Szerző Téma: Mi a célod?  (Megtekintve 11243 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Anti

  • Vendég
Mi a célod?
« Dátum: 2007 Március 19, 10:12:23 »
Mi a célod az életben?

Arra gondoltam, hogy beszélgethetnénk arról, hogy merre tart a életünk egészen gyakorlatias dolgokban.

Vannak-e céljaink,amit meg szeretnénk valósítani?

Van -e olyan elképzelésünk és "álmunk", amit el akarunk érni az életben?

Hogyan rendezkedünk be a saját kis világunkban, vagy nagyon közelre várjuk Jézus visszajövetelét? Ahogyan a tanítványok olyan közelire gondolták a paruziát, Jézus megjelenését!

Egészen hétköznapias dolgokra is gondolok itt.
Hogyan éljük meg keresztyén voltunkat ott,ahova helyezett Isten minket!


maria

  • Vendég
Re: Mi a célod?
« Válasz #1 Dátum: 2007 Március 19, 14:00:51 »
Első kérdésedre a válaszom: A célom, hogy Istennek engedelmeskedjek, amennyire tőlem telik. Szolgálni akarom, ameddig itt hagy a földön. Elvinni az evangéliumot széles -e világon mindenhová. Ezt szószerint értem. Ha csak rágondolok, már izgatott a szívem. Kinyúlni az elveszettek, szegények... felé. Ég a szívem, hogy Isten Királyságát szaporíthassam az Ő segítségével! Várom a rajtvonalnál minden nap, hogy mikor léphetek. Hitem szerint eljön az az idő, amikor a testvérek már nem ellenségnek hiszik egymást! Együtt fognak tudni szolgálni egymás gyülekezetében, mindegy mi a neve az egyházának. Leomlanak ezek a falak is hamarosan és együtt tudjuk építeni Isten Királyságát. Ez lesz a cél és nem a magunk akarata. Hitem szerint meghajtják a térdeiket az egyházi előljárók Jézus előtt, hogy az Ő akaratát kövessék és nem a dogmáikat.

Jézus eljövetele közelebb van mint gondolnánk. Talán ennyire még soha nem beszéltek egyszerre a keresztények erről. Sokunkban ott van a kijelentés erről.

"Megfékezhetetlen ébredés Indiában: Levél Ayophy-tól, egy helyi lánytól 2006. Szeptember 6-án:
 
Elképeztő az újságok cimlapján az ébredésről olvasni. Nem is olyan rég kezdődött Shillong külvárosaiban az ébredésnek egy csodálatos módon való megindulása: 4-7 éves gyerekek elkezdtek prófétálni, látásokat látni, prédikálni és prófétai imákat imádkozni Jézus Krisztus visszajöveteléről. Sok szétesett család újra egyesült, rengeteg hindu jött Jézushoz, és a gyülekezetek hatalmas ütemmel kezdtek nőni. Most pedig már Shillong városában is terjed az ébredés. Az iskolákban kezdődött múlt héten: 8 iskolán söpört végig a Szent Szellem! Az egyik hindu iskolában az igazgató sem tudta megfékezni a gyerekeket - teljesen tanácstalan volt, hogy mit kéne tennie: hivta a rendőrséget, a rendőség meg a lelkészeket. És ez még csak a kezdet! Ez a folyamat csak egyre erősödik! Kedden például egy katolikus iskolában a nővér teljesen összezavarodott a gyerekek viselkedése miatt, nem tudott velük mit kezdeni: bezárta őket az osztályterembe és azt mondta, hogy ő nem hisz ilyen értelmetlen dolgokban."
A folytatást a a megmenekules.hu weboldalon olvashatjátok. Megéri.

