Szerző Téma: Olvasónapló  (Megtekintve 52836 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296
Re:Olvasónapló
« Válasz #405 Dátum: 2024 Március 19, 20:20:56 »
"... Jézus a hegyi beszédben az akkori kultúrával ellentétes életvitelre hívta a benne hívőket. Ezek után nem meglepő, ha mi magunk is tapasztaljuk a saját bőrünkön, hogy Krisztus követői mindig az árral szemben haladnak. Látszólag nem tartanak lépést a kultúrával, mert az értékrendjük a feje tetejére állt. Köztük a legnagyobb a legkisebb. Inkább odafordítják a másik orcájukat is, mint hogy bosszút álljanak. Jézus követői szeretik ellenségeiket ahelyett, hogy gyűlölnék őket. Arra kaptak elhívást, hogy meghaljanak önmaguknak, lemondjanak akaratukról Isten javára. A hívők nem magasztalják fel magukat, életük nincs kiszolgáltatva érzelmeiknek, nem imádják kultúrájuk bálványait, és nem engedelmeskednek a „just do it” parancsának. A keresztyén élet bomlasztó az elbukott világban, mégis éppen ennek a világnak van kétségbeesett szüksége arra, hogy lássa, milyen az ellenálló képesség..."

Weberné Zsikai Márta: Ellenállók, kegyelemből - részlet
(internetről - reformatus hu)

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296
Re:Olvasónapló
« Válasz #406 Dátum: 2024 Március 20, 19:57:20 »
Kovács Gergely református esperes-lelkész gondolataiból:

"Az is fontos tapasztalat, hogy a gyülekezeti létben nem lehet megspórolni a konfliktusokat.  Nekem, konfliktuskerülő embernek nagyon nehéz volt, hogy voltak helyzetek, amelyekbe bele kellett állnom. Komoly mélységeket is megéltem ennek során, de Isten mindig megsegített és a konfliktusokon keresztül is formált."

"Nagyon nagy szükség van arra, hogy valódi megértéssel tudjunk egymással beszélgetni, szót érteni. Különösen ebben a kiélezett helyzetben, amelyet a közelmúlt eseményei idéztek elő egyházunkban. Meg kell tudnunk találni mindazt, ami összeköt bennünket, akkor is, ha sok kérdésben nem értünk egyet."

"Ha előítéletekkel vagyunk egymás felé, az falakat épít, de ha nyitottan és bizalommal fordulunk egymás felé, akkor olyan helyről kaphatunk inspirációt, tanítást és erősítést, ahonnan nem is várnánk."

"A pihenés nem luxus, hanem az isteni rend része. Enélkül nem tud működni sem a szolgálatunk, sem az életünk."

"A család nem csak valami függelék, és nem is evidencia, hanem egy áldás Istentől, amit meg kell becsülni."

(internetröl, parokia hu)

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296
Re:Olvasónapló
« Válasz #407 Dátum: 2024 Március 23, 06:52:48 »
David Wilkerson: Tizenkét angyal a pokolból
(részlet)
.
"Greg sok időt töltött a kápolnában, ahol a többi fiú is letette terhét Isten előtt. Hallott életekről, melyek romlottságban hasonlók voltak az övéjéhez, s hallott fiúkról, akik új élethez jutottak.

--  Különös, hogy mindig sírnak --  mondta nekem Al később.
--  Ez azért van, mert látják magukat úgy, amint vannak, bűnösnek.  --  mondtam.  --  A legtöbben azt hiszik. hogy a bűn csupán egy szó, míg nem nézik Isten szemszögéből. Osonva jön és szaga van. Ekkor értik meg, hogy segítségre van szükségük, és akkor kiáltanak.
--  Engem mindig meghat  --  mondta Al.
--  Tudom. De meg kell lennie, különben nem tudnák megérteni, hogy Isten mennyire szereti őket. Először látniuk kell, milyen nehéz dolog szeretni őket."