Szerző Téma: A teremtés igazolódik, az evolúció bukik  (Megtekintve 19302 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Csaba

• Testvérünk
  • *
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #60 Dátum: 2009 Május 18, 12:34:26 »
Kedves Aata!
Én, műszaki ember lévén, nagyon szeretem a fizikát.
Amikor egy fizikus felismer egy természettudományi törvényt, akkor azzal Ő, tulajdonképpen felismeri a törvényben foglalt sajátságos feltételeket, de azok meglétét nem ő hozta létre. A tudósok tulajdonképpen saját munkájukkal támasztják alá, az 'intelligens Teremtés' tényét.
Ostoba ember az, aki úgy gondolja, hogy egyetlen törvény is létrejöhet törvényhozó nélkűl. Beteg elme az, amely elhiszi, hogy a föld, s azon az élet kialakúlása,véletlenek milliárdjainak véletlenszerű egybeesése!
Szeretettel:
Daba
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető Aata

• Testvérünk
  • *
    • Fontos üzenetek és feljegyzések
« Válasz #61 Dátum: 2009 Május 18, 12:45:41 »
Kedves Aata!
Én, műszaki ember lévén, nagyon szeretem a fizikát.
Amikor egy fizikus felismer egy természettudományi törvényt, akkor azzal Ő, tulajdonképpen felismeri a törvényben foglalt sajátságos feltételeket, de azok meglétét nem ő hozta létre. A tudósok tulajdonképpen saját munkájukkal támasztják alá, az 'intelligens Teremtés' tényét.
Ostoba ember az, aki úgy gondolja, hogy egyetlen törvény is létrejöhet törvényhozó nélkűl. Beteg elme az, amely elhiszi, hogy a föld, s azon az élet kialakúlása,véletlenek milliárdjainak véletlenszerű egybeesése!
Szeretettel:
Daba

Teljesen egyetértek, bár a fő kérdésem nem ez volt. :)
Amúgy érdemes elolvasni az Isten vagy Ősrobbanás című könyvet. Egy nem éppen hívő szemlélettel megírt könyv, ami megpróbál elvonatkoztatni a tudománytól és a vallásoktól is, és csak a tényekre támaszkodva megtalálni az élet magyarázatát. Nagyon érdekes, mert a könyv végén erősen céloz arra, hogy a populáris tudományos nézeteket cáfolják tények, és bár még mindig nincs meggyőzve Isten létéről, de fogalma sincs, hogy mi mástól törekednek ennyire az atomok az életre... Nagyon érdekes könyv, annak ellenére, hogy nem hívő írta, az egyik legnagyobb lehetőséget rejti magában, hogy még az igazán ateistákat is elindítsa Isten keresése felé.
I Korintus 13,12-13: Mert most tükör által homályosan látunk, akkor pedig színről színre; most töredékes az ismeretem, akkor pedig úgy fogok ismerni, ahogyan engem is megismert az Isten. Most azért megmaradt a hit, a remény, a szeretet, e három; ezek közül pedig a legnagyobb a szeretet.

Nem elérhető Antee

• Admin
  • Testvérünk
  • *
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
« Válasz #62 Dátum: 2009 Május 18, 16:33:22 »
Esetleg ha érdekel, átnézhetsz egy másik topicba is, ahol a csodálatos állatvilágról olvashatsz:
Isten dicsősége a teremtett világban

Szeretettel,
Antee
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Klara Erdelyi

• Testvérünk
  • *
« Válasz #63 Dátum: 2009 Május 18, 21:03:28 »
Kedves Ataa,

ha ennyire érdekel a Hit és a tudomány közötti kapcsolat - ajánlok hozzá egy profi könyvet : Dr.Tóth Tibor : Tudomány , hit, világmagyarázat.....
Nagyszerü könyv - mindenkinek csak ajánlani tudom - akit komolyabban érdekelnek a Biblia álláspontja alapján bebizonyitott un. Intelligens Teremtés -  a Biblia alapján  - és benne egyuttal az evolucióelmélet tudományos tényekkel alátámasztott cáfolata is.....

Szeretettel : Erdelyi Klara

Nem elérhető keresztyén

• Testvérünk
  • *
« Válasz #64 Dátum: 2009 Június 26, 14:50:42 »
Tudok egy hasznos és jó filmet ezzel kapcsolatban,lehet,hogy ismeritek,de azért beírom-hátha mégsem:) http://www.zimanyi.hu/ itt találhatók Kend Hovindnak  a teremtéstudománnyal foglalkozó filmjei,amiket azt hiszem ingyen le is lehet tölteni. Ha esetleg már közismert,akkor mindenkitől elnézést! Békesség!
"Krisztus,Te vagy az én igazságom,én a Te bűnöd"  -Luther

Nem elérhető gaby

• Testvérünk
  • *
« Válasz #65 Dátum: 2009 Június 27, 01:04:37 »
Kend Hovindnak  a videóit én is ismerem.Tényleg nagyon jók. Az evolúció elmélete kártyavárként dől össze.
Dicsőség az Úrnak.

:gunyos: :2funny: :2smitten:

Nem elérhető Guti Tünde

• Testvérünk
  • *
    • www.gutitunde.eoldal.hu
« Válasz #66 Dátum: 2009 Szeptember 30, 08:17:45 »
 :igen:

Annyira szeretem, amikor meg lehet cáfolni az ateista tudósok elméleteit! :hehe:
Olvastam nagyon jó könyveket, cikkeket ebben a témában, sőt hallgattam előadást, és nevetséges ez a sok darvinista felfogású tantétel!  :044:
Üdv.: Tünde
NAGY AZ ÚR ÉS RAJTA KÍVÜL NINCS ISTEN!
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Szabolcs

• Testvérünk
  • *
« Válasz #67 Dátum: 2009 December 27, 11:20:19 »
Engem általában nem zavar, ha hitetlenek az evolúcióban hisznek, hiszen ezt sulykolták beléjük már évtizedek óta. Az tud nagyon elszomorítani, ha biblia hívő emberek kezdik összemosni a kettőt.
Az evolúció tana összeegyeztetetlen a bibliával!
Mert miről is szól az evolúció:Harcról,az erősebb legyőzi a kissebet, így az "életképesebb" faj megy tovább és fejlődik.Ezt nevezik természetes kiválasztódásnak.Istenről pedig azt írja az Ige, hogy a pislogó gyertyabelet nem oltja ki, a megrepedt nádszálat nem töri el. Hiszem, hogy Isten a teremtésben is kifejezte a természetét, ami a szeretet.Gondoljátok, hogy robbantott egy nagyot, és aztán bedobott egy sejtet, hogy küzdjön az életbenmaradásért, aztán pedig miután több faj lett, azt mondta: Öljétek egymást, had látom ki az erősebb, és csak az lesz méltó az életre. Ne keverjük össze a Jó Istent Adolf Hitlerrel.Ő gondolkodott úgy, hogy a gyengéket, életképteleneket ki kell törölni az életből, hogy az erős még erősebb legyen. És az evolúcióra is hivatkozott. Gyümölcseiről ismerni meg a fát. Mit hozott a világnak az evolúció tana? A legembertelenebb eszméket. Lásd 20. század!Az egyénnek gyakorlatilag semmi értéke, az erkölcsi érzék eltompult.Közömbösség a gyengék felé.
Az erőszak nélkül pedig nem lehet igaz a tudományos evolúció.Mert többnyire arról szól a törzsfejlődés, hogy különböző gyilkos és védekező fegyverek hogyan fejlődtek és tökéletesedtek, és váltak új életképessebb fajokká. De az erőszak, mind az embereknél, mind az állatoknál a bűnbeesés után történtek.Testvéreim! El ne higyjétek, hogy az evolúció tudományos tétel!Nagyon sérülékeny,nem bizonyított kis hittétel.Álítólag, az összes ősember lelet belefér egy aktatáskában.
Róm 1:20 Mert a mi Istenben láthatatlan, tudniillik az ő örökké való hatalma és istensége, a világ teremtésétől fogva az ő alkotásaiból megértetvén megláttatik; úgy, hogy ők menthetetlenek.Róm 1:21 Mert bár az Istent megismerték, mindazáltal nem mint Istent dicsőítették őt, sem néki hálákat nem adtak; hanem az ő okoskodásaikban hiábavalókká lettek, és az ő balgatag szívök megsötétedett.Róm 1:22 Magokat bölcseknek vallván, balgatagokká lettek;
Lehetetlen, hogy az a tudomány, aminek alapja, hogy tagadja Isten létezését, olyan világosságot kapjon, ami csak meg közelíti is az ilyen fontos kérdéseket, mint az élet erdete.Lehetnek a tudománynak igaz állításai, hasznos dolgai, de az élet fontos kérdéseiben a hiábavalóság, sötétség, és a felfuvalkodás elmaradhatatlan gyümölcse : a balgatagság van.
...Társa vagyok mindazoknak, kik téged félnek és rendeleteid megőrzőinek......

Nem elérhető Guti Tünde

• Testvérünk
  • *
« Válasz #68 Dátum: 2009 December 27, 11:53:28 »
 :afro:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!

Nem elérhető Guti Tünde

• Testvérünk
  • *
« Válasz #69 Dátum: 2010 Április 01, 11:31:05 »
               KÉRDÉSEK A TAVASZ LÁTTÁN

Eltűnődöm ezen a tavaszi színharmónián… Ahogy szinte karmesteri beintésre kivirul minden! Pattannak a rügyek, zöldül a rét, kihajtanak az apró levelek, tarka virágok özöne borítja el a mezőt, rózsaszínbe és fehérbe öltöznek a gyümölcsfák és zsong, dalol az erdő!
   Ki szabta meg ezeknek az idejét? Ki szólt a madaraknak, hogy ezernyi kilométert repülve visszaköltözzenek? Ki adott jelt a hangyáknak, hogy sorakozó, s a lepkéknek, hogy végre szárnyalhattok? Melyikünk festhette volna ilyen bámulatosra a zebrát és a leopárdot? Alkothatott volna egyikünk is milliónyi hópelyhet a legkülönbözőbb formákban? A fák törzsét ki gyűrűzte meg és honnan van az erezet a leveleken?
   Meg tudta volna határozni az ember a Föld tengelyét? Forgásirányát és keringési pályáját? Az Isten, Aki megteremtette az embert a Föld porából, vajon kért-e segítséget bárkitől?!

Uram! Milyen csodálatos a Te hatalmad, ami által létrehoztad ezt a világot, szavad erejével életre hívtad a láthatatlanból!
   Kicsoda az ember, hogy gondod van rá és érdemtelenül szereted? Hűtlenkedéseinkkel fárasztunk, szomorítunk, és Te irgalommal hajolsz hozzánk, mert emlékszel, hogyan formáltál meg minket…
   Szavad éltet és reményt ad, jelenléted bátorít, tekinteted helyes útra terel! Köszönöm, hogy a gyermeked lehetek, Atyám! Kihívtál a sötétségből, megváltottál és új emberré teremtettél Jézus vére által!
   Nincs más senki Hozzád hasonló, Uram! TE VAGY az én Istenem!

2010. ápr. 1.                                          Guti Tünde

Nem elérhető Levendula

• Testvérünk
  • *
« Válasz #70 Dátum: 2010 Április 02, 14:45:00 »
En is neztem a "Fold kora" c.filmet, nagyon jo, es tanulsagos.
Az a sok badarsag, amit mi annak idejen tanultunk az iskolaban, vegre kitisztazodott az evoluciorol.
De mitevo legyek most, mikor  a masodikos gyerekem avval jon haza az iskolabol, hogy "...amikor az ember felegyenesedve kezdett jarni...", hat ugy felbosszantott! Nem akartam hinni a szememnek, amikor a fuzetben olvastam, es ugye amit a tanitoneni mond, az szent...!
Hat itt kell lenni az embernek turelemnek es bolcsessegnek, hogy ezt a gyerekenek meg tudja magyarazni.De hiszem, hogy ha ezt kerem Istentol, megadja, hala neki. 

Nem elérhető Guti Tünde

• Testvérünk
  • *
« Válasz #71 Dátum: 2010 Május 18, 10:14:03 »
Amit Isten megteremtett, az mind jó!  :2smitten:

Tudblog
A darazsak antibiotikummal védik lárváikat
2010.03.03. 11:29 - MTI

A méhfarkas nevű darázsfaj egyedei szokatlan szimbiózissal védik lárváikat a kórokozóktól: német kutatók megfigyelése szerint a csápjaikban élő baktériumok antibiotikum-koktélt termelnek, amellyel utódaikat védik.

A méhfarkasok földalatti fészkeiben uralkodó fülledt meleg ideális körülményeket nyújt a baktériumok és gombák szaporodásához, amelyek veszélyeztethetik a felnövekvő lárvákat és a táplálékkészleteket. Az elsősorban más méhekkel táplálkozó közönséges méhfarkas (Philanthus triangulum) sajátos stratégiát dolgozott ki a veszélyes kórokozók ellen. Szimbiózisban él a Streptomyces nemzetségbe tartozó egyik baktériumfajjal, amely kilenc különböző antibiotikum elegyét állítja elő - állapították meg a jénai Max Planck Kémiai Ökológiai Intézet és a Regensburgi Egyetem kutatói.

A koktél a baktériumok ellen bevetett kombinációs készítményekhez hasonlóan fejti ki hatását - írták a Nature Chemical Biology című szaklapban. Ezáltal a darazsak a mikroorganizmusok széles skálája ellen szereznek védettséget.

A méhfarkasok nőstényei csápjaik mirigyeiben tenyésztik az antibiotikum-termelő baktériumokat, amelyeket a lárvákat körülvevő sejt felszínén terítenek szét; onnan aztán az utódok felszívják a koktélt, majd beleszövik kokonjaik selymébe. A rovarok ezáltal biztosítják a lehetséges kórokozók elleni védelmet, ugyanakkor minimalizálják az esetleges mellékhatások kockázatát.

A baktériumok és rovarok közti efféle szimbiózis valószínűleg sokkal elterjedtebb az állatvilágban, mint hinnénk. A most felfedezett hatóanyagok vizsgálata a humán orvoslás számára is hasznot hozhat - remélik a kutatók.

(Index)

Nem elérhető lucius

• Testvérünk
  • *
  • újjászületett keresztény testvér
« Válasz #72 Dátum: 2010 Augusztus 02, 18:05:33 »
Kedves Testvérek!

Ha esetleg még nem találkoztatok volna vele:

A www.teremtes.com  weboldalról letölthető egy többrészes nagy-hatású videó, amely nagy segítséget jelenthet azoknak, akik szeretnék világosan látni, hol hibáznak a tudósok, amikor az evolúcióban hisznek. Keresztény tanároknak... KÖTELEZŐ!

Nagyon ajánlom mindenkinek.

Ezt a hozzaszolast az Apologia topicbol helyeztem at ide

Szeretettel,
Antee
"Az Úr a mi igazságunk" Jer 23.6

Nem elérhető Jázon

• Testvérünk
  • *
« Válasz #73 Dátum: 2010 Augusztus 03, 11:06:48 »
Hát nem tudom. Én mindig is hittem az evolúcióban.
A "nagy bumm" és "evolúció" nem zárja ki Istent. Szerintem hiba lenne azt mondani, hogy nincs evolúció.
A teremtés történet, amúgy is nagyon hasonlít az evolúcióra. Mármint az, hogy először egyszerű élőlények aztán fejletebbek.

Egyébként szerintem, azért ennyire bonyolult a földi életnek a világa, hogy az embereknek ne tűnjön fel, hogy ez nem az igazi élet.
Persze egyértelmű a "nagyobb hatalom" kezének nyoma a világban.
"Ne félj! Csak higgy!"

Nem elérhető DöNdIkEeE

• Admin(n)é :)
  • Testvérünk
  • *
  • Mrs :D
« Válasz #74 Dátum: 2010 Augusztus 03, 11:25:16 »
 :254: Számodra mit jelent a "nagy bumm" és az "evolúció" kedves Jázon?
A Kereszt Tény, ezért vagyok Keresztény! :)