Nem elérhető krisztuskovetoje

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 69
Re: Mi a célod?
« Válasz #2 Dátum: 2007 Augusztus 04, 18:40:30 »
Az én célom az, hogy várjam Jézus visszajövetelét.
Addig teszem a dolgomat itt e földön, amire talentumot adott nekem az Úr.
Sziasztok

Nem elérhető t.zoli

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 302
  • Vendég
    • www.szomjazokklubja.shp.hu
Re: Mi a célod?
« Válasz #3 Dátum: 2008 Január 08, 20:10:21 »
t. zoli  :D

Talán eljutni az örökélet birodalmába, ahhol  :2angel:-ként lehetnénk boldog.
Persze az Út hosszú és sok a bukás Isten iskolájában, de a cél az, hogy megszerezem az elhervadhatattlan koszorút :afro:!
És csak bátorítani tudok, mindenkit, mert még nem lett nyilvánvalóvá, hogy mivé leszünk. De tudjuk, hogy ha nyilvánvalóvá lesz, hasonlókká leszünk Ő hozzá; mert meg fogjuk őt látni, a mint van. ... és ennek örüljünk, ettől nagyobb vigasztalás nem kell. Sziasztok :026: :026:
A szeretet soha el nem múlik. (Mk 14:1-9).

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re: Mi a célod?
« Válasz #4 Dátum: 2008 Január 09, 08:42:49 »
Két megfogalmazható cél van az életemben:

Tanítványokká tegyem a körülöttem lévő embereket. Ez általánosságnak tűnik, hiszen ezt Jézus mindenkinek mondta, de két évvel ezelőtt, valahogy elkezdett ez a mondat kézzelfoghatóvá lenni, konkrét embereket láttam magam előtt (kollégákat, világba visszatért hívőket, és meglévő hívőket(!)), akiknek nekem kell példát mutatnom és tanítanom, hogy "a maguk lábára álljanak"...

A másik ami a  szívemen van, hogy jó kapcsolatot ápoljak, más gyülekezetekkel, különös figyelmet fordítva a saját városunkban lévőkkel, mert a várost csak és kizárólag együtt tudjuk bevenni...
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető kati

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 152
Re: Mi a célod?
« Válasz #5 Dátum: 2008 Január 10, 20:29:41 »
Nagyon szeretném,ha ebben az évben oda érnék mindenkihez, akiknek a meghívását elfogadtam(megígértem)
.
Hálát adok azokért az emberekért akikhez nem mentem el 2007 ben.
Az én szívemen is ott van, a jó kapcsolat kialakítása más gyülekezetbe járó testvéreimmel.
Szeretném elérni azokat az embereket is,akik jártak már gyülekezetbe,de most nem járnak sehova.
Legnagyobb vágyam,hogy Isten szeretetét,és jó illatát tudjam közvetiteni,bármerre is járok.
Hát ezek az én céljaim.
Én pedig Istenhez kiáltok,és az Úr megsegít engem(Zsolt 55:17)
Áldjon meg téged az Úr, és őrizzen meg téged (4Móz 6:24

maria

  • Vendég
Re: Mi a célod?
« Válasz #6 Dátum: 2008 Január 10, 20:58:25 »
Mi a célom? Amit Isten rámbíz, azt alázattal, szeretettel, bölcsességgel végig tudjam csinálni. Csak Őt tudjam szolgálni! Eltudjam venni azokat a dolgokat, amiket rám akar bízni.

Nem elérhető sion42

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 73
Re: Mi a célod?
« Válasz #7 Dátum: 2008 Január 16, 16:27:08 »
Életem legfontosabb célja, hogy üdvözüljek és Istennel lehessek mindörökké.
Mindent ennek akarok alárendelni. Akarom továbbá szolgálni Istent elsősorben azért, mert Ő előbb szeretett.
Ilyenkor, mikor Istenre gondolok, azonnal a szeretete vesz körül és valami bíztonságot érzek.
Isten=Szeretet.

Hála Istennek a kegyelemért, amely az Ő szeretetéből fakadt. Hála Istennek értetek is, mert hiszem , hogy Ti ugyanennek a szeretetnek vagytok a követei ezen a világon.

 :ima05:


Gábor
A bölcsesség kezdete az Urnak félelme.

