Szerző Téma: A teremtés igazolódik, az evolúció bukik  (Megtekintve 37354 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #120 Dátum: 2010 November 13, 13:11:36 »
Kedves Barátom!(magic_acid)

Én hiszem, hogy az emberi értelem nagyszerű eredményekre képes.
Hiszem, hogy az emberiség annál amit látunk, sokkal többre érdemes.
Hiszem, hogy jó embernek lenni.
Megmondom neked nagyon őszintén, nem is érdekel, hogy teremtés vagy evolúció. Számomra ezek a fogalmak túlzottan egzaktak.
Egyet tudok/ezt nem hiszem/, hogy élt egy ember, akit Názáreti Jézusnak hívtak. Ez az ember a SZERETETRŐL tanította a társait.
Ez a tanítás pedig gyökeret vert a szívemben.
Tudod nekem, meg még sokaknak az a "HITE" amit ez a Jézus tanított. Ha szeretni tudjuk egymást, jobb emberek leszünk, ez által pedig jobb lesz a világ, amiben élünk. Ugye milyen egyszerű?
Én ebben a Jézusban hiszek, nem a teremtésben, sem semmi másban, ebben a névben JÉZUS!
Hiszem, hogy minden amit le írtak igaz, hiszem, hogy ez volt az Isten fia!
Tudod bármit is találjanak, vagy lehet, hogy eljön E.T., vagy dinók népesítik be majd a földet, vagy mit tudom én, akkor is lesznek majd bolond emberek, vagy más értelmes lények, akik hinni és vallani fogják, hogy JÉZUS az Isten fia és az isteni szeretet nélkül nem vagyunk többek, mint létező dolgok az univerzumban.
 :044:
Térj meg, és fogadd el Jézus szeretetét, míg nem késő!

 
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #121 Dátum: 2010 November 13, 13:29:06 »
Kedves magic acid!
Teljesen megértem a problémádat, amíg az ember nem válik hívővé, addig csak a kézzel tapintható dolgok győzik meg igazán. Őszíntén szólva az evolúcíót és az ősrobbanást nem sorolom ebbe a kategóriába!
Azt állítod, hogy az ősrobbanás szűkségszerű következményekkel járt! Itt van pl. a naprendszerűnk. Le tudnád vezetni azt nekem, hogy a "véletlenszerű törvényszerűség" miért "helyezte" a Földbolygót erre a ponjtára? S "véletlenszerűen" miként kerűltek erre a bolygóra a hús-vér és növényi élet egyűttes és szűkségszerű alkotó elemei? Kezdek igazat adni ermahának, az ateizmushoz nagyobb "hit" és írracionalítás szűkséges, mint a keresztyénséghez! :hehe:
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető körtevirág

