Szerző Téma: Örökkévaló hatalma és istensége alkotásaiból megláttatik  (Megtekintve 20744 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető Zsuzsa2

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
Re:Örökkévaló hatalma és istensége alkotásaiból megláttatik
« Válasz #45 Dátum: 2010 December 22, 15:08:50 »

"...egyik legjobb és legelismertebb tudósa lett, aki arra áldozta az életét hogy felnyissa az emberiség szemét." - úgy látom a tiédet már sikerült neki felnyitnia - ha nem is az igazságra, mivel az még neki sajátmagának se sikerült, de az evolució hitetésére biztos...   :( 

Na Isten áldjon acid! Adjon neked kegyelmet az Úr a szivbéli megtérésre!
Zsuzsa

A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető Irma

• Testvérünk
  • *
« Válasz #46 Dátum: 2010 December 22, 18:33:57 »
Kedves Magic-acid!

Ezt irod, mintegy vádlásként :

"....Ha annyira szeret engem, (márpedig ő mindenkit szeret) akkor miért nem csinál valamit hogy ne kárhozzak el?  Miért nem térít meg?...."

Isten érted már mindent megtett. Jézus Krisztus földre jött, emberré lett, mindenben hasonlatos lett hozzánk, kivéve, hogy bűnt nem cselekedett. Aztán, mint ártatlan Bárány megáldoztatott a mi bűneinkért és igy áldozatával megbékéltette velünk az Atyát. Isten mindent-de mindent elkészített, de hinni nem hihet helyettünk. Azt nekünk kell megtenni és akkor mienk Isten örökkévaló ajándéka: a teljes bűnbocsánat. Megtérni nekünk kell, de Ő az Aki vonz magához, téged is. Például itt a fórumon a tesók bizonyságtételeivel. Rajtad áll, hogy feladod : hiszek abban amit látok - álláspontot, és megengeded, hogy a szellemed megtalálja Azt, aki érted halt meg és örökkévaló szeretettel szeret téged. Kérd meg Istent, hogy adja meg neked, hogy megtapasztald Őt, és várd meg majd mi történik, mert ha őszintén keresed Őt, akkor meg is találod.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12

Nem elérhető Zsuzsa2

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető magic_acid

• Testvérünk
  • *
« Válasz #48 Dátum: 2010 December 26, 12:33:49 »
Vicces ez a fickó, kár hogy ő sem érti az evolúciot :2funny:

Ami először is nem egy "dogma" (hiszen rengeteget változott részleteiben az elmúlt 200 év során), és soha nem is állított olyasmit hogy egy 200 nukleotidos DNS darab csak úgy előpattant. AZ élet kialakulása még nem tiszta, de valószínű hogy nem is DNS, hanem pár fehérje, később RNS szekvenciák jöttek létre kezdetben. Az ősi Föld körülményeit laboratóriumban imitálva, már sikerült megfigyelni hogy egyszerű elemekből aminosavak, majd polipeptidek jönnek létre, néhány hét alatt ( Dawknis 1976).
 Ezek aztán, 3 milliárd évvel ezelőtt pontatlnaul hozták létre önmaguk "másolatait" így rengeteg féle keletkezett. Ezek aztán az egyre fogyó aminosavakért "versengtek", szétrombolták egymást vagy felhasználták a nap energiáját. Ezek csak molekulák voltak, de mondhatjuk hogy ezek az őseink.  :2angel:

Sokan nem tudják elképzelni hogy "az élőből egyszerre csak élettelen lesz". De ez csak azért van ,mert nem értik hogy attól még hogy "X"re rámodjuk hogy "X élő!" attól az még csak X marad. Az élő és élettelen csak szavak, nincs éles határvonal a kettő között. Erre jó példa a vírusok. VAlaki szerint élnek, valaki szerint nem, persze nem is lényeg hogy milyen szavakat aggatunk rájuk. A vírus és az ember között az egyetlen külömbség hogy a mi DNS ünket védő fehérjeburok(emberi test) összetettebb mint a vírusé (ami tényleg csak egy adag fehérje).

