Szerző Téma: A teremtés igazolódik, az evolúció bukik  (Megtekintve 37484 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Ani Kinor

  • Vendég
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #165 Dátum: 2010 November 16, 07:19:40 »

 Szia Jules!!   :044:

 Látod..most statisztika, holnap valami mást dob be, hogy fennmaradjon
 az érdeklődés... csali, amire harapnak a jámbor hívők.... :118:


  shalom   :2smitten:    :2smitten:

NAGYON JOL LATOD, IGAZAD VAN, NEKED IS, KAMILLA!  A CSALIK...... :117: ES AZ ISTEN ORIZZEN, HOGY AZ EGYETERTESEMMEL MEGBANTSAM A MASIK EMBERT, AKI EZT ALKALMAZZA, MERT FELTEHETOLEG, NEM SZANDEKOS, CSAK NEM TUDJA MIT TESZ.....

Moni
 


 :2smitten: :2smitten:

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #166 Dátum: 2010 November 16, 07:48:02 »
Nem en irtam ezt eloszor, hanem Kamilla. En csak az o szavaira helyeseltem. :)
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Ani Kinor

  • Vendég
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #167 Dátum: 2010 November 16, 07:58:39 »
Nem en irtam ezt eloszor, hanem Kamilla. En csak az o szavaira helyeseltem. :)

ELOSZOR, KAMILLANAK VOLT IGAZA!   :2smitten: :044:

Nem elérhető Jules

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1609
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #168 Dátum: 2010 November 16, 08:09:42 »
Kedves magic_acid, ne vedd rossz néven, hogy a lányok nem akarnak veled tovább vitatkozni. Csak felismerték, hogy minden hiába, az álláspontok nem fognak közeledni, ez pedig nemcsak hogy időt és energiát rabol tőled és tőlük is, hanem előbb-utóbb feszültséghez is vezet, aminek semmi értelme.

Hiszem, hogy egyszer meg fog történni, amit most még elképzelhetetlennek tartasz: Isten Lelke személyesen fog a szívedhez szólni, és akkor majd eldöntheted, hogy van-e Isten, vagy nincs. Ember az embert hiába győzködi, hogy adja fel a világnézetét, de ha Isten személyesen szólítja meg a szívedet, érteni fogod mindazt, amiről ez a fórum szól.  :2smitten:

Különben lehet, hogy a fiúk harcosabb természetűek, és ők nem adják még fel.  ;)

Nekem is van hozzád egy kérdésem: tegyük fel, hogy a világegyetem valóban az ősrobbanással jött létre.
Az az irdatlan mennyiségű anyag, ami ott összesűrűsödött, majd felrobbant, hogyan keletkezett? Vagy menjünk még tovább: az első atommag, illetve az azt létrehozó szubatomi részecskék honnan vannak? Ha elég messzire megyünk vissza az események láncolatában, még az ősrobbanás-elméletben is, eljutunk egy pontra, ahol a nem létezőből állt elő a létező, azaz teremtés történt.
Ha pedig azt mondja valaki, hogy anyag öröktől fogva létezett az univerzumban, abban a pillanatban egyfajta hitről beszélünk, hiszen valaminek az örökkévalóságát feltételezzük...
"Jól látszik a szívünk állapota abból, ahogy egy olyan valakivel bánunk, aki viszonzásul semmit nem tud tenni értünk."

Nem elérhető magic_acid

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 29
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #169 Dátum: 2010 November 16, 21:14:33 »

Huha, látom itt bajok vannak, ezt a statisztikát tényleg pusztán érdekességből raktam be :06: számomra péládul érdekes volt. Nyilván nem azt akarom mondani ezzel hogy  a többségnek mindenképpen igaza van, hiszen ahogy nem is tudom ki írta, 500 éve még mindenki azt mondta volna hogy a Föld lapos, aztán mégsem az.

Egyébként nagyon sok vallásos emberrel vitatkoztam már az évek során, nem is tudom miért, talán mert mindigis olyan voltam hogy minden áron meg akartam győzni az embereket arról amit én igaznak vélek. De igaz higy soha nem vezetette az egész sehova, legfeljebb oda hogy minannyian megismertük egy kicsit egymás gondolatait.
Hogy honnan van a szingularitás? NEm tudom. Azt tudom hogy a tények jelenlegi állása szerint volt ősrobbanás. Azt hogy honnan és miért, mi volt előtte : nem tudom. Talán egyszer majd meg tudom. Remélem.
Hogy mit fogok mondani  a halálos ágyamon? Remélem ezt: "Jó életem volt, nem tettem rosszat, segítettem másokat és közben jól is éreztem magam, és most jön az elkerülhetetlen örök álom...." ;)

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4324
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #170 Dátum: 2010 November 16, 21:20:43 »
 :062:
Csak ne ringasd magad álomba!
Jó lenne még előtte felébredned!  :062:
Kevés a jó szándékod az örök élethez!  :062:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #171 Dátum: 2010 November 17, 06:18:06 »
Kedves Macid-acid!

Ezt mondod majd - elképzelésed szerint :

.....Hogy mit fogok mondani  a halálos ágyamon? Remélem ezt: "Jó életem volt, nem tettem rosszat, segítettem másokat és közben jól is éreztem magam, és most jön az elkerülhetetlen örök álom...." ;)

Aztán elveszed földi életed jutalmát : mész az örök kárhozatra.

Mert Isten előtt nem ezek a fontos dolgok, hanem kizárólag a Jézus Krisztustól átvett váltság, a kapott kegyelem. Gondolom azért beszélgetsz vallásos emberekkel, mert valahol a lelked vágyik Isten megismerésére, de egyelőre még az eszed ellenáll, reméljük egynap majd a szived elfogadja azt a kegyelmet, amely az életet jelenti számodra.

szivből, szeretetből kívánom neked, hogy egyszer valóban olyan ismeretre tégy szert, ami megelégíti a szomjúhozó lelkedet : Jézust!

Irma :2smitten:
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető gyermek

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 212
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #172 Dátum: 2010 November 29, 16:47:59 »
Képzeljétek el drága testvéreim, hogy az elmúlt héten elkezdett nagyon nyugtalanítani a teremtés gondolata. Mégpedig azért, mert nem értettem azt, hogy hogyan lett világosság. Mózes 1:3 versben az Úr szólt, legyen világosság és lőn világosság. Aztán csak a negyedik napon teremtette az Úr a világítótesteket. Egyszerúen nem fért a fejembe, hogyan lett világosság az első nap, amikor a világítótesteket csak azután teremtette. Kértem az Urat, hogy adjon nekem  bölcsességet. Egyik kedves testvéremtől kértem magyarázatot, melyet e-mail-ben meg is küldött, Istentiszteletről való hangfelvételt. Hiszen már máskor is küldött nekem magyarázatot, melyből nagyon sokat tanultam.
Az igazság az, hogy elég hosszú hangfelvételek voltak és csak egy egy részt hallgattam meg. Még mindig Istentől vártam magyarázatot. Egyik tevékenységem alkalmával eszembe helyezett egy rég nem olvasott igét. Talán már van két éve is, hogy olvastam.
péld.: 20:20 A ki az ő atyját vagy anyját megátkozza, annak kialszik szövétneke a legnagyobb setétségben.
Éreztem az elmémben, hogy Isten azt magyarázza, hogy a szövétnek , azaz a világosság a lélekben van. Aztán sorra dőltek a gondolatok.
Ha eszébe jut valakinek valami, akkor megvilágosodik. A testnek lámpása a szem: ha azért a te szemed őszinte, a te egész tested is világos lesz; ha pedig a te szemed gonosz, a te tested is sötét.

Tehát az Isten megmutatta, hogy maga egész valójában világított. A tudomány az értelem, a bölcsesség a szeretet, az alkotás vágya, minden ami jó.
Dicsőség az Úrnak eme megvilágosodásért.

Mert az igazság az, hogy már elkezdtem gondolkodni, hogy miért emberi szemmel mutatja be a biblia a teremtést, mert hogy ez érthetelen. De az Úr kegyelme által megvilágosította az elmém. DICSŐSÉG AZ ÚRNAK A MINDENSÉGET MOZGATÓ MINDEN HATÓNAK. ÁMEN
Boldog az az ember, akinek a lelkében Isten hangját nem harsogja túl a világ hangja

Nem elérhető gyermek

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 212
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #173 Dátum: 2010 November 29, 16:55:02 »
Engedjétek meg, hogy leírjam, milyen szövegkörnyezetben használja a Szentírás a szövétneket:
Jób 29:3 Mikor az ő szövétneke fénylett fejem fölött, s világánál jártam a setétet;
Zsolt. 18:29 Mert te gyujtod meg az én szövétnekemet; az Úr az én Istenem megvilágosítja az én sötétségemet.
Péld 6:23Mert szövétnek a parancsolat, és a tudomány világosság, és életnek úta a tanító-feddések.
Péld 20:27Az Úrtól való szövétnek az embernek lelke, a ki megvizsgálja a szívnek minden rejtekét
Jel: 21:23És a városnak nincs szüksége a napra, sem a holdra, hogy világítsanak benne; mert az Isten dicsősége megvilágosította azt, és annak szövétneke a Bárány.
Jel.: 22:5És ott éjszaka nem lesz; és nem lesz szükségök szövétnekre és napvilágra; mert az Úr Isten világosítja meg őket, és országolnak örökkön örökké.

Minden bizonnyal ti már rég tudjátok ezeket, én pedig csak most jöttem rá az Úr kegyelméből, de nagyon boldoggá tett. Dicsőség Istennek
Boldog az az ember, akinek a lelkében Isten hangját nem harsogja túl a világ hangja

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #174 Dátum: 2010 November 29, 17:15:22 »
Hát igen, a negyedik napig maga az Úr szolgáltatta a világosságott.

1Móz 1:3  És monda Isten: Legyen világosság: és lőn világosság.

Az Úr hatalmas, ahogy a semmiből egy egész világegyetemet, világmindnséget teremtett, úgy teremtette a világosságott, a semmiből, annyit kellet mondjon , hogy legyen, és lett, nem volt szükség fényfórásra. Egyszerűen volt, világosság, mert az Úr így akarta.

Vannak dolgok amiket nem érthetünk, és nem feltétlenül kell megmagyaráznunk.

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Kamilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1727
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #175 Dátum: 2010 November 29, 18:28:28 »

 A teremtéskor Krisztus, Isten egyszülött Fia volt a Világosság, mert Ő a világ Világossága, és Őbenne, Őérte, Őreá nézve teremtetett minden!!

Isten szövétneke az Ige, azaz Jézus Krisztus!   :afro:    :2smitten:

   Zsolt 119,105 Az én lábamnak szövétneke a te igéd, és ösvényemnek világossága

     :169:       :2smitten:

Nem elérhető Gyöngyike

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1372
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #176 Dátum: 2011 Január 02, 10:31:37 »
Bally István: Teremtés, evolúció: kell-e választani?

2009. november 15-én Dr. Nitkovszki Eduárd egy remek előadást tartott "Teremtés, evolúció: kell-e választani?" címmel. Akik eljöttek, egészen biztosan nem bánták meg, mert egy rendkívül jól felépített előadást hallhattak egy tökéletesen felkészült előadótól.
Azok számára, akik nem tudtak eljönni erre a vasárnap délutáni alkalomra, de most kíváncsiak lettek az előadás címében feltett kérdésre adott válaszra, azok számára elárulhatom, hogy ez a keresztyén orvos, már a második percben tiszta vizet öntött a pohárba, és kijelentette: az ember és a majom nem származik közös őstől, ellenben közös volt a Tervezőjük. Friss szellőként hatott ez a mondat egy olyan évben, amit bizonyos tudós körök Charles Darwinnak, az evolúció atyjának "szenteltek", vagy sokkal inkább szentségtelenítettek. 2008 a Biblia éve volt. Az nekem jobban tetszett... Most viszont Darwin év van, igaz, már csak pár napig, ami jó hír.
 Kell-e tehát választani? Ez a kérdés nem lehet kérdés. Természetesen kell. Mert az ember nem lehet egyszerre az evolúció véletlenszerű, cél nélküli folyamatainak a terméke és Isten által a maga képére formált, teremtett lény. Vagy az egyik, vagy a másik. Lehet-e keverni a kettőt? Van-e arany középút? Mondhatjuk-e azt, hogy Isten az evolúciót használta fel a Teremtés eszközéül? Mit mond erről a Biblia?

Nos, a Biblia azt mondja erről, hogy Isten teremtette a világot hat nap alatt. (1Móz 1:1-31) Nem hat korszak alatt, nem hat milliárd év alatt, hanem hat közönséges nap alatt. Dr. Nitkovszki Eduárd az előadásában kitért arra, hogy a Biblia végig a jom szót használja a teremtéstörténet leírásakor, az pedig 24 órás napot jelent, egy perccel sem többet. Hatszor 24 óra sajnos nem elég arra, hogy az evolúció vak és céltalan folyamatai elvégezzék a dolgukat, és létrehozzák azt a hihetetlenül komplex világot, ami körülvesz minket, így aztán kizárt, hogy Isten az evolúciót használta volna fel a Teremtés során.
Akinek ez nem lenne elég, az emlékezzen arra, mit mond a Biblia a halálról! Hogyan jött a halál a világba? A bűnnel, a bűn pedig Ádám és Éva engedetlensége révén. Ádám előtt nem volt halál. Az ember hozta a halált a világba. Az evolúció ezzel szemben azt tanítja, hogy megszámlálhatatlanul sok élőlény halála és evolúciója révén jött létre az ember. Vagyis a halál hozta az embert a világba. Ez szöges ellentétben áll azzal, amit a Biblia mond. Ezen nem kell meglepődni, mert az evolúció szinte mindenben az ellenkezőjét állítja annak, amit a Bibliában olvashatunk. Hogyan lehet akkor összeegyeztetni a kettőt? Egyszerűen sehogy. Lehetetlen annyira liberálisan értelmezni a Bibliát, hogy bele lehessen préselni az evolúciót.
Egy érdekes kérdést nem tett fel az előadó. Méghozzá azt, hogy miért vonakodnak időnként a keresztyének elfogadni azt, amit az 1Mózes 1 állít? A hatnapos Teremtést? Azért vonakodnak, mert a tudomány ma azt mondja, hogy a Föld 4,6 milliárd éves, az evolúció bizonyított tény, a művelt keresztyének pedig nem szeretnék magukat nevetségessé tenni azzal, hogy azt állítják, Isten teremtette hat nap alatt. Inkább azt mondják, hogy az 1Mózes 1-et nem kell szó szerint érteni, Isten az evolúciót használta fel a Teremtés során, az egy nap nem egy nap, hanem lehet ezer is, vagy egymilliárd, a tudomány és Isten jól megférnek egymás mellett. Ez persze, amint azt az előbbiekben már láttuk, nincs összhangban azzal, amit a Biblia mond. Ha Isten az evolúción keresztül akarta volna megteremteni az élővilágot, akkor az 1Mózes 1 úgy kezdődött volna, hogy "Kezdetben Isten vette a végtelenül kicsi szingularitást, ami tartalmazta a ma látható világ összes atomját, az összes fizikai, kémiai, biológiai és informatikai törvényt, és ezt a szingularitást felrobbantotta. Így hozta létre Isten az univerzumot. És lett 500 millió év, és még 500 millió év. Első évmilliárd." A Biblia azonban nyilvánvalóan nem ezt mondja, hanem azt, hogy
"Kezdetben teremtette Isten a Mennyet és a Földet." (1Móz 1:1) Mi oka lett volna Istennek azt állítani, hogy a hatnapos Teremtés valóban hatnapos volt, ha valójában évmilliárdokig tartott? Egész nyugodtan közölhette volna Ádámmal, hogy a palatáblájára szépen kezdje el levésni a szingularitásról szóló tanítást, amit ő még nem fog érteni, de a 21. századi fizikusok már érteni fogják. Miért feltételezzük, hogy a Biblia Teremtésre vonatkozó állításait nem kell szó szerint venni? És ha a Teremtést nem hisszük el szó szerint, a Biblia többi részét elhisszük? Vajon mit akarunk még másként értelmezni? És ki mondja meg, hogy mit hogyan kell értelmeznünk? Hová vezet ez a fajta gondolkodásmód?
Aki a tudományban hisz, az hasonlít ahhoz az emberhez, aki térképet rajzol a sivatagban, és tájékozódási pont gyanánt a homokbuckákat használja fel. De jön egy homokvihar, elfújja a homokbuckákat alkotó porszemeket, és a térkép hasznavehetetlenné válik. A tudomány is ilyen. Ami ma még megállja a helyét, holnapra már feledésbe merül. Volt idő, amikor a tudósok azt gondolták, hogy minden betegség a vérben van, és elég a rossz vért lecsapolni, hogy meggyógyítsák a beteget. Nem egy embert véreztettek így halálra, például George Washingtont is. De abban a korban ez egy tudományos berkekben elfogadott eljárás volt. Ma már ettől messze járunk. De könnyen elképzelhető, hogy a mai modern orvostudományra úgy fognak tekinteni 100 év múlva, ahogyan mi tekintünk most a régmúlt piócás embereire. Megmosolyogjuk a műveletlen barbárokat. A tudomány tehát folyamatosan változik. Elméletek jönnek, és elméletek mennek. De ha mi a Bibliánkat állandóan az éppen aktuális tudományos világképhez akarjuk igazítani, miféle Bibliát kapunk? Minden korban másfélét. Nem a Bibliát kell a tudományhoz igazítani, hanem pont fordítva: a tudományt kell a Bibliához igazítani.
Egy bölcs ember, a nevére sajnos már nem emlékszem, valamikor azt mondta: "Ha elég időt adunk a tudománynak, utol fogja érni a Bibliát." Ezt a mondatot mindenki jegyezze meg jól. Annak idején, amikor még nem fedezték fel a vöröseltolódást, azt tartották, hogy a kozmosz végtelen, mindig létezett, nem volt kezdete, és nem lesz vége. Az anyag örök. Megmosolyogták a Bibliát, ami már a legelején botorságot állított, hogy "Kezdetben teremtette Isten...". Nem volt semmiféle kezdet, mondták öntelten a tudósok. Aztán az 1920-as években kiderült, hogy a világegyetem tágul. Márpedig, ha tágul, akkor kellett, hogy legyen egy kevésbé tág állapota is. Hamarosan megdőlt az örök kozmosz elmélet, és a tudománynak rá kellett döbbennie, hogy a világnak volt kezdete. És a Biblia ezt előre megmondta! Ekkor már nem mosolyogtak az ateista tudósok...
Az első és legfontosabb következtetés ez: merjünk bízni a Bibliánkban! A Biblia Isten Szava. Nem tartalmaz tévedéseket, és tudományos szempontból is megállja a helyét, bár nem tudományos céllal íródott. A célja az, hogy elmondja nekünk, kik vagyunk, milyen világban élünk, ki ennek a világnak az Ura, és mit kell tennünk ahhoz, hogy elnyerjük az örök életet. Ha pedig már merünk bízni a Bibliánkban, akkor gondoljunk bele, hogy a tudomány legnagyobb alakjai hittek a Bibliának, Isten Szavának, és ez a hit vezette el őket a tudományos felfedezéseikhez. Olyan tudósokra gondolok, mint Kopernikusz, Newton, Mendel, Galilei, és még sorolhatnám. A lista meglehetősen hosszú. Bármi legyen az a két dolog, ami között választani kell, mi mindig válasszuk Isten Szavát! Teremtés, vagy evolúció? Mit mond a Biblia? Teremtés. Akkor ez a válasz. És aki belemerül a Teremtéssel foglalkozó tudományos írásokba, vagy legalább meghallgatja Dr. Nitkovszki Eduárd előadását, az rá fog döbbenni, hogy valóban, a tudomány lassan elkezdi utolérni a Bibliát.
(Az előadás hanganyaga letölthető a következő címről:
http://emmaus.hu/021_eloadasok.html)

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #177 Dátum: 2011 Január 02, 11:59:53 »
Nagyon jó.  :afro:
Jó, hogy feltetted és megosztottad velünk.

 :2smitten: :2smitten:

Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #178 Dátum: 2011 Január 02, 12:20:39 »
Koszi Ginám, nagyon jó. :2smitten: :2smitten:
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Ani Kinor

  • Vendég
Re:A teremtés igazolódik, az evolúció bukik
« Válasz #179 Dátum: 2011 Január 02, 12:46:54 »
URAM!

Hálás szívvel koszonom Neked a kegyelmed, hogy nekem nem betuk által kellett megtudnom, hogy a vilagot
Te teremtetted!

Megmondom oszinten, nem orulnek.

Teljes szívembol imádlak,
Moni  :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten:
 :044: :2angel: :088: :2smitten: :2smitten: :2smitten: