Szerző Téma: Lélek ajándékai  (Megtekintve 14106 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re:Lélek ajándékai
« Válasz #15 Dátum: 2010 Szeptember 15, 15:26:53 »
Köszönöm Julesnek és Irmának a sorokat.
igen, ilyen konkrét dolgoról szeretnék beszélgetni.

én is úgy gondolom, h vannak a "nagy", néven nevezett ajándékok, mint a prófétálás, és vannak olyanok, melyek szintén ajándékok,  csak az elnevezését még lehet eddig nem találtuk a Bibliában. Irma hozzászólására gondolok az eltalált Igékről.

és most attól kérdezem,aki már hallotta az Úr hangját: milyen? honnan tudod, h melyik a te gondolatod és melyik nem? szoktál azért imádkozni, h ne halld a gonosz sugallatait közben?

a nyelvek magyarázata ugyanolyan hang, mint a prófétálásé, csak előtte megelőzi a nyelveken szólás?

meggyőződésem,h az is a Lélek ajándéka, h Jézus tudta, ki mit gondol, kinek milyen a múltja, kinek mit kell pont mondjon, h találjon. (farizeusok, parázna asszony, Nikodémus...)
talán ez az "ismeret beszéde"? tudtok erről vmit, mi lehet a neve ennek az ajándéknak?


nagyon érdekel, és nagyon izgalmasnak, elgondolkodtatónak, megfejthetetlennek érzem, h a gyógyulás nem mindig a buzgó ima következménye.
pl Jézus "semmit" nem tett,  nem hitt, (ne értsetek félre, kérlek!)nem tudott róla, és mégis átáramlott rajta az erő a vérfolyásos asszony esetében.
vagy Elizeus, miután fölment Illés a mennybe, még nem is tudott magáról semmit, pedig már vele volt Isten ereje 2Kir2:14
vagy Pál kendői, melyektől meggyógyultak az ApCselben.

én nem félek a Lélek ajándékaitól, nem ismerem azokat a gyülekezeti negatív hozzáállásokat, amiről írtok

és most attól kérdezem,aki már hallotta az Úr hangját: milyen? honnan tudod, h melyik a te gondolatod és melyik nem? szoktál azért imádkozni, h ne halld a gonosz sugallatait közben?
Ez 1:24  És hallám szárnyaik zúgását, mint sok vizeknek zúgását, úgy mint a Mindenhatónak hangját, mikor járnak vala, zúgás hangját, mint valami tábornak zúgását; mikor állának, leeresztik vala szárnyaikat.
Nagyon találó. Bár inkább, mint egy vegyes kórus.
Zsolt 104:7  Egy kiáltásodtól eloszlának, és mennydörgésednek szavától szétriadának.
Ez nem annyira kellemes. Ha ezt hallod, akkor rossz fát tettél a tűzre.

Nem tudod, hogy képzelődtél, vagy tényleg hallottad. Ezért kell egy tapasztaltabb testvér.

Ha sokszor hallod az Úr hangját, akkor inkább orvos kell, vagy ima, ami megszabadít.

a nyelvek magyarázata ugyanolyan hang, mint a prófétálásé, csak előtte megelőzi a nyelveken szólás?
Ez valamiféle erős kényszer, amit elsőként a gyomor táján érzel, mint egy belső szorítást, aztán a torkodban. Aztán valamit mondasz, amit te magad sem értesz, a kinek szól az meg nagyon boldog lesz.


meggyőződésem,h az is a Lélek ajándéka, h Jézus tudta, ki mit gondol, kinek milyen a múltja, kinek mit kell pont mondjon, h találjon. (farizeusok, parázna asszony, Nikodémus...)
talán ez az "ismeret beszéde"? tudtok erről vmit, mi lehet a neve ennek az ajándéknak?

1Kor 12:10 .....némelyiknek pedig lelkeknek megítélése;
Nem a múltját ismerte, hanem a jelenét.
A Szellem képes megmutatni ha valakiben rossz gondolatok vannak. Nem mindig démonok, csak rossz gondolatok. Persze démon is lehet a háttérben,de szerintem igen ritka. Csak könnyebb másra fogni.

