Szerző Téma: Krisztus a Mi Mesterünk  (Megtekintve 5244 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Nem elérhető NagyGabi

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 135
Krisztus a Mi Mesterünk
« Dátum: 2010 December 13, 16:11:15 »
Sziasztok testvérek,  :044:

Huhh...Amióta felmerült ez a blog-ötlet, azóta neki is kezdtem imádkozni érte, és bőszen elmélkedni felőle, hogy akkor mégis hogyan kellne nekikezdeni a dolgoknak? Mi legyen az első tanítás témája...?

Aztán ahogyan így elmélkedtem leginkább az jutott eszembe, hogy olyan sok tanítás van odakinn...annyi igemagyarázat elérhető, annyi látásmód, nézőpont, értelmezés kavarog Krisztus testében az Ő tanításairól, hogy abba már szinte beleszédül az ember, de gondoltam, akkor mi lehet a baj? Miért e nagy hiány és reformérzet...mi lehet a hiánycikk?

Az Úr adott egy látást a minap, mikor ezekről a dolgok felől elmélkedtem...

Egy szegényesen berendezett Nagy Katonai Barakk-ot láttam, amin belül néhány kényelmes –habár használt-  fotel és több nagy tévé volt. Az egyiken állandóan háborús filmek mentek, a másikon meg fittness program. Láttam, és hallottam, ahogyan a katonák hangosan kritizálják a háborús filmet, azon okoskodva, hogy ők hogyan csinálnák a dolgokat jobban, vagy éppen másképp, mialatt néha a fittness programra is oda-oda pillantottak, azt is hasonlatosan egy két jó gondolattal, vagy tanáccsal megtoldva, miközben odakinnt Igazi Háború dúlt. Testvéreim, szörnyű dolog volt észrevenni magamat e katonák közegében...de mégszörnyűbb volt észrevenni azt, hogy milyen sokan voltunk...

Aztán ezek után hallottam a szívemben, ahogyan Jézus szelíden megkérdezett...

„Mondd, neked mit jelent az, amikor Mesternek nevezel?”

„Mit értesz ez alatt?”

Huhh - gondoltam. -OK.

Akkor gondoljuk ezt végig...

Mester...- Egy kis hallgatás után így válaszoltam - Ez az kellene hogy jelentsen, hogy rajtad tartom szemeimet, odafigyelek mikor tanításra nyitod ajkaidat, és engedelmeskedem. Mivel nincs más Mesterem, és Te is arra tanítottál, hogy ne is legyen más, ezért úgy hiszem teljes figyelmemmel tartozom neked...és teljes engedelmességgel. Hiszen ha nem engedelmeskedem szavaidnak...hogyan is hivhatnálak Mesteremnek? Megszakadna úgy e drága kapcsolat.

Azonnal eszembe jutott ez igerész...

„Miért mondjátok pedig nékem: Uram! Uram! ha nem mívelitek, amiket mondok?

Valaki én hozzám jő és hallgatja az én beszédimet és azokat megtartja, megmondom néktek, mihez hasonló. Hasonló valamely házépítő emberhez, aki leásott és mélyre hatolt, és kősziklára vetett fundamentomot: mikor aztán árvíz lett, beleütközött a folyóvíz abba a házba, de azt meg nem mozdíthatta: mert kősziklán épült.

Aki pedig hallgatja, de nem tartja meg, hasonló ahhoz az emberhez, aki csak a földön építette házát fundamentom nélkül: amelybe beleütközvén a folyóvíz, azonnal összeomlott; és nagy lett annak a háznak romlása.”


(Lukács Evangéliuma 6:46-49)

Hála Istennek, amiért Ő szeret minket, gyermekeit, tanítványait, és amiért Ő semmit sem változott, sem fog változni az elkövetkezendőkben!

Drága Urunk és Mesterünk! Segíts kérlek nekünk kik igy nevezhetünk Téged a Te kegyelmedből, hogy végre felébredjünk! Hogy végre felkeljünk azokból a kényelmes fotelekből, hogy ha gyengének érezzük magunkat végre nekikezdjünk az Igazi edzésnek,  -gyakorlatnak- hogy kilépve a csatatérre, együtt harcoljunk azokkal a testvérekkel, akik a Te nevedért és az Igazságért háborúságot szenvedtek, szemeinket Te rajtad tartva, megmutatván cselekedeteinkből a Te tanításaidban való Életet és Szeretetet, Szentséget és Igazságot...Hirdetvén a Te jó Híredet, segitő kezet nyújtván egymásnak mindenkor mindenhol a Te Országodért.

