Szerző Téma: Hogyan találom meg a jövendőbelimet  (Megtekintve 64635 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető mmarietta70

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 479
Re: Hogyan találom meg a jövendőbelimet
« Válasz #30 Dátum: 2008 Március 04, 11:16:37 »
Párkeresők hét aranyszabálya
Dr. Pálhegyi Ferenc



•Nem a házasság teszi boldoggá az embert, hanem az Istennel való közösség. Ezért nem az a legfontosabb kérdés, hogy van-e (lesz-e)
párod, hanem az, hogy ki a te Istened: magad alkottad-e Őt kívánságaid szerint, képzeleted és gondolataid segítségével, vagy a Bibliában
magát kijelentő, valódi, élő Isten az, akinek a kezébe teszed az életedet, beleértve a házasságkötésed ügyét is.

•Isten a házasságodat is arra akarja használni, amire a házasságodtól függetlenül is az életedet: hogy az Ő hatalmát és szeretetét
megismerjék az emberek. Ezért olyan társra kell találnod, akivel a közös életetek Isten dicsőségét és szeretetét tükrözi: készek és
képesek vagytok egymás iránti önfeláldozásra, hűségre, megbocsátásra, és folytonos megújulásra a szeretetben. Ilyen kapcsolat kizárólag olyan emberrel lehetséges, aki ugyanúgy Isten megváltott gyermeke, és az Úrnak szentelt életre ugyanúgy törekszik, mint te magad.

•A társkeresésben ne használj semmilyen "kegyes" módszert, de használd józan, Isten igéje és Szentlelke által irányított ítélőképességedet és megújult gondolkodásodat.

•Készülj fel arra, hogy a párod is ember, vagyis nem tökéletes. Állj ellen a "csőlátás" és a projekció torzításainak.

•Csak olyan emberrel köss házasságot, aki testileg is vonzó számodra. Ismerd meg jól a gondolkodását, életszemléletét, értékrendjét is, és
vizsgáld meg, harmonizál-e a tiéddel.

•Légy tudatában annak, hogy döntéseddel sok mindenről lemondasz: az összes többi nőről illetve férfiról, önállóságodról, személyes
szabadságodról.

•Légy tudatában annak is, hogy döntésed egész éltedre érvényes!


Dr. Pálhegyi Ferenc: Utazzunk együtt! című könyvéből

(Ébredés Alapítvány, Pécel 2002, 29-31. oldal)

 :2smitten:
“A szeretetet nem cseppenként adom,hanem mindenkinek annyit küldök, amennyire éppen szüksége van.”

"Az Úr, a te Istened közötted van; erős ő, megtart; örül te rajtad örömmel, hallgat az ő szerelmében, énekléssel örvendez néked." (Sofoniás 3:17 - Károli)

Nem elérhető mmarietta70

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 479
Re: Hogyan találom meg a jövendőbelimet
« Válasz #31 Dátum: 2008 Március 04, 11:21:23 »
Tanuljunk meg kommunikálni Istennel és egymással!!!

http://www.palhegyi-ferenc.com/palhegyi_ferenc_beszelgetes.html

 :088:
“A szeretetet nem cseppenként adom,hanem mindenkinek annyit küldök, amennyire éppen szüksége van.”

"Az Úr, a te Istened közötted van; erős ő, megtart; örül te rajtad örömmel, hallgat az ő szerelmében, énekléssel örvendez néked." (Sofoniás 3:17 - Károli)

kövecske

  • Vendég
Re: Hogyan találom meg a jövendőbelimet
« Válasz #32 Dátum: 2008 Március 04, 14:31:28 »
Drága Marietta!  :05:

Nagyon érdemes ezeket az aranyszabályokat megszívlelni...

Köszike, hogy beírtad... :088:

Szeretettel:
kövecske


Nem elérhető Gyöngyike

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1372
Re: Hogyan találom meg a jövendőbelimet
« Válasz #33 Dátum: 2008 Március 04, 16:10:07 »
Drága Marietta!

Én is találtam Dr. Pálhegyi Ferenctől itt a neten prédikációt, le is gépeltem, kinyomtattuk, és továbbadtam házasoknak, házassági karambolok a címe, nagyon jó tanítás!
Vannak olyan keresztyén házaspárok, akik bizony nehéz napokat, éveket élnek meg egymás mellett, mivel a boldog házassághoz elsősorban Isten kell, másodsorban mind a két fél teljes odaadása, engedelmessége. Bizony az ördög azon van, hogy minél több keresztyén házasságot tönkretegyen. Ezért is nagyon fontos Jézus Krisztussal járni, Ő tud minden problémát megoldani. Jövőre leszünk 20 éves házasok sok mindenen átmentünk, és sokat tanultam is belőle, de ennek persze nincs vége, mindig fogunk egymás számára meglepetéseket okozni, jót, és sajnos rosszat is, mivel nem vagyunk tökéletesek. De hálát adok Jézus Krisztusnak, hogy csiszolódunk egymás által, így készít bennünket.

Szeretettel:Salome :2smitten:

Nem elérhető mmarietta70

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 479
Re: Hogyan találom meg a jövendőbelimet
« Válasz #34 Dátum: 2008 Március 04, 18:11:08 »
 :2smitten:

Drága kövecske és Salome! Drága Testvéreim az Úrban!

Úr Jézusra van szükségünk, igen! Őáltala csiszolódhatunk egymáshoz, Ő készíti a házasságra a leendő párokat, Ő tanít igaz szeretetre!!!

Szívesen osztottam meg, nekem is nagyon megszívlendőek.... :088:

Úr Jézus kegyelme legyen mindnyájunkkal!!!!

Szeretettel: Marietta  :05:
“A szeretetet nem cseppenként adom,hanem mindenkinek annyit küldök, amennyire éppen szüksége van.”

"Az Úr, a te Istened közötted van; erős ő, megtart; örül te rajtad örömmel, hallgat az ő szerelmében, énekléssel örvendez néked." (Sofoniás 3:17 - Károli)

kövecske

  • Vendég
Re: Hogyan találom meg a jövendőbelimet
« Válasz #35 Dátum: 2008 Március 04, 20:21:13 »
Drága Salome!  :2smitten:

Köszike a bizonyságod... tanulságos... :05:

Szeretettel:
kövecske

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Hogyan találom meg a jövendőbelimet
« Válasz #36 Dátum: 2008 Március 04, 23:08:00 »
Kedves Salome!  :05:

Nekem is áldás volt olvasni. :088:

Az Úr áldjon meg.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető GLD46

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 263
Re: Hogyan találom meg a jövendőbelimet
« Válasz #37 Dátum: 2008 Március 06, 18:42:01 »
Kedves Salome!

Legutóbbi hozzászólásodban Írtad....

"Én is találtam Dr. Pálhegyi Ferenctől itt a neten prédikációt, le is gépeltem, kinyomtattuk, és továbbadtam házasoknak, házassági karambolok a címe, nagyon jó tanítás!"

Légyszíves írd le, hogy hol találom meg, mert én is szeretném meghallgatni.
 :thanks:  :026: Szeretettel:GLD46


Nem elérhető atesz

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 81
    • JESUS LOVES YOU
Re: Hogyan találom meg a jövendőbelimet
« Válasz #38 Dátum: 2008 Március 21, 18:41:51 »
Ehez a temahoz a parvalasztashoz en csak anyit tudok mondani es ez a legfontosabb hogy Bizzuk Istenre es bizzunk benne aztan meg figyeljunk minidg  CSAKIS Orea es en bisztos vagyok benne hogy O kirendeli szamunkra az Igazit amit mar  elkeszitett szamunkra reg csak turelmesen ki kell varni  ugye altalaba ha egy baratunknak van szulinapja es meghivott a szulinapjara az ajandekot akkor szoktuk atadni amikor  hozza megyunk nem , amikor az ideje van  rendszerint nem  szoktuk az ajandekot odaadni elore vagy utanna  igy van a rendejen  amikor megyunk szulinapra akkor adjuk az ajandekot es  igy van ez a parvalasztasban is az Ur akkor adja szamunkra az ajandekot(a ferj vagy feleseg) amikor  az ideje van  se hamarabb se kesobb :P:)) csak varni kell !!!! Ammen
"Terollad En el NEM feledkezem!!!!