Ui.:
a vilgáegyetem nem 20 hanem 13,7 milliárd éves (nagyjából) :05:

Nem elérhető zoltan

• Testvérünk
  • *
  • Testvér
« Válasz #49 Dátum: 2010 December 26, 12:59:37 »
Idézet
a vilgáegyetem nem 20 hanem 13,7 milliárd éves (nagyjából) :05:

Szerinted.

Kb.6000 éves.  :igen:

Idézet
Az élő és élettelen csak szavak, nincs éles határvonal a kettő között.

Ne haragudj, de ha te most halott volnál rájönnél hogy igen csak éles határvonal van a kettő között. Kár hogy ezt így élve nem látod.

Egyben igazad van, az ember Krisztus nélkül hasonlít egy vírusra, mindent tönkre tesz és megfertőz  :hehe:

:2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető magic_acid

• Testvérünk
  • *
« Válasz #50 Dátum: 2010 December 26, 15:28:08 »
"Kb.6000 éves"

Ezzel az egy ártatlannak tűnő mondtattal egy csapásra sárba taposod, a földrajz, a fizika, a kémia,  a biológia, és a csillagászat minden eredményét,  és az emberiség többszáz éves küzdelmét hogy levetkőzze a sötét középkor óta beleívódott babonáit, és az igazság felé nyisson.  :04:  Ezzel az egy állítással letagadod a lemeztektonikát, a magfizikát, az evolúciót, a relativitás elméletét, és megannyi tudományos tényt, amik nemcsak lélegzetelállítóan csodálatosak, de megalapozták azt a tudást ami által az ember kiemelkedett az állatok közül: modern civilizációt hozott létre, és rádöbbent arra hogy miért van ott ahol van, és hogy honnan jött.  :060: :062:

ez nagyon szomorú számomra :(

Nem elérhető Kamilla

• Testvérünk
  • *
« Válasz #51 Dátum: 2010 December 26, 15:30:34 »

igen, szerintem is a világegyetem nem lehet csupán 6000 éves   :01:

Nem elérhető Zsuzsa2

• Moderátor
  • Testvérünk
  • *

Nem elérhető Csaba

• Testvérünk
  • *
« Válasz #53 Dátum: 2010 December 26, 16:09:20 »
Kedves Magic Acid!

Csak ritkán szoktam a blogokba írni, de miattad megteszem!

A tesókkal ellentétben én nem állítom, hogy a Föld, mint bolygó valóban csak 6 ezer éves, maga a Biblia sem támogatja ezt az elképzelést, de ez számomra egy olyan jelentéktelen kérdés az örök lét lehetőségéhez képest, hogy soha sehol sem fogok vitatkozni róla. Az emberi faj Teremtéstörténete, viszont valóban 6ooo éves időszakot őlel át.
S ki kell ábrándítsalak, Isten nem szeret MINDENKIT!
"Én az engemet szeretőket szeretem, s akik szorgalmasan keresnek megtalálnak"
Hát keresheted a DNS- törvényszerűségeit, az atomfizika rejtelmeit, de egy napon ha tetszik, ha nem, Isten ellé kell majd állnod! Csöppet sem fogja érdekelni, hogy milyen tudományos ismeretekre tettél szert, s miben volt igazad, vagy miben tévedtél! Egyetlen dolog lesz számára fontos: milyen viszonyban vagy Vele, az Úr Jézus Krisztus által! Sokak számára teljesen valóságossá fog válni az örök élet és az örök kárhozat közötti különbség. Tudod az a megdöbbentő, hogy mindkettő egy létforma, de az utóbbi  gyötrelmes!
Szép napot Neked!
'A szeretet nem keresi a maga hasznát...' 1Kor13

Nem elérhető Gyöngyike

• Testvérünk
  • *
« Válasz #54 Dátum: 2010 December 26, 16:50:05 »
A föld kora 1 rész. Evolúció vagy teremtés?

http://www.keresztenytv.hu/index.php?p=video&id=93

A föld kora 2.rész Evolúció vagy teremtés?

http://www.keresztenytv.hu/index.php?p=video&id=94

A föld kora 3. rész Evolúció vagy teremtés?

http://www.keresztenytv.hu/index.php?p=video&id=95

Nem elérhető zoltan

• Testvérünk
  • *
  • Testvér
« Válasz #55 Dátum: 2010 December 26, 19:51:20 »
"Kb.6000 éves"

Ezzel az egy ártatlannak tűnő mondtattal egy csapásra sárba taposod, a földrajz, a fizika, a kémia,  a biológia, és a csillagászat minden eredményét,  és az emberiség többszáz éves küzdelmét hogy levetkőzze a sötét középkor óta beleívódott babonáit, és az igazság felé nyisson.  :04:  Ezzel az egy állítással letagadod a lemeztektonikát, a magfizikát, az evolúciót, a relativitás elméletét, és megannyi tudományos tényt, amik nemcsak lélegzetelállítóan csodálatosak, de megalapozták azt a tudást ami által az ember kiemelkedett az állatok közül: modern civilizációt hozott létre, és rádöbbent arra hogy miért van ott ahol van, és hogy honnan jött.  :060: :062:

ez nagyon szomorú számomra :(

Igazad van kedves barátom.

Ezt teszem. Mert számomra Isten igéje, sokkal fontosabb és értékesebb, mint az összes tudomány, aminek a 99% csak feltételezésen, és elméleteken áll.

Igazad van - számodra bolondság az amiben hiszek.
Számomra pedig az bolondság amit te hiszel - mert te is csak elhiszed ezeket a dolgokat, mivel megvagyok győződve róla, hogy nem jártál utána és nem győződtél meg azokról a dolgokról amiben hiszel, és amiket bizonygatsz. Elhiszed mert ezt olvastad, vagy ezt láttad a tévében. De nem voltál ott például azon a neves kísérleten amit említettél 1976-ban. Vagy például nem voltál ott, te se én se amikor minden létre jött. 13,7 milliárd. év honnan tudják, ki volt ott?

Te is csak hiszel, mint én. Csak másban.

:2smitten:
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető magic_acid

• Testvérünk
  • *
« Válasz #56 Dátum: 2010 December 26, 20:56:13 »

Látom hogy nagyon népszerű ez a "Föld kora" itt a fórumon úgyhogy gondoltram ideje nekem is megnéznem., :05:

Az elejétől kezdve 20 percig semmi érdemlegeset nem mond ez az úr, azután azonban belekezd a csillagászatba. 21,23-nál említ egy idézetet Martin Harwit, asztrológustól, ehy "tudomány" című könyvből. AZ már nagyobb baj hogy Harwit, sohasem írt ilyen című könyvet :117: . De ez mindegy is, az már fontosabb amit a csillagok kialakulásáról mond. Nem tudom hogy tudatos vezeti-e félre a hallgatóságot, vagy csak még nem hallotta hogyan keletkeztek a csillagok. Kezdetben ugyanis tényleg nem volt más csak hidrogén és hélium. A csillagok keletkezéséhez pedig csak az előbbi kell, más elem nem, ezek csak később jöttek létre a csillagok által. Továbbá nem egy csillagködben találtak már kialakulóban lévő, csillagokat és naprendszereket, például a Rák-ködben.
Az ősrobbanásról pedig annyit hogy nem a semmiből hanem egy nagyon forró, nagyon sűrű pontból van a világegyetem, hogy az a pont honnan van azt pedig MÉG NEM TUDJUK. Sehol sem szerepel a semmi. Nem a semmiből, hanem valamiből, csak még nem tudjuk hogy miből. 300 éve nem tudták hogy honnan van az ember, ma már tudjuk. Ugyanígy ma még nem tudjuk hogy honnan van a világegyetem, de majd megtudjuk. Amit pedig a világegyetem összesűrűsödéséről mondott az, a legújabb mérések szerint (merem remélni hogy ez az előadás régebbi) nem igaz, mert a világegyetem egyre inkáb tágulni fog, nem omlik össze újra.

A tudomány egyébként csak annyira vallás amennyira a bélyegek nem-gyűjtése hobbi. Igazad van Csaba, nem voltam ott az általam említett kísérletnél, nem voltam ott a waterlooi csatánál, nem voltam ott a tavalyi bécsi újévi koncerten, mégis elhiszem hogy mindez megtörtént. Egyébként te már láttad a pápát? nem? akkor miért gondolod úgy hogy létezik? gondolom azért mert elég bizonyíték van rá, pélául az hogy láttad a TVben. Én miért hiszem el az evolúciót? Pedig énsem láttam. De ugyanúgy szilárd bizonyíték van rá, mint ahogy a Pápa létezésére, még ha nem is én voltam az operatőr. A waterlooi csatát is elhiszem, pedig sosem volt szerencsém látni a régészeti bizonyítékokat. :06:
A másik alapvető külömbség hogy a tudomány folyamatosan változik, idomul az egyre újabb és újabb megfigyelésekhez, egyre pontosabb lesz. A vallások ezzel szemben a tényeket próbálják a változatlan testükhöz idomítani - kevés sikerrel.
Mégegy külömbség hogy a tudomány képes előrejelzéseket tenni. Pl ott van a Közép Atlanti hátság, ami hosszában átszeli az Atlanti óceánt. A lemeztektonika elméleti nézetei szerint (most itt eltekintek a részletektől, de ha gondoljátok szívesen leírom) ahogy távolodunk ettől a víz alatti hegységtől, egyre öregebb kőzeteket találunk, és lám tényleg. De például a Televíziónk is azon a megfontoláson alapszik hogy ha egy elektronnyaláb körül mágneses mezőt keltünk, akkor az megváltozatja az elektron pályáját. És valóban így van, minden esetben kivétel nélkül ezt fogjuk tapasztalni. A kereszténység ( de vehetném akármelyik vallást is) nem mond érdemlegeset a jövőről. Max annyit hogy Jézus megint el fog jönni. El jött már? nem Van bármi leje annak hogy el fog jöni? nincs. Ettől függetlenül még eljöhetne. De nem hinném hogy el fog...

Nem elérhető Kamilla

• Testvérünk
  • *
« Válasz #57 Dátum: 2010 December 26, 21:15:38 »

Szia Magic acid!   :044:

Jó sok érdekes dolgot írsz, amiket én sajna nemigen értek, de elhiszem neked nagyrészét, mármint a fizikát, meg azt a lemeztektonika dolgot, persze nem értem, de ez nem a te hibád :01:, sose voltam jó fizikából...
 Meg aztán nekem 6000 év is "sok", fel se tudom fogni rendesen, millió meg aztám hűűű..!

Tetszik, hogy ilyen tájékozott vagy és biztosan jól is tudod a dolgokat...
 Gondolom, látva, milyen intelligens vagy, te is kész vagy olyan embereknek a véleményét, ismeretének átadását elfogadni, akik meg egy más témakörben járatosak, gondolok itt arra, hogy akik itt vagyunk, általában elég jól ismerjük a Bibliát, picit jobban, mint te...éppen úgy, mint abban a témában, amiben magad is elég jól tájékozódsz, de azért rá vagy utalva más, bizonyos területein a témának, jobban felkészült emberek írásaira, tanulmányiara, kutatási eredményeire. Na ebbe belebonyolódtam kissé, elnézést  :08:

Szóval adj egy kis esélyt annak, hogy esetleg elfogadd a mi "jártasságunk" gyümölcseit, mert azért mi sem vagyunk buta emberek, nem beszélünk ostobaságokat, csak azt, amiről meg vagyunk győződve, hogy igazak és építőek mások számára is. Hátha...hátha van benne valami...

Egyébként vannak jelek, amik arra mutatnak, hogy Krisztus Jézus eljövetele, ami "titkos" lesz, mert az Egyházért fog eljönni, nincs már olyan messze. Ezt a Biblia alapján mondom, ami elég megbízható, hiszen jó pár ezer éve nem változott meg benne egy pontocska helye sem és a próféciák kb. 80%-a már beteljesedett, akkor joggal elvárható, hogy a maradék kb. 20% is be fog, miért ne?  :169:

szia   :044:    :168:

Nem elérhető Guti Tünde

• Testvérünk
  • *
    • www.gutitunde.eoldal.hu
« Válasz #58 Dátum: 2010 December 27, 12:22:22 »
Szia Magic_acid!  :168:

Ezt írtad:
"De például a Televíziónk is azon a megfontoláson alapszik hogy ha egy elektronnyaláb körül mágneses mezőt keltünk, akkor az megváltozatja az elektron pályáját. És valóban így van, minden esetben kivétel nélkül ezt fogjuk tapasztalni. A kereszténység ( de vehetném akármelyik vallást is) nem mond érdemlegeset a jövőről. Max annyit hogy Jézus megint el fog jönni. El jött már? nem Van bármi leje annak hogy el fog jöni? nincs. Ettől függetlenül még eljöhetne. De nem hinném hogy el fog..."

Hát akkor tudd meg, hogy bizonnyal eljön Jézus! És azt is tudd meg, hogy amikor felment a mennybe és elküldte maga helyett a bátorító, pártfogó Szent Szellemet, azóta ITT ÉL BENNÜNK, a hívő emberek szívében! Tehát ebből a szemszögből is eljött, és azt a tántoríthatatlan, rendíthetetlen belső bizonyosságot nem veheti el senki és semmi, ami bennünk él Jézussal együtt!  :169:

Tudod, Csabához hasonlóan én sem láttam a pápát. Testi szemeimmel Jézust sem. De leírhatatlanul sok bizonyság, tapasztalat igazolja hitelesen az Ő jelenlétét, és azt, hogy ígéretéhez híven eljön és magához vesz. A többiről már írtam régebben...

„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető Irma

• Testvérünk
  • *
« Válasz #59 Dátum: 2010 December 27, 15:25:52 »
Kedves Magic-acid!

Én sem vagyok járatos sok olyan dologban, amiben te úgy látszik igen. De nekem sokkal megalapozottabb a Biblia állítása, mint az a sok butaság, amit például az evolúció kapcsán összehordtak. Kicsit mulatságos számomra, hogy mint tudományos tényt tartod számon az evolúciót, pedig ezt már komolyabb tudósok sem tartják annak. Az fizikai tény, hogy semmiből nincsen semmi, és ha az evolúcióra gondolok, akkor csak az foglalkoztat, hogy vajon hogyan magyarázható annak a léte, ami elindította az evolúciót. Ehhez nekem több hitre van szükségem, mint elhinni azt:...kezdetben teremté Isten a földet... És mennyivel jobb arra gondolnom, hogy Isten mindjárt inteligens lénnyé teremtette az embert, mint sem, hogy a majmok a rokonaink. Hát nekem biztos nem.

Ami pedig az Úr Jézus visszajövetelét illeti az olyan biztosan meg fog történni, mint ahogy a nappal követi az éjszakát, és az Igében több jel is le van írva, ami szépen egymás után be is következik.
Elég csak arra gondolnunk ahogy Izráel állama egyik pillanatról a másikra, egy ENSz határozattal újra létrejött. Az Úr Jézus oda fog visszajönni, ahonnan felemeltetett. És én már nagyon várom azt a nagy napot.
„Én, én vagyok vigasztalótok! Miért félsz halandó embertől, olyan embertől, aki a fű sorsása jut?”

Ézsaiás könyve 51:12