A Te Drága nevedben!

Ámen!

Talán most felmerül benned a kérdés, hogy akkor ez hogyan is nézhetne ki gyakorlatban?

Mit kellene másképpen csinálni mint eddig...?

Hiszem, hogy a Szent Szellem vezetni fog, és megmutatja, hogy ha kéred...
 :afro:

Isten velünk!
 :2smitten:
"...Erről ismeri meg mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha egymást szeretni fogjátok." (János 13,35)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Krisztus a Mi Mesterünk
« Válasz #1 Dátum: 2010 December 13, 18:58:43 »
Nagyon tetszik amit írtál.Bizony valóban nagyon elkényelmesedtünk sokan,különösen azokban az országokban,ahol nincsenek kifejezetten üldözve a keresztények.Bár az,hogy államilag nincsenek üldözve,az nem jelenti,hogy másféle üldöztetés nem létezik.

Értem,mit jelképez a katonai jelenet.Mi mind Isten harcosai vagyunk és az Úr a Seregek Ura.
Nagyon igaz,amit írtál arról,hogy miért Mesterünk az Úr Jézus.Nagyon jó az igerész.
A Szent Szellem eszedbe juttatta.Ő elvezet minket minden igazságra.Hallelujah!
Az Úr adja nekünk bölcsességét,hogy felismerjük mit kell tennünk.
Velünk van az Úr és nem hagy el minket. :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető Zsuzsa2

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1336
Re:Krisztus a Mi Mesterünk
« Válasz #2 Dátum: 2010 December 13, 20:29:59 »
Drága Urunk és Mesterünk! Segíts kérlek nekünk kik igy nevezhetünk Téged a Te kegyelmedből, hogy végre felébredjünk! Hogy végre felkeljünk azokból a kényelmes fotelekből, hogy ha gyengének érezzük magunkat végre nekikezdjünk az Igazi edzésnek,  -gyakorlatnak- hogy kilépve a csatatérre, együtt harcoljunk azokkal a testvérekkel, akik a Te nevedért és az Igazságért háborúságot szenvedtek, szemeinket Te rajtad tartva, megmutatván cselekedeteinkből a Te tanításaidban való Életet és Szeretetet, Szentséget és Igazságot...Hirdetvén a Te jó Híredet, segitő kezet nyújtván egymásnak mindenkor mindenhol a Te Országodért.

A Te Drága nevedben!

Ámen!


Ámen!
Zsuzsa :2smitten:
A TE RUHÁID MINDENKOR LEGYENEK FEHÉREK, ÉS AZ OLAJ A TE FEJEDRŐL EL NE FOGYATKOZZÉK. -  Préd.9.10.

Nem elérhető NagyGabi

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 135
Re:Krisztus a Mi Mesterünk
« Válasz #3 Dátum: 2010 December 14, 22:09:06 »
 :2smitten: :169:
"...Erről ismeri meg mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha egymást szeretni fogjátok." (János 13,35)

Nem elérhető Guti Tünde

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4320
    • www.gutitunde.eoldal.hu
Re:Krisztus a Mi Mesterünk
« Válasz #4 Dátum: 2010 December 15, 10:08:00 »
"Láttam, és hallottam, ahogyan a katonák hangosan kritizálják a háborús filmet, azon okoskodva, hogy ők hogyan csinálnák a dolgokat jobban, vagy éppen másképp, mialatt néha a fittness programra is oda-oda pillantottak, azt is hasonlatosan egy két jó gondolattal, vagy tanáccsal megtoldva, miközben odakinnt Igazi Háború dúlt."

Igen, ez a valóság. Kint valódi háború dúl.
Hányszor bemenekülök én is a barakkba. Több bátorság, több erő kell! Több engedelmesség!  :062:

„Vezéreld utamat Igéd szerint, és ne engedd, hogy valami hamisság uralkodjon rajtam!
Gyönyörködöm beszédedben, mint aki nagy nyereséget talált.”
Zsoltárok 119:133, 162.

Nem elérhető NagyGabi

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 135
Re:Krisztus a Mi Mesterünk
« Válasz #5 Dátum: 2010 December 18, 00:16:37 »
"Elég néked az én kegyelmem..."  :2smitten: Az Úr áldjon meg kedves Tünde!!

