Szerző Téma: "Hétmérföldes" hozzászólások :)  (Megtekintve 15540 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Gyöngyike

• Testvérünk
  • *
Re:"Hétmérföldes" hozzászólások :)
« Válasz #15 Dátum: 2011 Január 20, 15:26:49 »
Kedves Somer ajin!

Köszönöm szépen minden egyes értékes hozzászólásodat, számomra nagy áldás, és hiszem, hogy a többieknek is!

Nem elérhető Magda

• Testvérünk
  • *
« Válasz #16 Dátum: 2011 Január 20, 15:35:54 »
Idézet
Ézs 53,4 Pedig betegséginket ő viselte, és fájdalmainkat hordozá, és mi azt hittük, hogy ostoroztatik, verettetik és kínoztatik Istentől!

Esetleg nem így kell imádkozni:

Segíts Uram, hogy ezt meg tudjam tapasztalni
 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Zsuzsa2

• Testvérünk
  • *
« Válasz #17 Dátum: 2011 Január 20, 17:48:39 »
A hit ereje I.
Nagyon jó  "szellemi eledel",  köszönjük,  várjuk a folytatást. :088: :2smitten:

A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető Shomer ayin

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #18 Dátum: 2011 Január 20, 17:58:58 »
II. Rész. A tanítói- írásmagyarázói elhívásról.

Ebben a részben a tanítói- írásmagyarázói 'hivatal' kulisszatitkaiba szeretnélek bevezetni titeket. Kicsit ellebbentve a fátylat erről, az egyesek által túlmisztifikált- míg mások által teljesen le 'degradált' szolgálatról.
Először is a tények: tény: hogy a tanítói- írásmagyarázói szolgálat fontos, ha valóban Istentől kiválasztott ember végzi. (erről később bővebben)
tény az is, hogy erre a szolgálatra igazából a hívőknek csak az első lépéseikben LENNE
szükségük. (sajnos ez nem így történik de nem csak a tanítók hibájából)
Ugyanis meg van írva: ( Jer.31,31) 'És mindannyian Istentől tanítottak lesznek.   És nem
tanítja többé senki az ő felebarátját, és senki az ő atyafiát mondván ,ismerjétek meg az Urat,
mert ők mindnyájan megismernek engem a kicsinytől a nagyig. Azt mondja az Úr.'
(Egy-null a lenézőknek) ám sajnos mint mondtam ez valamiért mégsem így van.
Miért? Nos a válasz több részből áll, és a felelősség megoszlik mindkét csapat közt.
Elsősorban vannak tanítók, akik saját hivatalukat többnek tartják mint ami.
Maguknak nagyobb fontosságot tulajdonítanak, mint amit az Úr rendelt.
A tanulókat elijesztik a maguk generálta fontoskodásukkal.
Azután a' lelkes hívők ' tábora: akik kényelemből nem akarnak felnőni,
Akik lustaságból és érdektelenségből nem nyúlnak a tudásért,
/ és persze ezt álalázattal tetézik, mondván: ki vagyok én? És hogy jövök én ahhoz?)
akik a felelősséget így próbálják elhárítani, ezt mondván: ő mondta!!! Nálunk így tanították!
Persze ezeket a kifogásokat nem fogja elfogadni az Úr.
Azt fogja mondani ezeknek az embereknek: volt Szentírásod, kaptál lehetőséget, volt tanítód.   de téged nem érdekelt mert az Én személyemből neked nem kellett több. Nem érdekelt téged az amit adni akartam! Neked fontosabb volt a te téveszméd, mint az igazság. Na persze a 'tanítók' is kapnak egy - két jó szót.. .Az írásban legalább annyi figyelmeztetés vonatkozik a tanítókra, mint a prófétákra.
Lássunk ezekre is példát: Máté 5,19 ' Valaki csak egyet is megront a legkisebb parancsolatok
közül és úgy tanítja, az embereket, a mennyek országában a legkisebb lészen'
Jakab levele 3,1 'Atyámfiai, ne legyetek sokan tanítók, tudván azt hogy súlyosabb ítéletünk
lészen!' ( akar még valaki önként tanítani??? Hm?)
Egy-egy.( A misztifikálók egyenlítettek)
Az egyszerűség kedvéért a továbbiakban szorítkozzunk az Úrtól küldött tanítókra. / ez egyszerűbb, mert egyrészt belőlük kevesebb van, másrészt az ő motívumaikat a szentírásból könnyebb nyomon követni/
Egy az Úr által kiválasztott tanító, 'foggal-körömmel ragaszkodik a szentíráshoz. Nem beszél 'kútfőből' nem a saját ötleteit osztja meg másokkal.
Igét - igére építi fel a tanítást, sőt ő maga a háttérben maradva az Úrra mutat, és szinte hozzá húzza- lökdösi a tanítványokat. Az igazi tanító, ( hogy egy ismert filmből idézzek) csak az ajtót mutatja meg, de tudja, hogy minden embernek egyéni joga oda bemenni-vagy nem menni, És ezt nem '' felejti ''el közölni az érintettekkel. De bátorítania kell az embereket arra, hogy felfedezzék a belső teret, nem törődve a falakkal, megmutatva nekik azt: hogy azok csak ködfalak, amik az állhatatlanok, és a felületes emberek elijesztésére, és távoltartására vannak.
Megértetve a hallgatósággal, hogy nincs felső határ az Úr ismeretében, mindig több és több van belőle, csak éhezni és szomjúhozni kell. Azt mondja az Úr : ( Mt.5,6) ' Boldogok akik éhezik és szomjúhozzák az igazságot, mert ŐK MEGELÉGÍTETTNEK . Azt mondja az Úr ( Jn.14,6) ' Én vagyok az út , az élet és az IGAZSÁG!

