgalmasnak, elgondolkodtatónak, megfejthetetlennek érzem, h a gyógyulás nem mindig a buzgó ima következménye.
pl Jézus "semmit" nem tett,  nem hitt, (ne értsetek félre, kérlek!)nem tudott róla, és mégis átáramlott rajta az erő a vérfolyásos asszony esetében.
vagy Elizeus, miután fölment Illés a mennybe, még nem is tudott magáról semmit, pedig már vele volt Isten ereje 2Kir2:14
vagy Pál kendői, melyektől meggyógyultak az ApCselben.

én nem félek a Lélek ajándékaitól, nem ismerem azokat a gyülekezeti negatív hozzáállásokat, amiről írtok

Kedves Paloma.

Ha lelki ajándékokat kívánunk az jó dolog, mert az ige buzdít bennünket erre. De van egy nagyon fontos dolog, a lelki ajándékok, nem azért vannak, hogy mi kitünjünk vele a többiek közzűl. A lelki ajándékok szolgálatra vannak, a másik ember, épülését kell hogy szolgálja, azokért van akik körülöttünk vannak. Isten nem miértünk adja az ajándékot hanem , másokért, és olyan ajándékot ad amire szükség van. És a legfontosabb, a lelki ajándékok által Isten neve kell megdicsőűljön, őt kell általa meglásák az emberek. Pál vagy Péter, az apostolok nemgyőzték hangsújozni, nem ők teszik, hanem Krisztus bennük.
Az Úr mindenkinek ad legalább egy ajándékot, amivel szolgálhat, és amivel megdicsőitheti az Úr nevét. És aki hű a kevesen, arra majd sokat bíznak.
Éz ne a lelki ajándékok megszerzése legyen az első vagy a cél az életünkben, hanem mindig az első Krisztus kell legyen.
És ahoz hogy jól tudjunk szolgálni a lelki ajándékokkal, meg kell tanuljuk a szeretett útját.
1Kor 12:31  Igyekezzetek pedig a hasznosabb ajándékokra. És ezenfelül még egy kiváltképen való útat mutatok néktek.
----> és jönn a Szeretett bemutatása.

 Az Úr lesz az aki megtanít téged arra hogy meghald az ő hangját. Az Úr hangjának megimerését, az engedelemesség által tanulod meg. Ha nem leszel engedelmes, a Szent Szellem megszomorodik, és elhalgat, és már nem hallod szavát. De ha megtanúlsz engedelmeskedni neki, egyre hangosabban és érthetőbben fogod hallani hangját. És mindig ott lesz a gonosz hangja is, mert ő azt akarja hogy letéritsen a helyes útról, és az engedelmeségről, a te dolgod, hogy ne halgas rá. Az Úr hangja mindig az igével megegyező dolgot mond, nem mondhat neked olyat, ami ellent mond az igének, ebből is meg ismerheted ki szól.
 
Ján 10:4  És mikor kiereszti az ő juhait, előttök megy; és a juhok követik őt, mert ismerik az ő hangját.
Ján 10:5  Idegent pedig nem követnek, hanem elfutnak attól: mert nem ismerik az idegenek hangját.


Kívánom hogy az Úr sok lélki ajándékal ajándékozzon meg, és használd fell Krisztus dicsőségére.

 :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Dr Dee

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 276
Re:Lélek ajándékai
« Válasz #14 Dátum: 2010 Szeptember 15, 06:44:51 »
                               ÁMEN!  :2smitten: :2smitten: