Szerző Téma: A teremtés igazolódik, az evolúció bukik  (Megtekintve 37362 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Ádám

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #45 Dátum: 2008 Február 27, 01:38:25 »
Örülök ha tetszett az írásom.

Túl sok dolog esik egybe ahhoz hogy véletlennek tekintsem.

A véletlen nem 'visszafejthető'. Négy hurkapálcát bejelölök középen, és a földre fektetem úgy hogy a jelölések egymáson feküdjenek. Mindegy hogy hogy rugom szét, a variációk amik a rendezettből a rendezetlenbe mutatnak végtelenek! Ezek mindegyikét felfoghatom a hurkapálcák eredeti állapotához vezető út fordított lehetőségeiként, de erősen elméleti és torz elképzeléshez jutok így!
A valóság az, hogy a hurkapálcákat nekem kell a földre dobnom. Nincs garanciám rá hogy valaha is sikerül, márpedig ami nem megismételhető az nem is törvényszerű, a tudomány ellenben a törvényszerűségeket hivatott feltárni.

A hurkapálcáim tól tolig értékei a legtöbb esetben nem fogják keresztezni egymást, csak egy olyan elméleti távolságban, ahol már nem tartalmaznak értéket, (nem érnek el addig), mivel ez az intervallum lényegesen nagyobb annál az értékhatárnál amit valójában képviselnek. //A lehetetlenek száma mindig több mint a lehetségeseké..//

(oké, azt hiszem innenstől patológ lennék) :)


Nem ment át az írásom, mert bizony még Mária hozzászólása előtt fogtam bele :08:

Mária. Minnél több a megismert bolygók száma annál inkább kivételes a Föld!
Nem ismerek egy olyan bolygót sem ami a méretén kívül bármely már tulajdonságában megfelelne a földi élet kialakulásának, sőt feltételezem hogy még tömegében sincs hasonló.
Ha holnap megtalálnak egy újabb bolygót amely túl messze, vagy túl közel van a napjához az egy újabb bizonyítéka annak hogy mennyire esélytelen hogy legalább egy feltétele autómatikusan törvényszerű legyen az életnek az univerzumban.

Ha egy nyaralásodon minden pincér mást hoz mint amit kértél és csak egy hozza pont azt, akkor szavak nélkül is megérted, hogy csak az az egy tudott Magyarul..
(Ha több pincér is ráhibázik akkor véletlen is lehet, mert kicsi a választék.. azaz a variációk száma.)  De ha mindegyik elhibázza és csak egy hozza pont azt amit kértél, akkor az tutira megértett. Ha két zsömlét kértél tejeskávéval három kocka cukorral és azt hozta, akkor kár kételkedned. Az megértett. A többi meg hozott valamit, mert mégiscsak vendég vagy..

Nem elérhető Meli77

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 246
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #46 Dátum: 2008 November 22, 19:20:02 »
Nem hagyhatom ki hogy be nem tegyem:

http://www.azevolucioscsalas.com/index.php

Nézzétek meg,ha tehetitek.
Egy kis képes aláfestés.....

Nem elérhető Meli77

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 246
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #47 Dátum: 2008 November 22, 22:51:06 »

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #48 Dátum: 2008 November 22, 22:59:08 »
Köszönöm, el is küldöm egyik ateista rokonomnak.  :063:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #49 Dátum: 2008 November 23, 08:31:35 »

Szia Melli77

Ez az oldal nagyon gáz. Szerintem ne nagyon hirdesd, mert nem keresztényi!
http://www.azevolucioscsalas.com/index.php
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető Meli77

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 246
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #50 Dátum: 2008 November 23, 15:17:09 »
Szia Erdei!Sajnos kevés a 100% original Krisztusi oldal a világhálón.Én magam is láttam mi az ami nagyon :117:  gáz benne(maga a szerző semnem keresztény nyilván)de mit lehet tenni,a sok infóból kiszűrjük -mint a szilákon keresztül ,az éltető  krilleket szokás-azokat a hasznosítható érveket amikkel egyet szabad  érteni.