Példa besz.8,17 ' Én az engem szeretőket szeretem, és akik engem szorgalmasan keresnek megtalálnak'
Tehát meg kell küzdeni a tudásért, a kijelentésekért. És tudjátok mekkora boldogság amikor az Úr kijelenti magát?! Egy szempillantás alatt összeforrnak az igék, egymást magyarázva. Egy új, addig sosem látott mélységben értjük meg a írást, azok az igék, amiket már annyiszor elolvastunk, egy egészen új fényben ragyognak fel, sokkal mélyebb és teljesebb értelemben, Csodálatos táncban összekapcsolódva új fényben, világosságot árasztva, teljesen átformál, mintegy kiemel magunkból, és könnyes szemmel csak azt tudjuk mondani: köszönöm Jézus! Értem, megértettem. Tudom mit jelent az hogy él bennem az ige. Uram értem amit mondasz a János ev.6,63-ban: ' A beszédek, melyeket néktek szólok: szellem és élet!!! Jézus. Annyira csodálatos vagy Uram.
És ezek után nem úgy szól az imátok: Jézus legyél az én Uram, legyen szívem a trónszéked, Hanem így: Jézus: Uram vagy, én a tied vagyok, szívem a trónszéked. És akkor, és csakis akkor megértitek mekkora különbség ez.
Igen Uram. Örvény-örvényt hív elő zuhatagjaid hangjára ( Zsolt.42,8) mert belőled sosem elég, mindig többet és többet belőled. Szeretlek Jézus!
Szívünk együtt kántálja az Istentől ihletett sorok szerzőjével: „ ki kétkedőn vizsgálja Őt, annak választ nem ád.. .az igaz hívőnek kijelenti az Úr önmagát"
És teljes szívetekből fogjátok érezni azt hogy ezt másnak is látnia kell! Ezt másoknak is meg
KELL mutatnom. Minden nap azt fogjátok mondani: Uram el akarok menni hozzád minden
nap a tanításaidért, el akarom vinni a testvéreimnek. Amíg téged szolgállak, addig van részem
ebben a gyönyörben, ez a csoda a lételememmé vált, nem akarok többé nélküle élni.
És a lelketek együtt énekel az angyalok kórusával: Uram igéd éltet. Minden szavad élet, és
szellem. És mint fa víz mellett levelet hajt, termést érlel, új virágot és gyümölcsöt terem, igéd
bennem.
( upsz, kicsit elkalandoztam. Bocsássatok meg.) de a lényeg ez!
Istentől kapott, és csakis tőle származó tanítást szabad átadni, egy jó tanító nem mások által 'leadott' tanítást ad elő sajátjaként, hisz az Isten gazdagságának tárháza végtelen és kimeríthetetlen. Pláne meg: egy az Úrtól küldött tanító előadása, mindig zavarba hozóan időszerű, a hallgatók számára személyes üzenetet hordoz, fel nem tett kérdésekre választ ad.

És most, nyíljon meg a lelki szemeitek, és lássátok amit meg szeretnék mutatni nektek. Egy az Úrtól érkezett tanító, a tudás és az ismeret hegyének egy tetszőleges szintjén áll. Nem érdekes mennyire magasan, hiszen mindig több van előre.
A feladata: hogy a testvéreit, felsegítse arra a szintre ahol ő van, és segítse őket a feljebb jutásban, azzal hogy bátorítja őket. Ebben az esetben nem természet ellenes, ha a tanítvány magasabb szintet ér el mint a tanítója. ugyanis, mint már említettem, csak a távlatokat mutathatjuk meg másoknak, csak a lehetőségeket, és persze azokból sem mind. Hiszen mindenkinek magának kell érte menni,
És az elszántságán (tudás és ismeret éhségén és szomján) múlik mennyit ér el.

Találós kérdés: tudjátok mit jelent ez? ' A Szeleket teszi követeivé, és a lángoló tüzet szolgájává' ( Zsolt.104,4)
Ezen érdemes elmerengeni, én nem mondom meg.

Egy, az Úrtól küldött tanító, elsősorban tanuló! Olthatatlan szomjjal, és éhséggel keresi-kutatja az igazságot. Gyermekként lelkesedik és gyönyörködik az új kijelentésekben. Soha nem elégszik meg.

Mindig többet és többet akar. Semmit nem tart meg magának.
Apropó! Még egy találós kérdés: tudjátok mi különbözteti meg a Galileai tengert a holt tengertől? Hmmm??? ... nos az, hogy a Galileai tengeren átfolyik a Jordán folyó, és miközben életet visz tovább, addig a Galileai tengert is gazdaggá és élővé teszi. De a Holt tengerbe csak belefolyik.
Így járnak azok is akik maguknak tartják meg önző módon a kijelentéseket, és az ajándékokat!
Amit kapok azt adom. Ahogy kapom úgy adom!
Ezt parancsolta az Úr : ( Mt.10,7-8) ' Ingyen kaptátok- ingyen adjátok!!!
( pffff na ez...) Igen! Ez parancs! Ez is. És még mi? Hát pl.: Jn.14,15 ' Aki engem szeret, az
megtartja amiket parancsoltam!!! ( vagy) Jn.14,21 ' Aki ismeri az Én parancsolataimat és
megtartja azokat, az szeret Engem, azt szereti az Én Atyám, Én is szeretem azt, ÉS
KIJELENTEM MAGAM ANNAK!   Egyszóval semmit nem adnak ingyen!

De a legigazabb tanító sem ér semmit, ha nincs hallgatósága! Mert a sikerhez a tudásra éhes
tanulók is kellenek. És most álljunk meg egy szóra. Nem elírás az hogy tanuló, szándékosan
nem tanítványt írtam. Ugyanis: az hogy tanítvány már egy rang! Egy tisztség.
Tanítványok azok, akikben fel lehet ismerni Jézust. Pl.: Mt.26,73 ' Kevés idő múlva pedíg az
ott álldogálók menének hozzá, és mondának Péternek: bizony te is közülük való vagy, hiszen
a te beszéded is elárul téged'
LE SEM TAGADHATTA A MESTERÉT
Na... ilyen egy tanítvány!
Ha már itt tartunk Péterről néhány gondolat. Péter esetében a hívők általában mosolyogni
kezdenek. ' a hirtelen meggondolatlan emberke' mondják róla.
Őt még Pál is rendre utasította.
De valamiért mégis ő lett a kőszikla!
Miért?
Először is. Péter egy kemény életet élő halász ember volt, mint olyan, durva is lehetett, de amikor találkozott Jézussal azonnal felismerte Őt és így szólt: ( Luk.5,8) ' Menny el tőlem Uram, mert én bűnös ember vagyok' azonnal bűnbánatra indult. Azután a viharos tengeren történt „ malőr" ( Mt.14,28-31) ' Péter pedíg felelvén néki monda, Uram ha te vagy ,parancsolj, hogy hozzád mehessek a vizeken. Ő pedíg monda: jövel. És Péter kiszállván a hajóból jár vala a vizeken, hogy Jézushoz menjen. De látva a nagy szelet megrémüle, és mikor kezd vala merülni, kiálta: Uram tarts meg engem! Jézus pedig azonnal kinyújtván a kezét, megragadá őt és mondá: kicsiny hitű miért kételkedtél? Ezen azután jót mosolyog mindenki. De belegondoltunk már abba? Hogy csak ő merte erre kérni Jézust? Valaki elgondolkodott már azon? Hogy amíg a többiek halálra váltan kuporogtak Péter a vizen járt. És a legfontosabb: mint halász mindenki biztos lehet abban, hogy Péter tudott úszni. Méghozzá nem is akár hogy. János evangéliumában olvashatjuk.21,7-8. Mégsem azt olvassuk, hogy hitetlenségében visszatempózott a csónakhoz! Törődjünk bele: Péternek nagyobb volt a hite már akkor is, mint sok mai ' önjelölt hithősnek.' Későbbiekben meg még nagyobbra nőtt.
Tanulók pedig, azok a Szentírás megfogalmazása szerinti '' gyermekek'' ( Zsid.5,13); ( I Kor.3,1-4) akik még járatlanok az igazság beszédében, és tejjel élnek. Gyorsan oszlassunk el egy csúnya félreértést: EZ NEM SZÉGYEN! De tovább KELL fejlődni. Ehhez kellenek a tanítók, ehhez kell a tudás éhség és szomjúság. Ehhez kell egy határozott döntés: meg akarom tanulni, tanítvány akarok lenni! És ez nem időhöz van kötve, hanem csak a szándékhoz! Mennyire kell az ismeret? Mennyire vagy képes magad átadni?

Erről Pál így írt: ( I Kor.9, 24-27 ) Nem tudjátok- é, hogy akik versenypályán futnak, mindnyájan futnak ugyan de csak egy veszi el a jutalmát? Úgy fussatok, hogy elvegyétek. Mindaz pedig aki pályafutásban viaskodik, mindenben maga türtető, azok ugyan hogy romlandó koszorút nyerjenek, mi pedig hogy romolhatatlant.
Én azért Úgy futok, mint nem bizonytalanra. Úgy viaskodom mint aki nem levegőt vagdos. Hanem megsanyargatom testem, és szolgává teszem, hogy amig másoknak prédikálok, magam valami módon, méltatlanná ne legyek'
Így kell nekünk is! Mindannyiunknak, kivétel nélkül. Nincs megállás, nem lankadva. Mindig csak tovább előre.
Tehát még egyszer: a tanítónak a feladata, hogy elindítsa az embereket a tanítványság rögös útján, felkészítve és bátorítva őket. Nem vitás hogy nagy a felelősség. De nekik szerepük igazából ''csak'' az indulásnál van! ( optimális esetben)
Ha az én ' szösszeneteimmel' vagy beszédemmel nem az Úrra és az Úr igéjére irányítom a figyelmet, akkor nem ér semmit a szolgálatom. Ha az előadásaim hallgatása, vagy az írásaim olvasása után nem az Úrnak vagytok hálásak az Ő igéiért, akkor tolvaj és szélhámos vagyok, aki meglopja az Urat. A tanító kötelessége: hogy minden esetben az Urat hirdesse! (és nem önmagát) a tanító eszköz az Úr kezében az Ő céljaira, Isten dicsőségének magasztalására, az Úr igéinek hirdetésére a parancsolat szerint! (Mt.28,19-20) '' Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak, és a Szentszellemnek nevében. Tanítván őket, hogy megtartsák mindazt amit Én parancsoltam néktek, és íme, én ti veletek vagyok minden napon a világ végezetéig. Ámen.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető ditte