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 326
  • Isten gyermeke
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #122 Dátum: 2010 November 13, 13:57:53 »
Lehet, nem én vagyok a legjobb vitapartner ebben a kérdésben. Én soha nem hittem el az evolúciót. A teremtést se, szó se róla, de valahogy nem tudtam befogadni, hogy a teremtés koronája, ilyen esendő a többi állathoz képest. Meg a kiválasztódás és a folytonos fejlődés.  A DNS kialakulása is folytonos fejlődésen ment keresztül?Egy ilyen hihetetlen bonyolult anyag? A biológia tanárom úgy magyarázta az új fajok és fajták felbukkanását, hogy mutálódtak bizonyos egyedek. Ez volt, hogy visszafejlődést jelentett, volt, hogy előrefejlődést. Az, amelyik előrefejlődött életképesebb volt és az kezdett el szaporodni és kialakult vagy egy új faj, vagy a fajon belül egy új fajta. És amelyik faj, ill. fajta életképtelenebb volt, kihalt. Egyetlen kacsa létrehoz egy teljesen új populációt?? És ha ennyi zökkenő volt a fejlődés során, akkor hol vannak az azóta kihalt fajok maradványai? Vagy miért nem találtak kifejlődési szakaszban lévő példányokat?
A másik, amit Antee a topic legelején leír, hogy hogy manipulálnak az ősembernek kikiáltott csontokkal. Ha tényleg megdönthetetlenek a bizonyítékok, miért van erre szükség? Hogy lehet az, hogy egy állkapocsból megalkotnak egy egész embert, aztán ráfogják, hogy ez a legrégebbi ember? Arról meg mély hallgatás van, hogy ez csak egy állkapocs.
Csináltak egy kísérletet, hogy megtudják, mennyire megbízható a radikarbon vizsgálat. Adtak különböző intézeteknek ugyanabból a leletekből származó maradványokat és nem mondták meg nekik, hogy mások is vizsgálják. Azt se mondták meg nekik, hogy hol, milyen körülmények között találták ezeket. Egy ma élő kutya csontdarabkájára 5 intézet 5 különböző időt állapított meg. Volt, amelyik 3 millió évre, volt, amelyik 3000 évre rakta az életkorát. Egy sem volt, amelyik azt mondta volna, ezek mai csontok, szórakoztok velünk? Ez igen elgondolkodtató. A kéreglemezek vizsgálata sem vezet semmire, mert sokszor a tudósok legnagyobb döbbenetére utólag kiderül, hogy fordítva voltak a rétegek, mint, ahogy ők gondolták volna, vagy el voltak csúszva stb. A radiokarbonos vizsgálat, meg rétegvizsgálat kimutatta, hogy a maradvány 300 millió éves, aztán geológusok cáfolták pár év múlva, hogy nem, ezek bizony legfeljebb 5000 évesek. Nem egy ilyen eset van.

Én nem tudok bibliai példákat felhozni, én már hívő voltam, amikor elfogadtam a teremtést. Nekem a köv. mondatok találtak be. Ha azt elfogadod, hogy az Újszövetség igaz, akkor hogyan kérdőjelezheted meg, hogy a többi része nem az? Isten tán egy hazudozó? De ez magicon nem segít, mert nincs megtérve.  :04:
Testem a Szent Szellem temploma, mert Jézus Krisztus vére megváltott az ördög
kezéből, ezért az én testem nem az ördögé, nem enyém, hanem Istené, akinek én szánom
az én testemet élő, szent és Istennek tetsző áldozatul, mint okos tiszteletemet.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #123 Dátum: 2010 November 13, 14:41:24 »
Az osrobbanas is butasag, mar reges reg megdontottek ezt az elmeletet! Ha valakit erdekel, szivesen leirom a reszleteket.

A denever is az evolucio buktatoja, hiszen egyetlen allatbol sem fejlodhetett ki, mivel nincs a testet tekintve hozza hasonlo.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #124 Dátum: 2010 November 13, 14:46:28 »
Körtevirág hozzám szól a kérdésed?

"Ha azt elfogadod, hogy az Újszövetség igaz, akkor hogyan kérdőjelezheted meg, hogy a többi része nem az?"

Ha nem, akkor nem is válaszolnék rá.
 :044:
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #125 Dátum: 2010 November 13, 14:50:23 »
Viszont ha nem neked szolt, akkor el kellene rajta gondolkoznod! :hehe: :2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető körtevirág

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 326
  • Isten gyermeke
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #126 Dátum: 2010 November 13, 15:26:17 »
Körtevirág hozzám szól a kérdésed?

"Ha azt elfogadod, hogy az Újszövetség igaz, akkor hogyan kérdőjelezheted meg, hogy a többi része nem az?"

Ha nem, akkor nem is válaszolnék rá.
 :044:

Ha már így magadra vetted, válaszolj rá. Te nem hiszel a teremtésben?
Testem a Szent Szellem temploma, mert Jézus Krisztus vére megváltott az ördög
kezéből, ezért az én testem nem az ördögé, nem enyém, hanem Istené, akinek én szánom
az én testemet élő, szent és Istennek tetsző áldozatul, mint okos tiszteletemet.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #127 Dátum: 2010 November 13, 15:37:31 »
Ajjaj, most bajban vagy Erdei Tesokam! :2funny:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #128 Dátum: 2010 November 13, 16:28:34 »
Teremtés vagy evolúció?

Szerintem mind a kettő igaz.
Én nem érzek ellent mondást.
Bizonyos egyedfejlődés létezik, de ez összhangban van a teremtéssel.
Persze van olyan evolúciós nézet, ami butaság, mint ahogy van olyan vallásos nézet is.
Én azt gondolom, hogy a bölcs tudomány nem azt feszegeti, hogy van e Isten vagy nincs, hanem próbálja megérteni a körülöttünk lévő világot.
Mint ahogy azt is gondolom, hogy a bölcsességgel bíró hívő sem gondolkodik másképpen, mint próbálja megérteni a körülötte lévő világot.
Ugyan az a cél, más eszközökkel.
Nekem nincsenek műszereim, eszközeim, az intuícióimra  hagyatkozom, a tudós mér, összehasonlít, próbálja megérteni.
Meg akarjuk fogalmazni a világot, ami körbe vesz.
Ez nem a hitünkből fakad, hanem abból, hogy emberek vagyunk.
Hitemből egy fakad: Jézus az Isten fia, Ő a Krisztus. Én ebben hiszek. Nekem nincs más hitem.
Nekem teljesen mindegy, hogy mi igaz vagy mi nem.
A hitemet soha semmi nem ingathatja meg!
Nem érdekel sem az ószövetség sem az evolúció, de ha még angyalok is jönnének és állítanák, hogy Jézus nem az akinek hiszem, nekik sem hinnék.
Én felőlem mindenki abban hisz amiben csak akar, úgy értelmezik a világot ahogy akarják. Sem engem, sem a hitemet, ez nem befolyásolja.
Nekem lehet, hogy nincs igazam, de a hitem, nem az én igazságom. A hitem, Jézus igazsága.
Én abban hiszek amit Ő mondott.
Minden más jelentéktelen apróság csupán.
Nem voltam ott a teremtésnél, mint ahogy az evolúciót sem látta egyikünk sem.
 :044:
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető körtevirág

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 326
  • Isten gyermeke
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #129 Dátum: 2010 November 13, 16:51:15 »
Ejha. Ezt még fel kell dolgozni.
Testem a Szent Szellem temploma, mert Jézus Krisztus vére megváltott az ördög
kezéből, ezért az én testem nem az ördögé, nem enyém, hanem Istené, akinek én szánom
az én testemet élő, szent és Istennek tetsző áldozatul, mint okos tiszteletemet.

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #130 Dátum: 2010 November 13, 17:04:36 »
Drága Erdei tetvérem

Idézet
Nem voltam ott a teremtésnél, mint ahogy az evolúciót sem látta egyikünk sem.

Az evolúciót nem látta senki mert nem is volt... :hehe:

A teremtést se te sem én nem láttuk, de az Úr ott volt... mert ő teremtett... :igen:

Ő mesélte el Mózesnek ott fent a hegyen, és így áldott Mózes testvérünk leírta. Így tudjuk, hogy nem egy kozmikus lötty terméke vagyunk, hanem a mi áldott Krisztus Urunk kezeinek alkotása. Ha hiszel Jézusban, abban is hinned kell amit Ő tett, és mondott.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #131 Dátum: 2010 November 13, 17:14:06 »
Drága Erdei tetvérem

Idézet
Nem voltam ott a teremtésnél, mint ahogy az evolúciót sem látta egyikünk sem.

Az evolúciót nem látta senki mert nem is volt... :hehe:

A teremtést se te sem én nem láttuk, de az Úr ott volt... mert ő teremtett... :igen:

Ő mesélte el Mózesnek ott fent a hegyen, és így áldott Mózes testvérünk leírta. Így tudjuk, hogy nem egy kozmikus lötty terméke vagyunk, hanem a mi áldott Krisztus Urunk kezeinek alkotása. Ha hiszel Jézusban, abban is hinned kell amit Ő tett, és mondott.

 :2smitten:

Ámen.
Zsuzsa
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető Dr Dee

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 276
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #132 Dátum: 2010 November 13, 17:44:51 »
  Békesség néktek is!!

Szerintem van úgymond "egyed fejlődésünk".Mert szerintem mint az emberek,mint az állatok rengeteget változtak mióta  a Mi Atyánk meg teremtettet minket:) Ha ezt nevezzük evolúciónak akkor,végül is van evolúció.Mert maga a szó mit is jelent?evolúció:fejlődés, fokozatos változás.Számomra ez egy olyan kérdés amire nem keresem a választ.Abban hiszek,hogy Jézus Istennek egyszülött fia,és a mi bűneinkért halt meg a kereszten és harmad napon feltámadott!Ámen!

 :2smitten: :2smitten:


Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #133 Dátum: 2010 November 13, 18:30:16 »
Számomra az evoluciós elmélet mindíg is taszító volt, már akkor is amikor ezt az iskolában próbálták igazságként a fejünkbe verni. Ha belegondoltam, hogy azt próbálják nekem beadni, hogy ki tudja milyen hatásokra az állatokból szép lassan kifejlődtünk, mindíg nagy ellenkezés volt bennem. Talán azért, mert én hivő keresztény nevelést kaptam. De számomra a legszomorúbb pillanatban is vigasztaló volt, hogy nem véletlenül, nem férfiú akaratából hanem a Teremtő Isten jókedvéből születtem erre a világra. Jó arra gondolni, hogy van egy gondos tekintet, aki már akkor kiséri lépteinket, amikor még meg sem születtünk, és hogy pont ilyenné akart minket, amilyenek vagyunk. Nekem ez határtalan szabadság érzést adott, amikor ezt megértettem. Azt mondja az Ige : anyád méhétől fogva ismertelek.... Isten kreativitását mutatja, hogy mind egyediek vagyunk, ki ebben ügyesebb, ki abban de mindenkiben meg van az egyszeri, a megismételhetetlen. Amilyen én vagyok olyan nem lehet senki, és az én lehetőségeim egyedül nekem adattak. Számomra egyszerúen Istent magasztaló a tény, hogy vagyok. Hiszen engem földi részről annyira nem akartak, de Isten hiányosnak látta volna a világot nélkülem és megörzött, megőriz azóta is. Az egész evolúciós elmélet emberi találmány, ahhoz, hogy elhiggyem, hogy úgy történt, legalább annyi hit kell, mint hogy elfogadjam Atyám teremtő akaratát, és én Atyámnak hiszek. Ő pedig ezt mondta: teremtsünk embert....
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #134 Dátum: 2010 November 13, 19:39:39 »
Zoltán, ezt hogyan magyarázod?:

1Móz 1:25  Teremté tehát Isten a szárazföldi vadakat nemök szerint, a barmokat nemök szerint, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatokat nemök szerint. És látá Isten, hogy jó.
1Móz 1:26  És monda Isten: Teremtsünk embert a mi képünkre és hasonlatosságunkra; és uralkodjék a tenger halain, az ég madarain, a barmokon, mind az egész földön, és a földön csúszó-mászó mindenféle állatokon.
1Móz 1:27  Teremté tehát az Isten az embert az ő képére, Isten képére teremté őt: férfiúvá és asszonnyá teremté őket. 

1Móz 2:18  És monda az Úr Isten: Nem jó az embernek egyedül lenni; szerzek néki segítő társat, hozzá illőt.
1Móz 2:19 És formált vala az Úr Isten a földből mindenféle mezei vadat, és mindenféle égi madarat, és elvivé az emberhez, hogy lássa, minek nevezze azokat; mert amely nevet adott az ember az élő állatnak, az annak neve.

Na most akkor mi volt előbb az ember vagy az állatok?

Dr Dee, magam is így gondolom.
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;