Szerző Téma: A teremtés igazolódik, az evolúció bukik  (Megtekintve 37361 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #90 Dátum: 2010 November 12, 19:10:48 »
Kedves Magic_acid.

Ha ezt még nem láttad érdemes megnézni, vagy meghalgatni.
Szány rá időtt.

Dr. Kent Hovind: A Föld kora (Teremtés vagy evolúció?)


Nézd meg mind a két részt, érdemes. Sok mindenre magyarázatott kapsz ami homályos az evoluciónál.

http://szolnokigyulekezet.hu/home/index.php?option=com_content&view=article&id=81:dr-kent-hovind-a-fold-kora-teremtes-vagy-evolucio&catid=38:videok&Itemid=38

Sok szeretettel

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető magic_acid

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #91 Dátum: 2010 November 12, 19:22:04 »
Úgy látom félreértettük egymást kedves Zoltán :05:, én ugyanis valóban nem tartom a Bibliát hiteles forrásnak.
Bevallom őszintén hogy megszegtem a regisztrációs feltételeket ugyanis nem vagyok keresztény.  :05: Mi több nem vagyok vallásos sem. Ateista vagyok.

Az evolúciórol:
az elméletben nem a véletlenek játszák a fő szerepet hanem a kiválasztódás. Az alap gondolat az hogy minden egyed egy picit különbözik a többitől, és azok amelyek a túlélés szempontjából előnyös külömségekkel rendelkeznek, nagyobb eséllyel élnek túl, ilymódon idővel kiszorítják az eredeti egyedeket. Ezek a picike választások nem takarnak különösebb véletlent, a genetika és a radiológia törvényei alapján szükségszerűek. Ha az ember alaposan körülnéz maga is láthatja ezeket a változásokat. Például: nekem és a testvéremnek is van egy kb 1 cm-es pigmentfolt a könyökünkön. Ez a többi embernek nincs, csak a mi génjeinkben vannak benne, teljesen véletlenszerűen keletkeztek. Ha a természetes körülmények között élnénk és ez a pogmentfolt bármilyen előnyt jelenetnének a túlélésben, a környezetünkben élő embereket egyre inkáb kiszorítanánk az utódainkal.
AZ egész számomra nemcsak logikusnak de egyenes szükségszerűnek tűnik.

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #92 Dátum: 2010 November 12, 19:31:19 »
Hát igen, kedves barátom, akkor tényleg nincs miről beszéljünk. :(

De azért ajánlom azt a videót, nézd meg. Egy olyan ember tanítása aki természet tudománnyal foglalkozik.
Az ő előadásából, sok mindent megérthetsz, és nem tudnám olyan jól elmagyarázni, meg ez a hely sem alkalmas, hogy most itt egy ateistát, próbáljak meggyőzni a teremtés valóságáról.

Mert nem a teremtésnél kel, vagy kéne kezdeni, hanem Isten létezésének valóságánál.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető körtevirág

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 326
  • Isten gyermeke
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #93 Dátum: 2010 November 12, 19:34:44 »
Drága Magic acid!

Miért van annyiféle rovar? A rosszabbnak, nem kellett volna kihalnia? Vagy az ember. Nincs bundánk, nem tudunk hetekig éhezni, károsodás nélkül, nem hogy víz nélkül, mint nagyon sok állat. A hallásunk, látásunk, szaglásunk, gyorsaságunk messze elmarad az állatokétól(gerincesekre gondolok). Ha a majmoknak jó volt a bunda, akkor nekünk miért nincs? A fájdalmas szülést a tudósok az egyenesen járással magyarázzák. Akkor miért is jó ez nekünk? Ráadásul négykézláb gyorsabban is lehet haladni(nem nekünk, az állatoknak).
Miért van az, hogy ahelyett, hogy az ember genetikai állománya folyton tökéletesedne, csak romlik? Minden 4. gyerek valamilyen károsodással születik. Ez messze alulmúlja a tökéletlenebb állatokat.
Testem a Szent Szellem temploma, mert Jézus Krisztus vére megváltott az ördög
kezéből, ezért az én testem nem az ördögé, nem enyém, hanem Istené, akinek én szánom
az én testemet élő, szent és Istennek tetsző áldozatul, mint okos tiszteletemet.

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #94 Dátum: 2010 November 12, 19:39:08 »
Szia magic acid!
Ateistának lenni annyi, mint valaminek a hiányában lenni, ez a hiány pedig a hit!
Nem róhatjuk fel Neked ezt a hiányosságodat, mert nem tehetsz ellene semmit! Vagy kapod Istentől és az emberi mivoltodat emberként éled meg, vagy nem kapod, s az elméd beletörödik abba, hogy a sokadik felmenőid még a fákon csüngtek! Ha Téged nem zavar, akkor engem sem!
:gunyos:
:hehe: :2smitten:   
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #95 Dátum: 2010 November 12, 19:47:51 »
 :2funny:

Hát igazad van Csaba. Az evolucionista ateisták számára az ember nem több mint egy fejlettebb állat.
Tehát az embernek annyi értéke van mint egy állatnak. Addig hasznos amíg termel valamit, mikor már nem használ semmire, le lehet vágni.
Ez volt a Komunista ideológia. Annyi az ember értéke amennyit megtermel, mint az alatok. ezért nem volt gond a komunizmusban egy embert eltenni lábalól, ha az nem felelt meg a pártnak és a párt céljainak.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #96 Dátum: 2010 November 12, 20:00:15 »
A taplaleklanc csucsan az ember all. Megis hany evig vedtelen az ember a szuletesetol! Rengeteg allat a szuletese utan fel oraval kovetni tudja a csordajat!

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető magic_acid

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #97 Dátum: 2010 November 12, 20:00:36 »
Kedves zoli:

mindenképpen megnézem ezt a filmet amint időm engedi.Bár ettől függetlenül még lehet miről beszélnünk  :afro:

Kedves körtevirág:

Bár nem vagyok biológus, megpróbálok választ adni a kérdéseidre. A lényeg az hogy a kiválasztódás nem azt jelenti hogy csak egy, a legjobb faj maradhat fent. Hiszen a fajok egymással harmóniában, sőt szintézisben élnek egymássalami szintén folyamatosan változik. A bundának eltűnt, mert már nem volt rá szügségünk, hiszen megváltozott a bőrünk, elkedzünk ruhákat viselni, illetve olyan környezetbe kerültünk amiben már nem volt erre szükség. Négykézláb valóban gyorsabbak egyes állatok, de nekünk van két kezünk amivel ezközt használhatunk, és könnyebben elérjük a táplálékot. A fájdalmas szülés nem "jó" nekünk, ám evolúciós szempontból irreleváns. A túlélést nem befolyásolja az hogy mennyire fáj valami, egyedül az számít mennyire hatékony. Az hogy minden 4edik gyere valami károsodással születik, az szerintem a modern életmódunknak tudható be. értsd: vegyszerek, stressz, stb...  :05:

Kedves Csaba:

Meg kell mondjam , azért nem értettem meg soha a vallást, mert alapvetően fundamentalisra. A hívők, szinte soha nem keresnek igazolást vagy bizonyítékot a hitükre, ezért az nem vagy csak nagyon lassan változik. Én azonban csupán azt vagyok képes elhinni amire a tapasztalatok, ha úgy tetszik bizonyítékok, következtetni engednek. Az én véleményem és szemléletem a tényekkel együtt változik. Ha most megtudnám hogy megdöntetetlen bizonyíték van Isten létére, azonnal térdre borulnék és kegyelemért könyörögnék amiért nem hittem. Most azonban úgy gondolom  hogy Isten léte nem igazolt ezért nem teszem ezt. Amit itt körülítam az többé kevésbé a tudományos gondolkodásmód. Ha egy csapat fizikus felfedezni vél valamit, eredményüket hónapokig nem publikálják, helyette  szembefordulnak saját elméletükkel és rengeteg energiabefektetéssel hibát keresnek abban, ha nem találnak az elmélet igaz. Így jutnak el az igazsághoz. Csak a hibakeresés után merik kijelenteni hogy "igen ez így van". EZ a lépés a vallásból teljesen hiányzik ezért nem tudom befogadni :118:

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #98 Dátum: 2010 November 12, 20:08:27 »
Szia!

Ha Isten be lenne bizonyitva neked (lathatoan, megfoghatoan), attol meg nem tortenne semmi sem a szivedben! Egykor egesz Izrael 40 evig lattak a hatalmas csodakat, Isten veluk ment es kiserte mindvegig oket! Megsem hittek benne! A hit nem az "elhiszem"-en alapul, hanem az atadason es odaszantsagon!

Az pedig hogy mi csak idealistak lennenk, hogy bizonyitekok hianyaban kenytelenek vagyunk valamiben remenykedni, az teljessseggel elutasitando! Egy megtert keresytenynek udv bizonyossaga van es szemelyes kapcsolata Istennel.

 
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #99 Dátum: 2010 November 12, 20:10:02 »
Kedves barátom.

