Szerző Téma: A teremtés igazolódik, az evolúció bukik  (Megtekintve 37461 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #30 Dátum: 2008 Február 08, 21:27:04 »
a kemény diót is megtörik - és milyen jó, én például szeretem, zserbóban. Töretlenül nem jó.
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

kövecske

  • Vendég
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #31 Dátum: 2008 Február 08, 21:30:51 »
Az tuti... héjával együtt élvezhetetlen.. ehetetlen... :hehe: :hehe:

maria

  • Vendég
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #32 Dátum: 2008 Február 08, 21:34:39 »
Ti még héját is tesztek bele? Szegény madár.  :hehe:

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #33 Dátum: 2008 Február 08, 21:37:59 »
csak mikor megsanyargatjuk magunkat és nem érezzük a hátunkat a sok csapkodástól sem már. olyankor. tudod vezeklünk nagyon - és nagyon bánjuk, milyen gonoszok vagyunk még mindíg. Hátha elmúlik.
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #34 Dátum: 2008 Február 08, 21:40:28 »
ha valaki nagyon rossz volt - két diót kell elropogtatni. Ha csak kicsit - akkor egy mandula. (nem a papirhéjú)
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #35 Dátum: 2008 Február 08, 21:47:04 »
Kedves Zoli,

Ez a virágnyelv már kezd egész igéretes lenni. Kis csirákat látok - és kell hozzá az élet vize, nagyon jó. Azon gondolkodom, mint a megszállott kertészek - egy vetési naplót kellene vezetni rólad.
szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

Nem elérhető Katus73

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 233
    • Életem Krisztusban
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #36 Dátum: 2008 Február 08, 22:08:29 »
 :078:
"Gyönyörködjél az Úrban, és megadja szíved kéréseit." Zsoltárok 37,4

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #37 Dátum: 2008 Február 08, 23:17:12 »
Kedves Zoli,
Semmi, csak hülyéskedtem. Növekedj a kegyelemben - ennyi. Olvass, imádságban tanulmányozd. Nem sültgalamb lesz belőle. Jó lesz, igen jó. Ebből lesz a könnyú és gyönyörúséges iga. Gyümölcs meg minden áldás.
szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

Nem elérhető Ádám

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #38 Dátum: 2008 Február 26, 19:58:40 »
Engem viszont az foglalkoztat, hogy miért vannak a sok bolygók? Mi célból vannak? Van olyan is, amit mi még nem is láthatunk a tudományunk miatt. Istenről tudjuk, hogy nem teremtett felesleget. Kik gyögyörködnek azokban a bolygókban?

Jób38/ 25 - 27
"Ki hasított nyílást a záporesőnek, és a mennydörgő villámnak útat?
Hogy aláessék az ember nélkül való földre, a pusztaságra, holott senki sincsen
Hogy megitasson pusztát, sivatagot, és hogy sarjaszszon zsenge pázsitot?"

Az embert néha meglepi, hogy Isten a látómezején kívül is cselekszik. Minek zöld a fű ott, ahol ember nem lakik, igaz? Azért, mert lakhatna..

Számított-e Isten arra, hogy az ember egy napon olyan távolságba is ellát majd, amilyenbe szabad szemmel nem láthat? Ha ismerte a lencsék homorúságán és domborúságán alapuló kicsinyítést, és nagyítást, akkor biztos lehetett benne, hogy pusztán technológia kérdése hogy mikor fejleszti az anyag ezen adottságát (pót látólencsévé) az ember. Az elmélet egyetlen jégcsapban, vagy vízcsepben is meglátszik, csak észre kellett venni.

Szerintem azok a bolygók azért vannak ott, hogy lássuk őket! Hogy ne mondhassuk azt, hogy a Földön azért lehetséges az élet, mert más bolygó nem létezik csillagokon, meg üstökösökön pedig nem alakulhat ki!
Ott van egy csomó bolygó. Meg lehet nézni, hogy mi a távolságuk (a mi naprendszerünknek a mi Napunktól), más bolygóknak pedig a saját csillagjaiktól, Napjaiktól. Hogy van-e holdjuk? Ha van mennyi van? Mennyi idő alatt fordulnak meg a tengelyük körül. Mennyi idő alatt kerülik meg a Napot, vagy Napjukat? Van-e víz rajtuk? Miért?

Mert:
-A Föld a naptól olyan távolságra van, hogy sem közelebb, sem messzebb nem lehetne. Az egyenlítő, és a sarkpontok közötti távolság (a Föld sugara) olyan meghatározó az élet szempontjából, hogy két teljesen szélsőséges klímát eredményez! Ennek aránya a Naptól való távolsághoz minimális, mégis ez az a Föld-átmérőnyi sáv amin belűl élet lehetséges a mi Naprendszerünkben!

Ez még nem volna elég az 'üdvösséghez', ha a Föld forgástengelye merőleges volna a Nap körüli forgása tengelyére akkor nem volna Tél-Nyár váltakozás. Ez lokális szinten nem baj, de globális szinten igen. A fagyás-leolvadás ugyanis komoly szerepet játszik a Föld vízhásztartásában, felszíni vízhálózatának erek, patakok, folyók létrehozásában, táplálásában.
Ez még mindig nem elég, mert az óceáni víztömeget ez az édesvizi körforgás nem keringeti át!
Ehhez egy hold kell. Egy külső tömegpont ami egyszerűen megemeli az alatta lévő vízeket a szárazhoz képest!! Ugyanakkor nincs befolyással a fix, vagy nem összefüggő tömegekre.
Ha ezekbe belegondolunk ezek nagyon kis intervallumban kalibrált értékek! Nincs sok ráhagyási lehetőség, ráadásul az összes feltétel egyszerre jelen kell hogy legyen!

Most nézzük meg az univerzum látható bólygóit. Nézzük meg a mozgását, keringését és forgási sebességét, méretét, tömegvonzását, hogy van-e holdja stb. Számoljuk össze azokat a bolygókat amelyeken a felmérések szerint nem alakulhatott ki a biológiai élet. Vessük össze azokkal amelyek minden feltétellel bírnak, vagy legalábbis többel, és végezzünk statisztikát!

Még a vízről nem beszéltünk. Nállunk van, mert úgy tudom a tudomány jelenleg az üstökösök, a hatalmas jégmeteoritok álltal képzeli el a víz ideérkezését a Földre. Miért pont ennyi vizet hoztak? (Ha többet hoznak akkor mindegy milyen a felszín, víz alatt van.) Mekkora volt a becsapódáskor keletkező kicsapódó tölcsérmagasság? Ha ez túl nagy akkor több anyag megy ki, mint amennyi bejön. (Mert ami bejön az a térfogatának a többszörös anyagmennyiségét mozgatja meg, nyomja ki maga elől (visszaható irányban, mivel maga előtt tömöríteni nem tudja), csakhogy a kiszorított víz tömege azonos térfogat esetén is eleve több. Ha ez a tölcsér 'kilóg' a Föld vonzásteréből ami a légréteg mostani magassága, akkor nem 'zuhan' vissza. Képileg ez olyan, mint amikor erős vízsugárral akarsz 'színig' tölteni egy poharat.
Kissebb meteoritzápor azonban képes erre, csak akkor ez a zápor miért nem kereszteződött más ismert bolygókkal, akár itt a naprendszeren belűl is?

Kicsit 'túllihegtem' a dolgot. :)

A bolygónk egyszerűen az életre van kalibrálva. Egy többtényezős koordinátarendszer egyetlen (az életre alkalmas) metszéspontjában helyezkedik el.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #39 Dátum: 2008 Február 26, 20:05:01 »
Köszönöm Ádám! :afro: Jó volt olvasni.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

kövecske

  • Vendég
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #40 Dátum: 2008 Február 26, 20:13:47 »
Szia Ádám!  :044:

Én, személyesen, nem bánom, hogy "kicsit túllíhegted"...   :088:
 Így legalább már erről is van "némi" ismeretem... :089:

Szeretettel:
kövecske


maria

  • Vendég
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #41 Dátum: 2008 Február 26, 22:59:35 »
Ádám! Érdekes amit írtál. Lehet, hogy van alapja, de csak azért, hogy mi felfedezhessük és láthassuk? Mi értelme lenne?  :?: Hát én továbbra is kutatom az okát. Miért van a sok bolygó? :076:  :D

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #42 Dátum: 2008 Február 26, 23:06:37 »
Szerintem, hogy lássuk Isten hatalmasságát benne...ez már egy cél, amiért érdemes volt Istennek megteremteni őket.  :089:

Meg hát ET ( íti )-is jött valahonnan! :2funny: :hehe:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

maria

  • Vendég
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #43 Dátum: 2008 Február 26, 23:11:16 »
Anti! Éppen úgy elgondolkodtató amit írtál, mint Ádámé. Elképzelhető ez is. Isten hatalmasságát megismerhetjük bolygók nélkül is. Itt van a föld, az ember.... Te mit szólsz erre? Nekem még rejtélyes a bolygó létezése. Persze nem zárom ki amit írtatok.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #44 Dátum: 2008 Február 26, 23:23:06 »
Róm 1,20   
"Ami ugyanis nem látható belõle: az õ örök hatalma és istensége, az a világ teremtésétõl fogva alkotásainak értelmes vizsgálata révén meglátható. Ennélfogva nincs mentségük,"

Ez az ige alátámasztja, hogy a teremtet világ elég bizonyíték ahhoz, hogy felismerjük Isten létezését.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)