Szerző Téma: A teremtés igazolódik, az evolúció bukik  (Megtekintve 37487 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4324
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #75 Dátum: 2010 Augusztus 03, 11:26:54 »
 :nem:
Kedves Jázon!

Na ne már! Nem mondod komolyan, hogy hittél az evolúcióban?! Megmondanád, hogy akkor most miért nem találsz sehol a földön félig majom és félig emberi lényt?

Bocs, de ez több, mint butaság! Semmiféle nagy "BUMM" nem volt! Egyszerűen Isten szólt és lett! Ha tudnád, micsoda erő van az isteni szóban!
Ne akarj semmit megmagyarázni, amihez hit kell! Amíg emberi elmével kell gondolkodnunk, addig úgy sem fog menni! Más dimenzió ez!  :168:
Vigyázz, mert hit nélkül lehetetlen Istennek tetszeni!

Sok tudós, aki a dolgok mélyére ásott, megrendülten vallja, hogy Isten a dolgok kezdete és vége.
Sőt: Isten az, aki már a kezdetek előtt tervezett...
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #76 Dátum: 2010 Augusztus 03, 11:27:00 »
Isten csak a mikró evolúciót hozta létre, de nem a faj kifejlődéseket.
Isten a szavával teremtett a semmiből. A nagy bumm-ról pedig Zimányi Józsi bácsi jutott eszembe, amikor is egyik prédikációjában mondta, hogy a tudósok a galaxisunk felé tartó égitesteket véltek felfedezni. Vagyis itt bimm ott meg bumm volt?

Butaság a nagy robbanás!

A fizika törvényének kimondja a forgási szög megtartását. Mégis több galaxis van, amely ellenkező irányba forog.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Jázon

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 91
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #77 Dátum: 2010 Augusztus 03, 11:31:25 »
A nagyy bumm pedig...na szóval a nagy bumm, nem egy robbanás, hanem az univerzum létrejötte a semmiből. Ekkor jött létre a tér és az idő is. Igen. Ez tisztára a teremtés történet, csak Isten nélkül.
Ha Isten beletennénk, akkor ez a teremtés történet lenne.
"Ne félj! Csak higgy!"

Ani Kinor

  • Vendég
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #78 Dátum: 2010 Augusztus 03, 11:34:42 »
Mindegy milyen anyag bukkan elo, az ember mivel all elo:

A VILAGOT ISTEN TEREMTETTE, EZ NEM KERDES!

ISTEN, AZ UR AKIBOL EGYETLEN EGY VAN!

 :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4324
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #79 Dátum: 2010 Augusztus 03, 11:37:09 »
Jázon testvérkém!  :168:

Amit Lucius betett korábban, egy jó link, ahol fantasztikus előadást hallgathatsz/nézhetsz meg!
Én már láttam, és igaza van, mert szerintem is minden diáknak és tanárnak kötelezővé tenném!
Most a vakáció alatt szánj rá időt és nézd meg! Alaposan felforgatja bummos gondolataidat!  :169:
 :044:

Tudod, mennyiben lehetett hang? Amikor az Úr Jézus feltámadt, hatalmas földrengés volt! Gondolhatod, mekkora zajjal járt!  :05:
Véleményem szerint a feltámadást ugyanaz a teremtő erő végezte el, mint a teremtést!  :169:   :01:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Jázon

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 91
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #80 Dátum: 2010 Augusztus 03, 11:46:11 »
Sajnos én már csak ilyen maradok...
Engem nem lehet meggyőzni etéren, mert én csak így tudom elképzelni. Egyébként is, szerintem nem ez a hit lényege.
Egyébként ha jól tudom (persze lehet, hogy nem), Darwin is hitt Istenben.
"Ne félj! Csak higgy!"

Ani Kinor

  • Vendég
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #81 Dátum: 2010 Augusztus 03, 11:58:51 »
Isten csak a mikró evolúciót hozta létre, de nem a faj kifejlődéseket.
Isten a szavával teremtett a semmiből. A nagy bumm-ról pedig Zimányi Józsi bácsi jutott eszembe, amikor is egyik prédikációjában mondta, hogy a tudósok a galaxisunk felé tartó égitesteket véltek felfedezni. Vagyis itt bimm ott meg bumm volt?

Butaság a nagy robbanás!

A fizika törvényének kimondja a forgási szög megtartását. Mégis több galaxis van, amely ellenkező irányba forog.

Nagyon okos vagy!!! Mar, elnezest, hogy minositelek, megha pozitiv iranyban is!  :044: :afro: :afro: :afro: De, komolyan gondolom!

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4324
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #82 Dátum: 2010 Augusztus 03, 11:59:21 »
Jaj, Jázon! Ilyet ne mondj soha, hogy te már csak ilyen maradsz! Dehogy maradsz ilyen! Figyelj csak, a fiaimmal is szoktam ilyen dolgokról beszélgetni!  :168:

Légy szíves, nézd meg a Lucius által betett linket! Ha nem nézed meg, az azt jelenti, hogy félsz. :2knuppel:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Ani Kinor

  • Vendég
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #83 Dátum: 2010 Augusztus 03, 12:01:02 »
Jazon, es Tundi,

mindkettotoknek egy-egy oleles es hatalmas puszi!  :2smitten: :2smitten:



 :169: Moni

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #84 Dátum: 2010 Augusztus 03, 12:07:56 »

Nagyon okos vagy!!! Mar, elnezest, hogy minositelek, megha pozitiv iranyban is!  :044: :afro: :afro: :afro: De, komolyan gondolom!

Nem vagyok okos, csak jó az emlékezetem. :hehe: :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Ani Kinor

  • Vendég
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #85 Dátum: 2010 Augusztus 03, 12:12:30 »

Nagyon okos vagy!!! Mar, elnezest, hogy minositelek, megha pozitiv iranyban is!  :044: :afro: :afro: :afro: De, komolyan gondolom!

Nem vagyok okos, csak jó az emlékezetem. :hehe: :2smitten:

 :afro: :088:

Ani Kinor

  • Vendég
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #86 Dátum: 2010 Augusztus 03, 12:56:43 »
Kedves Testvérek!

Ha esetleg még nem találkoztatok volna vele:

A www.teremtes.com

Elkezdtem nezni, a kerdesek es valaszok 1. reszt  :169:
Igaz amirol a tanar beszel. Mivel bizonyitom?

Mikor elkezdtem biologiat tanulni, es a tanar 'NYOMATNI KEZDTE' a 'hivatalos' evolucios elmeletet, akkor azt ereztem, ezt nem tudom bevenni, a gyomrom osszeszorul, mert hazudik!!!
Ultem, hallgattam, es tudtam, hogy nem igaz! 10 eves voltam, nem a Bibliabol, hanem magamtol, Istentol tudtam, hogy ez nem igaz!

Magam is ajanlom a lucius altal becsatolt anyagot!

De meg egyszer, a vilagot Isten teremtette, ami nem az igaz ut, nem a Biblia utja, az az ember szovevenye, onmagat istenkent feltunteto szerepjatekok, teveszmek sokasaga.


Nem elérhető körtevirág

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 326
  • Isten gyermeke
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #87 Dátum: 2010 November 06, 01:24:43 »
Találtam egy érdekes könyvecskét.Dr. David Roseavar: Teremtéstudomány. A Magyar Keresztény Kultúráért Alapítvány adta ki.
Az író vegyész és sok mindent vegyész szemmel magyaráz, de keresztény hittel és az evolúciót támadja kőkeményen.Vannak benne olyan dolgok, amikkel nem kell feltétlen egyetérteni.
Ide másoltam az első sorokat, Jázon okulására.

Az ige igazsága
Megtörténhet, hogy az a keresztény, akinek agyát születésétől kezdve átitatja ez a világkép(az evolúció), nehezen tudja elhinni, hogy Isten teremtett mindent: növényeket, halakat, állatokat és az embert, és mindezt egyetlen hét leforgása alatt.
   A természetes reakció úgy szól, hogy a tudománynak bizonyára igaza van, és hogy a Teremtés könyve csak egy primitív legendát jegyzett fel. Lehet, hogy Mózes első könyve a mitológia segítségével mondja el azt, hogy Isten van minden dolog mögött, de ez csak az erkölcsi kódex és törvény bevezetését szolgálja, amely még ma is hasznos vezérfonal.
   Ezzel az érveléssel naiv történetként elutasítjuk az egész világot elárasztó özönvizet és a nyelvek összezavarodását is Bábel tornyánál. Ezek a beszámolók magukban hordozzák egy dicséretre méltó, szent Isten képzetét, de sok tudós úgy tekint ezekre a történetekre, mint amelyek nem sokban különböznek a legendáktól. De miután elkezdtük kétségbe vonni az ige igazságát, fel kell tennünk magunknak a kérdést: mit gondolunk az evangéliumokban feljegyzett csodákról? Nevezetesen: mit gondolunk Jézus feltámadásáról, mennybemeneteléről, a pünkösdről és Jézus megígért második eljöveteléről? Ha már a Biblia bevezető fejezeteit elutasítjuk, hol fogunk megállni?
   A zsoltáros azt mondja, hogy "a te igéd kezdettől fogva igaz". Pál kijelenti, hogy "a teljes írás Istentől ihletett". Jézus Krisztus saját maga mutat rá arra, hogy az Írás fel nem bontható, és szavát adja, hogy egyetlen ióta, egyetlen kis vessző sem múlik el a törvényből, amíg az egész be nem teljesedik. Az ióta a héber ábécé legkisebb betűje. Az említett másik írásjel egy kis szarvszerű toldalék, amely az egyik héber betűt átváltoztatja egy másikra. Az eredeti iratok betűi Isten változhatatlan Igéjét hordozták.
Testem a Szent Szellem temploma, mert Jézus Krisztus vére megváltott az ördög
kezéből, ezért az én testem nem az ördögé, nem enyém, hanem Istené, akinek én szánom
az én testemet élő, szent és Istennek tetsző áldozatul, mint okos tiszteletemet.

Nem elérhető magic_acid

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #88 Dátum: 2010 November 12, 18:25:58 »

BÁr látom ez a téma már vagy 3 éve halott, mégis hozzászólnék a dolgokhoz...

Előszöris, én személyesen az evolúciót jobb magyarázatnak tartom az életre mint a teremtést. Meg is mondom hogy miért. Az evolúció egy elmélet. Nem tökéletes, ezt nem is állította senki, de sok mindent megmagyaráz és vannak olyan tények amik alátámasztják. Vannak olyan dolgok is amiket jeneleg még nem képes megmagyarázni.
Ezzel szemben ottvan a teremtés amit semmi nem támaszt alá egy Biblia nevezetű történelmi emléket kivéve.

+

Még ha az evolúció nem is igaz, ez a legkevésbé sem jelenti azt hogy a teremtés automatikusan az.  Lehet hogy egyik sem igaz, hanem egy harmadik valami hozta létre a természet sokszerűségét, olyan valami amiről ma még nem tudunk. Én mondjuk azt gondolom hogy idővel, 40-50 éven belül az evolúció elméletét olyan finomra csiszolják a tudósok hogy képes lesz megmagyarázni az élővilág teljes sokszinűségét.

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #89 Dátum: 2010 November 12, 18:39:35 »
Kedves Magic_acid.

Ha te már a Biblia első lapjait megkérdőjelezed, akkor mi a garancia arra, hogy a biblia többi kijelentése is igaz.

Ha nem igaz az, hogy Isten teremtette ezt a világot, két dolgot teszel, hazzugá teszed Istent, és a Bibliát. Azon felül kijelented,hogy Istennek nincs hatalma ezt megtenni. Ez az út vezet oda, hogy a Biblia nem más mint egy mesés könyv.

Én inkább hiszem el, hogy Isteni szó által jött létre ez a komplex, és összetett világ, mint azt, hogy véletlenszerűen, és fejlődve több milliárd éven át egy egysejtűből, vagy valamien kozmikus löttyből.
Az biztos nagyobb hit kell ahhoz, hogy elhidd azt a sok maszlagot amit ezek az evolucionisták állítanak.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.