Ahogy Isten létét nem lehet bebizonyítani, habár nekem és még sok más testvéremnek bebizonyította létezését.
Hagyd hogy neked is bebizonyítsa.

Te elítélsz bennünket, hogy elhisszük a bibliát, holott nem tudjuk bebizonyítani, igazságát.

te se tudod bizonyítani azt amit a sok tudós állít. Egyszerűen elhiszed, mert egy neves tudós azt mondta. Tehát te is a vak hiten állsz. mivel eddig még senki sem bizonyította be az evolúciót, bár mit mondasz, mert csak elméletek vannak. Bizonyság nincs, sőt sok ellentmondás.
Viszont ahogy már mondtam,  a mi hitünk nem vak, nekünk Isten igenis bebizonyította létezését. Azért hiszünk.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Kamilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1727
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #100 Dátum: 2010 November 12, 20:10:49 »
 Sziasztok!

 Érdekes ez az evolúció! Azt még csak el is tudnám képzelni valahogy,
 hogy egy alaktalan, amőbából valahogy kifejlődik egy magasabb rendű
 lény, testi alakjában és valahogy eljut ember-szintig, testi alakjában.
 Bár ha megfigyeljük a szervezeteket, mindenképp azt látjuk, hogy egy
 igen "profi", gondosan "megszerkesztett, összehangolt", harmónikus
 alkotás, de most ezt hagyjuk...  :03:

 De hogy alakul ki az értelme, érzelme, mikor hasonló "szintű" lények veszik körül, kitől tanul, hogyan fejlődik, értelmileg, érzelmileg, ilyesmi?

 Látjuk, hogy az állatok, a majmok is - mint legmagasabb rendűek közöttük -, nem állnak valami magas fokon ezen a téren...  :06:

 Tanítgatják őket, erre-arra, de az eredmények! háát... :061:

 Szóval nem igen értem én ezt, kedves Varázsló Úr, tudsz segíteni?  :08:  :01:

   köszi   :169:

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #101 Dátum: 2010 November 12, 20:13:00 »
Meg egy apro dolog. A regisztracios feltetelekben nincs benne, hogy ateistak ne regisztralhatnanak a forumon. A regisztraciodat kulonben nem fogadtam volna el, ha nem lennel kivanatos szemely.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #102 Dátum: 2010 November 12, 20:16:33 »
Valaki azt mondta, senki sem látott még egy álatott emberi szintre emelkedni, de szinte minden nap láthatunk embereket, álati szintre degradálódni.

Ez a való világ, sajnos, az emberi faj csak degenerálódik, nem látható a testi tökéletesedésnek semmi nyoma.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #103 Dátum: 2010 November 12, 20:23:23 »
Az evolucio ellen tobb erv van, mint mellette.

Szamomra az egyik legnyomosabb erv az evolucio ellen, hogy csak az anyagot kepes adni de informaciot nem!

Tehat peldaul az emberi test tomerdek informaciobol all! Egyetlen DNS-eben 3.1 milliard lepcsofok van, amelyben levo kodolasok (harmas szamrendszer "0,1,2") alkotjak a test helyes mukodeset!

Ha fogok egy ures DVD-t es lemerem a sulyat, akkor kb: 5-10grammot kapok. Ezutan ha feltoltok ra tobb szaz dalt, filmet es programot, attol a DVD sulya ugyanannyi marad! Az informacio tehat nem anyag!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #104 Dátum: 2010 November 12, 20:32:37 »
Kedves Magic acid!
Mivel varázslatosan jól vetted az első "akadályt", s nem martál belém :hehe: elárulom Neked, hogy én a racionális hívők csoportjába tartozom! Mivel Isten a Szentíráson keresztűl nyílatkoztatja elsősorban ki Önmagát, ezért a biblia megbízhatósága, hitelessége és bizonyítható történelmi  háttere kezdett el legelőször foglalkoztatni. A hit nem egyenlő a hiszékenységgel!
Amúgy hiszek egyfajta "evolúcíóban", amely az  Úr Jézus Krisztusban történő újjászületéssel megy végbe, s szellemi síkon mutatkozik meg!
A megbántásod célja nélkűl itt van egy rövid példa: Egy Krisztusban újjászületett személynek sosem jutna eszébe, hogy ateistának kiadva magát, regisztráljon egy ateista fórumra!
Látod az "erkölcsi evolúcíó" rögtön tetten érhető! :fetreng:
Amúgy én örülnék, ha maradnál a fórumon és meggyőződnél róla, hogy a keresztyének hite nagyon is "ésszerű"!
:2smitten:   
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13