Nem elérhető Gyöngyike

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1372
Re: Mi a célod?
« Válasz #8 Dátum: 2008 Február 20, 08:15:10 »
Az én életem célja is az, hogy készen legyek a családommal, Testvéreimmel együtt az elragadtatásra. Az öt szűz közé tartozzunk, legyen elég olaj a lámpánkban, s ha jön a Vőlegény betudjunk menni Vele a mennyegzőre. Ámen

Salome :2smitten:

kövecske

  • Vendég
Re: Mi a célod?
« Válasz #9 Dátum: 2008 Február 22, 09:08:02 »
Ámen!

Úgy lesz! :2smitten:

Nem elérhető E.Edit

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1427
Re: Mi a célod?
« Válasz #10 Dátum: 2008 Február 22, 09:18:10 »
Atutazo vagyok itt a Foldon.Celom az,hogy ugy eljem le foldi eletem,hogy Isten jotetszese legyen rajtam,s majd emelt fovel allhassak meg Uram elott,mikor mar hazahiv az O dicsosegebe.

Edit.
"Ne félj, csak higgyj!"  Márk ev.5:36/b

maria

  • Vendég
Re: Mi a célod?
« Válasz #11 Dátum: 2008 Február 22, 09:31:54 »
Úgy lesz Edit!  :074:

Nem elérhető Juzsa

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 87
Re: Mi a célod?
« Válasz #12 Dátum: 2008 Február 22, 12:58:28 »
Hogy mi a célom? A célom az,hogy sok embernek megtudjam mutatni Isten szeretetét, és tanítani őket a jó cselekedetre.
Gyerekeket tanítók és nagyon szeretem ezt a szolgálatot szeretnék minél többet átadni és megmutatni nekik Istenről, és a helyes úton tartani őket. :Jezus04:
Álmom,vagy amit elszeretnék érni? Igen van minnél jobban szolgálni Istent,és megerősödni a sztolgálatomban.És persze új szolgálatokba beálni.Persze segítek embereknek akár keresztény akár még nem hívő emberről is legyen szó ez is szolgálat és még ebben is erősödni szeretnék. De hangszeren is már régi vágyam, hogy megtanuljak játszani, hogy azzal is dicsérjem az úrat. :078: :036:
Hogyan rendeszkedek be a saját kis világomba? Hát én Istenhez szeretnék berendeszkedni és nem-e világba, mert e világ mulandó de Isten országa nem. Persze van nekem is gépem :099:meg tv-m, meg DVD-m, de ezek is csak földi szükségletek. Én Isten királyságára szeretnék berendezkedni mert hiszem közel az ő eljövetele.
Vannak e céljaim, amit meg szeretnék valósítani? Igen van, szeretnék minél erősebb szolgáló lenni. Szeretnék minél többet segíteni másoknak, legyen az akár idős, akár fiatal, akár koldus, akár szegény, akár hajléktalan. Segíteni segíteni segíteni. Ez a fő célom. :079:
Szeretnék minél többet írni verseket főleg de bármit amivel úgyszíntén Istent szolgálhatom. :116:
És minél többet olvasni Isten munkáiról akaratáról és minél töbet tudni arról, hogy mi az, amit még cselekednem kell a földön. Elmélkedni ezeken. :104: :069: :083: És szeretni minden testvért még jóbban. :081:
És a gyülekezetek közti falat ledönteni még ha téglánként is de ledönteni minél hamarabb, hogy a szeretet minél erősebb legyen egymás között. :068:. Hát ezeket szeretném elérni. Szeretettel: Juzsa

maria

  • Vendég
Re: Mi a célod?
« Válasz #13 Dátum: 2008 Február 22, 14:50:53 »
Juzsa! Úgy legyen!

emcsi1

  • Vendég
Re: Mi a célod?
« Válasz #14 Dátum: 2008 Február 28, 13:30:56 »
Minél több embernek megmutatni Isten szeretetét, hatalmát, hogy elfogadják Jézust személyes Megváltójuknak; és hogy "az Ő jóillata" legyek a világban. :ima02: