Szerző Téma: Ige  (Megtekintve 12195 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Ige
« Válasz #75 Dátum: 2012 Április 06, 17:08:07 »
Ámen! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #76 Dátum: 2012 Április 06, 22:23:31 »
BARUCH HABA B'SHEM ADONAI HAL'LUYAH!

ÁLDOTT, KI JŐ AZ ÚR NEVÉBEN!  HALLELUJA!

:2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Árvai Emil

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #77 Dátum: 2012 Április 08, 04:39:43 »
"Üdvözítőnk, Krisztus Jézus... megtörte a halál erejét, és az evangélium által világosságra hozta az elmúlhatatlan életet."
II. Timóteus 1:10

Nem elérhető torokildiko46

• Testvérünk
  • *
    • http://ildiko-torok.blogspot.com/
« Válasz #78 Dátum: 2012 Április 08, 09:02:31 »
 :043:

Luk: 24:1-6
A hétnek első napján pedig kora reggel a sírhoz menének, vivén az elkészített fűszerszámokat, és némely más asszonyok is velök.
2
És a követ a sírról elhengerítve találák.
3
És mikor bementek, nem találák az Úr Jézus testét.
4
És lőn, hogy mikor ők e felett megdöbbenének, ímé két férfiú álla melléjök fényes öltözetben:
5
És mikor ők megrémülvén a földre hajták orcájokat, azok mondának nékik: Mit keresitek a holtak között az élőt?
6
Nincs itt, hanem feltámadott!!!
 :019: :078:

http://www.youtube.com/watch?v=xXtfaat53oo#
Mert én tudom, hogy az én megváltóm él, és utoljára az én porom felett megáll.! Jób:19:25

Nem elérhető Árvai Emil

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #79 Dátum: 2012 Április 09, 08:43:24 »
János evangéliuma 1:4-5

Őbenne volt az élet, és ez az élet (volt) az emberek világossága.
Ez a világosság ragyog a sötétségben...

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #80 Dátum: 2012 Április 09, 09:02:28 »
ÁMEN!

8. Hogyha pedig meghaltunk Krisztussal, hiszszük, hogy élünk is ő vele.
9. Tudván, hogy Krisztus, a ki feltámadott a halálból, többé meg nem hal; a halál többé rajta nem uralkodik,

Róm 6,8-9

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető Shomer ayin

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #81 Dátum: 2012 Április 09, 11:33:04 »
János evangéliuma 1:4-5

Őbenne volt az élet, és ez az élet (volt) az emberek világossága.
Ez a világosság ragyog a sötétségben...

Mózes I. könyve 1. rész

1.    
Kezdetben teremté Isten az eget és a földet.
2.    
A föld pedig kietlen és puszta vala, és setétség vala a mélység színén, és az Isten Lelke lebeg vala a vizek felett.
3.    
És monda Isten: Legyen világosság: és lőn világosság.
4.    
És látá Isten, hogy jó a világosság; és elválasztá Isten a világosságot a setétségtől.
5.    
És nevezé Isten a világosságot nappalnak, és a setétséget nevezé éjszakának: és lőn este és lőn reggel, első nap.
6.    
És monda Isten: Legyen mennyezet a víz között, a mely elválaszsza a vizeket a vizektől.
7.    
Teremté tehát Isten a mennyezetet, és elválasztá a mennyezet alatt való vizeket, a mennyezet felett való vizektől. És úgy lőn.
8.    
És nevezé Isten a mennyezetet égnek: és lőn este, és lőn reggel, második nap.
9.    
És monda Isten: Gyűljenek egybe az ég alatt való vizek egy helyre, hogy tessék meg a száraz. És úgy lőn.
10.    
És nevezé Isten a szárazat földnek; az egybegyűlt vizeket pedig tengernek nevezé. És látá Isten, hogy jó.
11.    
Azután monda Isten: Hajtson a föld gyenge fűvet, maghozó fűvet, gyümölcsfát, a mely gyümölcsöt hozzon az ő neme szerint, a melyben legyen néki magva e földön. És úgy lőn.
12.    
Hajta tehát a föld gyenge fűvet, maghozó fűvet az ő neme szerint, és gyümölcstermő fát, a melynek gyümölcsében mag van az ő neme szerint. És látá Isten, hogy jó.
13.    
És lőn este és lőn reggel, harmadik nap.
14.    
És monda Isten: Legyenek világító testek az ég mennyezetén, hogy elválaszszák a nappalt az éjszakától, és legyenek jelek, és meghatározói ünnepeknek, napoknak és esztendőknek.
15.    
És legyenek világítókul az ég mennyezetén hogy világítsanak a földre. És úgy lőn.
16.    
Teremté tehát Isten a két nagy világító testet: a nagyobbik világító testet, hogy uralkodjék nappal és a kisebbik világító testet, hogy uralkodjék éjjel; és a csillagokat.

17.    
És helyezteté Isten azokat az ég mennyezetére, hogy világítsanak a földre;
18.    
És hogy uralkodjanak a nappalon és az éjszakán, és elválaszszák a világosságot a setétségtől. És látá Isten, hogy jó.

Figyeljük csak meg, hogy a világosságot Isten az első nap parancsolja elő (!) (azt nem Teremti! az születik!!!) És majd csak a harmadik napon Teremti a napot-holdat-csillagokat...

Van itt még Valami, ami kiterjeszti a látásunkat e dologgal kapcsolatban:
Példabeszédek 8,22.    
Az Úr az ő útának kezdetéül szerzett engem; az ő munkái előtt régen.
23.    
Örök időktől fogva felkenettem, kezdettől, a föld kezdetétől fogva.
24.    
Még mikor semmi mélységek nem voltak, születtem vala; még mikor semmi források, vízzel teljesek nem voltak.
25.    
Minekelőtte a hegyek leülepedtek volna, a halmoknak előtte születtem.
26.    
Mikor még nem csinálta vala a földet és a mezőket, és a világ porának kezdetét.
27.    
Mikor készíté az eget, ott valék; mikor felveté a mélységek színén a kerekséget;
28.    
Mikor megerősíté a felhőket ott fenn, mikor erősekké lőnek a mélységeknek forrásai;
29.    
Mikor felveté a tengernek határit, hogy a vizek át ne hágják az ő parancsolatját, mikor megállapítá e földnek fundamentomait:
30.    
Mellette valék mint kézmíves, és gyönyörűsége valék mindennap, játszva ő előtte minden időben.
31.    
Játszva az ő földének kerekségén, és gyönyörűségemet lelve az emberek fiaiban.
32.    
És most fiaim, hallgassatok engemet, és boldogok, a kik az én útaimat megtartják.
33.    
Hallgassátok a tudományt és legyetek bölcsek, és magatokat el ne vonjátok!
34.    
Boldog ember, a ki hallgat engem, az én ajtóm előtt virrasztván minden nap, az én ajtóim félfáit őrizvén.
35.    
Mert a ki megnyer engem, nyert életet, és szerzett az Úrtól jóakaratot.
36.    
De a ki vétkezik ellenem, erőszakot cselekszik az ő lelkén; minden, valaki engem gyűlöl, szereti a halált!

és ha ezt megértettük, akkor:   Ézs 9,2    
A nép, a mely sötétségben jár vala, lát nagy világosságot; a kik lakoznak a halál árnyékának földében, fény ragyog fel fölöttök!
  ( És mi ezt a világosságot megkaptuk Isten kegyelméből!)

És: Ézsaiás 60,19.    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,
20.    
Napod nem megy többé alá, és holdad sem fogy el, mert az Úr lesz néked örök világosságod, és gyászod napjainak vége szakad.
Ézs 60,19    
Nem a nap lesz néked többé nappali világosságod, és fényességül nem a hold világol néked, hanem az Úr lesz néked örök világosságod, és Istened lesz ékességed,

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #82 Dátum: 2012 Április 09, 12:03:47 »
Ámen! :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Árvai Emil

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #83 Dátum: 2012 Április 12, 04:11:18 »
"Én világosságul jöttem a világba, hogy aki hisz énbennem, ne maradjon a sötétségben."
János evangéliuma 12:46

"Mert az én Atyámnak az az akarata, hogy aki látja a Fiút, és hisz benne, annak örök élete legyen;
én pedig feltámasztom azt az utolsó napon."
János evangéliuma 6:40

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #84 Dátum: 2012 Április 12, 06:54:19 »
Ámen!

Nem elérhető ditte

• Segítő
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #85 Dátum: 2012 Április 12, 18:45:58 »
Ámen!
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Árvai Emil

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #86 Dátum: 2012 Április 19, 17:40:01 »
" ... a Te Igéd az igazság."

János evangéliuma 17:17b

Nem elérhető Árvai Emil

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #87 Dátum: 2012 Április 21, 07:21:13 »
"Krisztus meghalt a bűneinkért, az igazságos az igazságtalanokért, hogy minket odavezessen Istenhez."
Péter I. levele 3:18

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #88 Dátum: 2012 Április 21, 10:42:33 »
Akkor ő így szólt hozzájuk: "Ó, ti balgák! Milyen rest a szívetek arra, hogy mindazt elhiggyétek, amit megmondtak a próféták! 26. Hát nem ezt kellett-e elszenvednie a Krisztusnak, és így megdicsőülnie?" 27. És Mózestől meg valamennyi prófétától kezdve elmagyarázta nekik mindazt, ami az Írásokban róla szólt.
Lk 24,25-27

Zsolt 143,10

Nem elérhető Árvai Emil

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #89 Dátum: 2012 Április 28, 07:30:02 »
"Az örökkévaló Királynak, akié a halhatatlanság, aki láthatatlan,
igen, az egyetlen Istennek
tisztelet és dicsőség mindörökké.
Ámen."
I. Timóteus 1:17