Szerző Téma: Megdöbbentő történetek  (Megtekintve 44125 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető DöNdIkEeE

  • Admin(n)é :)
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1627
  • Mrs :D
Re:Megdöbbentő történetek
« Válasz #150 Dátum: 2011 November 15, 15:45:44 »
Nagyon aranyos kis példázat volt, köszönjük szépen :2smitten:
A Kereszt Tény, ezért vagyok Keresztény! :)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Megdöbbentő történetek
« Válasz #151 Dátum: 2011 December 14, 15:32:35 »
Istenfélelem, nem emberfélelem

Samuel ben Sosratai rabbi Rómába utazott, amikor éppen a császárnő elvesztette a karkötőjét. Megtalálta a rabbi.

A császár hírnöke szertejárt a birodalomban és kihirdette a császárnő parancsát: „Aki harminc napon belül megtalálja a karkötőt és visszaadja, jutalmat fog kapni. Ha a harmincadik nap után valakinél megtalálják, azt lefejezik!“

Samuel rabbi nem vitte vissza a karkötőt a megadott harminc napon belül. Csak azután adta vissza, miután letelt a határidő. Ekkor így szólt hozzá a császárnő: “Nem a birodalomban élsz?” “De!” – hangzott a válasz. “Nem hallottad a hírnökömet, mit mondott?” “De igen, hallottam!” – és elmondta pontosan a császárnő parancsát.

“Akkor miért nem hoztad vissza harminc napon belül a karkötőt?” – kérdezte a császárnő. “Azért, hogy ne mondhasd, hogy én félek tőled. Azért hoztam vissza, mert én az ISTENT félem!” Ekkor megszólalt a császárnő: “Áldott legyen a zsidók Istene!”

Forrás: amzi
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Megdöbbentő történetek
« Válasz #152 Dátum: 2011 December 14, 16:09:18 »
Köszönöm Elisabeth. Micsoda hit és Istenfélelem volt benne.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető DöNdIkEeE

  • Admin(n)é :)
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1627
  • Mrs :D
Re:Megdöbbentő történetek
« Válasz #153 Dátum: 2012 Január 18, 14:39:36 »
Nem semmi történet... És mekkora igazság van benne  :119:  Ha mindannyian így tudnánk megélni a hitünket minden nap az nagyon jó lenne, de hiszen erre törekszünk. Jól illusztrálja a jelenlegi viszonyt a "felső vezetéssel" :044:
A Kereszt Tény, ezért vagyok Keresztény! :)

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Megdöbbentő történetek
« Válasz #154 Dátum: 2012 Február 09, 11:30:18 »
Egyszer egy gazdag ember készült hosszabb utazásra. Mielőtt útnak indult, ki adta a minden napra való munkálatokat  szolgájának. A felejtés végett, felírta a feladatok listáját egy papírra és odaadta a szolgálónak.

A listát át kellett nézni naponta. Amikor a gazdag ember hosszabb távolléte után hazaérkezett, hivatta szolgáját, és tudakolta, hogy elvégzett-e minden feladatát.  „Igen, mindennap elolvastam a feladatok listáját!” A gazdag ember elvesztette a türelmét és így szólt: „Ostoba! Azért adtam a listát, hogy emlékeztessen téged, mit kell tenned, nem pedig azért, hogy naponta olvasgasd!”

Internet
 :2smitten:

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető DöNdIkEeE

  • Admin(n)é :)
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1627
  • Mrs :D
Re:Megdöbbentő történetek
« Válasz #155 Dátum: 2012 Február 09, 12:49:58 »
Nagyon jó kis történet  :pirul: :afro:
A Kereszt Tény, ezért vagyok Keresztény! :)

Nem elérhető julika

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 847
Re:Megdöbbentő történetek
« Válasz #156 Dátum: 2012 Február 09, 13:56:44 »
Egyszer egy gazdag ember készült hosszabb utazásra. Mielőtt útnak indult, ki adta a minden napra való munkálatokat  szolgájának. A felejtés végett, felírta a feladatok listáját egy papírra és odaadta a szolgálónak.

A listát át kellett nézni naponta. Amikor a gazdag ember hosszabb távolléte után hazaérkezett, hivatta szolgáját, és tudakolta, hogy elvégzett-e minden feladatát.  „Igen, mindennap elolvastam a feladatok listáját!” A gazdag ember elvesztette a türelmét és így szólt: „Ostoba! Azért adtam a listát, hogy emlékeztessen téged, mit kell tenned, nem pedig azért, hogy naponta olvasgasd!”

Internet
 :2smitten:

Köszönöm  :hehe:
 Az jutott eszembe erről a kis történetről,hogy amikor a fiamat megkértem,hogy jöjjön le a kertbe mert szedjük az uborkát,akkor ő le is jött. közel 10perc elteltével néztem hol jár a szedésben....de nem volt sehol ,a sor végén űlt le a vödörjére.
kérdeztem:mért nem szeded az uborkát gyermekem?mire ő:,azt mondtad jöjjek le mert szeditek az uborkát.
DE nem mondtad,hogy én is szedjem. :088:
Életnek kútfeje az igaznak szája; az istenteleneknek szája pedig erőszaktételt fedez el.

Nem elérhető Elisabeth

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 7213
Re:Megdöbbentő történetek
« Válasz #157 Dátum: 2012 Február 09, 13:59:01 »
Hááát, ezek a drááága csemeték!  :hehe:

 :afro:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető bacsipista

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 5969
    • Keresztény kincskereső
Re:Megdöbbentő történetek
« Válasz #158 Dátum: 2012 Szeptember 20, 06:52:56 »
Az idős ács

 

Az idős ács egy szép napon úgy döntött, ideje nyugdíjba vonulni. Főnökének elmondta, hogy bár hiányozni fog a kereset, amit a munkájáért kapott, mégis otthagyja a házépítést, mert többre értékeli a szabadidőt, amit az évtizedek során szép nagyra nőtt családjával tölthet.
- Valahogy majd csak el leszek; mondta.

A főnök nagyon sajnálta, hogy elveszíti legjobb ácsmesterét, s arra kérte őt, hogy utoljára segítsen felépíteni neki még egy házat.

Az ácsmester ráállt, de nem telt el sok idő, és máris látni lehetett, hogy az utolsó házába a szívét már nem tette bele. Az elvégzett munka hanyag volt, a felhasznált anyagok minősége silány. Szomorú befejezése volt ez egy egyébként kiváló és elkötelezett ácsmester szakmai életének.
A ház átadására megjelent a főnök is, aki magával hozta a ház kulcsait, s azokat átadta az ácsmesternek.
- Ez a Te házad - mondta. - Ezt én adom ajándékba.
Az ácsmester meg volt döbbenve. Milyen kár... Ha tudta volna, hogy a saját házát építi, egészen másképp dolgozott volna.

Így van ez mindnyájunkkal. Építgetjük életünket nap-nap után, de sokszor nem éppen a lehető legjobbat adjuk magunkból. És aztán jön a hidegzuhany, amikor rádöbbenünk, hogy nekünk kell majd laknunk abban a házban, amit magunknak építettünk. Ha újra kezdhetnénk, egészen más életet építenénk.

Tehát nincs visszaút.

Te is építőmester vagy. Te is nap, mint nap kalapácsot fogsz kezedbe, hogy szöget verj be a falba, léceket illesztesz egymáshoz, falakat húzol fel.

Egyszer valaki úgy fogalmazott, hogy: "Az élet egy csináld magad vállalkozás". Ahogy ma állsz a dolgokhoz, és ahogy ma döntesz, az szabja meg, hogy holnap hogyan élsz majd.
Építkezz okosan.

Ne feledd!

Úgy szeress, mintha senki nem bántott volna meg!
Úgy dolgozz, mintha nem lenne szükséged a pénzre!
Úgy táncolj, mintha senki sem figyelne!


forrás: http://havannacsoport.hu/?modul=oldal&tartalom=1011190
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető torokildiko46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4531
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
Re:Megdöbbentő történetek
« Válasz #159 Dátum: 2012 Szeptember 20, 21:00:33 »
 :thanks: nagyon nagy igazság van ebben a történetben!!! :104: :026:
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25