Ami a gyógyítást illeti.
Jézus pontosan tudta, milyen hatalommal bír, ezt a hatalmat nem elhitte, hanem el fogadta.
A mai kereszténység nem hogy nem fogadja el, de el sem hiszi. Ez van. (ebbe még sajna én is belefoglaltatom néha)
 :2smitten:

1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re:Lélek ajándékai
« Válasz #16 Dátum: 2010 Szeptember 15, 16:35:45 »
Többször hallottam már azt a tanítást, hogy Isten "szelíd csendes hangon szól". Ez Illés történetéből származik, amikor várta az Urat a barlangban.
Na hát ez teljesen helytelen tanítás. Az ott történtek azért vannak okulásunkra, hogy Illés megismerte az Úr hangját, és nem azért, hogy Isten csak így szól.
Én azt tapasztaltam, hogy Isten ezer-féleképpen tud szólni és nem korlátozza magát egy "stílusra"
Néha olyan a szava, mintha a te gondolatod lett volna, néha képekben szól, néha érintésbe, valamikor csak érzelmeket élünk át. Ezek és még sok más része az Isten kommunikációjának.
Gyakorolnunk kell magunkat, hogy az "érzékszerveink gyakorlottak legyenek ezek felismerésébe.
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Lélek ajándékai
« Válasz #17 Dátum: 2010 Szeptember 15, 17:14:15 »
Teljesen így van, egy ami összekapcsolja a különböző megszólalásokat, hogy soha nem mond ellen az Igének, és mindig Jézust emeli fel. De a személyes vezetéseket jó kontroll alatt tartani és megvizsgálni, mert ezen a területen könnyen tévedünk el.

Elmondok egy személyes megtapasztalásomat, hogy hogyan éltem át a Szent Szellem ajándékának a müködését az életemben Isten egy kedves szolgáján keresztül. / akik már olvasták valahol azoktól elnézést kérek!/

Ébredési Istentisztelet volt a gyülekezetünkben, és a végén volt előre hivás imádságra szükségek betöltésére. Nekem már akkor nem is tudom mi volt, amiben jól esett, hogy együtt imádkoznak velem. Nemes Pál székesfehérvári pásztor testvér állt meg előttem és kezdett el imádkozni velem. Egyszer csak elkezdett prófétálni és ahogy kimondta Isten tervét az életemre nézve és hogy ehez milyen ajándékokat fog nekem adni, az én szívemben egyből az a gondolat kezdett feltámadni : erre én teljesen méltatlan vagyok. Abban a pillanatban igy folytatta a testvér : Ne mondd a te szívedben, hogy méltatlan vagy, mert Én az Isten tettelek méltóvá. Döbbenetes volt számomra, és egyben nagyon megrázó, hogy Isten mennyire számon tartja még a legbensőbb gondolatomat is.
Azóta én csak alázattal tudok arra gondolni, hogy valóban Isten tehet bárkit méltóvá az Ő ajándékának a használatára. Isten pedig megvalósítja terveit az életemben. Hála és dicsősség Neki!

 :2smitten:
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re:Lélek ajándékai
« Válasz #18 Dátum: 2010 Szeptember 15, 17:33:20 »
Én azt gondolom, hogy Illés próféta volt.
Így az egész látás, inkább profetikus, mint "valóságos".
Nem is a keresztényeknek, inkább a zsidóknak szól. Isten "szelíd", nem egy forradalmár. Nem Rómának rontó Zelóta.

A másik,nem az volt a kérdés, Isten hányféleképpen szól hozzánk.
A kérdés az volt, hogy: "aki már hallotta az Úr hangját: milyen?"
Ez pedig valóság, nem álom, nem látomás.
Egyszerűen fizikai valóság.

Én mondjuk hallottam, gondolod, hogy nagyobb a hitem tőle, vagy más lettem? Nem! Ez nem valami kiváltság, engem sokkal jobban nyomasztott,(nyomaszt) mint gondolnád.
Sokan erre vágynak, hát ne tegyék.

Gondold meg!
 :2smitten: :044:
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Lélek ajándékai
« Válasz #19 Dátum: 2010 Szeptember 15, 19:31:41 »

Zsolt 85:9  Hadd halljam meg: mit szól az Úr Isten! Kétségnélkül békességet szól az ő népének és kegyeltjeinek, hogy vissza ne térjenek a bolondságra.

Ján 10:3  Ennek az ajtónálló [ajtót] nyit; és a juhok hallgatnak annak szavára; és a maga juhait nevökön szólítja, és kivezeti őket.
Ján 10:4  És mikor kiereszti az ő juhait, előttök megy; és a juhok követik őt, mert ismerik az ő hangját.
Ján 10:5  Idegent pedig nem követnek, hanem elfutnak attól: mert nem ismerik az idegenek hangját.
Ján 10:27  Az én juhaim hallják az én szómat, és én ismerem őket, és követnek engem:

Máté 10:27  A mit néktek a sötétben mondok, a világosságban mondjátok; és a mit fülbe súgva hallotok, a háztetőkről hirdessétek.

