Szerző Téma: Húsvét  (Megtekintve 24977 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Anti

  • Vendég
Húsvét
« Dátum: 2007 Április 05, 21:12:26 »
Nagycsütörtök

Jézus leül tanítványaival, hogy együtt megüljék a Páska ünnepét, Egyiptomból való szabadulásra emlékezve.

Micsoda titok történik a szemük előtt.....Jézus lesz az áldozati bárány másnapra....az Ő teste és vére lesz az életünk.
"Vegyétek, egyétek.....Igyatok ebből mindannyian...."
Jézus jöjj életembe, hogy élő legyek! Életem tiéd legyen teljesen!

Áldott a Bárány!

megtérő

  • Vendég
Re: Húsvét
« Válasz #1 Dátum: 2007 Április 06, 09:52:18 »
A Mester megmossa a tanítványok lábát.Sokszor hallott történet...

Odaér Péterhez, ő félreugrik: az én lábamat ugyan meg nem mosod soha-mondja. Jézus erre azt modja neki: akkor nem lesz Velem közösséged.....
Jó, mondja Péter, akkkor a fejemet és a kezeimet is..Jézus erre azt mondja nekik, aki megfürdött az tiszta, csak a lábát kell megmosni.

Jézus azt mondja: Ti már tiszták vagytok...

Péternek az elején is voltak gondjai ezzel hogy törékeny, szűk emberi  szive elfogadja ezt a felfoghatatlan szeretetet, ahogy Jézus közösségben akar lenni vele.
Amikor előszőr vágott a bensejébe a rádöbbenés, kivel áll szemben ott a csónakban, a tanítványsága elején ...akkor is azt mondta: Te menj el tőlem Uram, mert bűnös ember vagyok...Jézus nem ment...Sőt.

Nekünk is nehézséget okoz felfogni, hogy ha egyszer Ő már megtisztított,
akkor megáll az emberi logika, hiábavalő minden emberi mutatvány a megtisztulásra, mert már megvan.
Tökéletesebben  kiált Jézus vére mint bármi más.

De Ő ezzel szelíd , emberi büszkeséget megszégyenítő  hozzáállással közeledik, és meg akarja mosni a lábunkat.

Most.Mindig..hogy kifejezze: nem az elítélőd és parancsolód vagyok hanem az aki az élete árán szolgál neked....

A mi szűk, emberi szívünk, az emberi logikánk szerint...mi is félreugranánk...de Ő kér:

Hadd mossalak meg.
Érted haltam meg.
Ne ugorj félre..hagyd....kérlek...legyen Velem közösséged!

Nem elérhető t.zoli

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 302
  • Vendég
    • www.szomjazokklubja.shp.hu
Re: Húsvét
« Válasz #2 Dátum: 2007 Április 06, 14:35:39 »
Sziasztok:)
Boldog vagyok, hogy találkozhattam az Urral és ez a Húsvétom más lesz, mert hiszem és akarom, mert ettől boldogabb leszek.
Sokat gondolkoztam, milyen is lehet locsolkodás nélkül és ünneplés (moka kacagás) nélkül, sokszor mentem bulizni az elmúlt 22 évben, de ez a jópár hónap sokat adott nekem, sokban változtam és már nem a locsolkodás jár az eszembe hanem a Krisztus megfeszítettése, ami igen komoly és felbátorító is egyben.
Nekem is az Ur más Ünnepet akkar adni, egy tiszttábbat és alázatosabb életett
ami egyben erősítést is add, megnyugasztal és megfedd.
Tehát ez a hét a Virágvasárnaptól Hétfőig(Vasárnap) esik, ami készülŐdés a tisztább és Krisztusban lévő erkölcsöket.
Ismét 1 várakozás mint az Advent, itt is sok ember megváltozhat"hogy megyünk a Húsvét elé" lesz e ettől mássabb mit is várok, ezek a kérdések nálam is megválaszolásra kerültek és ettől mégtöbbet akkarok megtudni.
Hát ennyit szerettem volna, hozzá szólni!
Üdv:Zotya ;)
A szeretet soha el nem múlik. (Mk 14:1-9).

kiscsillag

  • Vendég
Re: Húsvét
« Válasz #3 Dátum: 2007 Április 07, 16:30:56 »
Nagypéntek

A Kereszten az Isten Fia, érted és értem...érted???

Fájdalmak férfia, bűneim hordozója ott van , hogy helyettem haljon meg.

Uram..nincs szó, hogy elmondhassuk mit is tettél értünk.

Leborulva dícsérünk Téged, örökké áldandó Isten!

maria

  • Vendég
Re: Húsvét
« Válasz #4 Dátum: 2009 Április 11, 08:09:25 »
Kenneth Copeland: A feltámadás élete

A hétnek első napján pedig kora reggel a sírhoz mentek, vivén az elkészített fűszerszámokat, és némely más asszonyok is velük. És a követ a sírról elhengerítve találták. És mikor bementek, nem találták az Úr Jézus testét. (Lukács 24:1-3)

Igazán itt az ideje, hogy abbahagyjuk a holtak között keresni az élőt. Itt az ideje, hogy abbahagyjuk a bűn, betegség, kudarc temetőjében való bolyongást, és belépjünk a feltámadás életébe!

Mint feltámadott teremtmény, te nem a véletlen műve vagy. Az életed nem csupán események és körülmények laza láncolata. Istennek meghatározott terve van a számodra.

Talán azt tervezi, hogy te légy a század legnagyobb gyógyító szolgálója. Vagy talán nagyszerű prédikátorrá akar tenni. Lehet, hogy olyan kijelentést készített számodra, amivel az egész világot meg tudod áldani. De soha nem fogod megtudni, mi van a tarsolyában, ha nem figyelsz Rá.

Ezért dolgozik az ördög olyan keményen, hogy az élet problémái kössék le a figyelmedet. Ezért próbálja elterelni a figyelmedet Isten élő Igéjéről. Nem akarja, hogy tudd: Téged Jézus feltámadott élete tölt be. Mert az ördögöt megrémíti ennek a lehetősége.

Miért? Mert ha egyszer igazán megérted, hogy Isten élete van benned, akkor azt teszed, amit Jézus. Betegekre veted a kezedet és azok meggyógyulnak. Démonokat űzöl ki. Hirdeted az Evangéliumot minden teremtésnek.

Röviden: pontosan az leszel, akinek Isten tervezett. A Krisztus Teste leszel a földön.

Ne hagyd, hogy a sátán fogva tartson a tegnapi bűn és kudarc temetőjében. Nem vagy többé halott. Jézussal együtt feltámadtál. Gyere ki a sírból, és kezdd el élni a feltámadás életét!

Nem elérhető irene

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2573
Re: Húsvét
« Válasz #5 Dátum: 2009 Április 11, 08:24:54 »
Igen, a feltámadás és megújulás csodás élménye  van  bennem ...ez boldoggá  és erőssé  tesz...
 köszönöm  hogy a  feltámadott  Krisztus testének egy  kicsi  tagja  lehetek!  :2angel: :2smitten:
zsolt 25:8.    Jó és igaz az Úr, azért útba igazítja a vétkezőket.

maria

  • Vendég
Re: Húsvét
« Válasz #6 Dátum: 2009 Április 12, 08:25:47 »
 :134: :134: :134: :134: :134: :134:

ÁLDOTT FELTÁMADÁSI ÜNNEPEKET KÍVÁNOK! A szívek megújuljanak a mai napon is.

Áldott az Isten és a mi Urunk Jézus Krisztusnak Atyja, a ki az ő nagy irgalmassága szerint újonnan szűlt minket élő reménységre Jézus Krisztusnak a halálból való feltámadása által, Romolhatatlan, szeplőtelen és hervadhatatlan örökségre, a mely a mennyekben van fenntartva számunkra, A kiket Isten hatalma őriz hit által az idvességre, a mely készen van, hogy az utolsó időben nyilvánvalóvá legyen. 1Pét 1:3-5

Az Ő szeretetében: Mária

Nem elérhető ildiko jános

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 281
  • bízd az ÚRra dolgaidat
Re: Húsvét
« Válasz #7 Dátum: 2009 Április 12, 09:19:30 »
 :134: :134: :134: :134: :134: :134:

Áldott feltámadási ünnepeket kívánunk mi is!!!!
Idézet
JOBB A SZÁRAZ FALAT OTT,AHOL BÉKESSÉG VAN,MINT AHOL LAKOMÁVAL VAN TELE A HÁZ,DE VESZEKEDNEK BENNE. PÉLD17:1

ircsi

  • Vendég
Re: Húsvét
« Válasz #8 Dátum: 2009 Április 12, 17:09:33 »
Én is áldott feltámadás ünnepét kívánom mindenkiinek.


 :134:  :2smitten:

Nem elérhető h.isro

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 887
Re: Húsvét
« Válasz #9 Dátum: 2009 Április 12, 18:56:56 »
Sziasztok!
El szeretném nektek mondani a világ legjobb locsoló versét, ami után garantáltan nem fogok nem csak elhervadni, de még megszomjazni sem: Mindenki, aki ebből a vízből iszik, ismét megszomjazik, de ha valaki abból a vízből iszik, amelyet én adok neki, soha többé meg nem szomjúhozik, mert az a víz örök életre buzgó forrássá lesz benne. János 4, 13- 14 :05:
With God All Things Are Possible= Istennel minden lehetséges!
Ki vagyok szolgáltatva Istennek. Teljesen fegyvertelen és védtelen vagyok, ezért kell, hogy a Szentlélek befedezzen.

Nem elérhető Zsotza

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 304
  • kistestvér
Húsvét-kicsit-másképp
« Válasz #10 Dátum: 2009 Április 13, 11:32:12 »
Áldott feltámadás-Ünnepet kívánok...-egy figyelemre méltó tanítással,- Fogadjátok szeretettel!http://krisztus.ro/tortenelem8.php Testvéri  tisztelettel:Zsoca

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Húsvét
« Válasz #11 Dátum: 2009 Április 13, 16:27:59 »
Igen, ez egy szomorú dolog. Ha jól emlékszem, Nagy Konstantin olvasztotta össze K.U. 310 körül a pogány és keresztyén ünnepet és így lett Húsvét.
Szintén hozzá tartozik a Karácsony is.

Azonban nekünk nem a tojás, sem a nyuszi, hanem Krisztus áldozata és feltámadása jut eszünkbe különösen ebben az időben.

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Zsotza

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 304
  • kistestvér
Húsvét-kicsit-másképp
« Válasz #12 Dátum: 2009 Április 13, 18:21:28 »
Ámen,Antee-szívemből Fogalmaztál! :igen: Köszönöm! Nem lenne jó,ha -dacból,tiltakozásból "csak azért sem" beszélünk ezeken a napokon Krisztus Urunk feltámadásáról..-mintegy "anti-Húsvétot" csinálva. Szerintem ez kiskorúságra vallana.Ha a világ csak a nyúlig,és a tojásokig jut el-nekünk a Feltámadt Jézusról kell továbbra is tanúskodnunk! :afro: Üdvözlettel:Zsoca

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Húsvét
« Válasz #13 Dátum: 2009 Április 13, 22:25:48 »
 :05:

Az Úr áldjon meg!
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető whiteattil

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 229
    • whiteattil oldala
Re: Húsvét
« Válasz #14 Dátum: 2009 Április 13, 23:01:01 »
Köszi, Zsoca!
Nagyon tanulságos volt!
Attil