Szerző Téma: "Hétmérföldes" hozzászólások :)  (Megtekintve 32005 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető körtevirág

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 326
  • Isten gyermeke
Re:"Hétmérföldes" hozzászólások :)
« Válasz #30 Dátum: 2011 Január 21, 21:42:09 »
"Találós kérdés: tudjátok mit jelent ez? ' A Szeleket teszi követeivé, és a lángoló tüzet szolgájává' ( Zsolt.104,4)
Ezen érdemes elmerengeni, én nem mondom meg."

Antee mindig meglep a bölcsességed.  :01: Dicsőség érte Istennek.  :168:

Nekem az jutott erről eszembe,amikor a Jelenések könyvében a hideg,meleg,langyos emberekről van szó. A meleg a jó,minél foróbb valaki,annál jobb.A tűz meg elég meleg és az ilyen lángoló tűzzel égő emberek Isten szolgái.És Pál is lángoló tűz volt,csak megtérése előtt nem jóra használta ezt a tüzet.És amilyen hevesen öldökölte a keresztényeket,olyan hevesen lett szolga. A Szél,pedig a Szent Szellem.Bár több szélről van szó,szóval ez nem biztos,hogy jó gondolatmenet.
Testem a Szent Szellem temploma, mert Jézus Krisztus vére megváltott az ördög
kezéből, ezért az én testem nem az ördögé, nem enyém, hanem Istené, akinek én szánom
az én testemet élő, szent és Istennek tetsző áldozatul, mint okos tiszteletemet.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:"Hétmérföldes" hozzászólások :)
« Válasz #31 Dátum: 2011 Január 21, 21:50:24 »
Testvérem, lehet hogy nem is jó a megfejtésem, ne hozzatok már zavarba! Bölcsnek pedig nem tartom magam!
:2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:"Hétmérföldes" hozzászólások :)
« Válasz #32 Dátum: 2011 Január 21, 22:02:38 »
Testvérem, lehet hogy nem is jó a megfejtésem, ne hozzatok már zavarba! Bölcsnek pedig nem tartom magam!
:2smitten:
:taps:
Idézet
Jak 1,6 De kérje hittel, semmit sem kételkedvén: .

Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető körtevirág

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 326
  • Isten gyermeke
Re:"Hétmérföldes" hozzászólások :)
« Válasz #33 Dátum: 2011 Január 21, 22:19:40 »
Egymás között , Istenről.
Avagy , Isten országa azoké akik megküzdenek Érte!!! / Mt.11,12/ kezdetű tanítást most olvastam végig és végigsírtam.Mennyire igaz és ezt látom most már a saját életemre kivetítve.Isten Egyszülött Fia meghalt borzalmas körülmények között értem,az Atya is végigszenvedte vele, én meg nem vagyok képes szombatonként 6-kor kelni,hogy elmenjek imaalkalomra,mert túl korán van?Pedig egyértelműen az Úrtól van a hívás,hogy menjek.Mentem is párszor lelkesen,aztán elmaradtam,mert olyan korán van.  :060: Hol van ez a kereszthaláltól??? Uram,bocsáss meg nekem!
Testem a Szent Szellem temploma, mert Jézus Krisztus vére megváltott az ördög
kezéből, ezért az én testem nem az ördögé, nem enyém, hanem Istené, akinek én szánom
az én testemet élő, szent és Istennek tetsző áldozatul, mint okos tiszteletemet.

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:"Hétmérföldes" hozzászólások :)
« Válasz #34 Dátum: 2011 Január 22, 08:51:19 »
Somer ajin testvérünk,  7mérföldeseidet őszintén, nem  tudnám  egyszuszra végigolvasni, ha nem lenne ilyen érthető, gördülékeny, ÉLŐ kijelentésekkel teli, néhol bónuszként humoros is.. sokat épülök belőle. :063: tudom, az Úré a hála, és dicsőség, köszönöm,és  várom a folytatást... :063: :044: :2smitten:

Áldott napot Mindenkinek a fórumon!
Zsuzsa

A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:"Hétmérföldes" hozzászólások :)
« Válasz #35 Dátum: 2011 Január 22, 13:14:32 »
Kedves testvéreim,köszönöm nektek,hogy közöttetek lehetek és szemtanuja lehetek annak,hogy ti mennyire átadtátok magatokat az Úrnak,ilymódon odaszentelve életeteket az Úr követésére. annyira boldognak érzem magam,mikor olvasom írásaitokat,látom igyekezeteteket. És tudom hogy az Úr megáld benneteket ezért. Az Úr mutatott veletek kapcsolatban egy Igét,amit mindenképp meg szeretnék osztani veletek,hogy tudjátok hogy ez rólatok szól.:1Sám 3,19    
Sámuel pedig fölnevekedék, és az Úr vala ő vele, és semmit az ő ígéiből a földre nem hagy vala esni.
Mint Sámuelé,olyan a hozzáállásotok.
Anti: Az Úr adta neked a bölcsességet és a világosságot.Ez nem kétséges! Tökéletes a meglátásod,a 104,4-es zsoltár verssel kapcsolatban.Ott a tűz,ami Isten iránt érzett olthatatlan szerelem,ebben a tűzben elég minden testi-ó emberi.Istenért mész ahova küld-teszed amit mond...pont úgy mint a szél... Dícsérem Istent benned testvérem.
Kedves Zsuzsa2:Az Úr oltotta beléd az Ige utáni szomjúságot,és ez soha ne múljon el,téged Isten vonz,és ezért van benned az igyekezet.nem egy írási hibáktól hemzsegő,néhol nehezen érthető,esetenként provokatívan fogalmazó,botladozó emberke szösszentei inspirálnak téged az olvasásra,hanem az Úr Igéje.Ti vagytok a tanúim,hogy semmi újat nem írok,hanem csak azt ami:/I.János 1,1.    
A mi kezdettől fogva vala, a mit hallottunk, a mit szemeinkkel láttunk, a mit szemléltünk, és kezeinkkel illettünk, az életnek Ígéjéről./ .... mindig is előttünk volt. és amiket leírtam,azt ti mindig is tudtátok.és amit ezáltal elérhettem,az nem több,mint az hogy megerősödtetek szellemben,és talán az hogy nagyobb mohósággal keresitek-kutatjátok az Igét új-és még újabb kijelentések után,amit meg is ad nektek az Úr Jézus. hiszen bennetek él az Ige! és annyira jó ezt látni.
az az igyekezet,az a mohóság, az a törekvés, az az éhség amibennetek van Jézus iránt,az önmagáért beszél.
és hogy én ezt saját szemeimmel láthatom az több mint amit kérhettem volna az Úrtól. persze hogy érdemtelen vagyok rá!
Mert azt Isten előtt leírhatom: hogy ti mindannyian különbek vagytok nálam,többek,jobbak.
hogy eddig nem válaszoltam hozzászólásaitokra,az is csak ezért van. Mert az egészhez semmi közöm.átveszem az Úrtól,amit küld,és azt elétek viszem.az én dolgom csak ennyi,és tudjátok hogy nem álszerénységből mondom ezeket.
Ti kint vagytok a harcmezőn a mindennapok harcaiban munkálkodva,küzdötök a hitért,Jézus Krisztus bizonyságáért.
én csak a vízhordó vagyok,aki segít nektek.
Kedves "Körtevirág és Anna: egy igét hozott fel bennem az Úr irántatok:Péld 3,6    
Minden te útaidban megismered őt; akkor ő igazgatja a te útaidat.
Bizonyságaitok és felismeréseitek ill. hozzászólásaitok is ezt bizonyítják.
Kérem az Úr Jézust,hogy tegye hatalmassá bennetek az Igét,mint ahogy az is. Hisz szívetek az Ő trónszéke.
És adjon nektek sok-sok kijelentést,hogy hogy ezáltal minden Ige teremjen bennetek rengeteg gyümölcsöt az Ő dicsőségére.

Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:"Hétmérföldes" hozzászólások :)
« Válasz #36 Dátum: 2011 Január 22, 13:21:38 »
Aldjon meg az Ur Teged kedves Testverem! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:"Hétmérföldes" hozzászólások :)
« Válasz #37 Dátum: 2011 Január 22, 14:41:20 »
Aldjon meg az Ur Teged kedves Testverem! :2smitten:

ÁMEN.
és köszönöm kedves szavaid Somer ajin.

Zsuzsa :2smitten:
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:"Hétmérföldes" hozzászólások :)
« Válasz #38 Dátum: 2011 Január 22, 14:55:46 »
 :063:

Ugye van folytatás  :2angel:

 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Shomer ayin

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3211
Re:"Hétmérföldes" hozzászólások :)
« Válasz #39 Dátum: 2011 Január 22, 15:52:04 »
Expedíció a Frigyláda nyomába, Avagy hová lett a shekina?


„Megnyitom a számat példázatokra, és kitárom, amik e világ alapítása óta rejtve voltak" (zsoltár 78, 2 )

A 2000-es évben Israelben lelkes hívő emberek csapata akiknek a világ számos országából nagy támogatottságuk volt, ( és van ) a templom hegyben kutatásokba kezdtek a Frigyládáért, kockáztatva ezzel a harmadik világháborút.
Bölcs emberek másik csoportja a világ egy másik területén (az egykori szerecsen országban) ugyancsak a Frigyládáért kezdtek kutatásba. Ezek a kezdeményezések bár a kívánt áttörést nem hozták meg, sőt semmilyen konkrét változást nem eredményeztek sem a világ sem a hívők életében, mégis egyre újuló erővel, anyagi ráfordítással, egyre nagyobb apparátussal folytatják a kutatásokat.
De hát mi céljuk lehet ezzel?      Mi változna ha a kutatásaikat siker koronázná?
Mindenképpen fontos, hogy megértsük a Frigyláda jelentését.
A Frigyláda Isten parancsára és az ő útmutatása szerint készült, Mózes idejében.
Szerepe: Isten dicsőségének ( shekinájának ) manifesztációja, az ő bizonyságainak tárolására
ill. hordozására!( II. Móz,25, 16. és 21.ige) tehát ennek ismeretében mit is eredményezhetne a
Frigyláda fellelése? Emberileg kérdezve mik lehetnének a következményei?
Elképzelhetjük-e, hogy az emberek zsákruhában, hamuba ülve, port szórva fejükre
megtérnének Israel Istenéhez? Hihetjük-e, hogy ezáltal a hívők Istennel való közössége
(kialakul, helyre áll, megerősödik) ?
Megtörténhet-e ,hogy a zsidókat üldöző, gyűlölködő közösségek elfordulnának gyilkos vágyaiktól? És még hosszan sorolhatnánk az ezzel kapcsolatos kérdéseket. Ezekre a válasz egyértelműen NEM!
Hiszen azokban az időkben amikor a Frigyláda úgymond publikus volt, és akár a filiszteusok (palesztinok) akár a közelkelet többi népe láthatta, hogy a Frigyláda puszta jelenléte micsoda erővel bír, ennek ellenére sem tértek meg a bálvány imádatból, zsidó gyűlöletből, és bár egy-egy alkalommal mint pl.-.: Dániel 3, 28-33 ig leírtak szerint Nabukodnezár esetében elismerték, hogy Israel Istene az egyetlen igaz Isten, és nincs rajta kivűl más, előtte Isten nem volt és utána nem lesz, Amen. De mégsem örökítették át a hitet. Hitetlen emberek nem tértek hitre, gonosz emberek nem tértek meg álnokságaikból, stb....
Tehát azt gondolom, hogy a mai időkben sem hozna érdemi változást a Frigyláda fellelése. Úgy gondolom, mint sok esetben úgy ez alkalommal is, a siker azért marad el mert Ésa. 6, 9¬13; 29. 9-15.- ig leírtak alapján tévelyegve, nem tiszta motívumból, hamis lelkesültséggel keresik Istent, vagy valamit, ami elsősorban számukra Isten létezését bizonyíthatná. A korrekt kutató munka érdekében fontos lenne, további kérdéseket is megvizsgálnunk. 1; Miért volt szükség a Frigyládára azokban az időkben 2; Kik és milyen módon járulhattak a Frigyládához ( hogyan használhatták ) 3; Hol tartották a Frigyládát 4; Mikor tűnt el a Frigyláda 5; Miért tűnhetett el a Frigyláda 6; És mi tölti be azóta a Frigyláda szerepét
Úgy gondolom, hogy ahhoz hogy teljes képet kaphassunk a Frigyláda hollétére vonatkozóan, ezekre a kérdésekre kell először választ találnunk, méghozzá a Szentírásból. Mielőtt a válaszokat keresnénk ezekre a kérdésekre, adjunk hálát az Örökké való Istennek, hogy a mi Urunk Jézus Krisztus az Ő szent fia nem tűnt el az életünkből, hanem hit által a szívünkben él, és a mai napon is erővel és hatalommal bizonyságot tesz az Ő Szelleme róla.
 