 :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re:Lélek ajándékai
« Válasz #20 Dátum: 2010 Szeptember 16, 07:25:51 »

Én mondjuk hallottam, gondolod, hogy nagyobb a hitem tőle, vagy más lettem? Nem! Ez nem valami kiváltság, engem sokkal jobban nyomasztott,(nyomaszt) mint gondolnád.
Sokan erre vágynak, hát ne tegyék.

Gondold meg!
 :2smitten: :044:

Ne vágyjunk az Úr hangjára? Lehet, hogy félreértettem, amit mondani akartál.
Amikor az Úr szól, annak az átélése is többféle lehet.
Beszéltem már arról, hogy az egyik látomás amit kaptam, az kb 10 másodpercig tartott és két képet mutatott az Úr, de olyan volt, mintha felkapcsoltak volna a lelkemben egy villanyt. Pillanatok alatt a két képről annyi információt, megértést kaptam, az alatt a pár másodperc alatt, hogy nem tudom kifejezni. Nekem ott komoly döntést kellett meghoznom és ez megmutatta, hogy Isten mit gondol, így lett hitem.
Valamikor halljuk az Úr hangját de nem kapunk több megértést, csak meg kell tennünk. Hallottam olyat, hogy kapott a tesó egy kijelentést, amit nem tudott hova tenni. Isten azt mondta, hogy tegye a "polcra". Harminc évvel később egy problémában Isten eszébe juttatta ezt a kijelentést, és komoly és jó döntéseket tudott meghozni általa.
Istennek olyan sokféle kijelentése van, amilyen nagy a természete, vagyis végtelen...

Isten nem minden kijelentése nyomaszt, csak azok, amelyeket a "testi" természetünk miatt nehéz meghozni. Pont ezért kell "meghalnunk" magunk számára. Szerintem, de lehet, hogy tévedek...
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Lélek ajándékai
« Válasz #21 Dátum: 2010 Szeptember 16, 09:23:10 »
"Amikor az Úr szól, annak az átélése is többféle lehet...
 Istennek olyan sokféle kijelentése van, amilyen nagy a természete, vagyis végtelen..."

Szerintem is így van. Gondoljuk csak meg: Mózesnek szólt a csipkebokorból, de amikor a sziklahasadékba állította, a szélvész után csak egy szelíd hang volt Isten szava.
Pált angyal bátorította: Bízzál, ne félj! Máriához milyen kedvesen szólt Gábriel! Józsefhez pedig álmában szólt. Sault le kellett lökni a lóról, viszont amikor Jézus bemerítkezett, mennydörgésszerű hang szólt: ez az én szerelmes Fiam, akiben gyönyörködöm.

De Isten szólt a cethal gyomrában is... Szólt úgy, hogy a próféta megintett valakit...

Csak az a kérdés, hogy van-e fülünk a hallásra, és hogy mit teszünk az üzenet meghallása után!   :08:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re:Lélek ajándékai
« Válasz #22 Dátum: 2010 Szeptember 16, 18:59:58 »
Gabim

Én ebben a világban halottam. Pont úgy mint a feleségem, anyám, vagy bárkit. Nem látomás, sem semmi, egyszerűen halottam. Egyszerűen feküdtem az ágyon anyámnál, vártam a vízóra le olvasót. (elég profán)
Egyszer csak hallottam a nevemet.
Nos, a legkevesebb, majdnem becsináltam.
Semmi mást, csak a nevemet.
 :044: :2smitten:
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Lélek ajándékai
« Válasz #23 Dátum: 2010 Szeptember 16, 20:07:35 »

Nem kötekedni akraok! Tényleg érdekelne.
Honnan tudod, hogy az Úr volt?

 :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re:Lélek ajándékai
« Válasz #24 Dátum: 2010 Szeptember 16, 20:21:21 »
Nem tudtam!

Elmondtam a tanítómnak.
Olyan volt a hang,mintha nagyon sok ember beszélne egyszerre, nők férfiak, gyerekek, egy cseppkő barlangban.
Jel 1:15  És a lábai hasonlók valának az izzó fényű érchez, mintha kemencében tüzesedtek volna meg; a szava pedig olyan, mint a sok vizek zúgása.
Nem mondott semmit, csak a nevemet.
Ézs 43:1  És most, oh Jákób, így szól az Úr, a te Teremtőd, és a te alkotód, Izráel: Ne félj, mert megváltottalak, neveden hívtalak téged, enyém vagy!
Nem mondott ellen a bibliának.

1Sám 3:4  Szólott az Úr Sámuelnek, ő pedig felele: Ímhol vagyok!
1Sám 3:5  És Élihez szalada, és monda: Ímhol vagyok, mert hívtál engem; ő pedig felele: Nem hívtalak, menj vissza, feküdjél le. Elméne azért és lefeküvék.
1Sám 3:6  És szólítá az Úr ismét: Sámuel! Sámuel pedig felkelvén, Élihez ment, és monda: Ímhol vagyok, mert hívtál engem. És ő felele: Nem hívtalak fiam, menj vissza, feküdjél le.
1Sám 3:7  Sámuel pedig még nem ismerte az Urat, [mert] még nem jelentetett ki néki az Úrnak igéje.
1Sám 3:8  És szólítá az Úr harmadszor is Sámuelt; ő pedig felkelvén, Élihez ment és monda: Ímhol vagyok, mert hívtál engem. Akkor eszébe jutott Élinek, hogy az Úr hívja a gyermeket.
1Sám 3:9  Monda azért Éli Sámuelnek: Menj el, feküdjél le, és ha szólítanak téged, [ezt] mondjad: Szólj Uram, mert hallja a te szolgád. Elméne azért Sámuel, és lefeküvék az ő helyére.
1Sám 3:10  Akkor eljövén az Úr, oda állott és szólítá, mint annak előtte: Sámuel, Sámuel! És monda Sámuel: Szólj, mert hallja a te szolgád!

 :2smitten: :044:
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Lélek ajándékai
« Válasz #25 Dátum: 2010 Szeptember 16, 20:22:50 »
Kösz.  :afro:

Dicsőség az Úrnak.

 :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re:Lélek ajándékai
« Válasz #26 Dátum: 2010 Szeptember 17, 09:00:10 »
Gabim

Én ebben a világban halottam. Pont úgy mint a feleségem, anyám, vagy bárkit. Nem látomás, sem semmi, egyszerűen halottam. Egyszerűen feküdtem az ágyon anyámnál, vártam a vízóra le olvasót. (elég profán)
Egyszer csak hallottam a nevemet.
Nos, a legkevesebb, majdnem becsináltam.
Semmi mást, csak a nevemet.
 :044: :2smitten:

Ettől függetlenül még jó vágyni rá... szerintem...
Attól, hogy egyféleképpen hallottad, az nem jelenti azt, hogy másképp nem szól.
Ha Isten úgy szól hozzád, hogy úgyérzed darabjaidra hullasz, attól még az Istened szól, amit meg kell becsülni.
Ne ragadj le annál, hogy milyen élményként élted ezt meg. Isten nem az élmény miatt szól...
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Lélek ajándékai
« Válasz #27 Dátum: 2010 Szeptember 17, 09:18:33 »
Gabim

Én ebben a világban halottam. Pont úgy mint a feleségem, anyám, vagy bárkit. Nem látomás, sem semmi, egyszerűen halottam. Egyszerűen feküdtem az ágyon anyámnál, vártam a vízóra le olvasót. (elég profán)
Egyszer csak hallottam a nevemet.
Nos, a legkevesebb, majdnem becsináltam.
Semmi mást, csak a nevemet.
 :044: :2smitten:
Neveden hívott :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Lélek ajándékai
« Válasz #28 Dátum: 2010 Szeptember 17, 09:51:44 »
Tudod, Robi, az egyik legkedvesebb dolog, amikor az Úr a nevünkön szólít. Mert ismer! Emlékszel a 139. Zsoltárra? Ha nem, akkor lapozd fel!  :168:
S valóban, honnan tudjuk, ki az, aki szólít? Nem a rémületből szerintem, és nem abból, ha érzelmi rózsaszín felhők öveznek.
Ha az Úr szólít, annak oka van. Meg fogod érteni. De csak akkor, ha érdekel! Keresd az Úr vezetését!  :05:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re:Lélek ajándékai
« Válasz #29 Dátum: 2010 Szeptember 17, 16:23:40 »
Nem csak ezt a hangját hallottam.
Sajnos.

Azt gondolom, hogy teljesen mindegy, hallok e valamit, lehet, hogy csak nagyon akartam hallani, képzelődtem, hallucináltam vagy bármi.
A lényeg szerintem, Isten szavának a megértése. Az pedig ott van a bibliánkban. Mindannyiunkat ezen keresztül hív, vagy szólít meg és mindannyiunk nevét ismeri, de nem csak a mienkét akik hiszünk az Ő fiának nevében, hanem azokét is, akik nem hisznek.

Én csak azt gondolom, hogy nem a "csodák" által lesz nagyobb a hitünk, hanem Isten ismeretében tudunk növekedni a hitben.
 :2smitten: :044:
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;