Nem elérhető Meli77

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 246
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #51 Dátum: 2008 November 23, 15:20:06 »
Köszönöm, el is küldöm egyik ateista rokonomnak.  :063:

Nagyon szívesen Antee! ;)

Még egy ,lehet ismeritek,sőt biztos,de jó helyen van itt talán.

http://mindenlehetseges.shp.hu/hpc/web.php?a=mindenlehetseges&o=q1YmpAqKow

ircsi

  • Vendég
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #52 Dátum: 2008 November 23, 15:36:51 »
Köszönöm Meli a linket.    :044:   Ez egy nagyon építő oldal.Jó,hogy beírtad . :igen:

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #53 Dátum: 2008 November 23, 18:07:31 »
Igen Melli77 pont erre gondoltam.
A Krisnások ha érdekel, sokkal jobban érvelnek Isten létezése mellett.
Az igazság az, hogy az ördög tudja a legjobban, hogy Ő létező valóság, ezért nem nehéz érvelni mellette.
Erről viszont meg azt gondolom, hogy ne ő tegyen Jézusról bizonyságot.
Azt gondolom, hogy ha ez a török úr, felismerte a szellemi valóságot, akkor miért nem tért meg?
Szóval az ört..../javítottam: Mária  :afro: / sem dobálnám a postaládába, pedig sok jó érv van benne.  :afro:
Ezzel tényleg nagyon vigyázz, mert te lehet, hogy érett keresztény vagy, de nem mindenki az (még). És netalán beveszi azt a maszlagot, hogy az Iszlám is elfogadja Jézust, még ne aggy Isten, oda térbe( plána ha, több felesége is lehet) :hehe:
Sebi ezért neked külön nem ajánlom az oldalt! :hehe:
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető Honey

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 56
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #54 Dátum: 2009 Február 06, 17:00:24 »
Békesség!
Őőő találtam egy pár videót : Az evolúció és teremtéssel kapcsolatban  ahol egy jópár dolgot megmagyaráznak...  :088:

Ha van időd és érdekel akkor nézzétek meg sorban a linkeket : 
&feature=related
                                                                                     
&feature=related
                                                                                     
&feature=related
                                                                                     
&feature=related
                                                                                     
&feature=related
                                                                                     
&feature=related
                                                                                     
&feature=related
                                                                                     
&feature=related
                                                                                     
&feature=related
                                                                                     
&feature=related
                                                                                     
&feature=related
                                                                                     
&feature=related


Remélem ,hogy jó videókat találtam  :088:



Ne rendüljön meg a szívetek,...higgyetek... (Jel.14:1.)

Nem elérhető Aata

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 242
    • Fontos üzenetek és feljegyzések
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #55 Dátum: 2009 Május 18, 09:00:23 »
Az evolúció témáról jutott eszembe néhány kérdés, illetve gondolat, amiket most leírnék itt, ha nem gond. Amennyiben nem ide tartozik, nyugodtan helyezzétek át másik fórumba.
Szóval. Régen mindig úgy gondoltam, hogy Isten igéje és az evolúció összeegyeztethető. Mára azonban teljesen elbizonytalanodtam ebben a kérdésben. Egyik hívő prédikátor ismerősöm azt mondta, hogy ő nem lát a Bibliában semmi olyat, ami az evolúció ellen szól. Figyelem! Nem azt mondja, hogy márpedig evolúció van, hanem azt, hogy sem egyik oldal, sem másik oldal mellett nem talál bizonyítékot. Isten képes rá, hogy egy nap alatt Földet, embert stb teremtsen. Ez biztos. Isten viszont sokszor átvitt értelemben fogalmaz, így az már korán sem biztos, hogy ezt szó szerint kell érteni. Az mellett sem lehet azért szó nélkül elmenni, hogy a földben találtak olyan csontokat, melyek kihalt fajoktól származnak (dinók és barátaik). Ezek az állítások az evolúció malmára hajtanák a vizet. Ami viszont ellene szól, hogy tudósok kiszámolták, mennyi idő kellene az ember kifejlődéséhez a legegyszerűbb egysejtűtől napjainkig. Ezek szerint viszont az ember idősebb, mint a Föld maga... Ja, arról nem is beszélve, hogy mekkora szakadás van az emberi fejlődésben. És itt jön a képbe a kettő kapcsolata (talán). A Bibliában mikor Kain megöli Ábelt, akkor elmegy a rokonaihoz. Na igen, de honnan voltak rokonai (a testvérein kívül), mikor szülei voltak az első emberpár. Ez viszont kicsit egybevág a tudománnyal, ahol a semmiből hirtelen feltűnik még egy emberfaj, és átveszi az uralmat. Nem tudjuk honnan jön, egyszer csak megjelenik, és kész.
Én most nem raknám le egyik oldal mellett sem a voksomat, mert mint mondtam, teljesen össze vagyok zavarodva e kérdéskörben, de remélem, hogy itt majd kapok válaszokat. Kíváncsi vagyoka  véleményetekre.  :afro:
I Korintus 13,12-13: Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről színre; most töredékes az ismeretem, akkor pedig úgy fogok ismerni, ahogyan engem is megismert az Isten. Most azért megmaradt a hit, a remény, a szeretet, e három; ezek közül pedig a legnagyobb a szeretet.

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #56 Dátum: 2009 Május 18, 09:32:43 »
Az biztos, hogy a biblia szerint nem kifejlődött az ember, hanem "megjelent", vagyis nem állatból lett. Elég furcsa lenne, ha az embert Isten teremtette volna rövid idő alatt a többi állat meg kifejlődött x millió év alatt. Valahogy ez nekem furcsa.
Rengeteg mindent lehetne itt felsorolni, de tudnod kell:
"Hit által értjük meg, hogy a világ Isten beszéde által teremtetett, hogy a mi látható, a láthatatlanból állott elő." Zsidó 11.3

Amikor megtaláljuk az okot, akkor megértünk valamit. Erről a témáról nyilván mondja a Biblia, hogy a megértése csak hit által lehet, másképpen nem. Egyértelmű bizonyítékot nem fogsz találni, bízd rá magad az Írásra...
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #57 Dátum: 2009 Május 18, 09:54:06 »
Szia Aata!
A 'Gondolatok Isten Igéjéről' témában találsz egy topicot, amely az evolucióval foglalkozik!
Nézzél be oda is, hasznos!
Üdv.
Daba
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető Aata

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 242
    • Fontos üzenetek és feljegyzések
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #58 Dátum: 2009 Május 18, 10:46:28 »
Számomra ez az eddigi legérdekesebb topik, amit itt találtam. Nézzétek el nekem, de valami hihetetlen belső késztetést érzek, hogy a tudomány, és a hit közötti kapcsolatot megleljem. Sajna munkaidő van, úgyhogy nem tudom most teljesen végigolvasni az egészet, de amit eddig írtatok, zseniális, és nagyon tetszik. Rengeteg gondolatom van, de majd előbb olvasok otthon, aztán írok.  :05:
Mostanában egyre többet jár a fejemben az utolsó idők gondolata is. De vajon azzal, hogy a tudományt, és a Bibliát közelítjük egymáshoz (pontosabban a Biblia állandó, és a tudomány közeledik ahhoz), nem segítünk-e megalapozni a Sátán Uralmát? Bár nem teljesen vagyok tisztában a jövendöléssel, de ha jól tudom, egy vallás lesz akkor a Földön, amit elismernek majd, és hatalmas megtévesztése az emberiségnek. Márpedig a hatalmas megtévesztések mindig nagyon közel állnak a valósághoz. Szerintetek a tudomány Bibliához való közeledése befolyásolja majd ezt?
I Korintus 13,12-13: Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről színre; most töredékes az ismeretem, akkor pedig úgy fogok ismerni, ahogyan engem is megismert az Isten. Most azért megmaradt a hit, a remény, a szeretet, e három; ezek közül pedig a legnagyobb a szeretet.

Nem elérhető tothg

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3053
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #59 Dátum: 2009 Május 18, 11:03:53 »
Einstein azt mondta:
"A tudomány, vallás nélkül sánta, a vallás tudomány nélkül vak."
Igaz, de ettől függetlenül nem fogja egyik a másikat teljesen fedni, magyarázni, mert akkor az emberi gondolkodásmóddal is megragadhatnánk Istent, ami a biblia szerint lehetetlen. Ezt Isten direkt így csinálta.
"Ha nem elégít meg ez a világ, akkor valószínű, hogy nem e világ számára lettél teremtve."
(C. S. Lewis)