Szerző Téma: Gondolatok  (Megtekintve 40677 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296
Gondolatok
« Dátum: 2010 November 06, 06:38:32 »
Alázat emel föl;  gőg és gyűlölködés letaszít.
(Szent István királynak fiához, Imre herceghez írt intelmeiből szabadon idézett gondolat)

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296
Re:Gondolatok
« Válasz #1 Dátum: 2010 November 19, 16:21:22 »
Credo ut intelligam, mondja Augusztinuszhiszek hogy értsek!

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296
Re:Gondolatok
« Válasz #2 Dátum: 2010 November 23, 05:45:40 »
"...igazából nincs olyan ember az Úr Jézuson kívül, aki mindent a valóságnak megfelelően gondol, tehát folyton gyomlálni kell a hamis gondolatokat, és erre a Biblia-tanulmányozás jó módszer."
(Gábor - MERA Antenna 2010/5)

+++

"Tükör által homályosan" látok sok mindent; tévedhetek, hibázhatok.
De Istent mennyei ATYÁNK-nak mondja az Ige: Ő jóakarónk, támogatónk.

Sötét van?
Nézz föl:
Atyai Ház fénye világít!

Nem elérhető Tejeskávé

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 24
Re:Gondolatok
« Válasz #3 Dátum: 2010 November 23, 18:53:42 »
“Talán eljön a pillanat, mikor elmondhatod, hogy az egészet akartad. Az egészet, az igazit, nem a pótlékot, a hasonlót, a mellékeset: az egészet, a boldogságot és az igazat, az igazságot, akármilyen félelmes és földközeli. Nem akartál az élet helyett valamit, ami csak hasonlít az életre, nem akartál lélek és betű helyett olyasmit, ami csak ügyes torzképe a léleknek és a betűnek..."

Márai
Tejeskávé

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296
Re:Gondolatok
« Válasz #4 Dátum: 2010 December 02, 21:17:29 »
"Hernyó a pillangónak: Légy türelmes velem, Isten még nem fejezett be!"
(ismeretlen)

FÜLE LAJOS: ELJÖN AZ IDŐ
Eljön az idő,
amikor a magunk tettei eltörpülnek, semmivé válnak,
és nem marad semmi más kincsünk,
csupán ISTEN nagy tettei
múltunkra nézve is,
jövőnkre nézve is.



Lukács ev. 18:27 
"Ami lehetetlen az embereknek, az Istennek lehetséges."

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Gondolatok
« Válasz #5 Dátum: 2010 December 03, 12:44:40 »
""Hernyó a pillangónak: Légy türelmes velem, Isten még nem fejezett be!"
(ismeretlen)"

Hát ez nagyon jó!!!  :169:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296
Re:Gondolatok
« Válasz #6 Dátum: 2010 December 04, 14:57:06 »
Antoine de Saint-Exupéry:

"Magunkon ítélkezni sokkal nehezebb, mint máson.
Ha sikerül helyesen ítélkezned saját magad fölött, az annak a jele, hogy valódi bölcs vagy.
"

"A barát az az ember, aki mellett hallgathatok..."

"A mosolyban egymásra találunk, nyelvek, kasztok, pártok felett."

(internetröl)

Nem elérhető egykor11

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 84
Re:Gondolatok
« Válasz #7 Dátum: 2010 December 04, 15:56:46 »
 :088:

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296
Re:Gondolatok
« Válasz #8 Dátum: 2010 December 06, 16:52:25 »
Lackfi János költő:

– "Éppen Abbé François-nak, a szegénypasztoráció nagyhatású francia papjának könyvét olvasom: szerinte nem ott húzódik a demarkációs vonal, hogy ki hisz, ki nem hisz, hanem az önző és a szolgáló embertípus között. Mindkettőből van bőven mindkét táborban. Az ő felfogásában az igazak azok, akiknek természetükké válik a másokkal való osztozás. Ha lehet olyan irodalmat csinálni, amely nem kiszolgál mindenféle igényeket, hanem szolgálja a legkülönfélébb igényű befogadókat, legyen szó bár dalszövegről, bábjátékról, gyerekversről, filozófiai költeményről, regényről, tárcanovelláról, esszéről, előadásról, műfordításról, akkor én emellett horgonyoznék le.

A megosztás, az osztozás, a szolgálat szándékán túl másik alapszempontom a szakmai becsület. Proust francia író példaképnek állította elénk a katedrálisok szobrászmestereit, mert azok három-négy emelet magasban is precízen megmunkálták a figurák hátát, fürtös haját, pedig ezeket legfeljebb a galambok és maga az Úr láthatta. Egy tisztességgel megmunkált alkotás igenis közelebb vihet Istenhez, bár persze a hit sokkal inkább kegyelem és szívbéli nyitottság dolga, szüntelenül munkálkodni kell rajta. Önmagában egy mázsa jó könyv sem téríthet meg senkit, minden a személyes és eleven Isten-kapcsolat meglétén vagy hiányán múlik."

mindennapi.hu

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296
Re:Gondolatok
« Válasz #9 Dátum: 2010 December 11, 06:41:46 »
Leleszi Balázs Károly: ÖSSZEKULCSOLT KEZEK

Minden erőm az imára kulcsolt kezemben van. Aprócska templom, az egyetlen immár, ami csak az enyém, amit a hústestem még nem rabolt el tőlem, a falánk ragadozó. Itt a boltozatokat betölti az alázat-lehelet, itt egy reszkető szív harangoz szakadatlan dobogásban. Majd vágyam kiáltássá válik, szörnyű kiáltássá, egeket ostromlón: Mi lesz velem, ha győz a bűn felettem, jaj, a lelkemmel mi lesz, Uram? Mert kialudt a lámpásom, a hit elvesztette reménységét, a békesség a szeretet örömüzenetét.
És ekkor hirtelen zúgó szélvihar támadt. Az ilyen szélviharokban szoktak a lelkek Isten trónusa felé fordulva könyörögni, és megértettem: valaki érettem esedezik, hogy ne kápráztasson el a csúf hamisság, a cifra világ; azért imádkozott, hogy megmaradjon még az utolsó lehetőség, az összekulcsolt kezek temploma, a végső menedék.
S jól imádkozott, mert éreztem: miként jár át az Isten kegyelme, a tiszta nyugodt erő; miként teríti szét rajtam, az elesetten, a bennem lakozó angyal, hálát adva, az Úr pásztorköpönyegét.
Aztán, egyszerre csak - a lámpa ég és sugárzik belőle a békesség s a remény... Ó, visszanyert világosság! Ó, visszanyert hit!

(internetről)

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296
Re:Gondolatok
« Válasz #10 Dátum: 2010 December 12, 08:04:25 »
Herjeczki Géza: SIKER ÉS GYŐZELEM

Siker és győzelem,
győzelem és siker.

Siker még nem győzelem,
győzelem nem siker.

Ő győzött.
A Golgotán.

Sikerül-e győzni nekünk,
ha folyton sikereket kergetünk?

***

Füle Lajos: MIT KÍVÁNSZ?

Mit kívánsz? Végre
el kell döntened:
vagy sikeres, vagy
áldott életet?

Mert ritkaság az,
bárhogy is szeretnéd,
hogy ez a kettő
szépen egybeessék.


Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296
Re:Gondolatok
« Válasz #11 Dátum: 2010 December 12, 08:12:51 »
JÓB KÖNYVÉT OLVASVA

Hogyha Ő szól, elhallgat minden.
Bármilyen is lehet a sorsunk,
végül is az számít, hogy rólunk
milyen véleményt alkot Isten.


Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296
Re:Gondolatok
« Válasz #12 Dátum: 2010 December 15, 21:33:09 »
"Egy bizonyos retorikust megkérdeztek, hogy mi az ékesszólás első szabálya, és ő azt válaszolta, hogy a helyes előadásmód. Mi a második szabály? A helyes előadásmód. Mi a harmadik szabály? A helyes előadásmód.
Éppen így, ha valaki megkérdez engem a keresztény vallás első, második és harmadik szabályáról, mindig ezt válaszolom:  az alázatosság."
ismeretlen szerző  (MERA Antenna 2005/2)

***

" Isten előtt csak megalázkodni és ujjongani lehet. Megalázkodni, hogy ami vagy, kegyelemből vagy, tehát nincs okod gőgre, fennhéjázásra, mert mindent ingyen kaptál - de ujjongani, hogy ingyen ekkora ajándékot kaptál..."
Ravasz László (internetről)

Nem elérhető Kamilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1727
Re:Gondolatok
« Válasz #13 Dátum: 2010 December 18, 10:06:33 »


  " Átkozott legyen minden szeretet és egység, amely eléréséért félre kell rakni Isten Igéjét." 

       Luther Márton

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2296
Re:Gondolatok
« Válasz #14 Dátum: 2010 December 30, 13:04:32 »
"Ha emberek vagy angyalok nyelvén szólok is, szeretet pedig nincs bennem, olyanná lettem, mint a zengő ércgong vagy zörgő cintányér.
És ha prófétálni is tudok, ha minden titkot ismerek is, és minden bölcsességnek birtokában vagyok, és ha teljes hitem van is, úgyhogy hegyeket mozdíthatok el, szeretet pedig nincs bennem: semmi vagyok.
És ha szétosztom az egész vagyonomat, és testem tűzhalálra szánom, szeretet pedig nincs bennem: semmi hasznom abból...
...Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről színre; most töredékes az ismeretem, akkor pedig úgy fogok ismerni, ahogyan engem is megismert az Isten.   
Most azért megmarad a hit, a remény, a szeretet, e három; ezek közül pedig a legnagyobb a szeretet."
Pál apostol