• Segítő
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #19 Dátum: 2011 Január 20, 18:12:44 »
Nagyon jó írás.
A tanítói szolgálatra szükség van ,mint minden ajándékra szükség van a szentek tökéletesbítése céljából.
Efézus4,11-16.

A Szent Szellem vezérel minket,amennyiben hagyjuk,hogy vezessen,azonban szükségünk van a szolgálati ajándékokra,és egymásra az egyházban.

"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Shomer ayin

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #20 Dátum: 2011 Január 21, 16:48:42 »
Szolgálati ajándékok-adományok.
I. rész Próféciák- Prófétaság

És leborulék annak lábai előtt, hogy imádjam őt, de monda nékem: Meglásd, ne tedd; szolgatársad vagyok néked és a te atyádfiainak, a kiknél a Jézus bizonyságtétele van; Istent imádd, mert a Jézus bizonyságtétele a prófétaság lelke.
/ Jelenések könyve:19,10 /

Mint az a címből kitűnik, ebben a részben a szolgálati ajándékokról (adományokról) szeretnék szót ejteni.
Ezen belül a Prófétaságról.
Sajnos a mai kereszténységben sok tévhit terjedt el ezekről az ajándékokról-adományokról. Nem véletlen, hogy hezitálok az ajándék-adomány fogalma felett, hisz a pontos definíció szerint: az ajándék = egy személytől egy másik személynek, öröm okozás céljából adott 'dolog.
Míg az adomány = egy személy számára munka, vagy szolgálat céljából történő ' eszköz átadása.
Ezek szerint nekünk talán a félreértések elkerülése végett, szerencsésebb lenne a továbbiakban szolgálati adományokról beszélni.
Ugyanis: ezeket az 'adományokat azért kapjuk az Istentől, hogy a földi életben az Ő dicsőségére végezzük a ránk osztott szolgálatunkat!!! / sáfárkodjunk a ránk bízott javakkal/ Ha ezt mindig is értettük volna, nem lettek volna közöttünk olyan személyek, akik irigyelték az ' ajándékainkat' vagy szolgálatunkat. Továbbá mindenki értette volna, hogy mindenkinek saját elhívása van, és nem' kontárkodtak' volna mások munkájába!
/hogy arról ne is beszéljek: nem saját dicsőségükre kamatoztatnák a mai napig Istentől kapott 'ajándékaikat'/

