Szerző Téma: A teremtés igazolódik, az evolúció bukik  (Megtekintve 37503 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #150 Dátum: 2010 November 14, 20:07:42 »
"Antee: mindenképpen ird le, akár üzenetben, akár ide. 
Egyébként a közép afrikai illetve indinéz dzsungelekben (ahonnan a denevérek származnak) élnek "vitorlázó" emlősök akik a denevéréhez nagyban hasonló bőrlebenyekkel vitorláznak a légáramlatokon, egyik fától a másikig."


Vitorláznak, de nem repülnek! A repülő mókus is emlős és vitorlázik, mégis nagyon távol áll a denevértől! :063:

Az ősrobbanás ellen legelőször a fizika törvénye mond ellent, mivel világosan kimondja a forgási szög megtartását.
Ezalatt azt értem, hogy a robbanáskor a bolygók, csillagok és minden más meteorit egyfelé kellene hogy forogjanak!
Nem a saját tengelyük körül értem, hanem mint a centrifugális erőt értem.

Egy jó példa erre a következő:
Ha egy körhintát elindítanak "x" gyerekkel és egyre jobban gyorsul, akkor merre fognak kilengeni? Egységes irányba igaz?
Ha már olyan gyorsan forogna, hogy elkezdenének lepotyogni róla a gyerekek, akkor merre repülnének el?
Ugye hogy a körhinta forgási irányába?

De akkor miért van az, hogy több galaxis is eltérő irányban forog?

A másik, ugyancsak érdekes, mert ha valami felrobban, akkor az a robbanási ponttól eltávolodik.
Ez is ellent mondd az ősrobbanásnak! Vagy talán ott bimm itt pedig bumm történt volna?
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető körtevirág

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 326
  • Isten gyermeke
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #151 Dátum: 2010 November 14, 22:24:39 »
Sajnálom, ha bárkit felzaklattam, mindig elfelejtem, hogy az írás nem adja vissza az érzelmeket. Az hogy felmérgesedtem, nem jelenti azt, hogy mérges is maradtam és a mondandómat úgy írtam. Nem akartam viszályt szítani.(bár megjegyzem, nem kaptam választ a kérdésemre)

Magic, ha a pekingi emberes mondatod nekem szólt, nem arra céloztam, hanem Lucy-re.
Testem a Szent Szellem temploma, mert Jézus Krisztus vére megváltott az ördög
kezéből, ezért az én testem nem az ördögé, nem enyém, hanem Istené, akinek én szánom
az én testemet élő, szent és Istennek tetsző áldozatul, mint okos tiszteletemet.

Nem elérhető magic_acid

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #152 Dátum: 2010 November 14, 22:30:25 »
A vitorlázás, és repülés között számos átmeneti generáció élt amelyek azonban már kihaltak...

Az ősrobbanásról:

Amiről beszélsz antee az a retrográd keringés illetve forgás. Nem csak egyes galaxisok hanem pélául a Vénusz is retrográd módon mozognak. Eltekintve attól hogy a körhintás analógia nem egészen pontos, a helyzet csak akkor lenne így, ha az ősrobbanásból már készen robbantak volna ki a galaxisok és égitestek, miközben ezek csak többmillió évvel később alakultak ki. Ezek után a gravitációs erő alakították ki a forgásukat. A Vénusz például egy óriási kisbolygó becsapódás (vagy inkáb ütközés) hatására "forult meg" attól az iránytól amit a kezdeti anyag felhőtől  "vett át".
Érdemes megjegyezni hogy az ősrobbanás nem szokványos robbanás volt, ugyanis nem anyagot lökött szét a már meglévő térben mint a "hétkönapi" robbanások, hanem magát a teret is ez hozta létre. így rögtön érthető lesz a galaxisok eloszlása ami egyébként nem homogén, hanem a gravitáció miatt amolyan hálós szerkeztű, de a lényeg az hogy minden irányban ugyanolyan ami nincs ellentmondásban az ősrobbanással.
tény hogy eggyes galaxisok közelednek hozzánk, ez azonban a gravitáció lokális hatásai miatt van így, a galaxisok kettős hármas vagy több tagú rendszerei továbbra is távolodnak egymástól.

Kedves zoltán:

Hogy érthetőbbé tegyem az élet kialakulásával kapcsolatos tusományos szemléletet, álljon itt egy példa.
van egy 2 méteres átlátszatlan cső aminek egyik végén egy egeret, másikon egy macskát eresztünk be. 2 perc múlva kijön a macska szájában véres egérrel. Tehát tudjuk a kezdeti feltételeket (macska +egér) ismerjük a végeredményt ( a cica megette az egeret). Magát a történéseket nem ismerjük, annyit tudunk csupán hogy a macska végzett a rágcsálóval, de nem tudjuk hány csapással/harapással/döféssel, és hogy konkrétan hogyan ölte meg. AZ élet kialakulása is hasonló: ismerjuk a kedzeti feltételekt (akkori klíma, anyagok) ismejük a végeredményt (végletekig egyszerű élőlény), de mégsem tudjuk hogy konkrétan mi trötént. De idővel megtudjuk, tudósok nemzedékei dolgoznak azon hogy életet teremtsenek élettelen vegyületekből, ami egy nap sikerülni is fog(gondolom/remélem :119:). Erre szokták azt mondani hogy " Istent-játszanak". De ha Isten mindenható akkor mi halandók ugyse tudunk felérni a hatalmáig, plusz ez semmivel sem rosszabb mint a génmanipulált ételek ami manapság a kizárólagos ételforrásunk. :063:

Érdekes (inkáb afféle költöi) kérdés hogy ha tényleg Isten teremtette a világot akkor minek babrált olyan részletekkel mint hogy " a Vénusz forogjon fordítva!"? Persze erre szokták azt mondani: Isten útjai kifürkészhetetlenek :pirul:

Kedves Kamilla!

HA kisség meglepő kirohanásod úgymond ellenem szólt, azt hiszem van mit tisztáznunk :117: :
1,) valóban nem azért vagyok itt hogy megtérjek , ezt soha nem is állítottam, már csak azért sem mert ezt mintegy mélyebb, és összetettebb folyamatnak gondolom semhogy azt egy fróum keresztül le lehetne tudni.
2.) Azért vagyok itt hogy jobban megértsem a kersztények vallásukhoz fűződő viszonyát és hitét (ezúton is köszönöm Irma redkívül tanulságos válaszát :063:). Továbbá azért hogy átlássam a kreacionizmus (R. Dawkins szerint "történelemtagadás" :117:) érvrendszerét.
3.) Írásaimat semmiféle provokáció, vagy gonoszság nem inspirálja, szánédkaim valóban őszinték és komolyak  :2smitten:


Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #153 Dátum: 2010 November 14, 22:58:22 »
A vitorlázás, és repülés között számos átmeneti generáció élt amelyek azonban már kihaltak...

Az ősrobbanásról:

Amiről beszélsz antee az a retrográd keringés illetve forgás. Nem csak egyes galaxisok hanem pélául a Vénusz is retrográd módon mozognak. Eltekintve attól hogy a körhintás analógia nem egészen pontos, a helyzet csak akkor lenne így, ha az ősrobbanásból már készen robbantak volna ki a galaxisok és égitestek, miközben ezek csak többmillió évvel később alakultak ki. Ezek után a gravitációs erő alakították ki a forgásukat. A Vénusz például egy óriási kisbolygó becsapódás (vagy inkáb ütközés) hatására "forult meg" attól az iránytól amit a kezdeti anyag felhőtől  "vett át".
Érdemes megjegyezni hogy az ősrobbanás nem szokványos robbanás volt, ugyanis nem anyagot lökött szét a már meglévő térben mint a "hétkönapi" robbanások, hanem magát a teret is ez hozta létre. így rögtön érthető lesz a galaxisok eloszlása ami egyébként nem homogén, hanem a gravitáció miatt amolyan hálós szerkeztű, de a lényeg az hogy minden irányban ugyanolyan ami nincs ellentmondásban az ősrobbanással.
tény hogy eggyes galaxisok közelednek hozzánk, ez azonban a gravitáció lokális hatásai miatt van így, a galaxisok kettős hármas vagy több tagú rendszerei továbbra is távolodnak egymástól.


Szia!

Nem tértem ki a bolygókra, a galaxisokra tértem rá, mert nagyobb bizonyság. Egy becsapódás hatására csak akkor változtatna a pályáján (nem forgásról beszélünk), ha a becsapódott kisbolygó ellentétes pályán mozogna.

A galaxisok amúgy is trilliárdnyi égitestek halmaza.

A "nagy" tudomány állítása szerint az egész univerzum összezsugorodott akkora méretűre, mint a mondat végén egy pont (!), majd ez elkezdett forogni, majd felrobbant és ebből alakult ki a mindenség.

Majdnem igazuk volt, de az a pici pontocska sem volt, mert Isten szava hozta létre mindezt!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető erdei

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1752
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #154 Dátum: 2010 November 15, 06:58:45 »
Kedves Körtevirág

Nem szelektálok, nem kérdőjelezek meg semmit, csupán azt állítom, hogy nem ismerjük a teremtés folyamatainak minden részletét.
Tudod volt idő, mikor tudós emberek az életükkel fizetek azért, mert fanatikus emberek nem akarták elhinni, hogy nem lehet minden természeti jelenségre magyarázatott találni a bibliában. Nem értették meg, hogy ez nem egy természet tudományos könyv,.
 :044:
1Kor 1:27  Hanem a világ bolondjait választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse a bölcseket; és a világ erőtleneit választotta ki magának az Isten, hogy megszégyenítse az erőseket;

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4324
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #155 Dátum: 2010 November 15, 12:17:31 »
Kedves magic_acid!

Szerintem pont Isten lángelméjére és kreativitására vall, hogy a Vénusz ellentétes irányban forog!  :168:
Mint sok más tudományos felfedezés is!
Az ember csak felfedezi, megpróbálja megismerni azokat ,a rendkívüli összefüggéseket, törvényszerűségeket, amit Isten megalkotott.

Egyébként te pont úgy vélekedsz, mint pár hónappal ezelőtt Ed Kramer.  Szeretem az őszinteségedet. De ez még nem jelenti azt, hogy igazad van!  :044:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető magic_acid

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #156 Dátum: 2010 November 15, 20:05:37 »

néhány statisztikai adat, csak úgy érdekességből:

"Az emberek, alacsonyabb rendű álaltokból fejlődtek ki, több millió év alatt":

Magyarország: 67% igaz  21% hamis 12%nem tudja

Európában a legevolúcióbarátabb Izland:  85%igaz  7%hamis  4%nem tudja.
A legkevésbé pedig Törökország: 27%igaz 51%hamis 12%nem tudja.

Nem elérhető körtevirág

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 326
  • Isten gyermeke
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #157 Dátum: 2010 November 15, 21:30:41 »
Attól, hogy sokan így vélekednek, még nem feltétlenül igaz. Olyan időszak is volt, amikor mindenki meg volt róla győződve, hogy a Föld lapos. Aztán nem.

Erdei: köszi, így már teljesen világos.
Testem a Szent Szellem temploma, mert Jézus Krisztus vére megváltott az ördög
kezéből, ezért az én testem nem az ördögé, nem enyém, hanem Istené, akinek én szánom
az én testemet élő, szent és Istennek tetsző áldozatul, mint okos tiszteletemet.

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #158 Dátum: 2010 November 15, 21:31:23 »
Kedves Magic-acid!

Ha sokan mondják, hogy ostobaságot beszélsz, akkor elhiszed? Ugye hogy nem. Attól, hogy az embereket ebbe az ostobaságba nevelték, attól még nem igaz. Miért kellene nekem elhinnem, hogy évmillió évek alatt, valami rejtélyes befolyástól az egysejtűből inteligens ember vált? Nem hiszem, mert nem igy történt. A Biblia egyre több állítására találnak már kézzelfogható bizonyítékot, a teremtésre minden új emberi élet bizonyíték. Mekkora csoda az, hogy két sejt találkozik és 9 hónap elteltével ember palánta lesz belőle, ráadásul egy szülőnek ahány gyereke van annyiféle. Pedig az alap adott: a szülő pár és mégis. Engem ez mindig lenyűgöz. Soha senki nem tudja az ellenkezőjének még az árnyékát sem bizonyítani.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Csaba

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 3527
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #159 Dátum: 2010 November 15, 21:31:36 »
Szia magic acid!
Látom szereted a statisztikákat!
100-ból 100 ember meghal! Te mire fogsz gondolni a halálos ágyadon?
Japánban a lakosság 99%-a shinto-buddhista. Ez az adat is nagy befolyással van a keresztyénekre... :hehe:
A teret az ősrobbanás hozta létre? Aszt addig mi volt körűlötte? :2funny:
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #160 Dátum: 2010 November 15, 21:57:10 »
Idézet
100-ból 100 ember meghal! Te mire fogsz gondolni a halálos ágyadon?

Fején találtad a szöget Csaba testvérem. Ez egy fontos kérdés.  :afro:

De van egy még fontosabb kérdés, vajon foge tudni gondolkozni... a halál előt.  :04:

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #161 Dátum: 2010 November 15, 22:00:44 »
Ezis megvan írva:

1Ján 4:5  Azok a világból valók; azért a világ szerint beszélnek, és a világ hallgat rájok.
1Ján 4:6  Mi az Istentől vagyunk: a ki ismeri az Istent, hallgat reánk, a ki nincsen az Istentől, nem hallgat reánk. Erről ismerjük meg az igazságnak lelkét és a tévelygésnek lelkét.


 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #162 Dátum: 2010 November 16, 00:18:13 »
Kamilla: szerintem ott a pont!  :afro:

Szerintem is résen kell lenni, hogy a nem hívőkkel való beszélgetés ne alakuljon át hiábavaló vitatkozássá, mert az senkinek sem válik hasznára.
Sem a hétköznapokban, sem pedig itt, a fórumon.  :119:  :2smitten:
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető Kamilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1727
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #163 Dátum: 2010 November 16, 00:49:23 »

 Szia Jules!!   :044:

 Látod..most statisztika, holnap valami mást dob be, hogy fennmaradjon
 az érdeklődés... csali, amire harapnak a jámbor hívők.... :118:


  shalom   :2smitten:    :2smitten:

Ani Kinor

  • Vendég
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #164 Dátum: 2010 November 16, 07:16:34 »
Kamilla: szerintem ott a pont!  :afro:

Szerintem is résen kell lenni, hogy a nem hívőkkel való beszélgetés ne alakuljon át hiábavaló vitatkozássá, mert az senkinek sem válik hasznára.
Sem a hétköznapokban, sem pedig itt, a fórumon.  :119:  :2smitten:


BOLCS TANACS, IGAZAD VAN !  :2smitten: