Szerző Téma: Gondolatok, érzések, történetkék  (Megtekintve 6025 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető körtevirág

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 326
  • Isten gyermeke
Gondolatok, érzések, történetkék
« Dátum: 2010 November 08, 18:16:32 »
Lehet itt nem lesz semmi, de lehetőséget adok magamnak írói vénám kiélésére.  :2funny:
Testem a Szent Szellem temploma, mert Jézus Krisztus vére megváltott az ördög
kezéből, ezért az én testem nem az ördögé, nem enyém, hanem Istené, akinek én szánom
az én testemet élő, szent és Istennek tetsző áldozatul, mint okos tiszteletemet.

Nem elérhető körtevirág

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 326
  • Isten gyermeke
Re:Gondolatok, érzések, történetkék
« Válasz #1 Dátum: 2010 November 08, 21:19:41 »
Hát, tesók, ez durva volt! Kerestem egy-két infót az istennőkről, hogy jobban tudjak érvelni a Mária-hívőknek. Találtam egy olyan oldalt, hogy húúúúúúúúúúúú. Megnyitottam és azt hittem megfulladok. Egyszer csak nem tudtam levegőt venni, mintha valami nyomná össze a tüdőmet. És az a színtiszta gonosz, ami áradt az oldalból!!! Még most is borzongok. Alig tudtam levenni róla a szememet, nagy keservvel csuktam be.
a szomorú ebben, hogy sokan nem is veszik ezt észre.
Testem a Szent Szellem temploma, mert Jézus Krisztus vére megváltott az ördög
kezéből, ezért az én testem nem az ördögé, nem enyém, hanem Istené, akinek én szánom
az én testemet élő, szent és Istennek tetsző áldozatul, mint okos tiszteletemet.

Nem elérhető Kamilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1727
Re:Gondolatok, érzések, történetkék
« Válasz #2 Dátum: 2011 Január 17, 11:53:03 »

     Vasárnap történt…

  A cukrászdába bejött két tíz év körüli fiú, egyikük bermudában, vékony pulcsiban, a másik is könnyedén öltözve. Teljes komolysággal megkérdezte egyikük: - Fagyi van? –  és közben számolgatta a pénzét, tehát tényleg fagyit akart venni! Picit ledöbbentem, hirtelen nem jutottam szóhoz, majd kinyögtem: - Fagyi? De január van! – rám néztek, kis sajnálattal a szemükben és megkérdezték: - Akkor nincs?
Mondom: - Nincs, de hát csak január van, ilyenkor nincs fagyi. – Bólogattak, és hangos csókolommal köszönve, elmentek….
Az igaz, hogy sütött a nap végre, de hát bermudához és fagyihoz nem igazán volt még meleg!
Vagy én vagyok már kicsit öregecske??   :118:

    :hehe:     :2smitten:

feszter

  • Vendég
Re:Gondolatok, érzések, történetkék
« Válasz #3 Dátum: 2011 Január 17, 12:01:56 »
Szia Kamilla!

Ne csodálkozzál van ahol észévben lehet fagyit venni. :hehe:

Én szombaton dolgoztam és nagyon sokan egyszál pólóban és rövidnadrágban jöttek ki a kertjükben....Hát ugylátszik nem mindenki olyan fázós.... :hehe:


Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Gondolatok, érzések, történetkék
« Válasz #4 Dátum: 2011 Január 17, 15:01:24 »
 :hehe: Most van amelyik cukiban lehet télen fagyit kapni.Mikor én tini voltam nem nagyon voltilyen.
Egyébként is a kor viszonylagos.

De ezek a fiatalok nem voltak fázósak. :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Kamilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1727
Re:Gondolatok, érzések, történetkék
« Válasz #5 Dátum: 2011 Január 17, 15:17:49 »

    :hehe: tudom, van ilyen hely, ahol télen is van fagyi, de nem nálunk, ebben az álmos kisvárosban és a srácok is helybéliek voltak...
 na mindegy, ez van....  :01:

   

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Gondolatok, érzések, történetkék
« Válasz #6 Dátum: 2011 Január 17, 15:24:12 »
A közelünkben levő cukrászdában sincs.
Vicces lehetett,mert ha helybéliek voltak,tudhatták.Lehet,hogy azt gondolták,ha már egy kicsit jobb idő van,fagyi is van. :05:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Gondolatok, érzések, történetkék
« Válasz #7 Dátum: 2011 Január 17, 15:51:06 »
:hehe: Most van amelyik cukiban lehet télen fagyit kapni.Mikor én tini voltam nem nagyon voltilyen.
Egyébként is a kor viszonylagos.

De ezek a fiatalok nem voltak fázósak. :2smitten:

Mondja az unokám,"megyek síelni" kérdezem a telefonban, - nincs hideg?
Válasz, csak 20 fok körül van
 :2funny:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Kamilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1727
Re:Gondolatok, érzések, történetkék
« Válasz #8 Dátum: 2011 Január 17, 16:35:38 »

 Eszembe jutott még két történet, ezek régebbiek, de...

 Egyszer bejött egy férfi, ránézésre olyannak tűnt, mint aki lekezeli az embereket, és félő, hogyha esik, akkor az orrába esik az eső  :01: nos, később kiderült, tényleg ilyen, de ami történt, hááát: hosszan nézegette a sütis vitrint, majd rámutatott egy sütire: - Abból a mákosból kérek! - parancsolt. Néztem, már égni kezdett a fejem, mert egész nap nem volt mákos sütink, vajon mire gondol ez a férfi? Láttam én, hogy melyik sütire gondol, de nem mertem elhinni, biztos én értem félre a helyzetet. - Melyiket is adjam? - kérdeztem óvatosan. - Hát abból a mákosból ott! - és csak arra mutatott, amire gondoltam, deeee...az egy kb, 2-3 cm vastagon megtöltött TÚRÓ szelet volt! hűűű... Na ugye a túró fehér, a mák meg a legjobb indulattal is sötét szürke... :118:  :hehe:
 Hát, meg volt róla a véleményem... és volt máskor is szerencsénk...  :2funny:
-------------------------------------------------------------------------------------
 De ezt überelte egy eset, húsvétkor: egy olyan tenyeres-talpas asszonyság került sorra a tömegben, a szomszéd faluból  :06: és mire észbe kaptam, egy nagy, fekete felmosó vedret tett elém a pultra. Először azt gondoltam, a főnök küldi a vödröt, bár nem kellett, nem is beszéltünk róla, de mit lehet tudni....  :01: 
 DE nem! Azt mondja a nő, hogy ő ebbe kér süteményt! Nézek rá, és mondom neki: - De ez egy felmosóvödör, hogyan tegyek ebbe süteményt? - azt mondja erre: - Most vette, vadi új és ebbe rakjak neki sütit, és ha az aljára már nemfér, tegyek közé papírtálcát és rakjak arra is, de főleg krémest és krémeseket! - na ez kiverte a biztosítékot nálam, de a többi vevőnél is, kuncogás, elfojtott nevetés, kinek mi sikerült, én azt se tudtam, mit tegyek, mert röhögnöm is kellett, meg mérges is lettem, mit képzel, sütit vödörbe, egymás tetejére,hogy fog az kinézni, míg haza ér vele a buszon!  :hehe:
  Na aztán sikerült megbeszélnem vele, hogy ne úgy vigye, hanem szépen, erősen becsomagolok neki jó nagy tálcára sütiket. Jó, beleegyezett, engedelmesen.....becsomagoltam, tényleg jól sikerült, fizetett, és mit csinált? Az egészet bele tette az új felmosóvödörbe!   :2funny:
 Na mondanom se kell, mikor kiment, nem maradt szem szárazon...   :158:

  Hálás vagyok az Úrnak, mert megvidámított, eszembe juttatva ezeket a történeteket!   :hehe:  :2smitten:

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Gondolatok, érzések, történetkék
« Válasz #9 Dátum: 2011 Január 17, 18:58:41 »
Kedves Kamilla.

Mind a két történeted nagyon jó volt.
Köszi.
Felvidámítottál.  :2funny:

 :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Gondolatok, érzések, történetkék
« Válasz #10 Dátum: 2011 Január 17, 19:29:59 »

 Eszembe jutott még két történet, ezek régebbiek, de...

 Egyszer bejött egy férfi, ránézésre olyannak tűnt, mint aki lekezeli az embereket, és félő, hogyha esik, akkor az orrába esik az eső  :01: nos, később kiderült, tényleg ilyen, de ami történt, hááát: hosszan nézegette a sütis vitrint, majd rámutatott egy sütire: - Abból a mákosból kérek! - parancsolt. Néztem, már égni kezdett a fejem, mert egész nap nem volt mákos sütink, vajon mire gondol ez a férfi? Láttam én, hogy melyik sütire gondol, de nem mertem elhinni, biztos én értem félre a helyzetet. - Melyiket is adjam? - kérdeztem óvatosan. - Hát abból a mákosból ott! - és csak arra mutatott, amire gondoltam, deeee...az egy kb, 2-3 cm vastagon megtöltött TÚRÓ szelet volt! hűűű... Na ugye a túró fehér, a mák meg a legjobb indulattal is sötét szürke... :118:  :hehe:
 Hát, meg volt róla a véleményem... és volt máskor is szerencsénk...  :2funny:
-------------------------------------------------------------------------------------
 De ezt überelte egy eset, húsvétkor: egy olyan tenyeres-talpas asszonyság került sorra a tömegben, a szomszéd faluból  :06: és mire észbe kaptam, egy nagy, fekete felmosó vedret tett elém a pultra. Először azt gondoltam, a főnök küldi a vödröt, bár nem kellett, nem is beszéltünk róla, de mit lehet tudni....  :01: 
 DE nem! Azt mondja a nő, hogy ő ebbe kér süteményt! Nézek rá, és mondom neki: - De ez egy felmosóvödör, hogyan tegyek ebbe süteményt? - azt mondja erre: - Most vette, vadi új és ebbe rakjak neki sütit, és ha az aljára már nemfér, tegyek közé papírtálcát és rakjak arra is, de főleg krémest és krémeseket! - na ez kiverte a biztosítékot nálam, de a többi vevőnél is, kuncogás, elfojtott nevetés, kinek mi sikerült, én azt se tudtam, mit tegyek, mert röhögnöm is kellett, meg mérges is lettem, mit képzel, sütit vödörbe, egymás tetejére,hogy fog az kinézni, míg haza ér vele a buszon!  :hehe:
  Na aztán sikerült megbeszélnem vele, hogy ne úgy vigye, hanem szépen, erősen becsomagolok neki jó nagy tálcára sütiket. Jó, beleegyezett, engedelmesen.....becsomagoltam, tényleg jól sikerült, fizetett, és mit csinált? Az egészet bele tette az új felmosóvödörbe!   :2funny:
 Na mondanom se kell, mikor kiment, nem maradt szem szárazon...   :158:

  Hálás vagyok az Úrnak, mert megvidámított, eszembe juttatva ezeket a történeteket!   :hehe:  :2smitten:



 :088:   ...de a vodor, az egy páncél volt a sutinek  :044: :hehe:

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Gondolatok, érzések, történetkék
« Válasz #11 Dátum: 2011 Január 17, 20:04:40 »
 :hehe: Ez nagyon mulatságos volt.Főleg az utóbbi.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető körtevirág

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 326
  • Isten gyermeke
Re:Gondolatok, érzések, történetkék
« Válasz #12 Dátum: 2011 Január 18, 15:34:27 »
 :hehe:
Hogy beindult a távollétemben a topic.
Fehérváron van egy éjjel-nappali a buszpályaudvaron.Ott lehet kapni szó szerint jeges kávét és jeges csokit.Mint nyáron a jégkása.Bár akárhányszor arra járok, mindig félig van a "bödön", de ha nem érné meg, nem pazarolnák rá az áramot gondolom.
Testem a Szent Szellem temploma, mert Jézus Krisztus vére megváltott az ördög
kezéből, ezért az én testem nem az ördögé, nem enyém, hanem Istené, akinek én szánom
az én testemet élő, szent és Istennek tetsző áldozatul, mint okos tiszteletemet.

Nem elérhető körtevirág

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 326
  • Isten gyermeke
Re:Gondolatok, érzések, történetkék
« Válasz #13 Dátum: 2011 Május 07, 13:56:36 »
" a mennyben van otthonom,
  szívem szárnyal szabadon"

Ez egy dicséretből van,sok-sok napig,csak ez a két sor járt a fejemben.Hát elgondolkodtam rajta.
Többféleképpen lehet értelmezni egy a két sort.
Azért szárnyal a szívem szabadon,mert a mennyben van az otthonom vagy ez egy külön megállapítás?A mennyben van az otthon.a Szívem meg szabadon szárnyal,ettől függetlenül.Arra jutottam,mindkettő igaz.Hiszen kinek ne szárnyalna attól a szíve,hogy a menny az otthona.
és mitől szárnyal szabadon a szív?Mit jelent szabadnak lenni?Egészen addig,hogy azt nem mondtam Jézusnak,neked adom a szívemet,mintha vasbilincs szorította volna és még csak észre se vettem.Csak azt,hogy fáj valami,nagyon fáj.Nem tudtam,mi.De amint átadtam a szívemet,egyből elkezdett rozsdállni a bilincs.Nem egyből esett le,de amikor ez megtörtént,rájöttem,hogy ott volt.Onnantól szabad volt. :168:
Testem a Szent Szellem temploma, mert Jézus Krisztus vére megváltott az ördög
kezéből, ezért az én testem nem az ördögé, nem enyém, hanem Istené, akinek én szánom
az én testemet élő, szent és Istennek tetsző áldozatul, mint okos tiszteletemet.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Gondolatok, érzések, történetkék
« Válasz #14 Dátum: 2011 Május 07, 14:15:57 »
Szamomra is nagyon kedves dal! A cime az, hogy: Ahogy nezlek Teged
:2smitten:
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)