Szerző Téma: Gondolatok  (Megtekintve 18604 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Gyöngyike

• Testvérünk
  • *
Re:Gondolatok
« Válasz #45 Dátum: 2011 Április 25, 09:26:11 »
Keresztyén nyelvtan

Egy öreg keresztyén, egyszer tanítást tartott a "keresztyén grammatika" témaköréből, ahogyan ő nevezte, amelynek során oktatását a következő szavakkal kezdte:

"Az iskolában valamennyien tanultátok, hogy az első személy az 'én', a második a 'te', a harmadik pedig az 'ő'.
A keresztyén grammatikában ez alapvetően hibás. Ott minden fordítva van.
Az első személy az 'Ő', vagyis Isten, a második személy a 'te', vagyis a felebarátunk, - és az 'én' pedig egészen a végére kerül, mint aki harmadik a sorban. Ezt a nyelvtant mi még távolról sem tanultuk meg."   

Forrás: Vetés és Aratás

Nem elérhető Árvai Emil

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #46 Dátum: 2011 Május 07, 04:07:50 »
"A látványos vallásosság tartalmatlan mutatvány."
C. H. Spurgeon

Nem elérhető Árvai Emil

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #47 Dátum: 2011 Május 31, 07:39:12 »
A szeretet több mint segítség.
Tartozni Valakihez.

Nem elérhető Árvai Emil

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #48 Dátum: 2011 Július 25, 20:39:57 »
D. L. Moody:
"Add át életedet Istennek; Ő többet tehet vele, mint te!"

Nem elérhető Árvai Emil

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #49 Dátum: 2011 Szeptember 08, 16:52:10 »
HORATIUS:
"Szolgálok hát, mint a köszörűkő, mely az acélnak jó élt ád, noha ő maga metszeni tompa."

Nem elérhető Árvai Emil

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #50 Dátum: 2011 Szeptember 15, 06:26:50 »
"Inkább igazként szenvedni. Már nincs más változat. S a legjobb választás." (egy hívő)

Nem elérhető Árvai Emil

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #51 Dátum: 2011 Szeptember 20, 06:29:00 »
"Valakit szeretni azt jelenti: egy mások számára láthatatlan csodát látni."
François Mauriac
(internetről)

Nem elérhető Árvai Emil

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #52 Dátum: 2011 Szeptember 20, 07:13:49 »
A KERESZTÉNYEKRŐL

Ifjabb Plinius (62-113) levele Traianus római császárhoz
(részlet - internetről)

"... A jelentések szerint azonban az a legnagyobb vétkük vagy eltévelyedésük, hogy bizonyos meghatározott napon hajnalhasadta előtt összegyülekeznek, és váltakozva karban énekelnek az istennek hitt Krisztus tiszteletére, és esküvel kötelezik magukat, nem ám valami gaztettre, hanem arra, hogy nem lopnak, nem rabolnak, nem követnek el házasságtörést, nem szegik meg esküjüket, a rájuk bízott letét kiadását felszólítás esetén nem tagadják meg: ennek végeztével pedig rendszerint szétszélednek; majd ismét összejönnek, hogy közösen fogyasszák el közönséges és ártatlan lakomájukat; ezt azonban abbahagyták, miután parancsodra betiltottam a titkos társaságokat. Éppen ezért annál szükségesebbnek tartottam, hogy két szolgálóleányból - ezeket ők diakonisszáknak nevezik - még kínvallatás árán is kivegyem az igazságot. Nem találtam bennük egyebet ostoba, határtalan babonaságnál.

Ezért elnapoltam az ügy kivizsgálását, és hozzád fordulok tanácsért. Mert meggondolásra méltónak láttam ezt a dolgot, legfőképpen a vádlottak nagy tömege miatt; ugyanis mindenféle korú, mindenféle társadalmi osztálybeli emberek, férfiak és nők vegyest, igen sokan kerültek és kerülnek vád alá. Nemcsak a városokban, hanem a falvakban és a tanyákon is elharapódzott ennek a babonaságnak a ragálya..."

Nem elérhető Árvai Emil

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #53 Dátum: 2011 Szeptember 23, 15:04:55 »
Priscilla Shirer:
"Az első századi zsidó keresztyének hívők közössége volt. Amikor a keresztyénség átterjedt Görögországba, filozófiává vált. Azután továbbment Rómába és ott intézmény lett belőle. Azt követően Európába (tovább) mozdult, ahol kultúra lett. És végül átterjedt Amerikába, ahol üzlet lett. Vissza kell térnünk oda, hogy Jézus igazi követőinek egy valódi, egészséges, eleven közössége legyünk."
(internetről)

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
« Válasz #54 Dátum: 2011 Szeptember 23, 16:01:37 »
Mennyire igaz!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #55 Dátum: 2011 Szeptember 23, 17:28:38 »
Csatalkozom... Nagyon elgondolkoztató...

:2smitten:
Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10

Nem elérhető ditte

• Segítő
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #56 Dátum: 2011 Szeptember 23, 17:32:58 »
Így van.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető bacsipista

• Testvérünk
  • *
    • Keresztény kincskereső
« Válasz #57 Dátum: 2011 Szeptember 23, 18:45:21 »
Attól, hogy templomba jársz, még nem leszel keresztény, mint ahogy attól sem lesz autód, hogy lemész a garázsba.
"Minden szabad nekem, de nem minden használ. Minden szabad nekem, de ne váljak semminek a rabjává." 1Korintus 6,12

Nem elérhető ditte

• Segítő
  • Testvérünk
  • *
« Válasz #58 Dátum: 2011 Szeptember 23, 19:12:30 »
Attól, hogy templomba jársz, még nem leszel keresztény, mint ahogy attól sem lesz autód, hogy lemész a garázsba.
Ez nagyon jó.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Elisabeth

• Testvérünk
  • *
« Válasz #59 Dátum: 2011 Szeptember 27, 20:20:50 »
A múltam Isten irgalmának tulajdona, a jövőm Isten tervének a tulajdona, a jelen a kegyelem tulajdona és odaadó, engedelmes szívemé.
Franz von Sales

Taníts akaratod teljesítésére, mert te vagy Istenem! A te jó lelked vezéreljen az egyenes úton!
Zsolt 143,10