I; Az első kérdésre a válasz egyértelműen a II. Móz.25, 21-22. verse adja meg „ A fedelet pedig helyezd a ládára felül, a ládába pedig tedd a bizonyságot, amelyet adok néked. Ott jelenek meg néked és szólok hozzád a fedél tetejéről, a két kérub közül, melyek a bizonyság ládája felett vannak, mindazokról, amiket általad parancsolok az Israel fiainak."

II. Móz, 25, 10- 22 ig az örökké való pontos utasítást ad a Frigyláda elkészítését illetően. „ És csináljanak egy ládát sittim fából, harmadfél sing hosszút, másfél sing széleset, és másfél sing magasat. Borítsd meg azt tiszta arannyal, belől és kívül is megborítsd azt, és csinálj rá köröskörül arany pártázatot."
tehát, mint olvashatjuk részletes utasításnak megfelelően kellett elkészíteni a Frigy ládát,
aminek az alapja fa, és mindenfelől beborítva arannyal.
Lehet ennek jelent ősége? És ha igen, vajon mit jelenthet mindez?
Nos az első kérdésre a válasz: minden bizonnyal van jelentősége, hisz a 11-es versben,: egy versen belül, kétszer is elhangzik az utasítás arra nézve, hogy be legyen borítva arannyal! Ami a miértet illeti,: nos annak megértéséhez, Isten kijelentése szükséges! A címadó ige:a 78-as Zsoltár 2-es verse azt igéri, hogy kijelenti nekünk az elrejtett titkokat. Erre utal Jézus is, a Mt.11,25; ill. Mt.13,16-17 !
Hogy ez mimódon lehetséges, hogy hogy vehetjük át a kijelentéseket? Nos a válasz erre is
megtalálható a szentírásban: először is : Jer.31,34 azt ígéri az Örökkévaló, hogy Ő tanít
minket! ( ez a nemsemmi!!!) azután további utalások: Jn.ev.:14,26; 15,26; 16,7-15
Az Úr a Szentszellemet ígéri aki:" Tanít, vígasztal, elvezet minden igazságra, emlékeztet
bennünket azokra amiket Jézus mondott, és a bekövetkezendőket megjelenti!!!
Ezek után azért idézzük fel János levelét: I Jn.2,27 mindezek azt jelentik, hogy maga az Úr
tanít minket Szent szelleme által! Nincs is más dolgunk: csak figyeljünk rá.
A szentírásban több helyen is találhatunk utalást arra nézve,: hogy az embert mint FÁT !
Jellemzi!: Ésa. 56,3 :"Nemondja azt a herélt sem :megszáradt FA vagyok"
Mrk.8,24 : „ Látom az embereket: mint járkáló FÁKAT"
Jer.5,14: „ A körülötted való népet kiszáradt FÁKKÁ teszem".. .és még igazán hosszan sorolhatnám az ember mint Fa megjelenítését, de talán ennyi is elég. De mit jelent ez ?
Nos: a FA a ládában: az Embert jelenti és az Arany, ami beburkolja minden felől, az Isteni természetet! ! ! ÉRTJÜK MI EZT ? Isteni természettel rendelkező Ember??? Igen! Mert Azt mondja az Úr : „ Ellenségeskedést szerzek, közted és az asszony között, A te magod, és az Ő MAGVA KÖZÖTT!!!"(I Mós.3,15)
Asszony magva! A földön született gyermekek, mind kivétel nélkül a férfi magva! Ez a szűzfogantatásról szóló első prófécia!!!
„ Imé szűz fogan méhében és szüle fiat és nevezé Immánu-el nek!"( Ésa.7,14)
„ Az EMBER FIA"(PL.:Lk.19,10)    / Jézus az ember fia! Isteni természet, de emberi test!
És ami benne van : mi is volt a ládában? A bizonyságok, ill. a törvények!
Upsz.. „ Kezdetben volt az IGE, és az IGE volt Istennél, és Isten Volt az IGE.és az IGE
testté lett!!!"( Jn.1,1-14)
A testté lett Ige, vagyis Isten beszéde! ami élő és ható ..De hogy is jön ez ide? mit jelent ez? .(Zsid.4,1Nos csak azt : hogy valamivel több, mint kettő ezer éve: A Názáreti Jézus Krisztus Az Örökkévaló Isten egyszülött fia, a megígért Megváltó, eljött, hogy megszabadítson bennünket e jelenvaló gonosz világból és átvigyen bennünket a saját királyságába, engesztelő áldozata által, mely bár egyszeri volt, de örök időkre elhatott, és egyszer s mindenkorra tökéletessé tett bennünket Isten előtt, akinek Hála és örökkön örökké való dicsőség Ámen. Róla szóltak a próféciák,(több mint 360!)
Róla beszélt Mózes : amikor azt mondta : „Prófétát támaszt nektek az Úr, olyat mint én, Őt hallgassátok. .(V.Mós.18,15)
Ő volt aki a törvényt igazán tanította és tanítja nekünk ma is az Ő szelleme által.!(Ésa.42,1;3;4;21) ; (Mt.5,18-7,29!)
Ő mondta .(Jn.2,19)" Rontsátok le ezt a templomot, én három nap alatt megépítem azt!
De tudjuk és az ige is így folytatódik : az Ő testének templomáról beszélt!
Ha a templomra már nincs szükség, azért mert Ő jelen van, és általa mi lettünk Isten épülete
(I.Kor.3,16-17; II.Kor.6,16) nincs szükség a frigyládára sem, mert Ő velünk van, és Szelleme
által bennünk marad.(Róma 8,15-16; Jn.14,17; 20; 23) és mindörökre!HISZ A FRIGYLÁDA Ő VOLT,MINT AZ Ő JELENLÉTÉNEK MANIFESZTÁCIÓJA!!! Ezt is Ő ígérte! (
Mt.28,20)És még egy fontos adalék ami mindent még érthetőbbé tehet: a Frigy , azt jelenti :
szövetség!!!
Hát nem izgalmas? Jézus mondja : Mt.26,27-28 az Új szövetség a véremben, mely sokakért adatik.!



