Szerző Téma: Látomás az egyházról  (Megtekintve 7801 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Látomás az egyházról
« Válasz #15 Dátum: 2011 Január 03, 11:36:44 »
Szia Sándor!

Épp tegnap írtam, hogy a blogok és a fórum között van különbség. Ami a blogban megtörténhet azt nem biztos, hogy a fórumon megengedem.
Viszont a másik oldala a dolognak, hogy ez egy felekezettől független fórum és ugyanúgy fújhatja az egyik oldal a gyógyulást és ugyanúgy a másik ellenállhat neki.

Talán nem kellene békességben élni egymással, és a közös dolgokat előtérbe helyezni és egymás bűnét szeretetben elfedezni?

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Kamilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1727
Re:Látomás az egyházról
« Válasz #16 Dátum: 2011 Január 03, 12:24:36 »

   Szia Antee!!   :044:

 Ezt hogy érted?:

  " Talán nem kellene békességben élni egymással, és a közös dolgokat előtérbe helyezni és egymás bűnét szeretetben elfedezni?"

     :168:   :2smitten:

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Látomás az egyházról
« Válasz #17 Dátum: 2011 Január 03, 13:43:55 »
Ezt Pal mondja, hogy a szeretet sok bunt elfedez! Nem ertettem maskent, mint ahogy Pal ertette.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

feszter

  • Vendég
Re:Látomás az egyházról
« Válasz #18 Dátum: 2011 Január 03, 13:44:29 »
Idézet
lassan minden topicot ellep a látomások és gyógyítási járvány fertőzése. Nem tudom, hogy most az a cél, hogy teljesen okkulttá kell tenni ezt a fórumot, vagy végre valaki felébred és elkezd rendesen moderálni.

Kedves Sándor!

Szeretném megkérdezni mit jelent szerinted az okkuoltizmus?

Nagyon súlyos szavak ammiket írsz , csupán mert te nem fogadod el a látomásokat, v. gyógyulásokat attól még nem szabadna ilyen súllyos
vádakkal vagdalkozni."járvány" ..."fertőzés"....."okkult"

Okkultizmus jelentése: titkos tudomány. Azokat a tanításokat és praktikákat értjük rajta, amelyek érzékfölötti erőkkel foglalkoznak, erre érzékeny személyek (médiumok) segítségével.Az okkultizmus (a ’titkos, rejtett’ jelentésű latin occultus szóból) a természetfeletti erőkkel és a szellemvilággal kapcsolatos ismeretek összefoglaló elnevezése, amely magában foglalja az ezoterikus nézetek, kultuszok és varázsló-jósló praktikák teljességét

A Bibliában rengeteg látomásról és gyógyulásról  olvashatunk.
Bizonyságot tesz maga  az ige róla, milyen látomásokat kaptak Isten szent emberei.Láthatjuk rengeteg történetben amikor működött a  gyógyítás ajándéka rajtuk keresztűl. .Ez ma is ugyanugy működik.
Ahogyan Anti is írta lehet ellene és melllette is vitatkozni,van aki elfogadja van aki nem.
Arra azért figyeljünk,hogy ne kárhoztassuk a másikat.


Nem elérhető Kamilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1727
Re:Látomás az egyházról
« Válasz #19 Dátum: 2011 Január 03, 13:51:15 »

 Így van!!   :igen:

 A gyógyítás, démonűzés PARANCS, Urnktól, nem lehetőség, az Ige szerint!

 És nem BŰN! Nem kell elfedezni szeretetben, sőt! Aki nem teszi, az engedetlen és inkább az a bűn, a lázadás  :088:

 Az utolsó idők jellemzője, amikor a jót rossznak mondják,
 Isten Szellemének munkáját, működését gonosznak állítják be,
 nagyon veszélyes, mert súrolja, ha nem az, a Szent Szellem káromlást!!

 Úgyhogy csak óvatosan, istenfélelemmel legyünk, kérjük a Szellem vezetését, várjuk meg, Ő mit mond ezekkel kapcsolatban és ne bölcselkedjünk felettébb, ne okoskodjunk, hanem Istentől kérjünk bölcsességet, látást.  :01: és főleg mindig a GYÜMÖLCSÖKET kell nézni, ahogy Urunk mondja... :169:


      :2smitten:     :2smitten:     :2smitten:

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Látomás az egyházról
« Válasz #20 Dátum: 2011 Január 03, 13:57:31 »
Ezt Pal mondja, hogy a szeretet sok bunt elfedez! Nem ertettem maskent, mint ahogy Pal ertette.

Hadd pontositsak. Peter mondta es nem Pal.
Neked mit jelent az az igevers Kamilla?

Furcsaltam ugyanis, hogy visszakerdeztel.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Kamilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1727
Re:Látomás az egyházról
« Válasz #21 Dátum: 2011 Január 03, 14:00:25 »

 Nem tudom, mit értesz bűnön ebben az esetben, amit el kellene fedezni
 szeretetben   :061: kedves Antee.  :05:

     :2smitten:

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Látomás az egyházról
« Válasz #22 Dátum: 2011 Január 03, 14:08:51 »
En meg azt nem ertem, hogy mi modon kevered ossze a Peter altal mondottakat a demonuzessel:

"A gyógyítás, démonűzés PARANCS, Urnktól, nem lehetőség, az Ige szerint!

 És nem BŰN! Nem kell elfedezni szeretetben, sőt! Aki nem teszi, az engedetlen és inkább az a bűn, a lázadás"

Az igevers onmagaban is megalja a helyet, de a szovegkornyezet is masrol beszel.

Tudod ha a Testverek kozott viszaly van, abban nem gyonyorkodik Isten.
Milyen bunrol van szo? A viszalykodas talan nem az? El kellene fogadnunk egymast testvereim es nem ellensegeskedni, viszalykodni, hogy ki mikent erti az iget.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Kamilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1727
Re:Látomás az egyházról
« Válasz #23 Dátum: 2011 Január 03, 14:17:42 »
 Kedves Antee!

 A viszálykodás távol áll tőlem.
 Nem ellenségeskedek, csak azt írom le, általában, ami az Igében van.

  Nekem az, amit Sándor írt és a te válaszod, azt engedte látni, hogy bűn a gyógyítás, szabadítás = okkultizmus, ezt Sándor mondja, na nem szószerint, csak ez jött le nekem, és te erre írtad, hogy egymás bűnét fedezzük el szeretetben, és legyünk békességben. Hát ennyi... :061:

 Különben ha nem tisztázzuk az IGE SZERINT ezeket a dolgokat, akkor hogyan lehetünk egy alapon, egy hitben, egy Úrban, stb?
 Szerintem a tisztázás nem vszály keltés, nem gyűlölködés, de ha annak tekinted, akkor én befejezem.

 Egyébként egy a lényeg: Istem mit mond ezekről  :169:

 Mondjuk az alap az, hogy vannak, akik veszik a Szent szellemet, és vannak akik nem. Akik nem, azok hogyan érthetnék a működését, munkáját?
 Pláne, ha tagadják is... :118: no az aztán veszélyes!

   :2smitten:    :2smitten:

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Látomás az egyházról
« Válasz #24 Dátum: 2011 Január 03, 14:28:44 »
Akinek nem inge, ne vegye magara Kamilla! Nem rad gondoltam a viszalykodas tekinteteben.
Tisztazni pedig kell a dolgokat, egy szoval se mondtam, hogy ne kellene.

Csak a problema a hogyan-on van! Ha nincs szeretet es alazat, akkor ott bekesseg sincs!
Ha vegre megtanulna a keresztyenseg zome az alazatos hozzaallast, akkor nem lenne viszaly!

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Kamilla

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1727
Re:Látomás az egyházról
« Válasz #25 Dátum: 2011 Január 03, 14:36:50 »

 Értem Antee!  :01:

 És köszönöm, kicsit túlreagáltam a dolgot  :05:


  :2smitten:    :169:

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Látomás az egyházról
« Válasz #26 Dátum: 2011 Január 04, 17:57:49 »
A topicot lezártam. Kérlek arra Zsuzsa, hogy ne nyisd meg újra, amíg meg nem beszéljük.

"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)

Nem elérhető Antee

  • Admin
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 22847
    • Alfa-Omega (keresztyén közösség)
Re:Látomás az egyházról
« Válasz #27 Dátum: 2011 Január 04, 20:58:35 »
A topicot megtisztítottam, meghatározatlan ideig pedig zárva marad.
"Halljátok az Úrnak beszédét, akik rettegtek az ő beszédére: így szólnak testvéreitek, akik titeket gyűlölnek, nevemért eltaszítanak: Jelenjék meg az Úrnak dicsősége, hogy lássuk örömötöket; de ők megszégyenülnek." (Ézsaiás 66,5)