Nem elérhető h.isro

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 887
Re: Hogyan találom meg a jövendőbelimet
« Válasz #39 Dátum: 2008 Május 19, 17:43:27 »
Kedves tesók!Ti,akik mostanában találtátok meg a párotokat,kiváncsi lennék,mi volt az,amiből rögtön egyértelművé vált számotokra,hogy az a fiú/lány a párotok;hogy azt a fiút/lányt Isten adta nektek.Lányok nektek volt-e olyan,hogy ti hamarabb tudtátokmeg,hogy ki a párotok,mint a párotok?Ha igen,hogy tudtátok türelmesen kivárni,amig Isten a fiúnak is kijelenti;hogy tudtatok türelmesen várni addig az alkalomig,amig a fiú kilép felétek.Fiúk rőletek azt kérdezem,mint vezetőktől;mert ti a vezetőink vagytok,hogyan tudtátok meg,hogy a lány,akit Isten választott nektek,tényleg az a lány?Isten hogyan irányított titeket,hogy tegyétek meg az első lépést?Köszi,Orsi
With God All Things Are Possible= Istennel minden lehetséges!
Ki vagyok szolgáltatva Istennek. Teljesen fegyvertelen és védtelen vagyok, ezért kell, hogy a Szentlélek befedezzen.

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re: Hogyan találom meg a jövendőbelimet
« Válasz #40 Dátum: 2008 Május 19, 23:07:08 »
Kedves Orsi!

Valójában én is bölcsességre szorulok ez ügyben. De úgy hiszem, hogy ha Istentől van egy kapcsolat, akkor abban nincs erőlködés.
Bár a Sátán támadja a hívő kapcsolatokat, de ugyebár Isten erősebb. És ha két ember között ott van Isten, akkor már nem ketten vannak hanem hárman. De Istennek kell az első helyen lennie.

Én úgy hiszem, hogy egy embernek nem kimondottan csak egy konkrét ember lehet a társa.
Ezalatt azt értem, hogy egy embernek pl: Pistikének lehet Erzsike, Lujza, Timi vagy akár Márta is a segítőtársa az életében. Mivel alkalmasak rá és be tudják kapcsolatukban tölteni Isten akaratát.

Földrajzilag is belegondolhatunk. Ha egy embernek csak egyetlen egy személy lehet a tökéletes párja, akkor nem biztos, hogy egy országban egymásra találhatnának. De azt sem hinném, hogy Isten csak a párkapcsolatot figyelembe véve helyezné olyan környezetbe a születendőket (pl: egy városba), hogy egymásra találhassanak.


Szeretettel,
Antee
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető h.isro

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 887
Re: Hogyan találom meg a jövendőbelimet
« Válasz #41 Dátum: 2008 Június 03, 14:22:28 »
Most azért imádkozom,hogy teljesen készen legyek,mire eljön az életem párja.Teljesen kész legyek,amikor eljön Jézus csak a sorrendet szeretném felcserélni.Ennek még nem most jött el az ideje.Azért is imádkozom,hogy a fiú,akit Isten szánt nekem egyértelműen felismerhető legyen.A fiúról,akárhányszor találkozom vele,mindig Isten jusson eszembe.Nem kérek buta,saját fejjel kitalált jeleket Istentől,mert ha teljesülnek is a jelek,nem jelenti azt,hogy a fiút,akit én a jelek alapján a leendő férjemnek hittem ő lesz a férjem.A jeleket is Istenre bízom.Ha Isten jelt akar nekem mutatni,akkor olyan jelet fog mutatni,ami egyértelmű lesz számomra és nem lesz egyenlő az én idióta jelkívánásommal.Azt hiszem nem tehetek egyebet,mert nem is tudok.Inkább hagyom,hogy Isten munkálkodjon,hiszen nekem csak annyi dolgom van,hogy várjak.Addig is,amig nem jön el az idő van mit csinálnom,mert ott van a családom,akik felé szolgálhatok örömmel.Ők azok,akiken begyakorolhatom azt a szolgálatot,amit majd a leendő családomban,már tálentumként alkalmazhatok majd.De Isten addig is a szívemre helyezett néhány Igét,nekem mint lánynak,amit érdemes forgatnom a szívemben:

Légy csendben és várj az Úrra!Zsolt 37,7

Megnémultam,nem nyitom ki a számat,mert te cselekedted.Zsolt 39,10

Mert én tudom az én gondolataimat,amelyeket én felőletek gondolok,azt mondja az Úr;békességnek és nem háborúságnak gondolata,hogy kívánatos véget adjak nektek.Jer 29,11

Kiálts hozzám és megfelelek,és nagy dolgokat mondok néked,és megfoghatatlanokat,amelyeket nem tudsz.Jer 33,3

Kényszerítelek titeket,Jeruzsálemnek leányai,a vadkecskékre,és a mezőnek szarvasaira,fel ne költsétek a szerelmet,valamíg ő akarja.Énekek Éneke 3,5

Taníts minket úgy számlálni napjainkat,hogy bölcs szívhez jussunk.Zsolt 90,12

Még sorolhatnám.Szerelmes vagyok Istenbe és szerelmes leszek majd abba,akit Isten személyesen fog nekem bemutatni. :2smitten:
With God All Things Are Possible= Istennel minden lehetséges!
Ki vagyok szolgáltatva Istennek. Teljesen fegyvertelen és védtelen vagyok, ezért kell, hogy a Szentlélek befedezzen.

Nem elérhető h.isro

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 887
Re: Hogyan találom meg a jövendőbelimet
« Válasz #42 Dátum: 2008 Június 03, 14:23:23 »
Ez a szív mindig Istené marad.  Ez a szív pedig majd azé lesz,akit Isten személyesen fog nekem bemutatni,először,mint barátot,beszélgető partnert majd később szerelmest.
With God All Things Are Possible= Istennel minden lehetséges!
Ki vagyok szolgáltatva Istennek. Teljesen fegyvertelen és védtelen vagyok, ezért kell, hogy a Szentlélek befedezzen.

Nem elérhető Margó

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 154
Re: Hogyan találom meg a jövendőbelimet
« Válasz #43 Dátum: 2008 Június 03, 14:43:36 »
Drága Orsi! :044:

Amikor olyan idős lehettem, mint Te én is nagyon vártam a férfit, aki társam lesz egy életen keresztül.
Nem Istentől kértem, hiszen még akkor nem jártam hitben. Katolikus családban nőttem fel, és imádkoztam a magam módján.

Olyan jó, hogy Te láthatod, hogy Isten az, akitől el lehet -kell- kérni a számodra kirendelt fiút!  De ne legyen ez súlyos és sok időt lekötő gondolat az életedben! Ha Isten kezébe tetted, Ő tudja, mikor van itt az ideje, hogy bemutassa Neked választottját, aki a Te választottad is lesz!
Biztos megfordulsz fiatal hívő testvéreid között! Járj nyitott szemmel!
Isten türelemre és alázatra nevel bennünket!
Ne siettesd az időt, ha visszafelé nézünk, minden egy futó pillanat! Isten akkor teljesíti vágyainkat, amikor szerinte az a legjobb időben van!

Kívánok az életedre sok-sok áldást és az Urtól való sok-sok bölcsességet!

Nagy szeretettel! :017:

Margó
"Boldogok, akik házadban laknak, szüntelenül dicsérhetnek Téged!"  Zsolt. 84:5

Nem elérhető h.isro

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 887
Re: Hogyan találom meg a jövendőbelimet
« Válasz #44 Dátum: 2008 Június 03, 14:51:55 »
Köszönöm szépen.Igazából,a héten,amikor Isten összetört és helyrehozott ezt is a helyére tette bennem.Most így sokkal nagyobb békességem van.Ez most vicces lesz,de hálás vagyok Istennek,hogy nem vagyok fiú.Azért is,hogy Isten megmutatta,hogy nem jó,ha folyton a fiúk után mászkálok,mert leköti a figyelmemet és nem tudok a környezetemben levő fontosabb dolgokra koncentrálni.Isten megtanított mérlegelni,Isten sok dolgot a helyére tett bennem.Az igazság azt,hogy sokáig hittem azt,hogy újjászülettem,de mégis ilyet mint ami a héten történt velem,nem tapasztaltam soha,hogy Isten egyszerre ennyi terhemnek magára vállalja a súlyát.Most egy szűk hete olyan békesség és nyugalom van bennem,mert tudom,hogy Isten munkálkodik,akkor is,ha én nem látom.Azt hiszem,ez az,ami miatt érdemes volt várnom a bemerítkezéssel,mert csak most születtem újjá.A bemerítkezés,pedig nem más,mint bizonyság tétel arról,amit Isten végez bennem.Egyszerűen kimondhatatlanul hálás vagyok Istennek. :2smitten:
With God All Things Are Possible= Istennel minden lehetséges!
Ki vagyok szolgáltatva Istennek. Teljesen fegyvertelen és védtelen vagyok, ezért kell, hogy a Szentlélek befedezzen.