2.



A Szentszellem szabadságában kell élnünk! Eltávolodni a megfoghatótól, Isten előtt állni nyitott szívvel. Engednünk kell a Szentszellemet cselekedni! Engedni, hogy Ő tisztítson meg, félretenni mindent, ami a megfoghatóhoz köt.Minden ami e világhoz köt az Úr napján horgonyként fog ideláncolni!Ám nekünk a reménységünk,hogy oda FEL kerülünk Jézus által. Félre kell tenni minden teológiai elgondolást, a múltat, a berögződött imádságot, a sérelmeket, haragot... Csakis folyamatos személyes kapcsolatban az Úrral tudunk előre haladni. A folyamatos kapcsolat nem azt jelenti, hogy egy óra, vagy az őrállás. Azt jelenti éjjel és nappal mindent rábízva, de az imában különösképpen. Új imádság kell, meg kell, hogy újuljon az imádságunk. A halott ima rosszabb, mintha nem is imádkoznánk. A halott ima képmutatás.
Engedjétek szabadon szárnyalni a szellemeteket! Ne fékezzétek! Találjatok időt, helyet, hogy cselekedjen veletek Isten Szelleme! Akár imában, akár az emberekkel szemben! Isten rajtunk keresztül tud, akar cselekedni. Halottakat nem tud használni. "   Ézs 38,19    
Ki él, ki él, csak az dicsőít Téged, mint ma én! Az atya a fiaknak hirdeti hűségedet!  Éljünk! Éljünk végre. Kérdésetek van?! Tudtok mindent! Isten megadta a választ mindenre! Ismeritek Isten igéjét! A válasz ott van! Mi az első parancsolat? Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szíveddel, teljes elméddel, és minden erőddel! A második? Szeresd felebarátodat, mint önmagadat. E két parancsolatra való igyekezet meghozza a gyümölcsét.
Teljes erőddel keresed Istent? Vagy csak fél szívvel? Mi foglalja el az elmédet? A szívedet?! Merj! Merj törekedni! Merj közeledni! Merj feladni!!! Merd megnyitni a szíved!
Ne Félj.És Isten szövetsége újra hatalmas lesz a világ előtt.Isten,aki azért hívott minket és azért szült újá Szent szelleme által,hogy bizonyságai legyünk,
A mi életünk bizonyságával, újra nyilvánvaló lehet a világ előtt. Bizony nagy a felelősségünk! nagy az elhívásunk. az emberek a mi bizonyságunk által fefedezhetik az Istent!már nem mi vagyunk a fontosak,hanem azok akik kívül vannak.(még!)
Minden szülőnek az a gyeremeke hiányzik jobban aki távol van tőle... így az Atyának is ők hiányoznak,hisz mi már vele vagyunk.
Foglaljuk össze röviden: A Frigyláda Jézust jelezte, Jézus bennünk él és láthatóvá kell válnia bennünk minden ember számára.Mi vagyunk a frigyláda hordozói!
Minden embernek szabad választást biztosít az Úr! de hogyan választhatnának jó és rossz között,ha bár a rosszat a Sátán követei fáradhatatlanul mutatják,
ellenben Isten követői-Követei a jót ami Istentől van alig, vagy csak félszívvel nyilvánítják ki.
Újuljunk meg,és használjuk az ERŐT amit Jézus igért és adott! mire? hogy bizonyságai legyünk. (Csel 1,8    
Hanem vesztek erőt, minekutána a Szent Lélek eljő reátok: és lesztek nékem tanúim úgy Jeruzsálemben, mint az egész Júdeában és Samariában és a földnek mind végső határáig.)
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:"Hétmérföldes" hozzászólások :)
« Válasz #40 Dátum: 2011 Január 22, 16:41:03 »
 :2angel:
Amikor indít, és ahová indít, és akihez indít!

De:
Mindég csak Ő!
Ámen és Ámen
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető körtevirág

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 326
  • Isten gyermeke
Re:"Hétmérföldes" hozzászólások :)
« Válasz #41 Dátum: 2011 Január 22, 16:43:33 »
Több minden eszembe jutott tegnap éjjel is,meg most is. (most,hogy kifújtam az orrom és letöröltem a könnyeimet,már le is tudom írni,bár még mindig csíp kicsit  :hehe:)

Az ószövetségi és újszövetségi írások kapcsolatáról éjjel jutott eszembe pár gondolat.
Az Ószövetség az Újszövetség nélkül csonka.Hiszen az Újszövetségben teljesednek ki a próféciák.És fordítva is igaz,mert ha valaki nem ismeri az Ószövetséget,akkor csak zavartan pislog a farizeusok és Jézus beszélgetésein,nem érti miért pont úgy és akkor volt a kereszthalál és feltámadás,ahogy és amikor stb.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Korábbi hozzászólásomban írtam,hogy az áldások jönnek akármilyen okból kaptuk is az örökséget.Na,erről is jutott eszembe még.
A zsidók Isten választott népe.Ma is és a jövőben is így lesz,akármit is csinálnak.Isten nem változott meg,megtartja az ígéreteit és a próféciák is beteljesülnek maradéktalanul.Persze isten szeretné,ha a zsidók mind felismernék,hogy Jézus a Messiás,de ez nem lesz így.Ettől függetlenül az ábrahámi áldások továbbra is érvényesek rájuk nézve,ha betartják Isten szabályait.Hallottam olyan nézeteket,hogy a zsidók már nem a választott nép,hanem a keresztények lettek azok.Ez nem igaz.A Bibliában egy szó nincs erről.Büntetésben voltak,vannak,mert megszegték a rendeléseket,törvényeket,de nem estek ki a pikszisből.Onnan nagyon nehéz kiesni.Szóval a zsidók vér szerint részesülnek Ábrahám áldásaiból,mi meg szellem szerint.Mi Isten örökbe fogadott fiai vagyunk.Nem nagyobbak,de nem is kisebbek,mint a zsidók,mások.Ennyi.Mindet is ugyanúgy részesít az áldásokból.Nekünk talán annyival jut több,hogy mi felismertük Jézus Messiás voltát.De azt nézzétek meg,hogy a zsidóknak sem jár alanyi jogon az áldás,kell érte tenni.Az atyai szeretet mindenkire kisugárzik,akármilyen elvetemült,de a szeretet csak akkor válható be,ha mi teszünk érte.Akár keresztények,akár zsidók vagyunk.Az embernél is így van.Ha van saját és fogadott fia,ugyanúgy szereti mindet.Ha jól viselkednek jutalmat ad nekik ugyanolyan értékűt,mégha máshogy is néz ki,és mindegyiket ugyanúgy bünteti,ha rosszat tesznek.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Áldom érte az Urat,hogy erre a fórumba vezetett engem és Somer Ajint is és itt összefutottunk.Áldom az Urat,hogy rajta keresztül tanít és vezet és olyan gondolatok fogalmazódnak meg bennem,amiket már rég le kellett volna írnom.Annyira,de annyira örülök az írásoknak,amiket Somer Ajin keresztül mutatsz nekünk,Uram,Te tudod,hogy mire van szükségünk és ezt el is küldöd,akár ember,akár egy tanítás.Olyan jó,hogy vagy!Annyira jó sírni,amikor felismerek a tanításokon keresztül valamit.És olyan jó visszatérni Hozzád tékozló fiúként,mindig szeretettel viseltetsz irántam.Már el se tudnám képzelni Nélküled az életem,nem is értem,hogyan bírtam ki eddig,hogy voltam képes életben maradni nap,mint nap.
Uram,adj nekünk még tanításokat akár Somer Ajin keresztül,akár máson keresztül.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Kedves Őrszem testvérem!Az Úr áldását és vezetését kívánom neked továbbra is.És kérem az Urat,hogy ne lankadj el,mert akár így gondolod,akár nem,bizony te is kellesz,ahhoz,hogy ezek a tanítások eljussanak hozzánk.Te vagy,aki leírod őket.Hiszen maradhattál volna süket az Úr szavára,de te nem így tettél,és ezért neked is szól a köszönöm.
Testem a Szent Szellem temploma, mert Jézus Krisztus vére megváltott az ördög
kezéből, ezért az én testem nem az ördögé, nem enyém, hanem Istené, akinek én szánom
az én testemet élő, szent és Istennek tetsző áldozatul, mint okos tiszteletemet.

Nem elérhető Gyöngyike

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1372
Re:"Hétmérföldes" hozzászólások :)
« Válasz #42 Dátum: 2011 Január 22, 16:46:05 »
Ámen és Ámen!


Nagyon köszönöm kedves Somer ajin testvérem a hozzászólásodat! Az Úr általad felgerjesztette a bensőmet újra!!! Halleluja!!! Az Örökkévaló áldjon gazdagon!

CSAK JÉZUS EGYEDÜL! :2smitten:

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:"Hétmérföldes" hozzászólások :)
« Válasz #43 Dátum: 2011 Január 22, 16:58:43 »
Ámen és Ámen!


Nagyon köszönöm kedves Somer ajin testvérem a hozzászólásodat! Az Úr általad felgerjesztette a bensőmet újra!!! Halleluja!!! Az Örökkévaló áldjon gazdagon!

CSAK JÉZUS EGYEDÜL! :2smitten:

Csak Jézus egyedül Úr és Király, Isten dicsőségére mi általunk.

A porszemek által mutatja meg a Mindenható Teremtő Isten az Ő Dicsőségét

Köszönöm, hogy Te a JOGOSSÁG és IGAZSÁG Istene vagy és ez is teljesen HOZZÁD tartozik, ugyan úgy mint a szeretet, a kegyelem és az irgalom, és köszönöm, hogy ezt mi tudhatjuk.
Ámen és Ámen
 :ima02:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:"Hétmérföldes" hozzászólások :)
« Válasz #44 Dátum: 2011 Január 23, 06:29:56 »
 :2angel: :044: :2angel:
Idézet
Az ószövetségi és újszövetségi írások kapcsolatáról éjjel jutott eszembe pár gondolat.
Az Ószövetség az Újszövetség nélkül csonka.Hiszen az Újszövetségben teljesednek ki a próféciák.És fordítva is igaz,mert ha valaki nem ismeri az Ószövetséget,akkor csak zavartan pislog a farizeusok és Jézus beszélgetésein,nem érti miért pont úgy és akkor volt a kereszthalál és feltámadás,ahogy és amikor stb.

Csak a kősziklára alapozott ház áll meg, de alap  :hehe: nélkül   :hehe:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)