Isten a mi erősségünk!  :169: Hála Neki, hogy Ő szeret minket, és nem hagyja annyiban amit mibennünk elkezdett...!!!  :170: :252: :048:
"...Erről ismeri meg mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha egymást szeretni fogjátok." (János 13,35)

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Krisztus a Mi Mesterünk
« Válasz #6 Dátum: 2011 Január 05, 15:18:42 »
Jól mondjátok

Idézet
Jn 13,13 Ti engem így hívtok: Mester, és Uram. És jól mondjátok, mert az vagyok.

Igen és Igen, Ámen és Ámen

14.  Azért, ha én az Úr és a Mester megmostam a ti lábaitokat, néktek is meg kell mosnotok egymás lábait.
Idézet
15.  Mert példát adtam néktek, hogy a miképen én cselekedtem veletek, ti is akképen cselekedjetek.
16.  Bizony, bizony mondom néktek: A szolga nem nagyobb az ő Uránál; sem a követ nem nagyobb annál, a ki azt küldte.
Idézet
17.  Ha tudjátok ezeket, boldogok lesztek, ha cselekszitek ezeket.
18.  Nem mindnyájatokról szólok; tudom én kiket választottam el; hanem hogy beteljesedjék az írás: A ki velem ette a kenyeret, a sarkát emelte fel ellenem.


Lehet, hogy azért szomorkodom, mert nem cselekszem  :04:
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető zoltan

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 1594
  • Testvér
Re:Krisztus a Mi Mesterünk
« Válasz #7 Dátum: 2011 Január 05, 15:31:18 »
Ján 15:8  Abban dicsőíttetik meg az én Atyám, hogy sok gyümölcsöt teremjetek; és legyetek nékem tanítványaim.

Ján 15:9  A miképen az Atya szeretett engem, én is úgy szerettelek titeket: maradjatok meg ebben az én szeretetemben.
Ján 15:10  Ha [a]z én parancsolataimat megtartjátok, megmaradtok az én szeretetemben; a miképen én megtartottam az én Atyámnak parancsolatait, és megmaradok az ő szeretetében.

Ján 15:11  Ezeket beszéltem néktek, hogy megmaradjon ti bennetek az én örömem és a ti örömetek beteljék.
Ján 15:12  Ez az én parancsolatom, hogy szeressétek egymást, a miképen én szerettelek titeket.
Ján 15:13  Nincsen senkiben nagyobb szeretet annál, mintha valaki életét adja az ő barátaiért.
Ján 15:14  Ti az én barátaim vagytok, ha azokat cselekszitek, a miket én parancsolok néktek.

Ján 15:15  Nem mondalak többé titeket szolgáknak; mert a szolga nem tudja, mit cselekszik az ő ura; titeket pedig barátaimnak mondottalak; mert mindazt, a mit az én Atyámtól hallottam, tudtul adtam néktek.
Ján 15:16  Nem ti választottatok engem, hanem én választottalak titeket, és én rendeltelek titeket, hogy ti elmenjetek és gyümölcsöt teremjetek, és a ti gyümölcsötök megmaradjon; hogy akármit kértek az Atyától az én nevemben, megadja néktek.
Ján 15:17  Ezeket parancsolom néktek, hogy egymást szeressétek.

Ján 15:18  Ha gyűlöl titeket a világ, tudjátok meg, hogy engem elébb gyűlölt ti nálatoknál.
Ján 15:19  Ha e világból volnátok, a világ szeretné azt, a mi az övé; de mivelhogy nem vagytok e világból, hanem én választottalak ki magamnak titeket e világból, azért gyűlöl titeket a világ.
Ján 15:20  Emlékezzetek meg ama beszédekről, a melyeket én mondtam néktek: Nem nagyobb a szolga az ő uránál. Ha engem üldöztek, titeket is üldöznek majd; ha az én beszédemet megtartották, a tiéteket is megtartják majd.
Kárnak ítélek mindent az én Uram, Jézus Krisztus ismeretének gazdagsága miatt: a kiért mindent kárba veszni hagytam és szemétnek ítélek, hogy a Krisztust megnyerjem,

 Az Úr Jézus Krisztusnak kegyelme, és az Istennek szeretete, és a Szent Léleknek közössége mindnyájatokkal. Ámen.

Nem elérhető Magda

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 2531
Re:Krisztus a Mi Mesterünk
« Válasz #8 Dátum: 2011 Január 07, 03:27:36 »
Ahogy engem küldött az Atya, úgy küldelek én is benneteket a világba - mondja az Úr Jézus

Akkor nézzük, hogy is kezdődött hogy is küldte?
Ha az én beszédemet megtartjátokk - Mondta Ő

Megtartjuk?

Jaj nem megyek tovább, ezekben kérlek segíts bennünket Mennyei Atyánk.
Mind azokban amik eddig ide leírattak, kérlek, mert Nálad nélkül semmit sem cselekedhetünk.
Az Úr Jézus NEVÉBEN
Ámen
Fil 2,11 És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére

:)

Nem elérhető Kijelentes7

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 48
  • szellemi aranyásó
Re:Krisztus a Mi Mesterünk
« Válasz #9 Dátum: 2011 Augusztus 12, 10:53:35 »
Gabi,

ez egy látomás volt ?  Te kaptad vagy idézted valahonnan ?

OK, szóval , jobban kifejtenéd még hoyg számodra mit jelent: 'Mester' ?

Nem elérhető NagyGabi

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 135
Re:Krisztus a Mi Mesterünk
« Válasz #10 Dátum: 2011 Szeptember 23, 22:44:47 »
Szia Kijelentes7... :044:

A latomast kaptam...  :088:

A tobbit pedig majd kifejtem, mihant javultam a forumozas teren...  :07:  :pirul:

Isten velunk!!

 :afro:
"...Erről ismeri meg mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha egymást szeretni fogjátok." (János 13,35)

Nem elérhető ditte

  • Segítő
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 4504
Re:Krisztus a Mi Mesterünk
« Válasz #11 Dátum: 2011 Szeptember 24, 14:00:51 »
Kedves Nagy Gabi!
Nagyon örülök,hogy itt vagy. Mostanában eszembe jutottál. Kérlek gyere gyakran.
Az Úr áldjon meg Testvérem.
 :2smitten:
"Társuk vagyok mindazoknak,akik félnek téged,és akik határozataidat megtartják."Zsoltárok 119,63

Nem elérhető NagyGabi

  • Moderátor
  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 135
Re:Krisztus a Mi Mesterünk
« Válasz #12 Dátum: 2011 Szeptember 24, 18:11:36 »
 Koszonom szepen Ditte!!  :2smitten: Nagyon kedves vagy!  :2smitten: Majd igyekszem...  :afro:  :168:

Isten velunk kedves tesverem!!!

 :169: :2smitten:
"...Erről ismeri meg mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha egymást szeretni fogjátok." (János 13,35)

Nem elérhető Nagy Gábor

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 47
Re:Krisztus a Mi Mesterünk
« Válasz #13 Dátum: 2014 November 11, 11:48:28 »
Királyok I. könyve 10. rész

  1. A Séba királynéasszonya pedig hallván Salamonnak hírét és az Úr nevét, eljöve, hogy megkisértgesse őt nehéz kérdésekkel.
  2. És bejöve Jeruzsálembe igen nagy sereggel és tevékkel, a melyek hoznak vala fűszerszámokat, igen sok aranyat és drágaköveket, és Salamonhoz méne, és szóla vele mindenekről, a melyek szívén voltak.
  3. És Salamon megfelelt néki mindenre, semmi sem volt a király előtt elrejtve, a mire ne tudott volna néki felelni.
  4. És a mikor látta Séba királynéasszonya Salamonnak minden bölcseségét, és a házat, a melyet épített vala;
  5. És az ő asztalának étkeit, és szolgáinak lakásait, és szolgái udvarlásának módját, és azok öltözeteit, és pohárszékeit, és az ő áldozatját, a melylyel az Úrnak házában áldozott: a lélekzete is elállott;
  6. És monda a királynak: Mind igaz, a mit az én földemben hallottam volt a te dolgaid felől és a te bölcseségedről,
  7. De én hinni sem akartam azokat a beszédeket, míg én magam el nem jöttem, és szemeimmel nem láttam. És ímé nékem a felét sem beszélték el: te meghaladtad bölcseséggel és jósággal a hírt, a melyet hallottam felőled.
  8. Boldogok a te embereid, boldogok ezek a te szolgáid, a kik udvarlanak néked mindenkor, és hallhatják a te bölcseségedet:
  9. Legyen az Úr, a te Istened áldott, a ki kedvelt téged, hogy az Izráel királyi székibe ültetett, mert szerette az Úr az Izráelt mindörökké, és királylyá tett téged, hogy ítéletet és igazságot szolgáltass.
  10. És ada a királynak száz és húsz tálentom aranyat, és igen sok fűszerszámot és drágakövet. Nem hoztak azután ilyen és ennyi sokaságú fűszerszámot, a mennyit Séba királynéasszonya ada Salamon királynak.
  11. És a Hírám hajója is, mely aranyat hozott Ofirból, ébenfát is hozott Ofirból nagy bőséggel és drágaköveket.
  12. És csinála a király az ébenfából oszlopokat az Úr házába és a király házába, és az éneklőknek hegedűket és lantokat; nem hoztak soha többé olyan ébenfákat, és nem is láttak olyanokat mind e mai napig.
  13. És Salamon király ada a Séba királynéasszonyának mindent, a mit csak kívánt és kért tőle, azokon kivül, a melyeket gazdagságához képest ada Salamon király néki. Annakutána megtére, és méne az ő földébe szolgáival egyetemben.
  14. Vala pedig mértéke az aranynak, a mely kezéhez jő vala Salamonnak minden esztendőben, hatszáz és hatvanhat tálentom arany.
  15. Azonkivül, a mi jő vala az árus emberektől és a fűszerszámokkal kereskedő kalmároktól, és mind az Arábiabeli királyoktól, és annak a földnek tiszttartóitól.
  16. És csináltata Salamon király kétszáz paizst tiszta vert aranyból; mindenik paizsra hatszáz aranyat adott.
  17. És háromszáz kerek paizst vert aranyból, három font aranyat ada mindenik paizsra: és azokat a király helyhezteté a Libánon erdő házába.
  18. És készíte a király elefántcsontból egy nagy királyi széket és beborítá azt finom aranynyal.
  19. Hat grádicsa volt e királyi széknek és e szék teteje kerekded vala hátul, és karjai valának mindkétfelől az ülés mellett, és két oroszlán álla ott a karoknál.
  20. És tizenkét oroszlán álla ott kétfelől a grádics hat lépésén. Senki soha olyant nem csinált egyetlen országban sem.
  21. És Salamon királynak összes ivóedényei is aranyból voltak, és a Libánon erdő házának összes edényei tiszta aranyból; nem volt azok között semmi ezüst, mert annak semmi becse nem vala Salamon idejében.
  22. Mert a király Társis hajója, a mely a tengeren Hírám hajójával járt, minden három esztendőben egyszer fordult meg, s hozott a Társis hajó aranyat, ezüstöt, elefántcsontokat, majmokat és pávákat.
  23. És feljebb magasztaltaték Salamon király gazdagsággal és bölcseséggel a földön való minden királyoknál.
  24. És mind az egész föld kivánja vala látni Salamont, hogy hallhatnák az ő bölcseségét, melyet Isten az ő szívébe adott volt.
  25. És azok néki ajándékot hoznak vala, ezüst és arany edényeket, öltözeteket, hadi szerszámokat, fűszerszámokat, lovakat, öszvéreket, esztendőnként.
  26. És gyűjte Salamon szekereket és lovagokat, úgy hogy ezer és négyszáz szekere, és tizenkétezer lovagja volt néki, a kiket helyheztete a szekerek városaiba, és a király mellé Jeruzsálemben.
  27. És felhalmozá a király Jeruzsálemben az ezüstöt mint a követ, és a czédrust, mint a vad fügefákat, a melyek nagy tömegben vannak a mezőn.
  28. És Salamonnak Égyiptomból hozának lovakat, és a király kereskedői sereggel vették volt a lovakat megszabott áron.
  29. És egy-egy szekér hatszáz ezüst siklusért és egy-egy ló százötven siklusért ment fel és jött ki Égyiptomból, és ugyancsak ők szállították ezeket a Hitteusok királyainak és Siria királyainak.
”Mikor pedig eljő majd a Vígasztaló, a kit én küldök néktek az Atyától, az igazságnak Lelke, a ki az Atyától származik, az tesz majd én rólam bizonyságot.” (Jn 15, 26)

Nem elérhető Lidi57

  • Testvérünk
  • *
  • Hozzászólások: 11
Re:Krisztus a Mi Mesterünk
« Válasz #14 Dátum: 2014 November 16, 13:13:20 »
Örülök Testvérem! Hogy olvashattam a blogodat!  :2smitten: