Szerző Téma: Hogyan találom meg a jövendőbelimet  (Megtekintve 64634 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Hogyan találom meg a jövendőbelimet
« Válasz #465 Dátum: 2010 Szeptember 26, 08:16:51 »
Nekem nagyon is kedves az Isten szerinti álláspont és vágyom arra, hogy minél több házasság müködjön az Isten szerinti berendezkedésben.

Irma ezen mondatahoz szeretnek hozzaszolni  :088: :088: :088:


Illetve, az a hazassag mukodik, amely ISTEN SZERINTI BERENDEZKEDESU !

Ha, nemis keresztenyek  a felek, akkor is szivuk tisztasaga, es annak szandeka a mervado   :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Nem elérhető Irma

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1935
Re:Hogyan találom meg a jövendőbelimet
« Válasz #466 Dátum: 2010 Szeptember 27, 06:53:28 »
Kedves Ani!

Azt ugyan nem értem mi volt a problémád a mondatommal, de nem is ehhez akarnék hozzászólni. Hanem a felek szivének tisztasága a mérvadó, mondod te. De mitől tud egy szív tiszta lenni hanem Jézus Krisztus Vérének megtisztitása után? De én nagyon sok sérült emberrel beszélgettem már, és ebből nagyon sok olyan fiatalasszonnyal, akik a házasságkötés után tértek meg és a férj még kinn van a világban. Ezeknek az asszonyoknak a helyzete nagyon nehéz. Szivük szerint igyekeznek engedelmeskedni az Úrnak, de mellettük van - bocsánatot kérek a férfiaktól - egy pipogya férfi, aki jól megszokta, hogy minden felelősséget másra hárítson és egyszerúen nem tud mit kezdeni azzal, hogy a feleség próbálja minden erejével erősíteni abban, hogy legyen Isten szerinti családfő, és a család csak toporog, mert nincs ki a döntéseket felvállalja, az asszony pedig teljesen tanácstalanná válik, hogy mit is tegyen.

Én mélyen hiszek abban, hogy ilyen esetben is győz az Istenben vetett hit, és a hegyek ha kell a tengerbe ugranak, de egy ilyen élethelyzet nagyon komoly hitet és elkötelezettséget igényel. Hiszek abban, hogy Isten szerzi a házasságot, és abban is, hogy még az elrontottakat is rendbe tudja hozni, de míg ez megtörténik sokszor komoly megaláztatásokon kell átmennie a hivő félnek, és sok könnyön és imán. De van aki számontartja a könnyeket.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Hogyan találom meg a jövendőbelimet
« Válasz #467 Dátum: 2010 Szeptember 27, 08:19:59 »
Irma  466.  hozzaszolas

Kedves Irma  :088:

Ugyanezt ertem.
Semmi gond nem volt.


Ahol nem hallottak Jezusrol, ott a sziv szandeka lesz a mervado.....
Egy igaz szivu No, aki megtert a Krisztusban, es szereti a ferjet, hangsulyozom  szereti, hite szikla szilard az Urban, nem fog elveszni, hanem ferjet is Istenhez egyre kozelebb es kozelebb viszi.


 :2smitten:

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Hogyan találom meg a jövendőbelimet
« Válasz #468 Dátum: 2010 Szeptember 27, 08:23:55 »
" A    SZERETET    MUNKA :     EGY DONTES, ES ONNANTOL MINDENNAPOS MUNKA, VAN AKI SZERET DOLGOZNI, VAN AKI NEM. "

Nem az a lenyeg, mit kapok, hanem en mit teszek, es tudok megtenni Krisztus altal !


 :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Hogyan találom meg a jövendőbelimet
« Válasz #469 Dátum: 2010 Szeptember 27, 10:02:21 »
"A    SZERETET    MUNKA"

Szó szerint ezt olvastam az egyik könyvben, amit nemrég kaptam egy kedves, angliai házaspártól, akik 7 évig éltek Magyarországon, szolgáltak és bibliaiskolát vezettek.
Kaptam tőlük egy könyvet: Megmagyarázhatatlan szeretet. Fantasztikus jó, ebben olvastam ezt a mondatot.  :168:
Pont ma reggel jutott eszembe, hogy Isten szeretete is "munka". Agapé szeretet! Nem csupán érzés, hanem valóságos tettekben mutatja meg. Munka, mert elfárasztjuk sokszor... Munka, mert tervezést igényel, ha elrontunk valamit, Ő átdolgozza a legapróbb részletekig az életünket... Munka, mert a megváltást véghezvinni ... nos ezt ki sem lehet fejezni...
"Sosem fogom megtudni azt, milyen nagy volt az áldozat..." - mondja egyik kedvenc énekem szövege...  :05:
„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Hogyan találom meg a jövendőbelimet
« Válasz #470 Dátum: 2010 Szeptember 27, 10:46:19 »
Ezt is olvastam valahol:A Szeretet mindnnapi döntésünk.
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Sándor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1214
Re:Hogyan találom meg a jövendőbelimet
« Válasz #471 Dátum: 2010 Szeptember 27, 12:53:39 »
A felemás iga kétségtelen egészen más járulékkal jár, mint az Isten szerinti házasság.  Nézzük először azt, ami várható egy ilyen helyzetben. Két féle reagálás lehet - mártirnak fogja érezni magát egyre jobban és megpróbál szeretni és engedelmeskedni - ez a nehezebbik út. A másik, öröm van a szívében és látja, hogy a férje még elveszett. Tudja, hogy ha Isten nem könyörül - igy marad, emberileg lehetetlen, hogy olyan legyen, mint aki kijött a halálból az életre - tehát szereti és az egész élete arról szól, hogy öröme van az Úrban. Ez lesz az, ami igazán bizonyságtétel.
A mártírarc és az örömteli arc között egy világ választóvonala van.
Ha a mi boldogságunk azon múlik, hogy milyen a másik - akkor nem Jézus van középen.
szeretettel Sándor
Bizony hittel jegyeztelek el téged magamnak, és megismered az Urat.