Tehát a prófétaság. Mindenekelőtt szükségesnek tartom, hogy tisztázzuk az alapfogalmakat. Először is: Vannak ugye a próféták. Ők azok az Istentől eleve elhívott személyek, akik az Örökkévaló aktuális üzeneteit közvetítik az embereknek.
Azután vannak olyan személyek, akik NEM! Próféták, de bizonyos esetekben próféciát mondanak.
Először beszéljünk róluk.
A szentírás bizonysága szerint, vannak esetek, amikor bizonyos okokból elhívásra nézve nem próféták prófétálnak, (próféciát mondanak) de ettől még nem lettek ( lesznek ) próféták !!! Lássunk erre egy pár példát:
1; Ámos 7,12-15. „Ámosnak pedig így szólt Amaziás: menj el próféta! Fuss el Júda földére, ott egyed kenyered és ottan prófétálj! Béth- El- ben pedíg ne prófétálj, mert a király szenthelye és az ország székháza ez. És felelé Ámos és mondá: NEM VAGYOK PRÓFÉTA SEM PRÓFÉTÁNAK FIA barom pásztor vagyok, és vad fügét szedek. 2;János 11,49-51   „Egy pedig ő közülük, Kajafás ki főpap vala abban az esztendőben, monda nékik: meg sem gondoljátok, hogy jobb nékünk hogy egy ember haljon meg a népért, és az egész nép el ne vesszen. Ezt pedig nem magától mondta, hanem mivelhogy abban az esztendőben ő volt a főpap, jövendőt (próféciát) mondott.
Tehát mindezekből láthatjuk, hogy elhívástól függetlenül, mondhatunk (és bizonyos
esetekben mondunk is) próféciákat, ettől még nem lettünk próféták!
Ez hogyan lehetséges?
Nos, erre is a szentírásban van a válasz.
János ev. 16,13
„ De amikor eljön amaz az igazságnak lelke, elvezérel majd titeket minden igazságra. Mert nem magától szól, hanem azokat szólja, amiket hall és a BEKÖVETKEZENDŐKET MEGJELENTI NÉKTEK.
Nos, igen, a Szent szellem az, aki megjelenti nekünk, ill. rajtunk keresztül másoknak. Mi eszközök vagyunk Isten kezében. Nem mi irányítjuk Őt, nem az a fontos, amit mi szeretnénk, nem a mi elképzeléseink a mérvadóak. Ezeket nem árt észbe venni. Azért születtünk és születtünk ujjá, hogy az Ő dicsőségét szolgáljuk az Ő akarata szerint, az Általa meghatározott formában!
Mindenkinek meg kell találnia a helyét, az elhívását. (Róma 12,6 szerint, mindannyiunknak VAN elhívása, szolgálata, szolgálati ajándéka!)
Valaki olvasott már a szentírásban olyan igét, ami kimondja: vannak szolgálók, és vannak utánfutók? NEM, de azt igen, hogy az Úr szolgái vagyunk! Tehát ezek szerint kell élni. Én magam többször részesültem abban a kegyelemben, hogy próféciát mondtam és ezek be is következtek, tehát bizonyítást nyert, hogy az Úr kijelentései voltak. DE NEM VAGYOK PRÓFÉTA ! Sőt: többször volt olyan is, hogy betegekért imádkoztam, és ezek a betegek meggyógyultak. (többnyire azonnal, és mindez természetesen jól dokumentálható módon
történt) DE NEM VAGYOK GYÓGYÍTÓ! És volt, hogy evangelizáltam és embereket vezettem az Úrhoz. DE NEM VAGYOK EVANGÉLISTA!
Mindezt nem azért írtam le, hogy dicsekedjem, hanem azért hogy megértsük, hogy egyes esetekben működhet annak a szolgálatnak a kenete rajtunk, de nem leszünk a birtokosai. Előfordult velem, hogy egy pici csavar kihajtásához, étkező kést használtam, és el kell ismernem ott, akkor tökéletesen működött arra a célra a kés, de nem léptettem elő csavarhúzónak a továbbiakban. Így van a mi esetünkben is.
Figyeljünk az Úrra, legyünk tettre készek, minden esetben hajtsuk végre a ránk osztott szolgálatot, ne osztályozzunk, ne értékeljünk, minden mást az Úr végez, így lehetünk jó sáfárok, így nyerhetjük el a koszorút. (hisz ez a célunk igaz? )
Tehát segítsük a munkájukat azzal, hogy megfelelő körültekintéssel és józansággal, fogadjuk jósszívvel a szolgálatukat. Engedelmesen, mint akik tudjuk, hogy Isten gondoskodásából intenek minket.
Hogy miért írtam azt, hogy megfelelő józansággal és körültekintéssel?
Nos azért mert az írás bizonysága szerint, mindent meg kell vizsgálni! ( I Thess.5,21-22)
„Mindent megpróbáljatok, ami jó azt megtartsátok, ami gonosznak látszik, attól
őrizkedjetek!"
Ez a próféciákra is vonatkozik. Sőt... nagyon is!
Hogyan kell megvizsgálni? Egyértelműen az igével kell egybevetni.!!!
Ez nagyon fontos, mert tudni való: Hogy a próféták Isten által szólják Isten igéjét, az Isten
igéje pedig soha nem mond ellen magának! Tehát amit a Próféta szól, igazából elolvashatjuk a
szentírásban, de az aktualitása miatt a nyomaték kedvéért, személyes üzenetben kapjuk meg.
De minden esetben egybecseng a szentírással.
A második próba: az V Mózes 13,1-5 ; ill. az V Mózes 18,18-22 szerint kell megítélni. Ugyanis, onnan tudjuk, meg hogy az Úrtól van, amit mond, hogy bekövetkezik. A próféta mindig határozott, céltudatos. Beszéd közben nem inog, meg mintha nem lenne egészen biztos a dolgában. Mindig egyenesen beszél, nem rébuszokban fogalmaz. A próféciák nem közhelyszerűek! Az nem prófécia, ha valaki egyenes következtetést fogalmaz meg.PL: az nem prófécia, ha azt mondom: ha nem eszel, éhes leszel. Ellenben az igen: amíg el nem végzed az úr munkáját, erőd sem fogy el, meg sem éhezel, mert az Úr erősít téged! ( és ha ez bekövetkezik, akkor az tényleg prófécia)
És minden esetben bekövetkezik, amit mond, kivétel nélkül. Egy próféta mindig bátran szól, nem írja át saját olvasatra az Isten üzenetét. Minden esetben bátor.
Erre kell példát mondani? Na, nézzük. Itt van például Illés: I Kir. 18, 21-46-ig azt gondolom, ez minden kétséget kiirt. erről beszéltem, amikor azt mondom: szikla szilárd hit és bátorság. Hogyan lehet? A próféta szeme, az Úrra van függesztve, a füle Isten beszédére figyel, és az Úr kezét fogja!!! Nincs ő, csak az Úr! Az Úr szól belőle, az Úr cselekszik általa, a próféta 'csak' átadja teljes lényét az Úrnak.
De hogyan kell engedelmeskedni egy prófétának? Erre is van utalás a szentírásban. Méghozzá a II kir.4,1-7.   És kiálta egy asszony a próféták fiainak feleségei közül Elizeushoz, és monda: a te szolgád, az én férjem meghalt. Te tudod, hogy a te szolgád félte az Urat. Eljött pedig a hitelező, hogy elvigye mind a két gyermekemet, hogy néki szolgái legyenek. Monda néki Elizeus: mit cselekedjem veled? Mond, meg nékem mi van a te házadban? Monda az: a te szolgálólányod házában nincs egyéb, csak egy korsó olaj. Akkor monda: menj és kérj ott kinn minden te szomszédodtól üres edényeket, de ne keveset. És menj be és zárkózzál be magad a te fiaiddal, és tölts az olajból mindenik edénybe, és a teli edényt tedd félre. És elment tőle, és bezárkózott a fiaival, azok hordták neki az edényeket, ő maga pedig csak töltögetett. És mikor megtöltötte az edényeket, monda az ő fiának: hozz ide még egy edényt. Felele az, nincs több edény. És akkor megállott az olaj. És elment, és elmondá az Isten emberének. Az pedig mondá: menj el, add el az olajat, és fizesd ki a hiteleződet. Te pedig, és a te fiaid éljetek a maradékából. Na így kell viseltetnünk a prófétákkal. Nem csak az első lökés kell tőlük. Nem a saját eszünk után menve. A próféta elmondja, mit tegyünk, megtesszük, az után vissza a prófétához, hogy megtudjuk a továbbiakat.
A próféták tévedhetetlenségének megkérdőjelezéséről hallottam már tévtanítást Ézsaiásról, Aki egyszer ezt mondja, azután meg azt, valamelyik csak bejön. A példa az Ésa 38- ból van, amikor Ezékiás király beteg, és Ézsaiás először a halálát 'jövendöli' majd a gyógyulását.
Szánjunk erre egy percet, és vizsgáljuk meg ezt az 'anomáliát' (nagyon megéri!!!)

Tehát Ézsaiás által szól az Úr: (38,1) 'Rendeld el a házadat, mert meghalsz, és fel nem gyógyulsz!' Ezután mi következik? Nos Ezekiás keservesen sír és könyörög az Úrnak, a gyógyulásért. Ezt olvashatjuk is a második bekezdésben.
És ismét szól az Úr. ( kinek???) Ézsaiásnak!!! Hogy mennyen vissza és közölje a jó hírt. Nem egy másik prófétának, nem szó nélkül gyógyítja meg az Úr a királyt. Ugyan az a próféta közli a jó hírt, akivel küldte a rosszat.
Miért tette ezt az Úr? Miért kellett megrémíteni szegény királyt? Mire volt ez jó?
Megmondom. 1; azért mert tudta előre az Úr hogy Ezekiás könyörögni fog neki, tudta előre
hogy meghallgatja, hiszen a királynak volt Istenismerete, hisz egész életében Őt követte, neki
tetsző módon élt, uralkodott. Tehát a király tudta azt amit sok mai hívő nem: nevezetesen azt
hogy Isten meghallgatja a könyörgést, és a bűnbánó bűnöst szereti.(Ezekiel 18,21-23)
És még ha végzett is a rossz vég felől, a töredelmes könyörgést meghallgatja, és a rosszat-jóra
fordítja.
De nézzünk csak meg még egy érdekes momentumot ebben a történetben.
Ezt a történetet egy mai történetíró nagyjából így dokumentálta volna: a király halálos
betegségbe esett, de bement hozzá a Próféta és a király meggyógyult.
De akkor ezt nem így irták le! Mégpedig azért, hogy TANULJUNK AZ ESETBŐL!!!
Mert meg van írva: ( Róma 15,4) 'Azok melyek régen megírattak a mi tanulságunkra írattak
meg, hogy az írások vigasztalása által reménységünk legyen! '
És még egy ige: ( I Kor.10,11) 'Mindez pedig példaképpen estek rajtuk, megírattak a mi tanulságunkra, kikhez az idők vége elérkezett!'
TANULNI BELŐLE!!!
Hány olyan testvérünk van, aki az életének szakaszait egybeveti a szentírással, és abban keres útmutatót? Mert? Nincs megfelelője az írásban?
Nos, az írás azt mondja: (Préd.3,15) ' Ami most történik, régen megvan, és ami következik, immár meg volt, és az Isten visszahozza, ami elmúlt'
És ismét: ( Préd.1,9) ' Ami volt, ugyan az, ami ezután is lesz, és ami történt, ugyan az ami ezután is történik, és semmi nincs új a nap alatt'
Pontosan ezért történtek azok a dolgok az elődökkel, pontosan ezért lettek megírva a
történeteik. Hogy TANULJUNK BELŐLE.
És ezért adta Isten a prófétákat: hogy emlékeztessenek, hogy vezessenek, mintegy útjelzők.

A soron következő hiba a hívők világában: a személyválogatás! ' csak nem ő fog nekem
prédikálni?! ; nem is úgy néz ki mint egy próféta! ; menj már   pont ő ???
Te nekem ne dumálj   és még sok más módon.
Nagy hiba...
Először is: Bálám nem panaszkodott, hogy egy szamár mentette meg az életét.( IV Mózes
22, 30-33)
Másodszor: az Úr mondja: (Mrk.6,4) ' Nincs próféta tisztesség nélkül, csak a maga hazájában, és a rokonai közt, és a maga házában.
De a megírtak ellenére sem tanulunk.. szinte hallom, ahogy odaát rácsodálkoznak sokan az Úrra, 'tényleg te küldted? Ő tényleg próféta volt???
Testvérem kérdeznék én tőled valamit: te miben vagy hívő? Hiszel az Istenben, de nem hiszel Istennek? Hiszel az Úrban, de nem hiszel az igében? Miben mutatkozik meg a te hited? Hmmm. Eszembe jut erről egy vicc: a történet szerint egy hívő keresztény üldögél otthon a házában, egyszer csak hallja ám a rádióban a felszólítást: mindenki meneküljön! Jön az árvíz. A hősünk csak legyint és üldögél tovább. Arra gondol: szerencsétlen emberek, meneküljenek ők... .nekem hitem van, rám az Úr vigyáz.
Azután egyszer csak dörömbölnek az ajtón: jöjjön papa, mondja egy teherautó sofőr. Itt a
kocsi, hozza a motyóját és meneküljünk, mert baj lesz! Édes fiam mondja a hősünk, nekem
hitem van, menekülj te, az a te dolgod az enyém meg az hogy higgyek.
Rövid idő múlva kopognak az ablakán, egy csónakos férfi az: jöjjön, mentse az életét, mondja
az, de hősünk hasonlóan az addigiakhoz őt is elküldi.. ..azután jött a nagy ár, és hősünk az
életével fizetett. A mennyekben azt mondja az Úrnak: Uram.. .én hittem benned, miért nem
óvtál meg? Az Úr hozzáfordult és így szólt: hát lássuk csak. Küldtem egy üzenetet, küldtem
egy teherautót, és egy csónakot.... Gyermekem mit kellett volna még tennem érted?
Jó vicc igaz?    Szerintem nem! Mert az Úr adta a szentírást, de azt idejemúltnak tartja a
célcsoport, küldött tanítókat, de azokat elutasítják, mondván: azt majd én jobban tudom, küld
prófétákat, azokat így vagy úgy elhallgattatják   és a történelem megismétli önmagát!
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Magda

• Testvérünk
  • *
« Válasz #21 Dátum: 2011 Január 21, 17:12:09 »
Kedves Somer ajin, nem tudom a te tollad e, vagy idézed, de minden gondolata, minden szava, minden betűje igaz.
Köszönöm
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

Nem elérhető Shomer ayin

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #22 Dátum: 2011 Január 21, 17:27:10 »
Köszönöm Magda, Istené a dicsőség mert én tőle kaptam hogy megosszam mindenkivel,akit érdekel.
Ézs 60,19    

Nem elérhető Guti Tünde

• Testvérünk
  • *
    • www.gutitunde.eoldal.hu
« Válasz #23 Dátum: 2011 Január 21, 18:12:28 »
"Példa besz.8,17 ' Én az engem szeretőket szeretem, és akik engem szorgalmasan keresnek megtalálnak'
Tehát meg kell küzdeni a tudásért, a kijelentésekért. És tudjátok mekkora boldogság amikor az Úr kijelenti magát?! Egy szempillantás alatt összeforrnak az igék, egymást magyarázva. Egy új, addig sosem látott mélységben értjük meg a írást, azok az igék, amiket már annyiszor elolvastunk, egy egészen új fényben ragyognak fel, sokkal mélyebb és teljesebb értelemben, Csodálatos táncban összekapcsolódva új fényben, világosságot árasztva, teljesen átformál, mintegy kiemel magunkból, és könnyes szemmel csak azt tudjuk mondani: köszönöm Jézus! Értem, megértettem. Tudom mit jelent az hogy él bennem az ige. Uram értem amit mondasz a János ev.6,63-ban: ' A beszédek, melyeket néktek szólok: szellem és élet!!! Jézus. Annyira csodálatos vagy Uram."

Ámen!

"És ezért adta Isten a prófétákat: hogy emlékeztessenek, hogy vezessenek, mintegy útjelzők."

Ámen!

"Ez nagyon fontos, mert tudni való: Hogy a próféták Isten által szólják Isten igéjét, az Isten
igéje pedig soha nem mond ellen magának! Tehát amit a Próféta szól, igazából elolvashatjuk a
szentírásban, de az aktualitása miatt a nyomaték kedvéért, személyes üzenetben kapjuk meg.
De minden esetben egybecseng a szentírással."

Ámen!
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető körtevirág

• Testvérünk
  • *
  • Isten gyermeke
« Válasz #24 Dátum: 2011 Január 21, 20:19:01 »
Még csak az elsőt tudtam elolvasni kedves őrszem testvérünk tanításából.Hát igen,új megvilágítások, az tuti.Az jutott eszembe, még egy ok,amiért meg akarok tanulni héberül.Egyébként engem érdekes módon az Ószövetségi írások jobban vonzanak(erre mondta azt egy elöljárónk,hogy kiütközik a zsidó vér),mint az Újszövetségiek, de bizony,bizony nem lehetnek egymás nélkül immár.Nagyon sajnálom,amikor olyanokkal beszélgetek,akik elutasítják az Ószövetséget,azt mondva,az már nem kell, mert új szövetség van.(nem itt a fórumon)Persze, de mit mond Jézus?Nem azért jöttem,hogy eltöröljem a régit(nem pontos,tudom),hanem beteljesítsem azokat. Akkor miről is beszélünk?Jézus azzal kezdi szolgálatát,hogy egy Ószövetségi írásból olvas fel.Az evangéliumok, a levelek nagyon sokszor utalnak az Ószövetségre.Jézus beteljesítette a próféciákat.Izrael a próféciák szerint alakult újjá.És még mindig vannak be nem teljesültek is. Ezt hagyjuk figyelmen kívül?Neeem.Én erre nem vagyok hajlandó. Több okból se.Az a bizonyos zsidó vér és elsősorban Jézus szavai.(amikor engedik,hogy eddig elmondjam,már csak hápogni tudnak  :01: ,de általában nem engedik és hevesen tiltakoznak)
-----------------------------------------------------------------------------------
Felfedezni véltem egy hibát:János evangéliuma nem szinoptikus,ha jól tudom.
Testem a Szent Szellem temploma, mert Jézus Krisztus vére megváltott az ördög
kezéből, ezért az én testem nem az ördögé, nem enyém, hanem Istené, akinek én szánom
az én testemet élő, szent és Istennek tetsző áldozatul, mint okos tiszteletemet.

Nem elérhető Magda

• Testvérünk
  • *
« Válasz #25 Dátum: 2011 Január 21, 20:27:58 »
 :119:

Kedves Körtevirág
Idézet
Rm 2,28 Mert nem az a zsidó, a ki külsőképen az; sem nem az a körülmetélés, a mi a testen külsőképen van:
 Rm 2,29 Hanem az a zsidó, a ki belsőképen az; és a szívnek lélekben, nem betű szerint való körülmetélése az igazi körülmetélkedés; a melynek dícsérete nem emberektől, hanem Istentől van.
Jó,a fentieket és  ezt figyelembe venni :044:

Idézet
Mt 3,9 És ne gondoljátok, hogy így szólhattok magatokban: Ábrahám a mi atyánk! Mert mondom néktek, hogy Isten eme kövekből is támaszthat fiakat Ábrahámnak

Aki új teremtés, azt Krisztus a vérével szerezte.  :2angel:

Idézet
1Pt 1,18 Tudván, hogy nem veszendő holmin, ezüstön vagy aranyon váltattatok meg a ti atyáitoktól örökölt hiábavaló életetekből;

Nem elérhető körtevirág

• Testvérünk
  • *
  • Isten gyermeke
« Válasz #26 Dátum: 2011 Január 21, 20:42:19 »
Köszönöm Magda az Igéket,ezeket mind tudom.  :06: Elsősorban Krisztus testébe tartozó tagnak tartom magam,nem Ábrahám magvának.Az is vagyok,ráadásul kétszeresen is,de ez mellékes,egyszer is bőven elég,az áldások mindenkire ugyanúgy vonatkoznak,akár test szerint,akár szellem szerint kapta az örökséget valaki.
Testem a Szent Szellem temploma, mert Jézus Krisztus vére megváltott az ördög
kezéből, ezért az én testem nem az ördögé, nem enyém, hanem Istené, akinek én szánom
az én testemet élő, szent és Istennek tetsző áldozatul, mint okos tiszteletemet.

Nem elérhető Magda

• Testvérünk
  • *
« Válasz #27 Dátum: 2011 Január 21, 20:48:19 »
Ha ez így lenne, akkor az Úr Jézus Krisztus ezt mondta volna Nikodémusnak  :059:

Nem vitatom, hogy ismerted az igéket.
 :044:

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
« Válasz #28 Dátum: 2011 Január 21, 21:13:24 »
"Találós kérdés: tudjátok mit jelent ez? ' A Szeleket teszi követeivé, és a lángoló tüzet szolgájává' ( Zsolt.104,4)
Ezen érdemes elmerengeni, én nem mondom meg."

Számomra hordoz egy üzenetet, de lehet nem erre gondoltál. :2smitten:

Kik a követei? A zsidókhoz írt levélben Pál is utalt erre az igére, noha nem egész pontosan így.
Csupán a Görög Újszövetség áll rendelkezésemre, így nem tudom megnézni, hogy az Ószövetségi Görög írás mit ért a követek alatt.
Lehet angelosz-t használ, amely alatt az angyalokat lehet érteni. De az angelosz nem csupán a Mennybéli angyalokat jelenti, mert az eredeti jelentése az, hogy küldött. Ha jól emlékszem, a Jelenések könyvében Jézus is angyaloknak szólítja meg a hét gyülekezet pásztorát (tanítóját).

Tehát röviden azt értem a Zsolt 104,4 alatt, hogy a tanítók szelek módjára felszítják a parazsat (tanítványokat), amely által tűz lángjává válnak (tanítókká), akik szolgálják az Urat.

Vagyis a tanítók akik nem tudják honnan jöttek vagy hová mennek (Jn 3,8), teszik Uruk parancsát, mert követei lettek.

Bocsánat, ha félrevittem a gondolatot. :2smitten:

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Magda

• Testvérünk
  • *
« Válasz #29 Dátum: 2011 Január 21, 21:18:55 »
 :taps: :017: :016: :rozsa: :love: