Szerző Téma: Gondolatok  (Megtekintve 40705 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Kamilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1727
Re:Gondolatok
« Válasz #30 Dátum: 2011 Február 13, 09:29:59 »

 Le vagyok nyűgözve a drága Szent Szellem hűségétől!  :08:

 Mindenhova - kivéve a bűnt - eljön velem: dolgozni, háborúságba, próbákba, szűkölködésekbe, bővölködésbe, télen-nyáron, szolgálatba, beszélgetésekbe, ha főzök, akkor is velem van....
 szóval, egyszerűen csodálatos Ő, drága Társ, Segítő, Vigasztaló, Pártfogó!
 MINDEN, MINDENEMBEN!   :2smitten: és mégis Ő a Vezető!!  :hehe:

  Zsolt 45:
2.  Fölbuzog szívem szép beszédre. Mondom: művem a királynak szól. Nyelvem gyors írónak tolla.
3.  Szebb, szebb vagy az ember fiainál, kedvesség ömledez ajakidon, azért áldott meg az Isten örökké


     :2smitten:    :2smitten:

Nem elérhető Kamilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1727
Re:Gondolatok
« Válasz #31 Dátum: 2011 Február 16, 14:00:07 »

 Ha az Úr ad legelőt, ad rá bárányt is.

 Ha az Úr ad báránykát, legelőt is ad hozzá.
   :01:


           :igen:

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Gondolatok
« Válasz #32 Dátum: 2011 Február 16, 14:04:49 »
Igen! :2smitten:

Mt 9,37
Ekkor így szólt tanítványaihoz: "Az aratnivaló sok, de a munkás kevés:

Mt 9,38
kérjétek tehát az aratás Urát, hogy küldjön munkásokat az aratásába."

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2297
Re:Gondolatok
« Válasz #33 Dátum: 2011 Március 05, 10:49:25 »
(Vetés és Aratás 19/4)

EGY KÜLÖNLEGES ÉLET

"Egy eldugott faluban született egyszerű kézműves házaspár gyermekeként, majd egy másik faluban növekedett és nevelkedett föl. Harminc éves koráig a helybeli ácsműhelyben dolgozott.
Három éven át mint vándorprédikátor járta az országot. A népszerűtlennek látszó ügyeket védelmezte. A szegények és az elesettek között keresett magának barátokat. Nem vetette meg a társadalomból kiközösítetteket és a törvény megszegőit. Könyvet nem írt, hivatalt nem vezetett. Családot nem alapított, vagyona nem volt.
Egyetemre nem járt, nem látogatott el híres világvárosokba. Mindig csak szűkebb hazájában prédikált...
Csak harminchárom éves volt, amikor a közvélemény végleg ellene fordult. Barátai magára hagyták, ő pedig ellenségei kezébe került, akik kigúnyolták és elítélték.
Keresztre feszítették két gonosztevővel együtt. Miközben haldoklott, sorsot vetettek köpenyére, az egyetlen vagyonára, amelyet ezen a földön birtokolt. Miután meghalt, testét egy kölcsönkért sírboltba helyezték.

Azóta kb. 2000 esztendő múlt el. Ma őt tartják az emberiség központi alakjának. A világ valamennyi hadserege, a múltban s jelenben; az összes flotta, amelynek hajói valaha is a tengert szelték; az országok kormányai, melyek valaha is összeültek; és a királyok sokasága, akik eddig uralkodtak - és mindezek együtt - nem hatottak olyan mértékben az emberiség életére, mint ez az egyetlen különleges élet... "

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:Gondolatok
« Válasz #34 Dátum: 2011 Március 05, 10:58:08 »
ÁMEN. Dicsőség legyen ezért Neked, Dicsőség Királya, Isten Egyszülött Fia, Megváltónk, Gyógyitónk, Szabaditó Urunk!

   
"A ki, mikor Istennek formájában vala, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy ő az Istennel egyenlő,
Hanem önmagát megüresíté, szolgai formát vévén föl, emberekhez hasonlóvá lévén;   
És mikor olyan állapotban találtatott mint ember, megalázta magát, engedelmes lévén halálig, még pedig a keresztfának haláláig.   
Annakokáért az Isten is felmagasztalá őt, és ajándékoza néki oly nevet, a mely minden név fölött való;
Hogy a Jézus nevére minden térd meghajoljon, mennyeieké, földieké és föld alatt valóké.
És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére.
Annakokáért, szerelmeseim, a miképen mindenkor engedelmeskedtetek, nem úgy, mint az én jelenlétemben csak, hanem most sokkal inkább az én távollétemben, félelemmel és rettegéssel vigyétek véghez a ti idvességteket;
Mert Isten az, a ki munkálja bennetek mind az akarást, mind a munkálást jó kedvéből.   
Mindeneket zúgolódások és versengések nélkül cselekedjetek;
Hogy legyetek feddhetetlenek és tiszták, Istennek szeplőtlen gyermekei az elfordult és elvetemedett nemzetség közepette, kik között fényletek, mint csillagok e világon." /Fil.2.6-15/
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Gondolatok
« Válasz #35 Dátum: 2011 Március 05, 13:36:00 »
ÁMEN. Dicsőség legyen ezért Neked, Dicsőség Királya, Isten Egyszülött Fia, Megváltónk, Gyógyitónk, Szabaditó Urunk!

   
"A ki, mikor Istennek formájában vala, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy ő az Istennel egyenlő,
Hanem önmagát megüresíté, szolgai formát vévén föl, emberekhez hasonlóvá lévén;   
És mikor olyan állapotban találtatott mint ember, megalázta magát, engedelmes lévén halálig, még pedig a keresztfának haláláig.   
Annakokáért az Isten is felmagasztalá őt, és ajándékoza néki oly nevet, a mely minden név fölött való;
Hogy a Jézus nevére minden térd meghajoljon, mennyeieké, földieké és föld alatt valóké.
És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére.
Annakokáért, szerelmeseim, a miképen mindenkor engedelmeskedtetek, nem úgy, mint az én jelenlétemben csak, hanem most sokkal inkább az én távollétemben, félelemmel és rettegéssel vigyétek véghez a ti idvességteket;
Mert Isten az, a ki munkálja bennetek mind az akarást, mind a munkálást jó kedvéből.   
Mindeneket zúgolódások és versengések nélkül cselekedjetek;
Hogy legyetek feddhetetlenek és tiszták, Istennek szeplőtlen gyermekei az elfordult és elvetemedett nemzetség közepette, kik között fényletek, mint csillagok e világon." /Fil.2.6-15/

Tökéletes ISTEN, Teremtő, Mindenható Örökkévalóság Atyaja  és tökéletes ember, bűnnélküli, hibátlan bárány, aki amikor emberi formában volt meghalt értem, meg érted, hogy nekem örök életem legyen!

Szóval érted?

 :2smitten:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:Gondolatok
« Válasz #36 Dátum: 2011 Március 05, 13:43:07 »
ÁMEN. Dicsőség legyen ezért Neked, Dicsőség Királya, Isten Egyszülött Fia, Megváltónk, Gyógyitónk, Szabaditó Urunk!

   
"A ki, mikor Istennek formájában vala, nem tekintette zsákmánynak azt, hogy ő az Istennel egyenlő,
Hanem önmagát megüresíté, szolgai formát vévén föl, emberekhez hasonlóvá lévén;   
És mikor olyan állapotban találtatott mint ember, megalázta magát, engedelmes lévén halálig, még pedig a keresztfának haláláig.   
Annakokáért az Isten is felmagasztalá őt, és ajándékoza néki oly nevet, a mely minden név fölött való;
Hogy a Jézus nevére minden térd meghajoljon, mennyeieké, földieké és föld alatt valóké.
És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére.
Annakokáért, szerelmeseim, a miképen mindenkor engedelmeskedtetek, nem úgy, mint az én jelenlétemben csak, hanem most sokkal inkább az én távollétemben, félelemmel és rettegéssel vigyétek véghez a ti idvességteket;
Mert Isten az, a ki munkálja bennetek mind az akarást, mind a munkálást jó kedvéből.   
Mindeneket zúgolódások és versengések nélkül cselekedjetek;
Hogy legyetek feddhetetlenek és tiszták, Istennek szeplőtlen gyermekei az elfordult és elvetemedett nemzetség közepette, kik között fényletek, mint csillagok e világon." /Fil.2.6-15/

Tökéletes ISTEN, Teremtő, Mindenható Örökkévalóság Atyaja  és tökéletes ember, bűnnélküli, hibátlan bárány, aki amikor emberi formában volt meghalt értem, meg érted, hogy nekem örök életem legyen!

Szóval érted?

 :2smitten:

 :igen: :2smitten:
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2297
Re:Gondolatok
« Válasz #37 Dátum: 2011 Március 08, 04:49:53 »
Dobos Hajnal:
"Ó, Uram, olyan bolondos az ember. Eljátszogat a kegyelemmel, aztán csak fuldokol."
(parokia.hu)

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2297
Re:Gondolatok
« Válasz #38 Dátum: 2011 Március 12, 06:09:28 »
Ismeretlen:
"Ha az ember szemét kimossák a könnyek, utána tisztábban lát."
(parokia.hu)

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2297
Re:Gondolatok
« Válasz #39 Dátum: 2011 Március 13, 19:51:48 »
A szó elszáll, a Szentírás megmarad.

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2297
Re:Gondolatok
« Válasz #40 Dátum: 2011 Március 15, 00:22:51 »
"A világ megjavításáról szónokol az utópista hős.
Maga jobbítására törekszik Krisztus katonája."
(Sz. J., 1985. k.)

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2297
Re:Gondolatok
« Válasz #41 Dátum: 2011 Március 19, 08:05:14 »
Fejlődöm: már nem magamban bízom.

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Gondolatok
« Válasz #42 Dátum: 2011 Március 19, 20:42:36 »
Ismeretlen:
"Ha az ember szemét kimossák a könnyek, utána tisztábban lát."
(parokia.hu)

Mennyire igaz!
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Árvai Emil

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2297
Re:Gondolatok
« Válasz #43 Dátum: 2011 Április 25, 08:42:00 »
Istennek fontos vagyok.
Családomnak szüksége van rám.
Máshol mindenütt pótolhatnak.

Nem elérhető Gyöngyike

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1372
Re:Gondolatok
« Válasz #44 Dátum: 2011 Április 25, 09:16:13 »
Ámen!