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Hogyan találom meg a jövendőbelimet
« Válasz #472 Dátum: 2010 Szeptember 27, 16:57:55 »
Idézet
Ha a mi boldogságunk azon múlik, hogy milyen a másik - akkor nem Jézus van középen.

Eggyet értek veled Sándor.

El kell jussunk oda, hogy ne másoktól fügjön lelki álapotunk, vagy érzéseink. Csak ha Jézus Krisztus van az életünk köszpontjában, akkor tapasztaljuk meg azt az örömöt amit ő ad, és amit senki, és semmi sem tud elvenni.

 :2smitten: :2smitten: :2smitten: :2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Ani Kinor

  • Vendég
Re:Hogyan találom meg a jövendőbelimet
« Válasz #473 Dátum: 2010 Október 01, 10:34:53 »
Sandor  471. hsz-e kapcsan :

"egyre jobban megprobal szeretni"  -  szeretni, nem megprobalok, hanem szeretek  :168:

Egy martir viselkedes, nem Isteni......hanem onmarcangolas, bankodas, a rosszravalo rahangolodas, onmagam sajnalata, onmagam szeretete, egeszsegtelen modon.

Mig Isten szerint szeretni, az a fontos a masiknak mi a jo, mivel tudom boldogga tenni.
Az igaz hit altal Isten ebben tamogatni fog es nem lesz teher.
A szeretet minden napos munka  :2smitten:  -----> donteni lehet, a lustasagot valasztom, vagy tevekenykedem  :169: :169: :169:

" A martir arc es az oromteli arc kozott egy vilag valaszto vonala van."  - igy, igaz!
A martir nem........mig az oromteli arc Istennel van  :2smitten: :2smitten: :2smitten:

Nem elérhető h.isro

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 887
Re:Hogyan találom meg a jövendőbelimet
« Válasz #474 Dátum: 2011 Június 16, 18:24:46 »
Drága Testvérek!

Az Úr ezen a területen is békességet és nyugalmat szült a szívemben! Hogyan találom meg a jövendőbelimet? Nem kell megtalálnom, mert az Úr már megtalálta. Az Úr tudja annak az idejét is, hogy mikor és hol fogok találkozni az én drága férjemmel, akit már most is mindennap táplál és bátorít az imáim által. Nem kell ahhoz ismerjem a leendő férjemet, hogy már most áldást kérjek rá, és már most hálát adhassak azért az ajándékért, amit nekem készít az Úr abban a férfiban.

Tudom, amikor majd összehoz minket, akkor nyitott szemeket fog adni, és nem lesz kérdés számomra, hogy igen ő az a valaki, aki mellé engem segítőtársnak alkotott. A férjemnek mindennap megmoshatom majd a lábait, mert az Úr olyan férjet választott mellém, akit még ezen keresztül is meg akar áldani.

Nagyon hálás vagyok az Úrnak, hogy mindenről gondoskodik, és neki ehhez nincs szüksége az én emberi elképzeléseimre, gondolataimra.

Legyen áldott az én drága, leendő férjem ebben a percben is, bárhol is van!
With God All Things Are Possible= Istennel minden lehetséges!
Ki vagyok szolgáltatva Istennek. Teljesen fegyvertelen és védtelen vagyok, ezért kell, hogy a Szentlélek befedezzen.

Nem elérhető h.isro

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 887
Re:Hogyan találom meg a jövendőbelimet
« Válasz #475 Dátum: 2011 Június 16, 18:30:33 »
Még annyit hozzá, hogy hálás vagyok az én Uramnak, hogy a szívemet erről az oldalról is ismeri, és hogy előtte nem kell rejtegetnem az igazságot, hogy egy nap szeretnék férjhez menni ahhoz a valakihez, akit Ő választott mellém!
With God All Things Are Possible= Istennel minden lehetséges!
Ki vagyok szolgáltatva Istennek. Teljesen fegyvertelen és védtelen vagyok, ezért kell, hogy a Szentlélek befedezzen.

Nem elérhető h.isro

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 887
Re:Hogyan találom meg a jövendőbelimet
« Válasz #476 Dátum: 2011 Július 04, 21:16:09 »
Kedves Testvérek!

Fogalmam sincs ki, mikor és hol lesz a társam! Valamit ma megerősített bennem az Úr, hogy csak bátran imádkozzak azért a valahol, élő, általam még nem ismert fiúért, már most is. Hihetetlenül hálás vagyok az Úrnak azért, hogy Ő gondoskodik nekem majd férjről is, és nekem semmit nem kell aggódnom. Nekem egyetlen dolgom van, kérni hittel, a többit az én Királyom elintézi.

Ugyanúgy, ahogy neki nem telt sok energiába, erőlködésbe előteremteni nekem egy táborra a pénzt, nem telik neki energiába így bemutatni engem az én drága leendő férjemet, akit már most ismeretlenül is tisztelek, és őszintén várom, hogy moshassam a lábait. ISTEN GONDOSKODIK! Nekem csak ki kell nyitnom a számat, és még azt, amiért vagy akiért imádkoznom kell, még azt is a Szent Szellem adja a számba. Ez az Úr kegyelme.

Ezzel szeretném bátorítani az én egyedülálló, társra vágyó testvéreimet, hogy merjétek hittel kérni az Úrtól, sőt merjétek már most megáldani azt "Valakit", így ismeretlenül. Nem számít, ha te nem tudod ki az a konkrét személy, az Úr tudja, hova megy az áldás.

Szeretettel, Orsi
With God All Things Are Possible= Istennel minden lehetséges!
Ki vagyok szolgáltatva Istennek. Teljesen fegyvertelen és védtelen vagyok, ezért kell, hogy a Szentlélek befedezzen.

Nem elérhető h.isro

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 887
Re:Hogyan találom meg a jövendőbelimet
« Válasz #477 Dátum: 2011 Július 04, 21:22:24 »
Még egy bizonyság, hogy néhány hónapja az Úr a szívemre terhelte, hogy kezdjek el hálaadással, dicsérettel egybekötve imádkozni új házasságokért, megújulandó házasságokért és házasságokért, amelyeknek rendbe kell jönniük. Tudjátok miért, mert ha valakinek terve van a keresztény házasságokkal, akkor az az Úr.
Az Úr 30-szor, 60-szor, 100-szor gyümölcsözővé akarja tenni a házasságokat, és hihetetlenül nagy munkája van az Úrnak a házasságokban, aminek a teljes kibontakozását igazán csak a Mennyben fogjuk meglátni, hogy tele lesz élő kincsekkel a menny, akik azért lehetnek ott, mert az Úr sok házasságon keresztül elvégezhette az Ő munkáját. Nincs két egyforma házasság, nincs két egyforma szolgálat, éppen ezért van az, hogy Isten rendelt egymás mellé 1 férfit és 1 nőt, mert csak kettőjük egyesülésén keresztül tudja elvégezni azt a munkáját, amit akart. Az Úrnak, minden leendő, és már létező házassággal különleges terve van!

Legyetek áldottak kedves házas testvéreim!
With God All Things Are Possible= Istennel minden lehetséges!
Ki vagyok szolgáltatva Istennek. Teljesen fegyvertelen és védtelen vagyok, ezért kell, hogy a Szentlélek befedezzen.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Hogyan találom meg a jövendőbelimet
« Válasz #478 Dátum: 2011 Július 05, 08:37:39 »
Amen!

Ugyanakkor az egyik legtamadottabb is a gonosz altal...
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető h.isro

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 887
Re:Hogyan találom meg a jövendőbelimet
« Válasz #479 Dátum: 2011 Július 05, 09:00:48 »
Ez természetes! Ja és, "Mire hívott el az Úr" topicba, pont beleférne, hogy az Úr egyértelmű feladatot adott nekem abban, hogy új és már meglévő házasságokért imádkozzak.
Tudom, hogy a Sátánnak nagyon nem tetszenek ezek a házasságok, de ami még ennél is kevésbé tetszik neki, ha  a házasságok még gyümölcsözőek is.
Tudom, hogy nem könnyű a házasság, mert a SÁtán tudja mik a gyenge pontok, Istennek pontosan ezekre a gyenge pontokra szabott fegyverei is vannak.
Hálás vagyok az Úrnak, hogy imádkozhatok házasságokért, védelmet kérhetek azt Úrtól házasságokra, mert tudom, hogy meghallgat, és használ is.

Áldás, Orsi
With God All Things Are Possible= Istennel minden lehetséges!
Ki vagyok szolgáltatva Istennek. Teljesen fegyvertelen és védtelen vagyok, ezért kell, hogy a Szentlélek befedezzen.